Tehotná a sama

rosiem
23. okt 2022

Ahoj, som teraz v 22tt. S partnerom sme mali vždy skvelý vzťah bez hádok veľa smiechu a lásky. Prvé tri mesiace sme sa na dieťatko veľmi tešili teda aspoň mi to hovoril bol mi podporou, plánovali sme, neskôr odišiel do zahraničia zarobiť peniaze aby nás zabezpečil teda aspoň tak to hovoril kde ma podviedol a náš vzťah sa úplne rozpadol. Teraz už spolu nie sme hovorí, že nie je na rodinu pripravený a že si to nezaslúži, že musí dozrieť. Ja som z toho zničená. Neviem sa na dieťatko vôbec tešiť, stále len plačem a neviem ako to sama zvládnem. Nepredstavovala som si, že tak dopadne moje prvé tehotenstvo a hlavne mi chýba tá podpora. Chcela by som vedieť či sú tu nejaké maminky čo boli v podobnej situácii a po prípade ako to zvládli hlavne po psychickej stránke. Ďakujem

syslik81
23. okt 2022

ja som bola na malu od prveho momentu sma .. a nebudem ti klamat nieje to lahke .. budes vidiet stastne rodinky ,v obchodoch na ihriskach v centrach pre deti..ale zvladnes to .. mas rodinu? iste ta podporia aj kamaratki .. ja som nemala som v zahranici a na vsetko sama .. ale mala mi to vzdy vynahradzovala a davala mi raz tolko lasky .. a neboj casom najdes niekoho kto si ta bude vazit a aj dieta a tvoj ex strati to najlepsie co ho mohlo stretnut

janinah
23. okt 2022

ach,chudáčik nepripravený....mne už vtedy bliká kontrolka,že niekto ide vyrabať dieťa,ale jeho matku o ruku nepožiada,to nie je charakter jednoducho,či sa to niekomu páči alebo nie...
nie si sama,určite máš rodičov,súrodencov,kamarátky....a časom nájdeš aj toho pravého...teraz sa venuj sebe a dieťatku,ono ti to 100násobne vráti

leni1977
23. okt 2022

Ja som týždeň pred pôrodom zistila, že budem sama, že ma otec môjho syna klame a zavádza, otca v RL uvedeného nemá takže za 12 rokov som nedostala od žiadneho chlapa ani cent výživného, ale žijeme. Na všetko sa dá zvyknúť, on sa rozhodol a ty sa musíš situácii prispôsobiť, žiaľ, iné ti nezostáva.

letfenixa
23. okt 2022

@janinah ale prosim ta, podmienovat uspesnost vztahu ziadostou o ruku pred splodenim dieťaťa je blbosť.

janinah
23. okt 2022

@letfenixa ak myslíš....inak ja nepíšem o úspešnosti vzťahu,píšem o charaktere zúčastnených....a z toho vyplývaju aj ich dalšie vlastnosti k spolužitiu mega potrebné

zmrzlinka2021
23. okt 2022

@letfenixa
@janinah dievčatá, načo by ju žiadal o ruku a vzal si ju? Takto ju päť sekúnd kopne do zadku a nemá žiadne záväzky

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
h2
23. okt 2022

@janinah Čo by sa zmenilo, keby ju o ruku požiadal? Okrem ďalších starostí by teraz riešili ešte aj rozvod. Či myslíš, že uzavretie manželstva by mu v nevere nejako zabránilo?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elalala
23. okt 2022

Ahoj, ja takú osobnú skúsenosť nemám, som tehotná, s partnerom sa na bábätko tešíme, ale tiež mám strach, ako to zvládnem. Úprimne ti držím silno prsty, ženy sú silné, zvládnu všetko. A ten drobček ti dá toľko lásky, koľko nikto iný na svete. Drž sa 💙

veronikaszabova
23. okt 2022

@letfenixa ona to pise vsade - kazdy chlap, ktory splodi dieta priatelke a nie manzelke, je pre nu chudak. Skoda reci.

zmrzlinka2021
23. okt 2022

@elizabet173 vieš v čom je rozdiel? Že 90 % percent takých vzťahov by nemalo to dieťa, lebo chlap by nešiel do zenenia. Takým chlapom sa tobôž nechce viazať. Ani právne, ani majetkovo a dieťa nepovažujú za záväzok a už vôbec nie puto k žene. Netvrdím že do manželstva by sa nedostal aj debil, ale bolo by to prvé rázne sito. Takto sa len zbalí, alebo zbalí ju a je finito.

zmrzlinka2021
23. okt 2022

@elizabet173 minulý týždeň sa s kamoškinou tehotnou sestrou rozišiel priateľ, vraj nie je ešte pripravený na rodinu. Takže dievča sa od neho sťahuje k rodičom.

letfenixa
23. okt 2022

@janinah píše sem milión žien, ktoré nechal manžel, takže žiadosť o ruku nevidím ako nič obzvlášť charakterneho.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre