Pohlavie bábätka až po pôrode, chceme sa nechať prekvapiť

elii5
8. feb 2020

Ahojte,
sú tu také maminky, ktoré nechceli vedieť pohlavie ??
Alebo pri jednom dieťati ste vedeli a pri druhom ste sa chceli nechať prekvapiť ?
Lebo jednu dcérku už máme, a toto bábätko, sa chceme nechať prekvapiť.
Aké to bolo ? Či ste to ani neriešili veľmi 😁
Dávali ste dopredu vedieť doktorom nech nepovedia pohlavie ?

hrajka
8. feb 2020

@elii5 ano davali sme dopredu vediet doktorom nech neprezradzaju

suzitok
8. feb 2020

Mne to napisali do tehotenskej knizky, ze si nezelam vediet...vsade to akceptovali mebolo hutne nikde pripomínať 🙂 pro dalsom uz som chcela vediet 🙂

margaretka_
8. feb 2020

My sme prvého vedeli a druhe sme sa chceli nechat prekvapit. Dr o tom vedela. Ale ja som to na sone videla, takze smola 😀 prekvapenie sa nekonalo

hettinka
8. feb 2020

@elii5 ja som nevedela pohlavie pri druhom, ani nechcela vedieť. Napriek tomu som bola presvedcena, že to bude dievča. Mame syna.
Mala som lekára, ktorý by mi povedal, len ak by som sa vyslovene spýtala. Pri prvej som sa spýtala a povedal na 50% dievča 😂. Aj to dievča bolo.

eriksonka1234
8. feb 2020

@elii5 pri prvom sa nám Dr. pomýlil povedal dievčatko (manžel veľmi chcel babu), bol z nej chlapček. Pri druhom som hneď Dr. povedala, že nechcem vedieť, psychicky som sa pripravovala na chlapca, aj keď v srdci som skôr túžila po dievčatku. A keď som už rodila, tak som si strašne priala, nech mi oznámia, ze je to dievčatko. Tak aj bolo 🙏

soldi
8. feb 2020

ja som mala troch chlapcov a pri kazdom som si dala zistit pohlavie hned v 12tt z odberu krvi.
potom som otehotnela neplanovane. nechcene. bola som presvedcena ze to bude dalsi chalan.
ale rozhodla som sa, ze si nedam povedat a aspon si mozem 9 mesiacov predstavovat ze to je dievca.
a aj som citila, ze to je dievca, podvedome som babatko oslovovala v zenskom rode ale nechcela som si to pripustit. aj meno sme mali len pre chlapca ze Julian.
porod bol extremne rychly, dve hodiny od prveho naznaku kontrakcii sa narodila. ledva sme to stihli do porodnice, hned som isla na salu a porodila.
ledva ju stihli chytit. ani mi nikto nepovedal pohlavie, musela som sa opytat 😀 a tak mame julianu 🙂
nadherne prekvapenie.
na sone som vzdy hlasila ze nechcem vediet.
ale napr z okolia mi malokto veril ze ozaj neviem, mysleli si, ze len nechcem povedat.
je pekne, nevediet. ale je aj pekne vediet. obe verzie maju nieco do seba 🙂

graft
8. feb 2020

My cakame teraz stvrte babo, nevieme pohlavie a nechceli sme vediet ani pri jednom, zakazdym prekvapenie, mame dve dievcata, potom chlapca a teraz mi vsetci vravia,ze to uz musim vediet podla tehotenstva,nevolnosti a tak, ...ale, kazde tehotenstvo bolo ine, takze fakt netusim,co bude teraz🙂 ;) a doktorom som radsej vopred pripomenula, ze pohlavie nechceme vediet🙂

lenka2710
8. feb 2020

@elii5 pri prvom som nechcela vedieť, aj dr sa ma pýtali, či chcem vedieť, ale nechcela som
Veľmi som túžila po dcérke a podarilo sa 😍 teraz sme chceli vedieť, ale zatiaľ som bola len v 12tt na sone a tam mi povedal ze chlapec, ale o týždeň idem v 22tt, takže už budem vedieť hádam isto 😉

elii5
autor
8. feb 2020

My sme chceli najprv chlapca, ale nejak som cítila že to bude dievčatko. A akože nemenila by som teraz lebo , proste to je naša princezná ♥️ a teraz pri druhom je nám to jedno, rodina očakáva že to bude chlapec, a možno aj zato chcem nevedieť pohlavie. Nech to bábo ľúbia rovnako či je to dievča alebo chlapec. A mne sa tá predstava veľmi páči, proste že to zistíme až pri pôrode a budeme sa tesit. Len ma napádajú také veci ako, ako sa prihovárať k brušku, lebo teraz je to raz že chlapec , raz dievča, a proste neviem no 😁 mená máme vybraté, ale nechcem nijak keď neviem čo to bude. A akože šatník a veci po malej máme veľa, a dokonca máme veľa aj pre chlapca nové, čo som pokutovala pri predošlom tehu, a potom sa veď zariadime ☺️

adamadent
8. feb 2020

@elii5 prvé dievčatko sme vedeli... Druhé sme mali prekvapko. Bolo to krásne. Prekvapko pre všetkých. Maminka mate druhu dcérku.

katpox
8. feb 2020

Ja som nevedela a mam chlapca, a pre mna bolo hlavne zdravie mna a babenka,nie pohlavie a je rozkosny,ako babika.A bolo to skvele ,mate chlapca. A meno ma Nikolaj, uplbe super,znamena vitaz a meniny na SNP. A veru aj zvitazil narodil sa predcasne,vsetko vsak vypadalo v pohode ale nastali komplikacie take,ze uz zivot doslova zalezal iba na Nikolajovi,ci vladze bojovat alebo to vdza a veru zabojoval uz vtedy som bola nan hrda mama a som stastna,ze.ho mame. No a pre dievcatko sme mali vybrate meno Eliska. Oblecenie sme mali biele so zvieratkami nakupene,postielku hnedu so zirafou ,kocik som vymakla v obchode rusenie kolekcie zn verona collection. Cierno biely peckovy...

andrii
8. feb 2020

Mám 3 deti a pri žiadnom som nechcela vedieť,čo to bude.Bolo mi jedno,čo to bude,len aby bolo zdravé.A aké to bolo? Keď sa niekto opýtal,čo to bude,tak som odpovedala,ze bábätko 🙂. Moje pocity pri pôrode,keď mi povedali,čo mám? Ako keď si otváraš darček,na ktorý sa dlho tešíš.Nádherne pocity .Ak by som mala aj 10 deti,nechcela by som vedieť.Takto to má svoje čaro.Mám dve dievčatá a chlapca.

spadnutaslivka
8. feb 2020

pri prvom mi doktor povedal, lebo som zaváhala, keď sa pýtal, či chcem vedieť. ďalšie 4 sme mali prekvapenia a bol to super pocit ♥

kulumulu123
9. feb 2020

My sme nechceli vediet ani pri jednom. Pri prvom boli vsetci presvedceni ze bude chlapec a bolo dievcatko. Teraz naopak kazdy tvrdil dievcatko a je chlapec... Ani pri porode nam nepovedali. Opytali sa ci maju prezradit alebo chceme zistit Sami.... zistili sme to az Sami ked sme videli myslim ze prave toto Bola najkrajsia cast porodu.... Presne ako pise andrii ako ten najocakavanejsi darcek ktory rozbalujes 😍😍😍....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre