Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

ela2710
22. jún 2011

@lucia20 no zial budeme musiet kupovat uz len tie, ale ja este nakupim do zasob normalky 😀 no davame to skontrolovat zajtra, som naozaj zvedava, platime 300 eur mesacne, co je na pomery nasho mesta naozaj velky peniaz, takmer cely jeden plat a nakoniec este tolke peniaze doplacat, byvame tu uz rok, ale toto vyuctovanie sa zatial tykalo len toho prveho polroka, takze som hrozne zvedava ako to dopadne 😖

lucia20
22. jún 2011

@tortelinka ja to vobec ani neriesim. lebo viem, ze v mojom zivote bude vzdy niekto kto bude mat k nemu pripomienky a akoby zahadne zabudne, ze riesi moj a nie jeho zivot. akurat vcera sme mali so znamym diskusiu, ktoru som predcasne uzavrela, lebo s nim sa neda diskutovat. on ma svoju svatu pravdu a nikto iny. ale bolo to cca o tom, ze on si nebude robit neviem kolko deti, ked ich nemoze zabezpecit. on chce aby jeho syn mal vsetko, aby chodil na vylety zo skoly, aby ked bude velky mu mohol dat auto.....byt.... toto su fakt uzasne argumenty nemat dieta. a aky maly z neho rastie? rozmaznany spratek. aj ked ho mam rada. ale uz je to na nom vidiet. vsetko musi mat, mama kmita okolo neho ako najata, vsetko organizuje krpec. no super. to bude bohovy clovek, ktoremu v zivote vsetko dovlecu pod nos. ja moje deti milujem, ale nic im nedam zadarmo. ako si budu vazit hodnotu veci a penazi, ked nikdy sa o nic nebudu snazit a ja im to donesiem na zlatom podnose??? no urcite. ja som mala 19-nast. nikto mi nic nedal a som tu. a zijeme. nevravim, ze nasi nam nikdy nepomohli. pomohli a velmi, ale nie tak, ze prisli, na tu mas dom, auto..... a argumenty typu, nebude mat vlastnu izbu??? boze co ja by som dala za to, keby som v izbe mala surodenca. som sice z piatich, ale vsetci uz boli prec... moje deti tie problemy nemaju, lebo maju jedna druhu a miluju sa. to je hlavne. ja ked ich vidim ako su zalezene v domceku a uz len pocut šu-šu-šu.... a ked sa spytam co, tak mi povedia, mami, tomu nerozumies, tak mi az srdiecko pookreje. aj v obchode detto. mam na to, ale predsa im nebudem kupovat na co si len zmyslia, ked vidim, ze doma maju kvantum hraciek a nedavaju na ne pozor.... takze dostali kapky a jasne povedane, ze kym doma hracky nebudu upratovat a vazit si to,ze tatino chodi do roboty tvrdo robit aby ony mali, tak nic noveho sa nekupuje. no ony pisknu a my skocime, no nie? ja som od nasich nikdy v zivote nic nepytala. len okrajovo naznacovala... lebo som vedela, ze tvrdo robia a keby na to mali, tak mi to kupia. juj, ale som sa rozpisala... hrozne som sa vcera vytocila.

lucia20
22. jún 2011

@ela2710 no treba to preverit a nedat sa ogabat.... do nich!!!!! 😀 😀 😀 ja nechcem byt hnusna, ale fakt tam u vas su realne take platy???

ela2710
22. jún 2011

@lucia20 tak do 500 eur bezne..takze my mozme byt radi aky plat ma moj priatel, ale zas na druhej strane brigady a prace na dohodu su platene celkom pekne 😉

lucia20
22. jún 2011

@ela2710 ja ked si spomeniem ako sme zacinali a podotykam v ba. :D muz mal v den svadby mzdu 6800sk. 😀 teraz by som sa za taku sumu obesila. tri dni po svadbe uz bol na pohovore do novej, tam zarabal tak, ze ked mal 11-13.000sk, tak sme mali uplne ze vianove. teraz je to uz uplne ine a z 450eur by ma piclo. :D

eveluska
23. jún 2011

@ela2710 aha, tak to jo 🙂 tak snad ta proverka dopadne dobre a nebude to tolik 🙂

graceful9
27. jún 2011

@ela2710 no riaditeť hovoril, že na to nemá peniaze,,,,ale tak uvidíme ešte, či sa s tým nebude dať niečo spraviť,,,a čo sa týka svadby, ja som tiež nechcela, ale nemala som na výber,,,,priateľovi som povedala,že ak počujem jedinú výčitku od jeho rodiny, tak odchádzam,,,a potom nech si to rieši s nimi,,,

graceful9
27. jún 2011

@1katka1 no že nemá peniaze na individuálny, či čo to trepal,,,,no ale ešte sa pokúsim niečo urobiť s tým,,,,no budem to musieť skúsiť nevšímať si ju, ale bude to ťažké ,,,ďakujem 🙂 a ty si mala v koľkých bábo?

graceful9
27. jún 2011

@hoota no neviem, čo je pre teba väčšia svadba, ale my tam budeme mať 46 ľudí, pol na pol,,,to si mala fajn, a koľko ťa vyšli šaty? :D

graceful9
27. jún 2011

@granado no ja som tiež tak chcela, ale priateľ bude mať svedka kolegu a oni sú 4 v práci a a potom že to bude blbé ostatných nepozvať a potom jeho najbližšiu rodinu a tak a už to šlo,,,,ty si to mala tiež fajn, si myslím 🙂

graceful9
27. jún 2011

@dajenka11 neviem, vieš, on uprednostňuje maďarov a ja som slováčka na škole v lc a tak no,,,ale ešte sa s tým pokúsime niečo urobiť,,,,držím palce ku svadbe 🙂

hoota
27. jún 2011

@graceful9 aha tak to my sme mali asi aj viac tych ludi 😀 najprv ich malo byt menej ale nejako sa to nazbieralo 😅 saty si nepamatam presne tusim 250 eur, tak nejak.

graceful9
27. jún 2011

@ita78 ďakujem krásne, povzbudila si ma 🙂) ja si tiež po hlave skákať nenechám ale priateľ tú svadbu chcel a ja som mu nechcela kaziť radosť ale jasne som mu povedala že žiadne vyhadzovanie na oči nestrpím a nech si to teda zariadi, inak odchádzam,,,,tak dúfam, že všetko dobre dopadne a držím palce aj tebe 🙂 a s novým manželom už máš nejaké detičky, či? 🙂)

hoota
27. jún 2011

@1katka1 ved skor ci neskor si ten vodicak urobis, drzim palce. ja sa k tomu snazim dokopat mojho manzela, lebo u nas som zas sofer len ja 😀
nas misko spinka celkom dobre, obvykle od polnoci taha do rana, zobudi sa okolo 5-6tej, napapa a potom este spime dalsie 3 hodky. no neska zrovna nejako vymyslal, ale neplakal, no tiez uz to nie je taky nehybny novorodenec,ktory ostane tak jak ho polozis, uz sa riadne hmyri,prevaluje a niekedy mi da v noci po nose ked spi pri mne 😀

graceful9
27. jún 2011

@lucia20 ja viem, aj on to tak berie, v tom by nebol problém, ja mám len strach , že budú blbé reči , veď vieš ako to funguje, zvlášť, keď som z 9000 mesta a sťahujem sa na dedinu....

graceful9
27. jún 2011

@hoota hahaa mne sa aj toto zdá veľa, kto má s nimi všetkými tancovať mladuchovský? :DD ja si idem kúpiť asi v poľsku, vraj tam majú krásne po 80 eur, tak dúfam, že niečo vyberiem 🙂

lucia20
27. jún 2011

@graceful9 na ostanych sa mozes vykaslat.... stale niekto bude, kto ta bude mat v zuboch. ludia su zavistlivi. my mame tri deti a vsetci si hovoria, ze musime mat prachov jak nasr....ch, lebo inak by sme ich nemali. a nie je to pravda. mame starucku feliciu, ale sluzi a ja ked chcem cosi kupit, tak si na to bud nasetrim, alebo predam stare a minimum dolozim a to mas vidiet ako nasi susedia vyhlasuju..... hovno cely den robi a penazi jak nasratych. ale to ze moj muz sa 12 hodin vala pod autami a hlavu vecne strcenu v motoroch to nevidia.... 😖 to si nepomozes...... to su ludia

graceful9
27. jún 2011

@lucia20 no to poznám, takéto závistlivé reči a posmech,,,,mami sa stále s posmechom niekto pýta, či sa fakt idem vydávať a mama najskôr bola len taká, že hejm že stalo sa aj keď som mladá a tak, ale potom ju to už začalo štvať riadne ten výsmech tak odpovedala : hej, do veľkého domu, majú tam celé poschodie komplet zariadené, sami tam budú, on má auto, prácu,,,,bla bla :D :D ale vieš, ako to tým vysmievačným sliepkam zavrelo ústa? oni si mysleli, že chudiatko sa prespalo a teraz bohvie ako bude žiť z almužny, alebo čo,,,,

ajvetka
27. jún 2011

Ahojte, nejak som natrafila na tuto temu. Moje tehotenstvo sa zacalo, ked som mala 17. Rodicia to vzali s radostou a tesili sa, nad potratom som absolutne nerozmyslala! V maji som mala 18, v juni bola svadba, ktora bola super a v auguste sa narodila Miruška 🙂 popri malej som si este ukoncila stvrty rocnik a uspesne zmaturovala. To som otehotnela druhykrat v devatnastich 🙂 Na Silvestra sa mi podarilo ziskat vodicak a vo februari som kocikovala Dominiku. A tento rok vo februari sme pocali tretie babenko, bude to chlapec-Juraj po tatovi 🙂 Najblizsi a priatelia sa uprimne tesia, pindaju len ti, co dostali byt, maju jedno dieta a musia mat vsetko najlepsie, ale tí moje deti zivit nebudu, takze co ma je po nich. V novembri budem rodit a neviem sa dockat na nasu kompletnu rodinku. Tri deti sme chceli, len sme neplanovali kedy otehotniem. Vsetky mlade mamy hore bradu a s laskou sa starat o deticky, ktorym je uuuplne jedno, ze mate násť!!!

lucia20
27. jún 2011

@graceful9 sak prave. treba riadne na nich. to je uz ich slepa zavist. ja sa nad takymi ludmi uz nepozastavujem, lebo je mi jasne, ze iba ti zavidia tvoj zivot. lebo keby mali vlastny, tak by neriesili druhych tak ako my. ale je to ozaj uboche. my sme dva mesiace poctivo prerabali kuchynu. boli sme tu ako na stavbe, ja uz nervy v prdeli z toho bordelu, ale robili sme vsetko samy. a ked som si to zratala nakonci, tak sme za tie dva mesiace do kuchyne, komplet prerabky vrazili 550eur. a sused mi zacne vraviet aki sme bohati??? pritom on zaraba 3000eur mesacne a doma nic nespravia. tak co je vacsie umenie? z nicoho spravit nieco alebo z niecoho nic???? a chapes.... zavidi. no skoda reci. hlavne ze nas odbil tym, ze on bude mat na linke francuzky mramor a uz tri roky ma polorozpadavajucu sa linku na ktoru neni schopny kupit pracovnu dosku za 20eur, nech jeho zena, moze ako tak slusne robit v kuchyni. joj, no skoda reci. ludia ti budu zavidiet aj to ked na teba zachod spadne.... musis sa zamerat na tych, ktori ti drzia palce a nie zavidia. a my ti ich drzime. ze baby? :D

graceful9
27. jún 2011

@lucia20 ďakujem to bolo pekné 🙂 no a to je debil ten sused? však, aký už môžete byť bohatí, keď máš 3 malé deti a manžel je automechanik,,,,,či on si myslí, že zarobí jak prezident? ty si predpokladám na materskej však?a byt máte vlastný?

ajvetka
27. jún 2011

no inak ja sa aj bojim tych financii, ci nebudeme zivorit, kolko je podla vas primerany prijem pre manzelov s tromi detmi?

lucia20
27. jún 2011

@graceful9 presne si to vsetko vystihla. muz autoelektrikar. dnes mi napr volal, ze ostava v ba v robote do noci, tak pojde spat ku svokre nech rano uz o siestej tam moze nabehnut. tak takto "lahko" mame peniazky. nevravim, ze zarobi malo. zarobi fakt nadstandardne, ale vies, hypoteka, kopu poziciek a vyplata je v pr.... 😀 ja som na MD, inak by som uz robila, ale kvoli malej stavu sa tak skoro nechystam nikam. a ja privyrobim iba tym co po babach predam... tak to su fakt zarobky jak hovado.... ale dom mame vlastny. aj to len preto, lebo sme kupili staru skatulu, ktoru uz styri roky prerabame. napr az teraz po styroch rokoch mame vnutri wc a vlastnu studnu, ale este namame dotiahnutu vodu. tu dufam,ze tento mesiac spravime. styri roky sme tu takto vydrzali. keby sme boli tak lovati, tak vodu mame dnu uz davno.

graceful9
27. jún 2011

@lucia20 to hej, ale debilovi nevysvetlíš, že je debil, lebo je debil :D a čo máš s malou ??a ako ste fungovali predtým? wc ste mali vonku? inak obdivujem ťa,, že to zvládaš takto, musí byť toho dosť na teba,,,

lucia20
27. jún 2011

@ajvetka ono je tazko povedat primerany prijem, ked nevieme ake mas vydavky, pozicky.... vies ako. ked platis najom 200eur a nic viac, tak vyzijes aj zo 600eur. ked nie, tak potrebujes 1300eur. :D

lucia20
27. jún 2011

@graceful9 ale neni toho moc... to vies, my sme byvali v ba, najskor u rodicov v byte, ale ten predali, sme isli ku muzovmu dedkovi. nevravim, ze tam bolo zle, ale vies, svoje je svoje. tak ked sme to kupili, dlho sa to tahalo 2roky, tak sme boli stastni aj za rozpadnutu budu. a na to, ze zijes bez vody sa da zvyknut. vodu mame od domu cca 20 metrov, tam sme chodili a nosili domov. na wc von, deti na serbliky, kupali sa vo vanicke, riady sa umyvali v lavori, no prezili sme a uz mi to po styroch nerpide ani nejako obtazujuco. ked sme spustili wc, tak sme vsetci este podvedome najskor utekali von a na terase sme si spomenuli, ze mame doma wc, tak otocka domov. :D
mala sa nam narodila s dvojkilovym nadorom.

graceful9
27. jún 2011

@lucia20 tak to bolo veselé teda :D to aj vodu do práčky a všetko ste nosili však? ,,,bože a to čo vlastne znamená? kde ho mala? chúďatko malinké, ale už sa má dúfam lepšie,,,

hoota
27. jún 2011

@lucia20 ahoj a ty byvas priamo v pk? a kde? inak mas pravdu, na ludi sa treba vykaslat, aj ked niekedy fakt nechapem aki dokazu byt zakerni, mojmu manzelovi par hodin pred svadbou napisala "kamoska" ze nam dava tak rok a ze aj tak pochybuje, ze to dieta je vobec jeho a takych sa najde viacero co si ma nevedia prestat brat do huby a pritom som im nic zle nespravila. a tiez som ta, co vsetko dostala od otecka atd. ale nikto nevie ako to u nas doma vyzeralo atd. kazdy vy sa mal starat o seba, no niektori asi nemaju co ine na praci len rozsirovat hlupe reci, ja si vzdy poviem, ze asi maju velmi nudny zivot, ked musia riesit ten moj 😉

ajvetka
27. jún 2011

@lucia20 no zatial hypoteku nemame, byvame u mojich rodicov, platime najomne, skola, telefony, internet, nafta, poistky a tak.... Pozemok mame kupeny uz druhy rok, len stale sa tam neda stavat, mozno az buduci rok, takze dovtedy budeme u nasich, potom hypoteka. Manzel zarobi mecasne tak okolo 1000, teraz pojde do novej roboty, tak hadam to bude po troch mesiacoch lepsie... A ja budem mat od decembra matersku, cize tych 1300 by sme mohli mat. Aj tak neviem nic usetrit, vzdy vsetko minieme.

ita78
27. jún 2011

@graceful9 Neboj,všetko bude OK.Ak máš prieatela rada,tak mu nevrav,že od neho odídeš,keď....On za rodinu nemôže.Stojí pri tebe a to je hlavné. Áno,s manželom čakáme bábo,má sa narodiť niekedy na Nový rok... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre