Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

lia23
8. júl 2010

@mam4 ako vies ze to malicke bude dievcatko??

mam4
8. júl 2010

@lia23 ano... a som rada ze ste si to "vyrozpravali" 🙂 dufam ze tu uz ziadne hadky a nedorozumenia nebudu ...

ako viem ?? no neviem ale myslim si 😀 najskor preto ze to ma uplne iny priebeh ako pri malom 😵

krpcek
8. júl 2010

toto forum sledujem uz dlhsie, hlavne kvoli tare, lebo chcem vediet ako sa jej dari. toto co tu vcera vzniklo - dobre som sa zasmiala. 😀 😀 😀 to co mon napisala do IP - no nadhera - kolko deti uz vychovala? 😀 😀 😀

lia ak by ta zaujimal moj nazor, tu je - ak priatel nechce dieta nenut ho!!! lahko sa ti moze potom stat, ze ti decko urobi a zdupka, lebo nebude na neho pripraveny (moze sa to stat a nemusi). dobre ti hovori - najprv skola, praca, nejake usetrene peniaze, vlastne byvanie a potom dieta. samozrejme, da sa mat dieta aj bez toho, da sa zit z ruky do ust a prehadzovat kazdu korunu tri krat kym ju pouzijes, ale chces to tak? nechces malemu alebo malej nakupit krasnu vybavicku (samozrejme nie je to len o vybavicke), chodit s nim na vylety atd.?

niekto pisal o tom, ze ked niekto nechce dieta ma sa pri sexe chranit - uplne suhlasim , ale uprimne kolke z vas to aj tak robia alebo robili?

a este na margo monciciak - to ze dieta neplanovala neznamena, ze nebude dobra matka. niekto tu pisal, ze dobrou matkou je len tak ktora dieta chcela - blbost!!!!!! casto je lepsia matka ta co dieta neplanovala ako ta co ho chcela.

mam4
8. júl 2010

je tu niekto v kontakte s norikk ?? neviete ako jej dopadla svadba ??

estterka
8. júl 2010

@mam4 niekde som citala,ze na zaciatku tehu si vsetky zeny myslia,ze je to dievcatko,ma to spolocne nieco s hormonmy 😉

trdielko149
8. júl 2010

@krpcek suuuuhlasiiiiiiiiiiiiiiiiim ... nechcela som tu k tej hadke pisat svoj nazor lebo sa nemienim zapliest do hadky aj ja ... my sme sa nechranili a v 19-tich rokoch som porodila nadhernu a zdravu dcerku nelutujem svoje rozhodnutie ist do postele bez ochrany,nelutujem rozohodnutie nechat si dieta-ani sme nerozmyslali nad niecim inym,moj snubenec ma 28 rokov ...dnes ma Emmuška 9 mesiacov,je to stastne a zdrave dievcatko ktore ma oboch milujucich rodicov ktori ked bola v brusku zabezpecili vlastne byvanie a vsetok komfort a zazemie ktore dietatko potrebuje ..mozno nasa dcerka nema totalne vsetky rozmary ktore dnesna doba a trh ponuka ako prebalovaci pult a znackove oblecenie a na prebalenie staci aj postel a oblecenie z Tesca (Cherokee) ale zijeme,milujeme ju,ma vsetko co naozaj potrebuje k zivotu ... a ja som hrda mamicka ktora materske povinnosti zvladla aj napriek tomu ze som mlada mamina !!! velmi vela ludi ma odsudilo a dnes viem ze tie "kamaratky" ktore to spravili nevedeli co vraveli pretoze byt mamou je najkrajsie co moze byt ...to ze sme nemali na svadbu peniazky a nemame jedno priezvisko nie je najdolezitejsie,pre nas bolo prednejsie spolocne byvanie ako svadba ... a spolocnym priezviskom sa podpiseme a nasu lasku specatime dna 11.6.2011 o 15-tej hodine 🙂

trdielko149
8. júl 2010

a mimochodom konecne som si precitala tu hadku stalo ma to hodinku casu uff 😕
vitajte nove maminky tehulky co ste tu 🙂

mam4
8. júl 2010

@estterka naozaj ?? tak to som netusila 😀 no ved uvidime o par mesiacov na sone ak sa nam ukaze 😉 a ty si mala nejakeho tusaka ?? lebo ja som pri prvom najprv nevedela povedat a az potom ze chlapec, chlapec a aj je chlapisko ako buk 🙂

mam4
8. júl 2010

@trdielko149 ale ty si jedna z tych stastnych 😉 ja osobne poznam niekolko maminiek co porodili este ako nast a kazda skoncila inak, niektore smutne ine stastne ... vsetko zavisi od toho ako si to kto zariadi 😉 ale dolezita je vtedy podpora rodiny (ak su obaja buduci rodicia nast) ... tvoj buduci je uz muz, pracuje a zaraba takze u vas nebolo co riesit 😵
a gratulujem, krasny datum 😎

estterka
8. júl 2010

@mam4 ja som strasne chcela chlapceka a bola som si ista,ze to bude chlapcek..a je z toho Hannah 😀 MM si bol isty,ze bude mat dceru. .vacsina vybavicky vyzera aklo pre chalana,lebo sa mi nepacia ruzove veci:D

mam4
8. júl 2010

@estterka no tak mozno sa aj ja mylim, ved je to vlastne aj jedno hlavne ze bude zdrave 🙂 ja mam po malom skoro vsetko modre a hlavne CHLAPCENSKE !! len prve vecicky mam skoro vsetky biele alebo neutralne .... a ak bude nahodou predsa dievca tak asi este par veci pre dievcatko dokupim lebo ja zas milujem tie ruzovucke malicke saticky 😀

trdielko149
8. júl 2010

@mam4 to mas pravdu mala som stastie lebo moj chlap je odomna o 8 rokov starsi a ked sme spolu chodili a videli rodicov s kocikmi vzdy mi povedal ze toto vidi prave somnou ...no ani vo sne by mi nenapadlo ze to pride tak skoro ... vysoku skolu si urobim aj popri malej a co nevidim v tom nic zle aj moja susedka si robila vysoku skolu pri 2 detickach a dnes je z nej mgr. a robi pracu snov ...mozno sme na to nesli po poriadku a tak ako je postupnost-svadba,byvanie,dieta ale opacne-byvanie,dieta,svadba ale na poradi nezalezi hlavne ze sme zdravi 🙂 ozaaj Emmke konecne prestali tiect sopliky zo dna na den ... hurááá 😵 a mliecko opat nepijeme tak kupujeme kasu co sa zaraba do mliecka a to papa ...no co uz najskor jej ponukneme mliecko a ked nic tak spravime kasicku ...lekarka povedala ze to je prechodne obdobie a ze "vymysla" tak cakame 🙂 a mam ja máááám tolko strasne vela satociek a sukniciek pre malu ze ja ti potom poslem postou asi neda sa to vyuzit teraz ide sice teplo leto velke tak som zvedava ohromne ako vyuzijeme tie vsetky satocky 😅

estterka
8. júl 2010

@mam4 ked my sme uz rozmnyslali aj nad tym,ze mozno predsa len to bude nakoniec chalan,ked nas "nechyta" taka ta dievcenska nakupovacia horucka. 😀 ale ano,hlavne nech je to zdrave a nech zostane v brusku este co najdhsie 😉 som zvedava,co ti povedia na ult,ci to je baba alebo nie🙂

estterka
8. júl 2010

@trdielko149 aj ja planujem v bududcnosti studovat este a nevidim v tom problem. ale v tom som mala jasno predtym,ako sme sa rozhodli,ze chceme dieta. ze vsetko sa da zvladnut,len treba chciet 😉

trdielko149
8. júl 2010

@estterka teraz som si vsimla ze na 16.9.cakate malinkuuu moja Emmka je narodena 16.9.09 🙂

estterka
8. júl 2010

@trdielko149 a na kedy si mala "oficialne" termin? 😉

baramborka
autor
9. júl 2010

TAAAAAAAAAAK TO UZ JE LEPSIE BABY...NAOZAJ STE MI VYCAROVALI USMEV NA TVARI

DAKUJEM !!! :D
ps : moja posta nenarazala na nikoho konkretneho islo o vseobenost .. :D jak baby na trhu :D

mam4
9. júl 2010

@estterka
@trdielko149 no to su krasne datumy 😀 JA som sa narodila 16.9 ale 1986 😀 😀 a podla mna je to super datum, najlepsi na svete 😀 😀

skola sa da aj popri dietatu, ale musite mat niekho na strazenie alebo jasle/skolka lebo si neviem predstavit v noci sa ucit a cez den potom normalne fungovat pri drobcovi 😒 to je na samovrazdu 😝

@estterka moze sa stat, mojej kamoske tiez vraveli dievca dievca, aj na 3D a nakoniec bolo prekvapenie na porodnej sale 😉 ved aj doktor je len clovek a moze sa pomylit 🙂 ja som uz tiez velmi zvedeva ci sa nam ukaze a co to bude ale dovtedy este daleko, na prve 3D-cko ideme az v auguste a to este aj tak nebude nic vidno ...

@trdielko149 a ty malej neobliekas tie nacancane ruzove saticky ?? precoooooo ?? 🙂 ved to je neskutocne mile 🙂 ale zrejme je to tak neprakticke ako rifle a siltovky pre novorodencov co zase stali v skrini nam 😝 😎

trdielko149
9. júl 2010

@mam4 teraz v lete jej obliekam satocky najma do auta ked ideme je to perfektnee ale mala take dekovinove v zime a to bolo neprakticke strasne lebo ved zima jak neviem co a daj decku pancusky,leginsy,milion bodyciek a saty, v lete je to dobréé aj do kocika ale v tomto teple nechodime vonka len vecer az a to jej davam kratasky a tricko a do tasky beriem veci keby nahodou zacal fukat zradny vietor a ozimilo sa dost ale zajtra napriklad ideme na kupko a budem jej urcite obliekat satocky aj do auta a tak ...

@estterka oficialne terminy som mala tri 3.9., 8.9.,14.9. prenasala som Emmusku v porodnici mi uz povedali na kontrole ze 17.9.rano nech pridem a vyvolaju mi porod ale Emmka si povedala ze vyvolavacku nechce a radsej isla sama chichi
😀

mam4
9. júl 2010

@trdielko149 tak zima je celkovo otras na obliekanie 😝 ved kym ho nababusim tak som cela upotena ... a to som zvedava ako budeme fungovat tuto zimu, ked uz (dufam) bude bez plienok ... lebo teraz je to fajn, staihnem kratasky a piskame ale v zime ho celeho povyzliekat 😖 si ani neviem predstavit 😖

norikk
9. júl 2010

Ahojte, tak pisem len tak z rychlika... moc nemam casu sa dostat na PC...svadba dopadla super, este by som opakovala 😀 ...skoda ze to tak rychlo zbehlo....fotky tu teras bohuzial nedam, lebo sme vsetky zabudli na manzelovom PC, a sme teraz u mna a ja tu ziadne nemam 😨 .....

mon777
9. júl 2010

@norikk Teším sa s vami 😉 Muselo to byť úžasné 😀 Všetky svadby sú úžasné! 😀 A nevadí, my si na tie foto rady počkáme...či sa mýlim?? 😕

lizatko1009
9. júl 2010

baby ja uz nevladzem od kedy maly chodi(uteka) tak len za nim beham hore dole. 😠

trdielko149
9. júl 2010

@lizatko1009 tak sa priprav bude aj horsie ..my este nebehame,len v choditku ale uz som sa daavno rozlucila s tym ze pekny obrus na konferencnom stoliku s vazickou a dekoraciou ... holy stol bez obrusu a dekoracie 😉 skrinka s cd a televizor zahatane sedatkom nech neprepina,nevytahuje,velky stromcek fikus bude tento tzyden na ceste k svokre,my ho tahame ...kable zastrcene pod nabytkom/za nabytkom aby sa k tomu nedostala ... a to este nebezkame,len chvilku vydrzi stat 🙂
@norikk tesim sa s tebou ze vam to tak krasne dopadlo ... booze nech je uz ta nasa svadba 😵 😵 😵

lizatko1009
9. júl 2010

@trdielko149 mne ani toto nespominaj gauc aky mame spinavy, steny pomazurane vsetko postahuje 😖 a ked nedam pozor ako minule, tak strcil ruky do wc-ka. moj zacal ked mal 10m a jeden tyzden zachvilku to pride aj na vas, ale vobec nebol v choditku. a vsetky veci co sme mali poukladane dole mame uz vsetko pokryte.

mam4
9. júl 2010

he he, nooo tak ja sa zadychcim len na navsteve lebo inak mame doma uz tiez vsetko "upravene" aby na nic co nemoze nedosiahol ale gauc uz padol za obet a musi byt prikryty lebo tie flaky nesli ani vytepovat 😖 ale inak sme si zvykli ze pohare, taniere, vazicky a blbosti proste musia byt mimo jeho dosah aby sme predisli "nehodam" a nervom ...
len nas nezbednik uz vie ze si prisunie stolicku a dociahne vsade, tak raz strcil pohar s mincami do mikrovlnky a zapol ju !! vtedy som skoro infarkt dostala ale nastastie sa to stalo iba raz a nic sa nestalo ...

misss
9. júl 2010

Ahojte..malinky mi konečne zaspal, muž išiel do auta, tak mam chvilu cas sem vybehnut, nez nastupim na "druhu smenu" 😀 😀
Včera sme boli na ihrisku..Tomasko sa s tatom trosku pojasil.. 😀 ..dneska sme mali konečne den bez placu..asi si dal zubok nachvilku pauzu s tlacenim.. 😀
@norikk neboj..my si na tie fotky počkame.. 😀 😀 ..inak každy den kukam, ci nemas na FB niečo nove.. 😀

mam4
9. júl 2010

@misss maly je zlatunky a aky baculko 😀 a nebal sa na tej velkej smykalke ??

tara39
9. júl 2010

ahojte 😉 kto tu je? 😕

janka_a
9. júl 2010

ahojte.. mozem medzi vas?? vekovo sice zapadam ale tehulkovo zatial zial nie 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre