Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

mam4
1. jún 2010

@trdielko149 , nenei zac, musela som sa o nu podelit 😀
aj u nas od rana prsi ☹ maly sa stale pyta von a ja uz neviem co mu mam povedat 😒 ja uz CHCEM SLNKO !!!!!!!!!!!!!!

pepsyna
1. jún 2010

@mam4 super stranka 🙂 aj babatinka su tam 😀
@trdielko149 ja si pusinku na brusko neviem dat ale ked pride moj drahy z prace, tak mi ho vybozkava aj od teba 😀
aaach baby aj ja chcem slniecko uz...som z toho taka unavenaaa 😔

mam4
1. jún 2010

@pepsyna , ano videla som tie videjka ze "hygiena", pre cerstve mamicky je to velmi super a aj mne sa zide "zopakovat" ked budeme mat druhe mimi lebo to clovek normalne zabudne 🙂

pepsyna
1. jún 2010

ja mozem aspon skusat 🙂 inak nepozerate damsky magazin?take vseliake dobrotky pre deti tam robia-mnam 🙂

mam4
1. jún 2010

@pepsyna akurat ked som prepinala tak tam zdobili take obrovske cervene jahody MNAM 😵

pepsyna
1. jún 2010

@mam4 aj moja svokra minula nasla na zahrade asi 3 jahodky tak mi ich dala 😀 aa ocino minule doniesol od nejakeho znameho tiez celu misu takych velkych krasnych jahod 😵 ja milujem ovocie aj zeleninu a uz sa neviem dockat kym bude aj hrasok v zahradke a ceresnicky 😀
uz mi ide Monk, tak sa majte zatial-a dufam, ze ked sa vratim, tak tu nebude tak prazdno 😀

mam4
1. jún 2010
mam4
1. jún 2010

@pepsyna , no len si este papkaj ovocie ja zeleninku lebo ked sa ti narodi babo tak si budes musiet davat pozor co zjes. mne sa maly cely vyhadzal ked som jedla ovocie a po zelenine ho zas nafukovalo, ja som bola prve 2 mesiace len na vode a chlebe 😀 ale aspon som schudla

lizatko1009
1. jún 2010

trdielko a klobuciky si neskusala? aj moj uz je vsetko no okrem vyprazanych a mastnych jedal, moja mama uci v skolke a tam varia bez soli, tak maly vsetko je, citala som na jednej stranke, ze uz mozu aj rajcinove polievky, jogurty vsetky je a najradsej ma krupicu. aj ja som z toho pocasia taka unavena, ze dovidenia, pamatam si pred rokom ked som bola este tehu ako bolo horuco a teraz ked chcem ist s malym von tak sa neda vkuse leje a leje na depku.

trdielko149
1. jún 2010

nepomohli ... vsetko sme skusali @lizatko1009 ... nevadi ked raz bude dalsie babatko tak si to "vynahradime" ... 🙂

lizatko1009
1. jún 2010

trdielko ako sa dava toto, ze kto ma spomina? 😀 ale hnusne sa zachovali, ked ti tak povedali, si sa musela namakat s tym odsavanim. stije sa ti nenarobili? ja uz ani neviem niekedy co mam malemu varit, akurat mu robim polievku dala som kurace stehno a zeleninku a este zemiaky mu dorobim, akurat si chrni, ale to pocasie je na figu borovu, pridam fotku ako sam zaspi so zirafou 😀

lizatko1009
1. jún 2010
mam4
1. jún 2010

@lizatko1009 😀 to cmula zirafke nohu ?? 😀 a v perinke ?? 😀 zomrem 😀

mam4
1. jún 2010

a takto spal vcera moj anjelik 🙂

lizatko1009
1. jún 2010

mam4 jj perinka musi byt uz ma aj spaci van a nechce, nohy hlava mu strci, ale musi byt v nej zaviazany 😀 mali sme takeho modreho nestle maca tomu cmulal ucho, ale sme ho vonku stratili, tak teraz ma zirafku a tej nohu, cumlik nemame 😀

lizatko1009
1. jún 2010

mam tvoj si ake leharo robi, podareny je, nespadne ti tak z postele? 😀

mam4
1. jún 2010

@lizatko1009 , to je cislo este som take nevidela 😀 a cumlik mu ani nechuti ? aj moj bol cumlos ale len par mesiacov a potom ani za svet iba ak cicik 🙂 no a inak spi cez den v kociku ale koli tym lejakom ho skusam davat do postielky no po hodinke sa zobudi a uz sa pyta do nasej a raz nam tak uz aj spadol 😒

lizatko1009
1. jún 2010

mam4 cumlik nechce ani vidiet,v nemocke zakazali davat cumliky a potom ani nechcel on ani neplakal, tak ho ani nepotreboval a ked som mu dala tak ho naplo a ani potiahnut to nevedel, teraz si pocmula zirafku a do minuty spi jak drevo 😀 mne uz tiez spadol z postele, nebol v perinke a pocas spanku sa valal po posteli ako prasiatko a tak skoncil v spanku na zemi, ale nic spal dalej. uz ti chodi?

mam4
1. jún 2010

aspon sa mu nebudu krivit zuby, niektore deti chodia este aj do skolky s cumlikom 😉 ja mojmu este musim dat cajik alebo mliecko z flasky nech sa ukludni, potom si este blabota a az tak sa uspi, cela procedura 🙂 matusko sa ti inak nevala po posteli ?? to mas ake super babo 🙂 nas zacal sam chodit na 11 mesiacov teraz uz lieta 😎

trdielko149
1. jún 2010

@lizatko1009 das len odpovedz 🙂
maly kraasne zaspava ozaj 😉 v tej perinke je uzasnyy ale niektore deticky su take no my spinkame v spacom vaku akurat sa chystam nejaky tensi kupit lebo mame take hrubsie a minule bola spotena ked bolo teplejsie uz som aj kuk tu v bazariku ale nic take pre nas od 6-12 mesiacov alebo este 12-15 mesiacov tensie niiiicc tak neva v NZ je KIK tam maju po 5 euro tensie ak este budu kupim ked by sme sli svokre 🙂
cumlik ani my vypluje ho na kilometreeeee len palcek ma pred zaspavanim zopar minut 😀 my spinkame uuplne sami v postielke ... lebo kamaratka mi poslala vo worde taku knizku dajte si do googlu : "kazde dieta vie spat samo" rano vstane napapa sa 3 hodinky je hore,potom do 5 minut sama zaspi -fungu je to ! spinka cca 1-1,5 hodinky opat vstane hrame napapa sa a okolo 15 ide spinkat do 16-16,30 a potom sa pred 20 okupkame,napapa sa kase na dobru noc a sup do rana do 7 hajaaame,samozrejme ak ide zubok alebo je nieco ine "vo vzduchu" tak to nefunguje ale pokial sme doma tak sme na tom takto 🙂 🙂 🙂

mon777
1. jún 2010

@misss nie moja, nič ti neušlo 😀 To ja som to tak dvojzmyselne povedala 😀 😀
Tu je náš malý drobček 😎 😎 😎
@mam4 kujééém😀
@lia nikto ťa neignoruje...len tu NIKTO NIE JE!!! 😠

mam4
1. jún 2010

@trdielko149 aj ja som citala tu "knihu" kazde dieta vie spat same ale u nas to bolo nepouzitelne, my sme nemali srdce ho nechat revat a vrieskat a ked videl postielku tak potom chytal zachvaty 😒 nakoniec sme to nechali tak a ked som po roku a pol prestala kojit tak zacal aj sam zaspavat a nakoniec aj sam spi v postielke 🙂 sice to trvalo dlhsie ale aspon bez stresov 😉
no tiez sa nam obcas stane ze ma noci ked sa zobudi a pyta sa k nam, obcas sa necha "prehovorit" a zaspi inokedy ho vezmeme k sebe ... my sme taki nezasadovi rodicia 🤐

mam4
1. jún 2010

@mon777 zlatunka, aj ja som mala takeho maleho cierneho kocurika, potom z neho vyrastol mega kocur ale ked sme sa prestahovali tak usiel a uz som ho odvtedy nevidela 😔

mon777
1. jún 2010

@mam4 malá sa volá Corinne a ešte je taká maličká, že ju musíme kŕmiť mliečkom a smotanou 😀

mam4
1. jún 2010

@mon777 , mliecko a smotana ???? to vam poradil veterinar ????? 😲 nema z toho hnacky ?????
a to meno mi niekho pripomina 😀

mam4
2. jún 2010

je tu niekto ?????

trdielko149
2. jún 2010

no len teraz som sem prisla taak na skok ale ty uz tu zrejme nie si @mam4 ... nasa Emmka vobec neplace proste na nu to fakt funguje,ked je tie 3 hodinky hore mrnci lebo je unavena a tak ju dam do psotielky nad nu kolotoc a do par minut zaspinka ako anjelik,doteraz sme ju uspavali na fitlopte lebo je to praktickejsie ako postojacky...a zase kamaratka uspava tak ze do velkej manzelskej posteli s cajikom a spi pri malom a potom ked zaspinka tak ho prelozi do postielky a ide dalej lenze kym zaspi trva to strasne dlho a ja si potrebujem aj varit a upratat,jej to robi manzel,ona varit nevie tak jasne ze ma casu dost ...

mam4
2. jún 2010

este som ale teta prisla na net tak musim ju pustit na chvilku 😉
tak ty mas zlatunku dcerku 🙂 taku by som brala hned, mozno je to aj tym ze je to dievcatko, necha sa skor "presvedcit" 🙂 aj moja sesterka uspava na fitlopte alebo na rukach ale ja by som nevladala nosit stale, ved kym nelozil tak bol stale na rukach, lebo sa sam nudil, ruky som mala vytahane ako gorila 😀 a ta tvoj akamoska ma muza doma ?? on nerobi ?? tak to sa mamickuje ked je navarene 😀

trdielko149
2. jún 2010

od dojde z roboty pred 16 a navari potom na 2 dni takze jasne ze sa mamickuje perfektne 😉 inaaac kde sa stratila missss?chyyybas nam ! 🙂

pepsyna
2. jún 2010

babyyy uz aj u nas sa vyliala rieka-my chvalabohu nemame nic zatopene, lebo byvame daleko od rieky ale polovica dediny pod vodou, aj cesty su zaplavene-niekde sa neda ani prechadzat, takze vsetci parkuju pri nas a nemaju sa ako dostat domov..no strasne 😒
a inak ako sa mate?ja dufam,ze moja mala nebude mat problem so spinkanim-tiez by som sa chcela vyvarovat uspavaniu na rukach, len uvidime ako to bude v praxi...len sa bojim aky bude mat denny rezim-lebo teraz ma vacsinou v noci kope a cez den spinka, tak dufam, ze to nebude tak aj ked sa narodi 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre