Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

lucia20
27. jún 2011

@graceful9 nosili sme, teda nosime 😀 vodu do vsetkeho. ale tak clovek ked chce prezije.... tu ti davam link na nasu tatianku, ked cchces pozri a budes vediet.
http://tvnoviny.sk/spravy/regiony/foto-dievcatk...

@hoota ja nebyvam priamo v pk, my byvame nad limbachom v lese, ale patri to pod pk. preco? ste niekde na blizku? dame kavicku? 😀

@hoota presne, maju nudny zivot preto riesia druhych. moj muz mal jednu kamaratku, co do neho hucala cely cas, ze ma ma pustit k vode, nech si ma nebere a bla, bla, bla. vies si predstavit ako vysoko som mala nos ked mi dosla zablahozelat na svadbu.... ze ha ty ....., je moj. 😀 😀 😀 ja viem, hnusne, ale tak som sa tesila, ked som videla ten jej zhnuseny ksicht. a moj muz nemoze pochybovat ani nikto naokolo, ze su jeho, lebo jedna su uplne zmiesane, nieco muz nieco ja a vsetky su jak cez kopirak. :D

@ajvetka moj muz ma priemer 1300eur, ale ucty mame cca okolo 800eur kazdy mesiac a nejako vieme usetrit, lebo stale cosi prerabame. aj ked pomaly ale ide to. mozno skus len pouvazovat, kde by sa dalo co priskrtit. neboj zvladnete to. ja osobne necitim ziadny rozdiel v peniazoch medzi dvomi alebo tromi. akurat kupujem viacej jupikov v obchode. 😀 lebo by umreli, keby neodisli bez pitia z obchodu. :D

lucia20
27. jún 2011

@hoota jeeeeej, pezincanka, pezincanka.... wou ja sa taaaaaaaaaaaaaak tesim. 😀 😀 😀 😀

hoota
29. jún 2011

@lucia20 tak spravne, treba mat nos hore, nech sa zakeracky netesia, ze nam uskodili, sa ti cudujem, ze si si taku osobu vobec pustila na svadbu, ja som manzelovi jasne vysvetlila, ze si tam ludi, ktori nam skodia nezelam. ale vies co bol uplny vrchol, ze tie jeho kamosky prisli pred podnik,kde sme mali oslavu napriek tomu, ze neboli pozvane 🙄
my mame nad limbachom chatu! teda je to chata mojej babky a netecie tam tepla voda, ani zachod tam neni, iba latrina 😀 vy mate v lese dom? ja byvam v PK na severe. mozme dat kavicku 😉 budem len rada, lebo moc kamosiek mamiciek nemam

lucia20
29. jún 2011

@hoota ona pozvana tiez nebola a hlavne bolo jej tiez jasne vysvetlene, ze nema tam co robit a napriek tomu prisla. my byvame v lese. sme na slnečnom udoli... nema tam ta tvoja babka chatu? 😀 no niekedy veruze mozeme dat kavu, ani ja tu nejako extra moc nepoznam. uz je to lepsie, ale zo zaciatku sme tu boli ako prst samy.

baby124
1. júl 2011

mne tiahne na 19 a cakam babo.velmi sa nato tesim 🙂 a priatel tiez sme spolu stastny 🙂

dajenka11
1. júl 2011

jaaaj baby kus som tu nebola a tolko ste toho popisali 😀 😀 no ako sa mate? co noveho? deticky posluchaju?? 😉 😉

@lucia20 strasne ta obdivujem, ze si to vsetko zvladla, tu dcerku.. ja neviem co by som robila, kebyze mi nieco take oznami lekara a nevie mi presne povedat o co ide ☹

lucia20
1. júl 2011

@dajenka11 dakujem. nebudem ti vraviet, ze sak to bolo lahke, lebo to bolo fakt neskutocne tazke rozhodovanie, ale odkedy sme sa rozhodli nechat si ju, bola som presvedcena, ze je to spravne. a teraz ked by si ju videla, tak ta ani nenapadne, ze nieco take mala. je uzasna, usmievava a pokojna. to bolo moje najlepsie rozhodnutie v zivote.

hoota
2. júl 2011

@lucia20 tu chatu mame este pred slnecnym tusim.. nad limbachom taka nenapadna odbocka do lesa, neviem ci ma ta lokalita nejaky specialny nazov.
mozme hocikedy, ja som prave taka znudena uz doma, manzel niekam siel a ja by som tak niekam sla, ale v pk kamosky nemam, vsetky mam v ba a kvoli hodinke co si niekde sadneme sa mi tam trepat nechce.

lucia20
2. júl 2011

@hoota no to by bolo fajn... poslala som ti ip

graceful9
2. júl 2011

@lucia20 ty povieš, že toho nebolo veľa, ale ja ťa obdivujem úprimne. keď som to pozerala, plakala som,,,žiť v takých podmienkach s deťmi a strachovať sa o to bábatko a tak,,,,všetko si zvládla,,,,gratulujem ku krásnej rodinke 🙂

graceful9
2. júl 2011

@ita78 ja viem, ale je to hrozne ťažké, je toho na mňa veľa, možno aj preto, že som taká mladá a mám dosť stresov aj doma,,,ale prežila som aj horšie, tak toto nejak zvládnem , hlavne, keď uvidím to malinké stvorenie 🙂 tebe gratulujem 🙂)

lucia20
3. júl 2011

@graceful9 dakujem, len mi mozes povedat, ze v akych podmienkach zijeme??? snad v normalnych. teraz mi to trosku vyznelo ako by sme boli nejaka socka, ale mozno som to len zle pochopila...

graceful9
3. júl 2011

@lucia20 ale nieeeee,,,,to som isto nemyslela tak,,,,al že vodu nosiť a tak,,,,no ja som prala v rukách keď sa nám práčka pokazila a tiež to nebolo bohviečo,,,,myslela som tú vodu nosiť, že je to ťažké a treba jej nanosiť cez deň veľa a tak a popri tom sa starať o deti a vždy keď sa zašpinia tak nosiť vodu a tak že je nepohodlné ,,,,ale isto som nemyslela, že ako socky,,,

lucia20
3. júl 2011

@graceful9 no ono to tak nefunguje, ze donesiem liter vody potom o pat minut leti pre dalsi. mame doma 100litrovy sud. muz ho dvakrat tyzdenne podla nasej spotreby naplni a potom miesto otvorenia kohutika, chytim naberacku a nalejem. to je ozaj len otazka zvyku. perieme u mojej maminy raz tyzdenne. aleeeeeeeeeeee........ uz mame vsetko pokupene, uz to len zmontovat dokopy a hadam do tyzdna uz otvorim ten kohutik a sud vyrazim ku smetiaku. 😀 😀 😀 😀

graceful9
3. júl 2011

@lucia20 aha, no to som nevedela, o tom sude,,, tak sa tešíte, však? nebude ti toho suda ľúto? 😀

lucia20
3. júl 2011

@graceful9 tesime sa velmi. ani nehovor. vies aky to bude pozitok? ja prvy den vycerpam studnu iba na tom,ze budem kukat jak debil na vodovod, ze tecie z neho voda :D

graceful9
3. júl 2011

@lucia20 tak to si viem predstaviť :D ja som celý deň len prala a vešala a vyberala aj čisté prádlo, čo bolo dlhšie v skrini, len aby som sa mohla tešiť, že konečne ide práčka 😀

tomyho_nika
3. júl 2011

aj ja mam 17 rokov no v auguste 18 a v oktobri termin na pôrod..velmi sa tesim na male ale zaroven sa aj velmi bojim.Na zaciatku tehotenstva som mala 53kg a tlak 120/80 a teraz som na konci 5 mesiaca a mam 51kg a tlak 90/60..nezvraciam ale ani nepriberam.Neviem cim to moze byt..lekar vravi,ze je male vporiadku.No ja nemam ani vydute bruško ani nic namne nevydno.Male aj kope no teraz som zacala pocitovat napete bruško a dole ma niekdy velmi boli akoby sa tiskalo.Vobec tomu nechapem.Moja vaha moze vplyvat na predcasny porod?PROSIIIIIMMMMM ODPIIIIIISTE

bubbble
12. júl 2011

jaj baby, mozno sa k vam zachvilu pridam, mam 19 a samych duchov na teste.. :/ uvidime..

1katka1
14. júl 2011

@hoota ahoj 🙂 konečne mám čas, lebo stále s malým sme vonku a chodíme sa kúpať a tak. Ty čo ako? Čo máš nové ?🙂

hoota
17. júl 2011

@1katka1 caau no ja sa k poste v poslednej dobe tiez moc nedostanem a aj ked mam cas tak som taka leniva ze sa mi nechceee ani prstom pohnut, hrozne ma to teplo ubija a este krpec v poslednych dnoch nespi tak dobre ako predtym takze som podrazdena, unavena.. to kupanie vam zavidim , neviem kedy sa ja dostanem k vode, no chodime aspon ku nam na chatu do lesa. ja som planovala ist koncom leta k moru, no s takym malym babom asi budem rada ked sa dostanem do senca na jazera sa okupat 😀 vy sa niekam chystate na dovcu?

monuska342
17. júl 2011

@tomyho_nika neboj sa ak doktor povedal ze je vsetko ok tak sa nemas preco bat ja mam tiez 50kg a tehotenstvo aj porod bol bez problemov brusko mi zacalo rast az v 6 mesiaci mala som male brusko a maly mal skoro 4kg takze nestresuj 🙂

hajanka
17. júl 2011

@tomyho_nika tiez si myslim, ze sa nemusis strachovat, ak ti lekar vravi ze je vsetko v poriadku. Vela zien prave na zaciatku tehotenstva chudna namiesto toho aby priberali. Nie kazdy priberie 18 kilo ako ja 😀 a to som pred tehu mala 45kg 😀

hajanka
17. júl 2011

@lucia20 Luci, ja som si az teraz pozrela ten link a to video, musim povedat len naadherneeeee, velmi dojemne! Neviem si predstavi ako ste to pocas tehu prezivali a aku radost a stastie teraz citite! Asi najvacsie na svete ake dokaze existovat 😵

lucia20
17. júl 2011

@hajanka presne tak. pocity boli v tehu hrozne, ale zase nas to velmi vzpruzilo, lebo sme zistili ze vydrzime velmi vela a teraz v maji ked nam povedali, ze je zdravucka, tak to nie ze skala ale cele bralo mi spadlo zo srdca. som neskutocne stastna ze ju mame a ze je zdrava. a to iste plati aj pre ich sestricky. ony tri su moj zivot....

lucia20
17. júl 2011

@tomyho_nika ahoj, myslim, ze je to celkom ok. pretoze dietatko si berie vyzivu z teba. a preto ty chudnes. ja som pri druhej a tretej dcerke nebriberala do 6-7 mesiaca. ale brusko som teda mala riadne a to ze to na tebe nevidno.... no nebojsa. o taky mesiac ho veruze neskryjes. 😀 a na konci sa budes citit ako velryba. :D a co sa tyka este bruska, tak to moze vela ovplyvnit ako sa babatko "usalasilo". ja som mala bezne raz vacsie a raz mensie. nic sa neboj, pokial babatko pribera, tak sa len tes a tiez by som sa tesila, ze ti neostanu ziadne kila navyse. ja som po prvej ani nestihla schudnut, uz som bola tehulka zas a po druhej to islo sup-sup a teraz??? no ide to dolu ale veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi pomaly....

lucia20
17. júl 2011

@bubbble neboj, bude dobre.... ved nastrocne maminy su SUPER. 😵 😵 😵

tomyho_nika
20. júl 2011

@lucia20 Dik mile.. 🙂 no ja som momentalne v 25 tyzdni a este stale som nepribrala..ale zase v bokoch som sa rozsirila dost (na panve)..male sa stale obracia a neda mi pokoj spat no nikdy sa neotoci tak,aby bolo vydno pohlavie 🙂 otoci sa dupkou dopredu a spoji nozicky..lezi vodorovne ale snad sa este otoci aby som nemusela ist na cisarak..ty si mala cisarak alebo normalny porod?..

tomyho_nika
20. júl 2011

@hajanka dik.. 🙂

tomyho_nika
20. júl 2011

@monuska342 tak som rada ze nie som natom sama.. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre