Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

bubi210
13. máj 2010

Ahoj baby dufam ze sa mozem pridat mam sice este malo rokov na to aby som mala babatko ale tiez uz dlhsi cas tuzim po babatku zatial mi vlastne babo ako tak nahradza moj takmer rocny bratcek ale ten mi uz za chvilu vyrastie ☹ .......

mon777
13. máj 2010

AS koľko máš rôčkov, bubi?? 🙂

mon777
13. máj 2010

Čo tu zasa nikto nie je?? 😀

bubi210
13. máj 2010

mon vlastne o dost menej ako ty 😨

mon777
13. máj 2010

A to chceš už bábo? Koľko máš??

bubi210
13. máj 2010

ja 13 ☹ asi som blazon ja viem

bubi210
13. máj 2010

a to uz asi tak rok aj daco 😔

mon777
13. máj 2010

No tak to teda SI CVOK 😀 Ako...nič proti tebe, ale ak som JA ešte dieťa, tak čo potom TY?

bubi210
13. máj 2010

mno ja som uuuuuuuuuuuplne sibnuta ja viem ale ked..... nemozem si pomoct ked tie babatka su take uzasne 😀

norikk
13. máj 2010

😖

mon777
13. máj 2010

Tak to teda sú, ale naozaj nič v zlom, ale kašli teraz na to. My už máme "právo" mať deti. Máme za sebou minimálne ZŠ a 18 na krku...alebo v dohľadnej dobe. Ale čo ty?? Ako naozaj sa ťa nechcem dotknúť, ale máš 13. Ešte ani poriadne nevieš, čo je to láska...taká ozajstná láska, keď niekoho miluješ natoľko, že s ním chceš ostať do konca života a ešte dlhšie a nie taká, že teraz sa mi páči tento, lebo je zlatý a o týždeň ani nebudeš vedieť, ako sa dotyčný volal. Naozaj ti nechcem zle. Ale uvedom si jednu vec...na to, aby si mala bábo musíš mať prostriedky. Ja sama som dlho rozmýšľala, či by som si ho nechala, keby som bola teraz tehotná (pretože som mala také tušenie, že by som mohla byť), alebo či by šlo preč. Som len v 2. ročníku na strednej, bývam s rodičmi (čo je samozrejmé, keďže nemám ani 18 ešte), nemám ani len brigádu, tak čo ešte normálne zamestnanie...preto som nevedela, čo by som robila. Ale rozhodla som sa, že by som si ho nechala. Ale tak...aj ja by som mala čo robiť, aby som to zvládla. Ale čo ty?? Ako...fakticky nič v zlom, ale teraz sa na to vykašli.

Bábo nie je hračka alebo šteniatko, čo sa ti páči, kým je to malé. Bábo je človek. Človek, ktorý potrebuje veľa opatery v mladulinkom veku...ale tým to nekončí. Vyrastie, pôjde do škôlky, potom do školy... Nepokaz mu život.

mon777
13. máj 2010

Ahoj, norikk 😀

mon777
13. máj 2010

A ešte niečo, bubi... Mať dieťa nie je o tom, že JA CHCEM, LEBO JE TO ZLATÉ. Mať dieťa je o obrovitánskej zodpovednosti, ktorú na seba vezmeš. Dieťa je o tom, že máš pri sebe človeka, ktorého miluješ a chceš s ním mať rodinu. Mať malé babulo nie je sranda. Ak sa mám priznať, tak niekedy ja sama neviem, či by som zvládla byť matkou, ale potom si poviem, že na to nikdy nebudem sama. Ale naozaj...máš 13.

Ak budeš mať teraz bábo, nepokazíš život sebe, ako to všetci hovoria. Pokazíš ho tomu malému, pretože sa oň nebudeš schopná postarať, lebo ešte ty sama budeš dieťaťom.

norikk
13. máj 2010

ahoj mon 😀 ja tu hadzem len smajlov,nechcem tu nikomu sposobit depky 😀 taze som ticho a divam sa 😀

mon777
13. máj 2010

Ja sa jej to zasa snažím vyhovoriť, keďže viem, aké to je túžiť po miminku. Ale preboha!!! 13?? 😠 😠 ja som mala stresy, keď som si myslela, že som tehu (a ten pocit ma doteraz neopustil...ani po / 😢 ) tak čo potom ona?? V 13 som chcela, aby mi dali všetci chalani pokoj, aby sa na mňa ani nepozreli 😀 Do 15 som vyhlasovala, že sú chalani svine a že ich neznášam, lebo sú sprostí 😀 😀 Niečo ako mimino ma ani nenapadlo 😀

mon777
13. máj 2010

Ozaj, norikk...bruško neplánuješ ukázať?? 😀

deniskateniska
13. máj 2010

bubi ja sa len pripojim.. nic z lom, ked sa stane, nic s tym neurobis..ja som tiez milovala deti aj ich milujem.. ale skor ako som neskoncila strednu skolu, som rozmyslala kedy deti ale nedovolila by som si mat dieta.. pretoze z materskej sa vyzit neda... a ked je matka mlada, nema zazemie nema muza, nema peniaze.. je to o drzku... a zenske telo nie je pripravene na nosenie dietata, resp. aj na porod az do 18tky... dost ma to udivilo ze trnast rocne dievca, ktore je len vo vyvine dokaze nad niecim takym rozmyslat 😖

misss
13. máj 2010

Ahojte.. 😀 ..baby, ja ked sa zamyslim nad mojou 13-tkou, tak to bol vek, kedy som sa prvy krat bozkavala.. 😀 😀 ..moja prva jazýčková 😉 😉

mon777
13. máj 2010

Úúú misss, ty koťuha 😀 😀

Tak tak, Deni...máš úplnú pravdu. Nechápem, kam ten svet speje 😖 Je pravda, že sa rodí málo detí, ale to neznamená, že majú populáciu zachraňovať pubertiačky túžiace po živej hračke. Bez urážky, bubi.
Šteniatka a mačiatka nestačia, tak sa baby začnú sústreďovať na miminká, lebo je to tretia najkrajšia a najmilšia vec, aká ich napadne?? To je naozaj chybné podľa mňa. 😖 😖

mon777
13. máj 2010

Ako...viem, že tá pravá sa ozvala, ale tak no 😀 😀 😀 😀

misss
13. máj 2010

Mon.. 😉

No, Norikk..kde mame brusko??Aj ja by som chcela vidiet ☹ ..ukáááááž..

mon777
13. máj 2010

Však?? Skupaňa...nepodelí sa o krásny pohľad 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Ale teraz z iného súdka...Baby, je normálne, aby som MS dostala o utorok večer a dnes večer si milá dáma povie, že už sa jej nechce byť, tak končí?? 😖

mon777
13. máj 2010

Ja sa podelím o pohľad na moje nafúknuté brušisko, čo ma trápi už týždeň 😀 😀

misss
13. máj 2010

Mon..tak to mas zaujimave..fakt mate tie kramy nejake divne..co to robite??mne nastastie prisli sice o tyzden neskor, ale normalne..
Ani Natalie nechce ukazat brusko... ☹ ☹ ..a kde vlastne je??
Natalieeeeee...kukas hokej??? 😕 😀

misss
13. máj 2010

Mon a ty si vlastne prečo zaregistrovana na .cz??

mon777
13. máj 2010

No tak to teda máme 😀 Nás s Liou asi posadol nejaký diabol alebo čo 😀
Tak dostanem ti MS 11.5. okolo 15:00 a to len takú, ako keby ani nechcela byť a potom o polnoci sa idem zmagoriť, že čo to zo mňa ide 😀 😀 Potom na druhý deň zasa poriadne nič a veček detto to čo deň pred tým a dneska?? Cez deň taká, že ma ide poraziť. Ráno nič, na obed jak na zabíjačke a teraz prestáva?? To je fakt choré 😀 😀 😀

Natííííííííííííííííííííí....hlás aspoň stav 😀 😀

mon777
13. máj 2010

Ja neviem, misss 😀 😀 Náhoda 😀 😀 Ale hlavne, že som tu, nie??? 😀 😀 😀

norikk
13. máj 2010

nemozem ukazat 😀 ako som uz pisala lii...priatel je ziarlivy....ktovie kolko chlapov obzera tie fotoalbumy 😀...sukromie si treba strazit :-P

deniskateniska
13. máj 2010

mon no akosi sa mi nezda ze sa rodi malo deti.. 😀 vsetky moje kamosky cakaju babo alebo uz porodili... tento rok, ani na cviceniach predporodnych nestiha sestricka, co musi mavat 2x v utorky, co inokedy ani jeden kurz nebol plny.. 😀
sa to rozmohlo.. ved len na segrinej svadbe o 2 tyzdne budeme 3 tehulky - nie nevesta ale 3 kamosky 😀 😀 😀 bude detiiiiiiii ako smetiiiiiiiiii 😀 😀

mon777
13. máj 2010

Deni...Váv 😀 Tak sme sa polepšili asi 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre