Som zlá mama, keď chcem chlapca a nie dievča?

bibiankab
20. júl 2015

Ahojte mám pocit že mi už preskakuje. Čakáme druhé dievčatko ale chcela by som chlapca. Všetci mi hovoria že som hlúpa že hlavné je že sme zdravé. Dokonca aj môj manžel mi hovorí že asi nie som normálna. Nikto ma nechce vypočuť a tak mám naozaj pocit že som hlúpa a nevďačná.

natalym
20. júl 2015

Jedného dňa budeš šťastná, že máš dievča. Ver tomu. Ja som chcela chlapcov a mám dievčatá. Bolo to najlepšie čo sa mi mohlo stať.

bibiankab
autor
20. júl 2015

Dúfam že to tak bude. Máme 5 ročnú dcérku, milujem ju najviac na svete ale neviem prečo vždy som túžila po synovi.

natalym
20. júl 2015

Aj ja. Aj pri prvej aj pri druhej.

danjelca
20. júl 2015

@bibiankab zodpovedz si preci chces chlapca? myslis ze ta bude viac lubit ako dcerka?

zojaaa
20. júl 2015

@bibiankab
Ahoj, ja mam dvoch synov- dvojicky a tento mesiac idem znova na ket, najskor som strasne chcela dievcatko, a teraz ako sa mi to blizi - je mi to uplne jedno len aby to vyslo a mala som dalsieho cerva doma😆
Ked to bude dievca, vsetci sa potesia a ked chlapec, tiez sa vsetci potesia- len aby to vyslo!

peneloppe
20. júl 2015

@bibiankab

Ale ved to je normalne. Skoro kazdy si zela parik. Ja mam dvoch chlapcov. Prveho som velmi chcela chlapca, vlastne vzdy som chcela jedno dieta a to syna. Pri druhom som myslela ze to je dievca a aj som si vsugerovala ze ine tehotenstvo atd. nakoniec ked lekar povrdil pri usg ze chlapec, bola som sklamana ale len na chvilu. To ta prejde. A ked sa narodil, taky krasny dokonaly a zdravy. Na dievcatko som ani len nepomyslela.

bibiankab
autor
20. júl 2015

Nemyslím si že ma bude chlapec viac ľúbiť ale chcela som aby sme mali párik. Čo už.

peneloppe
20. júl 2015

Ved mozete mat tretie. 😉

vivusika
20. júl 2015

@bibiankab mne keď na sone povedali, že to bude chlapec, skoro som sa rozplakala, ja som veľmi chcela ešte jedno dievčatko a keď sa malý narodil, bola som šťastná ako blcha a nevymenila by som ho ani za dve dievky 🙂 má takmer 7 rokov a doteraz sa chodí ku mne cmuľkať, cmuľo malý 🙂

peneloppe
20. júl 2015

@bibiankab

A este je tu jedna moznost ze sa lekar pomylil. 😀 Nie je to nemozne. Mojej kamoske sa to stalo dvakrat, dvakrat jej povedali ze dievcatko a ma dvoch chlapcov. 😀

dominika6
20. júl 2015

@bibiankab
Ja mam tiez dve baby a teraz to beriem z lepsej stranky...rozumeju si,hraju sa spolu od malicka a pomahaju mi v donacnosti...😀...neboj a tatino bude stastny ze ma doma 3 krasne baby...🙂

diusik
20. júl 2015

Ja som plakala pri kazdom jednom,ze chlapec 🙂 jasne ze to je jedno,a cim su starsi,tym je to lepsie,nejde o pohlavie,ide o VZTAH!! 🙂

bibiankab
autor
20. júl 2015

Ja som sa rozplakala a doktor na mňa pozerá že či mi nešibe. Že čo by iné ženy dali za to keby mohli mať deti aj keby mali 5 dievčat. Asi to je všetko len v mojej hlave.

katarinamarkova
20. júl 2015

@bibiankab chlapca? preco? - lebo parik....
a parik preco?

mijo53
20. júl 2015

@bibiankab možno sa podarí tretí chlapček

dominika6
20. júl 2015

@bibiankab
Ja som sla 2x do porodnice po chlapca...aj meno sme mali vybrate iba chlapcenske aj ked nam doktor povedal ze na 70%to bude baba..
asi sme si to skor vsugerovali a ako som mala prvyx na rukach vseko ma preslo...🙂

misza1
20. júl 2015

ja uz druhy mesic bulim kvuli tomu, ze cekame druheho chlapce ☹ porad se ptam proc? proc to neni holka? proc se jinym plni prani a me ne? co jsem tak zleho udelala? nastvana jsem na cely svet ☹
takze uplne ti rozumim. doufam ze jednou se s tim smirim...

vroni
20. júl 2015

Aj ja som chcela druhe dievca. Ked mi doktor povedal, ze chlapec, predychavala som hadam dva mesiace. Jasne, ze by som ho dnes nevymenila ani za desat dievcat, ale dlho mi bolo luto, ze nie je dievcatko. Tretie u nas nehrozi, taka zvratena byt matka priroda nemoze.

sosovica
20. júl 2015

Ja ti rozumiem pred par týždňami som mala presne take isté pocity sklamania.Dovolujem si aj napísať ze som dva dni či tri preplakala lebo som chcela dievčatko nikdy som nemala v laske chlapčekov aj malých.Aj muž sa simnou nebavil lebo videl že mi dislova šibe . Občas teraz mam take pomyslenie že sklamanie ale čím viac kupujem vecičky a sa mi mrvu v bruchu veľmi sa na neho teším. 🙂

zuzube
20. júl 2015

@bibiankab ahoj... aj ja som vzdy chcela chlapceka a mala som 2 dievcence... tak som povedala, ze este 1 a bude to chalan... a aj mi to vyslo 😀 ... tak skuste este tretie a mozno ti to vyjde tiez 😉 drzte sa a hlavne nech su deticky zdrave, viem o com hovorim... pekny vecer

sardinka333
20. júl 2015

@misza1 možno práve toto dieťa ti v živote prinesie tolko radosti a požehnania že budeš sama prekvapená 🙂

stardust
20. júl 2015

chcela som mat dievcata...namiesto toho som porodila dvoch chalanov. Neskor som neplanovane otehotnela a Boh mi dal dievca...asi v Tom bol vyssi zamer....aby ju jedovali chudinku dvaja chalani 😀 😲

menhet
20. júl 2015

Ja som chcela velmi dievca ked mi doktor povedal ze to bude chlapec bola som trochu smutna ale potom som sa tesila.ako sa hovori hlavne nech je zdrave.a utvrdzujem sa v tom kazdy den ked tu na koniku citam ako niektore deticky trpia chorobami ☹ myslim ze ked ju budes drzat v rukach vsetko sa to zmeni a budes stastna aj za babu 😉

monickapd
20. júl 2015

@bibiankab ja este celkom chapem, ze chces chlapca a ma to byt baba, tak Ta to trosku mrzí..ale zdravi rozum Ti predsa napovedá, ze najviac je zdravie.. 😉 ale nech sa na mna nikto nehneva, nepochopim ako kvoli tomu mozete plakat, byt "nastvana na cely svet" a pod... 😕 bude to predsa Vase bábo...poklad..zazrak..a Vas uz teraz "mrzí" ze sa nenarodi ako niekto iný... 😨 Neviem, asi by som mala výčitky voci sebe, keby som nad tym az tak truchlila.... vysnivat si nieco je sice fajn, ale realita bude omnoho krajsia, uvidis.. 🙂 vela stastia 🙂 😵

vierka0
20. júl 2015

@bibiankab ver tomu, ze keby ti mal lekar namiesto pohlavia povedat nejaku diagnozu, tak by ti pohlavie bolo ukradnute..viem o com hovorim..nie si zla mama, ale skutocne na pohlavi absolutne nezalezi

uankab
20. júl 2015

@bibiankab jasne ze pocitom nezabranis... ale tes sa ze je zdravucke a neubijaj sa tym ze nie je co si chcela.. a uprimne, co by som ja dala za to keby sme mali / cakali druhe babo...

jabadaba
20. júl 2015

nuz, na case zriadit vymenu.....dievca za chlapca, chlapca za dievca. 😀

brisilda
20. júl 2015

radsej mat zdrave babatko ako postihnute .... pohlavie nieje dolezite zaklad aby bolo zdravucke 🙂

charlie1980
20. júl 2015

Jeeej, to mi uplne pripomenulo mna 😀 Prisla som v 18.tt gyndoske. Vraj....asi to bude dievca...taka som bola natesena a uz som to aj vypustila z hlavy. Pridem 19.tt ku gyndoske....vraj...ozaj, hovorila som Vam uz, Co budete mat...? Ja ze ano. A ona. Ano, ano, bude to chlapec. Skoro ma prekotilo ! Mesiac v kuse som preplakala. Uz som mala velke brucho, ked sa mi uplne cudzie dievcatko vypytalo na ruky...slzy ako krokodil 😀 Az po dlhej dobe som prestala plakat, lebo som si zacala namyslat, ze Boh ma za toto zbije. Aj som sa uspokojila. No a poviem ti, kebyze mam druhe, tiez by som chcela chlapca. Ja som si chlapcov zamilovala 😀 Ale ano, hlavne nech su zdrave.

oli18
20. júl 2015

To si absolutne zle postavila otázku. To, aké pohlavie dieťaťa by si chcela, nemá nič spoločné s tým, aká mama si.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre