Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

gerci90
7. jan 2010

Liuška...krasný zavezok,,dufam že ty vynde....
tak ja som si nedala žiadnen kupel..ale som si nachvilku laškala a veru aj cosi pospinkala🙂zatial je to ok.... 😕
Walri..a ja si nedavam horuci kupel bo mi mame len sprchovy kut..ale swokrovci maju aj vanu tak som myslela že skocim k nim hore sa okupkat...ale tak ja asi radcej tu sprchu...

lia23
7. jan 2010

ehhe dakujem ti gercinka.. 🙂 🙂 dufam aj ja ze to vynde..a by som radsej chcela este pocakt tak do prazdninin..a za potom by sem sa zacali snazit..no nebranim sa tomu: 🙂 🙂 🙂

valria321
7. jan 2010

gerci90 no moja tieto posledne dni su hrozneeeeeeeeeeeeeee

gerci90
7. jan 2010

bože Walrii ani mi nevrav ja som dneska prespala celý den...aby mi to rýchlejsie ušlo,,bo sa od toho cakania a nudy aj zblaznim... 😖

jankaat.
7. jan 2010

ahojte..ja dnes cele popoldnie depkarcim... z toho ci robim vobec dobre ked si chcem drobca nechat,, 😔

valria321
7. jan 2010

jankaat. bože neblazni si normalna ved to je dar nad tym ani nerozmyšlaj mala si predtym nejdem ti davať rozumy ale urobila by si chybu ved tehotenstvo a drobček zato nemôžu že maš depky a problem rozumieš ved vše prejde neboj len tomu nechaj čas a nakoniec ked sa drobec narodi budeš ta najštastejšia na svete!!!!

adelka89
7. jan 2010

jani 😔 to jsou strasna slova, vubec nedavej takovym myslenkam moznost aby se te zmocnovaly. Vetsi dar nez to aby v tvem brisku mohl rust novy zivot nikdy od nikoho nedostanes. At si okoli rika co chce, ty jsi momentalne ten nejbohatsi clovek na svete, protoze mas svoje miminko.... zazen tyto myslenky, mimiko si to nezaslouzi. 😔

jankaat.
7. jan 2010

viem ze su to zle myslienky...ale stale na to myslim ako kolvek sa na to snazim nemysliet itak ma prepadnu zle myslienky.. neviem najst nic pozitivne.. oporu v nikom z rodiny ani nic 😔 a ta rodina chyba velmi..

lizatko1009
7. jan 2010

jankaat doma uz doma povolili ci este nie? u nas to zvladli na vybornu 😉 a velmi sa malemu tesia, neboj uvidis ze aj vasich to prejde ked uvidia drobca. a dotycny je ako natom?

gerci90
7. jan 2010

jani ja ta nebudem odsudzovat...bo najlepsie sama dobre viem co je to zavrhnutie rodiny...i ked som mala obrovsku podporu priatela,,,veru aj mi sme par krat s drahým si poplakali par noci co sme boli rozhodnutý sa malej vzdat...kedže nas vtedy odsudila nielen moja ale aj jeho rod,a nemali sme žiadne financne prostriedky,ba ani strechu nad hlavou..kedže byvame u svokrovcov....svokor dokonca ,na mna pov,že ci je to dieta vobec Jakubove...to bolo slzzzzzzzz nielen mojich ale aj Kubikovich... ☹ ☹ 😢 ...ale nevzdali sme to hned...cakali co bude..vdaka bohu ked sme sa rozhodli že sa rozideeme,,a dame malu preč,,,,zbalila som si veci...(vsetky) a ked ma siel Kubo zaviest domov...tak to videl svokor s okna a na kolenach ma prosil nech mui to odpustim...že mal vypite a pod....a nasi??pozri aj ja som potrebovala mamu..a oca....ty ich aspon doma vidas ale ja som mala zakaz prist domov,,,,a pozri sa na nich teraz ...furt mi volaju,.aby sme prisli..a len co porodim idem k nam a tam budem s maličkou aby mi mama pomohla sa cosi naucit...
Možem ti poradit iba jedno....daj tomu este cas....nap,si pre a proti.....porozpravaj sa s priatelom....a zhodnot vsetko...dufam že sa rozhodnes spravne...viem že to nieje lahke..ale možem ty len odporucit daj vasim sancu...a uvidis že skor ci neskor sa to zmeni aj u vas...nebudes žiadna vynimka....porozp,sa aj s mamou ak bude treba že co mas teda robit vziat si to ci co...a uvidis co ty pov.....ale bojuj....nevzdavaj to predcastne!!!!!!!!!!

A HOLKY MAM NEW FOTO V ALBUME KUKNITEEEEEE🙂))

adelka89
7. jan 2010

Snad ta moje slova nevyznela jako odsuzovani nebo neco podobneho, to jsem urcite nechtela ja jsem mela velkou podporu hned od zacatku ale tchan se s tim zacina smirovat az ted, i tak si myslim, ze to nikdy nebude idealni, ale Lukasek nam za to stal.
Janicko, tve deprese jsou uplne pochopitelne, ale zkus si predstavit sebe za par mesicu, az sve miminko ucitis.... potom si sama reknes: stalo to za to 🙂 Nas Lukasek taky nebyl planovany, otehotnela jsem na dovolene antikoncepci jsem nebrala, merila jsem si bazalni teplotu, na dovolene se mi zmenou klimatu ovulace posunula a tak jsme otehotneli. Kdyz jsem to zjistila tak jsem plakala drahemu na rameni, mela jsem stejne jako gerci velkou podporu manzela, ktery se k tomu postavil veliec zodpovedne a presvedcil me o tom, ze to zvladneme.
taky z tech // nemel presprilis dobry pocit, bal se toho co bude, jak to zvladneme protoze jeste letos dokoncuje skolu (prave vcera dopsal diplomku a ted se uci na statnice) ale vzdycky kdyz vidi brisko povida si s Lukaskem a rika mu jak moc ho milujeme a jsme stastni ze ho mame.
Ted vime, ze bez nej by nam v zivote neco chybelo, nebyli bychom stastni. Lukasek je tim smyslem, tim co nam doted chybelo.
Janicko vim, ze asi nemas podporu v tatinkovi detatka, ale zkus se nevzdat, uz ted si muzes se svym miminkem povidat. Vnima tvoji lasku, i kdyz je uplne malinke, potrebuje te, bez tebe by na svet neprislo.
Urcite se i rodice umoudri a budou stastni s tebou. Zkus zajit za maminkou a rict ji, ze te jejich pristup trapi, ze potrebujes lasku abys ji mohla predat detatku, rekni jim ze je mas rada jako dosud...
Pro me je to nepredstavitelne, ze by se na me rodina takovym zpusobem vykaslala, moje maminka je v tomto uplne uzasna zenska a mozna i proto, ze nechce abychom trpeli jako ona, kdyz cekala miminka. Kvuli stresu potratila a bolest je v ni dodnes. Preji ti Jani, abys potkala ve sve rodine opet lasku, ktera se ted na cas schovala a aby te opustily cerne myslenky.
Drzim ti pesti, jsme tu pro tebe.

adelka89
7. jan 2010

gerci krasne brisko mas 🙂uzivej si ho uz dlouho ho mit nebudes 🙂

gerci90
7. jan 2010

dakujem adelko🙂)ale mne sa ty zda že je maličke...ale postaci🙂))a lukaškovi posielame pusinočku🙂ať poslucha mamičku 😵

babullka1
7. jan 2010

Ahojte baule..ja som sa akurat dovalila z tesca maju tam skvele vypredaje oblecka ahraciek pre mimca 😀 som tam zas malemu nakupila kravin...manzel ma isto pochvlai ked pride z prace 😀 😀 😀 ako sa mate....gerci,valria..co vy tu este robkate...sup rodit 😉

gerci90
7. jan 2010

jaaj babulka radi by sme aj s tou mojou Valeri,,,ale našim princezničkaam sa dako nece do tejto zimi... 😨 .....a ty sa mas ako??po narocnich nakupoch?ber to tak že nacertiš manžela ale tak Matuško sa potešiii 😀

babullka1
7. jan 2010

JANKA....ja ta tiez nebudem odsudzovat za to ze rozmyslas ci robis dobre ked si babo nechavas....ale stravila som rizikove tehotenstvo v nemocnici....a zazila som tam kopu mamiciek co si dietatko nechali vzat 😔 dobrovolne.... a kopu takych co potratili spontanne 😔 😔 😔 a tiez tam lezali take ako ja co mali hroziaci potrat a bojovali o babetko ako sa len dalo 😕,bolo to plne emocii,strachu a depresi........ Dieta je dar ci mas 17,18,alebo aj 40 rokova to ze ta nepodporuje rodina....to robia sice velku chybu,ale uvidis ze casom sa to zmeni.....musis vydrzat a na ten malinky poklad v brusku sa tesit-on za nic nemoze.....a uvidis ked sa narodi tak si povies ze by si ho nevymenila za nic na svete...a uvidis ze neskor po porode zistis ake je to stasite mat dieta 😵

adelka89
7. jan 2010

Lukasek moc dekuje 🙂 a pozdravuje Lilusku pry uz si ma pospisis na svet 🙂
brusko urcite nemas malucke fakt moc pekne 🙂

babullka1
7. jan 2010

Ahoj Gerci ja sa mam po nakupoch super...uz som manzela na to aj pripravila som mu volala.... 😀 ale v zavale prace mi ani nic nestihol povedat 🙂 🙂 🙂 a to sok kupila oblecko este aj pre moju malu sestricku-mesacnu...nevlastnu v nedelu jej ideme na krst,tak som jej nakupila 🙂 🙂 🙂 ..Gerci treba pekne hladkat brusko a dohovarat malinkej ze uz ju chce mat maminka pri sebe 😵 😵 😵

valria321
7. jan 2010

gerci pekne brušino maš už aj ja mam nahodene foto v pc len ich treba ešte dostať do albumu tak snad sa niekedy odhodlam hehe🙂jankaat. ani ja som nechcela odcudzovať ja viem že to maš ťažke ale ty si silna zvladneš a bude dobre ved ti predsa držime prstiky a v nas maš tu oporu🙂hociaky problem napiš sem a mi ti poradime pomôžeme🙂)

gerci90
7. jan 2010

valriuš---ty len pekne hodfotečky ja som strasne na teba zvedava...vsak sa nemas zaco hambit..🙂
babulka...ved ju hladkam ...aj dohovaram..ale ona ma už teraz neposlucha:(a jeej aj ja by som sla na krst🙂a co si kupila???
Adelka...moja kiežby liluska vypocula aspon tvojho drobceka...kedže mna už nechce 😖

babullka1
7. jan 2010

gerci malemu som popkupovala hracky a oblecko..a take penove puzzle....a malej este satecky s bodinkami knizku taku latkovu podbradnicky a este aj to co nasmu malemu-hovoriaceho slimaka fisher price...nas maly ma uz toho psa ale lubil sa mi aj ten slimak 😝 bol neodolatelny....

juliq101
7. jan 2010

Ahojte kočky 🙂 Ako sa máme? 😕 gerci ty čo tu ešte?Malej sa nechce na svet?
Vítam všetky nové tehulky,mamičky 😵 😵 😉

lizatko1009
7. jan 2010

ahoj juliq oeknz datum nam sa narodil 8.8 a ked dievca tak daj tu charlotta, aj ja som tuyila po charlotte a nakoniec Matusko 😀

babullka1
8. jan 2010

Valria...tak sup do porodky 😀 dnes mas predsa termin 😵 😵 😵 tak prajem aby ti to dnes vyslo 😉

gerci90
8. jan 2010

awojte babiky,,,,ako sa dari????ja sa hlasim stale ako kinderko 😒

sisi8881
8. jan 2010

Ahoj gerci...tak ako? malej sa este nechce ist na svet? 😒

gerci90
8. jan 2010

awoj Sissi..veru nie....je daka zaťataaaaa..... 😒 a neposlucha... 😔

jankaat.
8. jan 2010

ahojte..dakujem vam za odporu..urcite to neberiem ako odsudzovanie..teraz chce vsetko cas.. i ked nie so 100%ale aspon s akou takou podporou priatela to zvladneme akosi..a snad casom bude dobre aj s rodicmi..

jankaat.
8. jan 2010

gerci nezuufaj uvidis ze coskoro uz nebudes kinderko..viem ze sa ti to zda dlho ale ten den uz coskoro pride..uzivaj si posledne dni ako kinderko🙂

lizatko1009
8. jan 2010

gerci a uz ti kleslo brucho?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre