Sklamanie z pohlavia bábätka

19. jan 2023

Baby mala ste to niektorá tak, že keď ste zistili pohlavie bábätka tak ste bola sklamaná? Ja chcem strašne dievčatko a normálne sa bojím toho, že to bude chalan. Ako ľúbila by som ho a hlavne nech je zdravé ano ano. Ale cítila by som sklamanie. Že to je normálne

slavomira236
19. jan 2023

Inak ja som ani pri jednom nevedela čo budem mať nedala som si povedať...ale vždy sa narodilo to čo som si myslela že sa narodi

h2
19. jan 2023

Už zase ďalšia takáto téma? A zase je ten "nechcený" chlapec? Ako mama chlapca som z toho neskutočne smutná. Môj syn je to najúžasnejšie stvorenie na svete, nevymenila by som ho ani za to najmilšie, najkrajšie dievčatko. Navyše, pokiaľ som správne pochopila, ty sa už bojíš dopredu, pričom ešte ani nevieš, či toho chlapca čakáš, alebo nie. 👎

selena_luna
19. jan 2023

Autorka, je to normalne a aj celkom bezne. To co citis sa officialne vola gender disappointmen. Nie si v tom sama, mnoho zien to preziva.
Ano, mnoho zien je vdacnych ze maju vobec deti. Mnohe mat deti nemozu. Ale aj ked sa niektorym mozu zdat tvoje pocity malicherne, mas na ne plne pravo a tiez aj pravo slobodne o nich hovorit. Je to predsa zaklad mentalneho zdravia, hovorit o svojich pocitoch. A obzvlast v tehotenstve a po porode, ked su hormony ako na husenkovej drahe.
Verim ze casom negativne pocity odburas a budes sa naplno tesit zo svojho dietata.

srferreira
19. jan 2023

Ako toto moze buduca matka napisat, netusim. 🤷‍♀️ tak si nemala mat dieta, vzdy to je 50 na 50 a ratat musis aj s dievcatkom aj s chlapcom. Snivat je pekne. Ale zi zena v realite.

euka210
19. jan 2023

Ano...prvy chlapec...to bolo ok
Druhy chlapec...tak som bola trochu sklamana, lebo boli velki a trebalo sc.
Treti chlapec...to uz zase som zobrala v pohode...lebo bol 6.v rodine 😁

lujza123
19. jan 2023

Jasne ze každá mama ma nejaké predstavy. Aj keď bude tvrdiť ze "hlavne nech je zdravé" tak v kútiku duše dúfa (alebo minimálne tipuje) ze to bude on alebo ona.
Ja som bola tak presvedčená že budem mať dievča ze keby je to chlapec tak ma to naštve, nie koli pohlaviu ale koli tomu ze ma sklamala intuicia

lesana25
19. jan 2023

Prečo chcete z tých dievčatiek robiť rovnaké slepice, nechápem.

misinka0611
19. jan 2023

Ak píšeš, že dieťa budeš milovať rovnako tak by si mala rozmýšľať aj o tom, čo budeš robiť s chlapcom. Len sama sebe škodíš keď si stále v budúcnosti pri sebe predstavuješ dievča. Ja ti prajem aby sa ti splnilo všetko co si želáš v živote ale treba zachovať nejaké to racionálne zmýšľanie. Ja mam prvého chlapca a druhé dievca a co tu sledujem tak veľká väčšina žien sa zhoduje že práve tí chlapci sú manznáci, že mať dievca neznamená mať milé usmiate dievčatko s copíkmi. Môj chlapec veľmi dobre pokojne bábätko, moje dievca nespavec a chytanie mikrospánkov. A tak ci tak si myslím, že chlapci to majú v živote ľahšie 🙂

Myslím, si že veľa žien sa nechá unášať až príliš svojimi predstavami a potom nakoniec len revú do vankúša a chlap je mimo potom z toho. Oznámenie pohlavia by malo byt radosťou udalosťou.

nikdenikto
19. jan 2023

Nejdem sa tu na nic hrať. Tiež som bola skalopevne presvedčená že bude dievčatko, aj som ho chcela. Babka mala 2 dcéry, moja mama 2 dcéry, jej sestra 2 dcéry, dokonca už sesternica (maminej sestry dcéra) má už 2 dcérky. Reku, máme tie dievčatka súdené a ja som fakt dievčatko chcela. Myslela som si že sa o chlapca nebudem vedieť postarať, že ho nedokážem tak veľmi ľúbiť ako by som ľúbila dievčatko. Tiež už milión obrázkov v mobile rovnaké šaty a podobne.

Keď mi povedali že chlapec, aj som si poplakala. Samozrejme som ho stále ľúbila keď bol v brušku a čím bližšie k pôrodu, tým som sa na neho viac tešila. No a potom bum. To ti je taká láska, že dovi dopo. Tak sa so mnou dokáže mazlit, lásku mi vyznáva že ja som hotová z toho. Už má 4 roky.

Máme už aj 7 mesačnú dcérku. Tu mi bolo fakt šum a fuk čo to bude hlavne to zdravie samozrejme. Naozaj som bola pripravená na ďalšieho chlapca a čuduj sa svete. Dievčatko. Ja som sa tešila, muž viac, že ju bude česať 😂 ale tiež ju nekonečno ľúbim.

Ono to príde samé 💕

lujza123
19. jan 2023

Ale tak ďakujeme za túto dobu a slobodu v tom ze sa môžme tešiť z každého pohlavia...
Lebo kedysi bolo vzdy dievča veľkým sklamaním, oslavoval sa syn. Bola to taká spoločenská norma, nebodaj ak bolo už v rodine viacej dievčat a žiadny dedič

dusankomoj
19. jan 2023

@misinka0611 presne to napadlo aj mňa, vytvoriť si predstavu s chlapcom!

markaterka
19. jan 2023

No ty si sa upla na tie predstavy šaty, kozmetika a podobne. A možno budeš mať ozaj dievča. Dievča, ktoré bude chcieť mať oblečené len nohavice, nebude sa chcieť cesat, maľovať už absolútne nie.

camelie12
19. jan 2023

@selena_luna, vyborne napisane! 👏 Do bodky s vami suhlasim.
Kazdy clovek ma pravo na svoje pocity. Otazka je, ako sa s tym podari autorke vysporiadat. Drzim jej palce. Tiez som riesila nieco podobne 2x.

dusankomoj
19. jan 2023

@markaterka a potom môže nastať situácia,že autorka bude sklamaná,že dcérka nespľňa jej predstavy a sny a dieťa to pocíti osobne a budú nešťastné obidve.

tatianamaria
19. jan 2023

Hlavné, aby bolo zdravé. Moja sestra čakala štvrtého chlapca narodil sa v lete a hneď zomrel. Na pohrebe som si uvedomila, že už nikdy nebudem riešiť pohlavie..... Ja som ho nikdy nechcela vedieť dopredu. Vždy sme mali prekvapenie. Mám jedno dievčatko a štyroch chlapcov. Tiež som vždy chcela sestričku pre dcérku. Teš sa z bábätká a nenechavaj si radosť z neho riešiť všelijakými sklamaniami z pohlavia. Bude Ti robiť radosť či chlapec alebo dievča.

oliva276
19. jan 2023

Švagrovci majú troch chlapcov - kým boli malí, švagriná to vzala v pohode, vravela, že je rada, že sú zdraví., v ich detstve sa zmierila s tým, že má chlapcov. Avšak ako rástli (teraz sú už dospelí) , stále častejšie hovorí, ako jej doma absentuje ďalší ženský prvok, blízka duša, spriaznenosť (nie na rozhovory o móde či kozmetike, proste iný ženský názor) . Muži , aspoň tí v jej dome majú svoj svet.

katkine_terapie
19. jan 2023

Autorka: ale, ze sa toto splni "celý život som žila v predstave ako budem to moje dievčatko obliekať a ako keď bude veľká budeme si robiť také naše dni na kozmetike ako jej budem radiť s chalanmi a tak. " ti nezaruci narodenie sa dievčata (nie, ani vychovou nedokazes niektore veci prisposobit svojej predstave). V detstve to moze byt "dievca v nohaviciach" Puberta dievcata moze byt riadne na lexaurin a nie na radenie sa o chalanoch (často býva turbulentnejšia ako pri chalanoch). A v dospelosti si mozno nebudete mat co povedat a budete sa stretavat sporadicky. Tvoje predstavy o vasom vztahu s dcerou su trosku zidealizovane a v realite sa posuvajú viac do stredu ev. k druhemu extremu. Z mojich skúsenosti sú chalani viac naviazani na mamu, je pre nich "kralovna", dievčatá zas vidia vzor vo svojom otcovi, je to prvy muz s ktorym sa v zivote konfrontuju, preberaju jeho obraz o sebe (ak je milujuci a empaticky, dieta-dievca nabera sebavedomie atd.). Dcery zvyknu na mamy ziarlit alebo ich kritizovat, lebo ich mozu brat ako svoju konkurenciu (nie je to samozrejme pravidlo, ale je to caste najmä od puberty). To, ci sa ti narodi dievca alebo chlapec nevies ovplyvnit, ale je dobre nastavit sa na to tak, ze nech je to akekolvek pohlavie, budes sa snazit nasjt si s dietatkom to, co vas spaja (nie to, co si si vysnivala), pretoze dieta uz v prenatalnom obdobi citi, ci sa na neho mama tesi, ci nie je sklamana, nestastna atd.

mmoni89
19. jan 2023

To je práve chyba niečo si vysnivat, lebo je to vždy 50:50😄

sasesoe
19. jan 2023

Ahoj, ja som si isty cas tiez nevedela predstavit ake to je vychovat pripadneho syna, raz sme o tom pokecali s kamoskou/kolegynou a dost mi to pomohlo a prestala som to riesit... ako pohlavie je jedna vec, ale co ked sa dozvies, ze ma nejaky problem? A to nie vsetko zachytia pocas tehu. Su dg, ktore sa prejavia az neskor. Alebo ich dieta moze "ziskat" napr po uraze. Takze toto si dobre zvaz, ci vobec chces dieta.
No a co sa tyka sklamania z pohlavia - ja mam dcera, syn, dcera a teda syn bol velmi sklamany z najmladsej, ze nie je chlapec. Normalne po prichode z porodnice, tak hned, ze ju ideme prebalit a az potom z neho vypadlo, ze preco vyzera ako chlapec (kratke vlasy, nema nausnice), ale je dievca ☹ a aj teraz nam spomenie, ze on chce braceka. No najmladsiu by nevymenil, to je jeho zlaticko, to vraj radsej najstarsiu 😀 (ale zas aj s nou maju dobry vztah, vela sa spolu hraju). Len pri malom dietati sa z tejto celej situacie smejeme a asi to "nakoniec" vyriesime nejakym skreckom al pod. Ty si vsak utried v sebe, co ako. Lebo deti nie su podla nasoch ocakavani. Prajem vela statsia

alchemilkazltozelena
19. jan 2023

Tu pochopenie nenájdeš.. ale ja ťa chápem.. vždy som chcela dievča a aj sa mi to splnilo 😊 otehotnela som pár dní pred ovu, vtedy je veľká šanca na dievčatko. A dala som jej aj vysnívané meno... Od začiatku som cítila že to bude baba, iné som si odmietala pripustiť a keď som šla na sono na určenie pohlavia brala som to len ako potvrdenie mojich domnienok, ani na sekundu som nezapochybovala že by to nemalo byť dievca. A tak aj bolo... Pri druhom tehotenstve som tiež túžila po dcére, vždy som chcela 2 dcéry... Keď mi dr povedal že to bude chlapec bol to pre mňa šok a veru som si aj poplakala.. nevedela som si seba predstaviť vychovávať chlapca... Potom ma to prešlo a chcela som len aby bol zdravý... Takže ja ťa chápem 👍 a držím palce 😊

autor
19. jan 2023

@lesana25 možno pre to, že jedna slepice mi takto spríjemňovala od narodenia život, tak chcem mať takú slepicu aj z dcéry. Kidding, keď bude chcieť niečo iné v živote nevidím dôvod prečo by som ju do toho mala tlačiť.

avanka
19. jan 2023

Máš úplne právo na to byť sklamaná..každá z nás má právo snívať a predstavovať si..pri 1 mi to bolo jedno, narodil sa chlapec.manzel túžil po dievčatku, mala byť Barborka, ťažko to zvládal a aj si poplakal. Pri druhom , keď sa ukázali guľky, manžel sa tešil, ja som plakala..a nehanbím sa, ako väčšina tu, priznať, že som sa s tým dlho vyrovnávala. Áno, mám 2 krásnych zdravých a úžasných chlapcov,som šťastná maminka, ale ten pocit, že nebudem mať dcéru, bolel. A nebudem sa tu hádať a dušovať, že to tak nebolo. Viem, že veľa žien mať deti nemôže, nedari sa im, to mi je ľúto, ale preto snáď nebudem tajiť svoje pocity.

hederamonstera
19. jan 2023

Inak fakt je “sranda”, ze stale su zeny sklamane z chlapca a nikdy tu necitam, ze niektora chcela chlapca a je sklamana z dievcata. Divne

avanka
19. jan 2023

@hederamonstera možno preto, lebo všetky majú predstavu, že dcéra bude kamoška..ale nie vždy to tak je. Švagriná má 3 dcéry a moji chalani sú prístupnejší a maznavejsi. Majú 14,5 a 12 rokov

maryetta
19. jan 2023

Tiez som to mala. Asi preto ze som nemala sestru. Tak som chcela dievcatko.
Prvy bol chlapeca ja sok. Ale zase nejako extra kriza to nebola. Len sok ze co zase len chlap???
Nooo druhe bolo dievcatko. Okej prisla radost ze dievcatko. Ale uz ma 5,5 roka a je to chalan v sukni 😂😂😂😂😂

marca12
19. jan 2023

Ak mas taketo prepac,ale pre mna chore predstavy,tak sa aj dobre stane,ak by to bol chlapec. Aj s chlapcami je super,to su len hlupe zenske predstavy,ze co si oni pocnu s chlapcom.

matabb73
19. jan 2023

Mne je normálne smiešne keď to čítam. Mám dcéru v puberte a asi by si bola zhrozená z toho ako sa dnes dievčatá v jej veku obliekajú a maľujú. Nie všetky dievčatá majú s matkami blízky vzťah. Mnohé sú práveže v opozícii a posledné čo by chceli sú kozmetické večery s matkou. Ja mám s dcérou dobrý vzťah, ale aj ona si v tomto období o mne myslíš, že som trápna. Niekedy majú matky lepší vzťah práve so synom. Takže tvoje vysnené dievčatko môže byť úplne iné ako si si vysnila.

mon29
19. jan 2023

Neupinaj sa na tu predstavu, aj baba moze byt divoska a budes potom sklamana tiez? Ked nebude mat zaujem o modu, kozmetiku,bude sa hrat s autickami, valat sa v blate a liezt na strom?

matabb73
19. jan 2023

@dominikamacakova zlaté sú. Aj moja dcéra bola takáto divoška a domov chodila ako prasa. Teraz zas chodí väčšinou v čiernej farbe oblečená.

svokrinjazykmonika
19. jan 2023

Ja som strašne chcela chlapčeka ale nakoniec som najšťastnejšia na svete že mám dievčatko. Sklamanie, alebo skôr také rozčarovanie trvalo možno dva dni.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre