Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

maka123
3. mar 2010

zdravim baby ja se take bojim ze me to budou vyvolavat mam termin ted 6 v sobotu me pozvali na kontrolu do pordoky tak nevim jestli si me tam uz nechaji,no odhad vahy mame uz 3320 na to jak jsem drobna se mi to zda moc.

simusska
3. mar 2010

maka to je taka normalna vaha...ved kazde babo v nemocke este zhodi takych 100, 200 g a aby potom nebol malicky....neboj vsetko bude ok a ides s epi alebo bez?
mam pocit ze uz sme tu take posledne co sa chystaju v najblizsich dnoch rodit

maka123
3. mar 2010

simusska no to jo kazdopadne s epi neminim se trapit,teda pokud me to stihnou dat v patek jdu zase ke svymu dokymu a v sobotu do porodky na kontrolu a pokud si me tam nenechaji tak zkusim si udelat ten ricinovy napoj

simusska
3. mar 2010

maka a co je to ten "ricinovy napoj"?

maka123
3. mar 2010

simuska tim si vyvolas porod,koupis si v lekarne ricinovy olej je volne prodejny v lekarne,koupis si merunkovy dzus a maly hlt slivovice vypijes to,no ono te to sice prozene ale na 95% porodis jeste ten den,je o tom diskuze taky na konikovi

simusska
3. mar 2010

maka a nie je to nebezpecne...vies hlavne ten alkohol

maka123
3. mar 2010

no me ta doktorka z porodnice jak jsem byla vcera na te kontrole, rekla ze se mam poprochazet,dat si sklinku vina a zasexovat aby jsme maleho trosku popohnali ,no to je jen hlt ne cela stamprla

norikk
3. mar 2010

pani,ja kym budem mat vase starosti 😀 ...ale drzim palce baby, potom sem co najskor napiste,ked to bude mozne

adelka89
3. mar 2010

simi, podle me je mnohem nebezpecnejsi a neprijemnejsi ten ricinovy olej, vyvolava silne krece ve strevech ma projimave ucinky. Alkohol si myslim, ze uz pred porodem tolik nevadi.

adelka89
3. mar 2010

alkohol v malem mnozstvi 😀

maka123
3. mar 2010

adelka a co je bezpecne v tehotenstvi,cetla jsem si tu diskuzi o tom a doporucuje to vyskolena odbornice,podle me je to daleko lepsi nez vyvolavat porod

maka123
3. mar 2010

no a taky priznak ze se blizi porod je prujem a to ja uz dva dny mam tak je jedno jestli se po....es jen tak nebo z ricinoveho oleje

adelka89
3. mar 2010

maka ja nerikam, ze jsem proti tomu, jen jsem simci vysvetlovala, ze je ten olej je nebezpecnejsi nez lok slivovice...
nemyslim si, ze by to ublizilo tobe nebo miminku, ale asi to dost boli, krece jsou pry fakt hodne silne...
ale nerikam, ze to za par tydnu nezkusim taky, az tady budu zoufale funet s 40 u nicku 😀

lia23
3. mar 2010

simuskaa...neboj sa ani s nenazdas a bude to tu...🙂len nato moc nemysli..pride to samucko...babo vie kedy sa pytat na svet🙂 🙂 🙂

tara39
3. mar 2010

16 simi

tara39
3. mar 2010

baby dnes som akurat rozmyslala v skole...ze to hadam nebude az taka tragedia to moje babo...a dufam ze to bude v pohode

norikk
3. mar 2010

a kedy to oznamis spoluziackam a okoliu?? neratam rodinu 😀 ...u mna to vie zatial len jedna ...a tara,radila by som ist do tyzdna ku doktorovi konecne, uz mozno dostanes aj knizku a je dolezite aby ti urobil odbery,co sa robia na zaciatku....

tara39
3. mar 2010

rodina sa to dozvie coskoro a okolie, to by som bola nerada keby to vedeli...chcela by som este dokoncit tento rocnik a ked to budu vediet tak nechcem pocuvat tie pripomienky, ale ked to bude na mne vidno nic ine mi nezostane. a ty si ako pochodila u doktora?

simusska
3. mar 2010

maka ked moja mala nebude chciet ist von ani buduci tyzden tak sa asi skor dam na tie recepty co ti vravela tvoja doktorka...ze pohar vina, prechadzka a sexik...

adelka ale u nas je to uz tak ze ak zena do terminu neporodi tak jej o dva tri dni samy ten porod vyvolaju aby sa predislo moznemu nebezpecenstvu

lia ale ja sa nedokazem nebat...ono to jednoducho nejde ☹

tara ty si taka mladunka? neboj sa vsetko zvladnes...ja som mala spoluziacku co bola tehotna v tvojom veku a je z nej skvela maminka...len si treba verit...a ak si este nebola u doktora tek je naozaj najvyssi cas tam zabehnut...

tara39
3. mar 2010

ano simi, babo by sa mi malo narodit tesne pred alebo po sedemnastke...dakujem, dufam ze to zvladnem, ak to preziju nasi tak snad ano 🙂 na babo sa tesim takze to by bolo v pohode. ano uz asi pojdem, len neviem ci tam mam ist sama alebo az potom s maminou...len ktovie co mi na to povie 😕

maka123
3. mar 2010

tara neboj asi te doma nepochvali ale pak se budou tesit s tebou

simusskano me zatim z tech veci co jsem napsala nepomohlo nic,takze pockam do soboty kdy mam termin a pak mu pomuzu,u nas se ceka do 4 dnu po terminu a pak se vyvolava

tara39
3. mar 2010

tak urcite ma nepochvalia a myslim ze to nebude v pohode kym sa babo nenarodi...no hadam vam to pojde prirodzene baby

simusska
3. mar 2010

tara...neviem ako ty ale ja by som sla k lekarovi najprv sama a snad dostanes aj najku fotku aspon s malou bodkou a tu ked snad ukazes mamke tak to vezme inak...a neboj vasi sa mozno budu zo zaciatku hnevat alebo lepsie povedane rodicia to beru tak ze si si mohla este zivot uzivat....ale verim v to , ze sa ti budu snazit co najviac pomahat ci uz v tehotenstve alebo potom s malym babom...len vies, cim skor to poviest tak tym skor to prehrmi...

simusska
3. mar 2010

jaj maka zavidim ti ja mam termin az buduci piatok no uz to nemozem vydrzat...som strasne nedockava a mam strach z toho pre mna este neznameho porodu...uz to chcem mat za sebou....
a teply kupel si este neskusala? pocula som ze aj to pomaha

tara39
3. mar 2010

ja som myslela ze jej ukazem test ale tak neviem...mohla, ale ja niesom ten typ co si uziva zivot na diskotekach a podobne, to si budem radsej s tym babom a babatka mam velmi rada...a ty mas kolko rokov?

lia23
3. mar 2010

simuskaa....no ja viem..ze to je tazke...ale musis bojovat...presla si si uz 9 mesiacmi.t.ak tychto par dni vydrziss🙂 🙂

tara39
3. mar 2010

lia a ty cakas babo? asi som sa uz pytala ale neviem uz

simusska
3. mar 2010

tara ja mam 19...a aj porodim ako 19 rocna a moj manzel ma tolko isto...ja som to mojmu ocovi vravela v zlosti ked sme sa hadali ze na aku vysku mam ist 😀 da sa povedat ze bol dost zurivy ze on chcel mat zo mna studovanu osobu ale nakoniec to dopadlo tak ze sa uz nemoze dockat malej prvej vnucky🙂

lia ja viem ze musim vydrzat...ale musim uznat ze stale si to este poriadne neuvedomujem ze za par dni uz budem mamka

tara39
3. mar 2010

heh 🙂 tak to si mala zaujimave 😉 ale ved studovat mozes aj tak

lia23
3. mar 2010

simuska...myslela som si ze si staria..:Denveim rpeco..ty si tiez dost mladunka...verim ti zesa bojis..a ze si envies uvedomit ze bdes u maminka...zacnes si to uvedomovat az ked pridu kontrakcie..mozno az ked bdues mimi drzat na rukach🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre