Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

kajiq
18. jan 2010

no anoo, ale pokial je to len taky zravy fet.. 😀 😀 😀

lia23
18. jan 2010

:D:Dehhe no jo..tak to mas pravdu 😀 😀 😀

jankaat.
18. jan 2010

ahojte.. ja sa dnes citim akosi divne 😖 prisla som zo skoly poucila som sa..a zaspala a odvtedy mi je uplne cudne.. citim sa ako mechom ovalena v prvy den kramov 😒

lia23
18. jan 2010

janka..a je ti aj zlee???mozno to uz zacinaa...aj ekd asi trosku neskoro.a.el kto vie..alebo mozno ides byt len chora...sup po nejake vitaminiky 🙂 🙂 🙂

kajiq
18. jan 2010

lia som ti napisala do ip cely roman..ani sa ti nebudem diviť ked si to neprečitaš cele 😀

adelka89
18. jan 2010

jani podle me je to normalni, ja jsem vzacatku porad spala a kamaradka se zase citila, jkoby mela chripku 🙂
odpocivej a na skolu se ted vykasli 🙂
kaji a co ty? CHodis na monitor? Prckovi se zatim taky nechce?

kajiq
18. jan 2010

Adelka nechodim. Asi až vo štvrtok ak sa dovtedy neprihlasi samo 🙂

lia23
18. jan 2010

eheh kajiiq..precitala som cele:Dto by osm si nenechala ujst. 🙂 🙂 🙂 🙂

gerci90
19. jan 2010

awojte ...tak ako??tak ja som furt neporodila...ako som už pisala ani sa nato necitim... 😖 takže zajtra na prijem..a uvidim ako to skonči.,..len ,mam taký cudny pocit že sa mi malicka malo hybe....alebo si to namyslam ja už neviem ...ja mam o nu už taky strach že ...už neviem co si mam mysliet...už nech je zajtra nech ma daju na pasy a nech znova pocujem jej srdiecko...a nech som opat spokojnaaaaa......

inak dneska mi volala wariuska tak ona nam nakoniec sla sekciou...chuda...lebo ževraj emka už mala zakalenu vodu a snuru okolo krku ☹ ....a takto nam ju trapili s vyvolavackami.....noooo...uvidime možno aj ja zajtra skoncim s rozrezanim bruskom.... 😢

edita84
19. jan 2010

Ahoj gerci ja som sem už raz písala a odvtedy vás sledujem, ja už nie som násť ročná ale vy ste všetky šikulky. walari gratulujem k malinkej a gerci držím palce aby bolo všetko ok a sekcie sa neboj len ti odporúčam z vl. skúsenosti radšej spinálku ako celkové uspanie. takže všetkým násť. držím palčeky

womenne
19. jan 2010

sorry že vam tu vstupujem ale gerci ak sa ti zda že mala malo kope zajdi si na ultrazvuk predca len prenašaš,radšej skor ako niečo zanedbat a potom lutovat.Inak ja som v martine ležala aj rodila je to tam užasne a lekari su fajn len sa musiš ozvat 😉

gerci90
19. jan 2010

editka si zlatučka..dakujeme aj za walri...a prestne nad tým cely den rozmyslam že ci celkovu ci spinalku....vieš ja som aj astmaticka a preto sa aj bojim celkovej že už sa nezobudiiiim 😒 ...ak by sa ty chcelo nap.by si mi ip..ako tebe prebiehala spinalka???a ako si to zvaladala a vsetko okolo toho???dakujem .... ☹

womenne....ano ty si bola spokojna s MFN:::???no tak ja teda vobec,,,sestričky sa este daju ...ale ti lekari...este že tam je jeden fajn doki..(po znamosti)))bo ked tam vidia že nejaka nova ide rodit ide ich už porazit...ako verim že to tam maju dost ale tak spravat sa a tvarit možu podla mna normalne...a koho si mala pri porode????a s tym uzv..jasne ak by cosi tak poobede utekaaam 😖

babullka1
19. jan 2010

Gerci ak vazne citis slabo pohyby tak by si mala ist k dr.ja som si tiez myslela ze si to namyslam ale bolo to tak,no bola som v tedy len v 27tt....a skoncila som v nemocnici....dr mi povedal ze radsej to odsleduju ako sa ma cosi stat....ale nastastie maly bol asi len lenivy 😉 ...Ty vsak uz prenasas a to nie je sranda....A zajtra ti prajem hodne stastia...myslim na teba kazdy den 🙂 🙂 🙂 ze ci uz 😝 ,.uz to budes mat zachvilku za sebou a potom budes najstastnejsia mamina na svete 😀 Tak sa drzkaj 😀 Lili uz bude zachvilku pri tebe 😵

gerci90
19. jan 2010

dakujem babulka...momentalne sa mala zacala hybkat...tak uvidieme...jasne že kebyže ju dlhsie neucitim tak utekam.... 😨 len už mam aj kadejake myslienky vies ako to ten strach...bože ja už to chcem mat tak strasne za sebou že sa mi chce s toho až plakat.... 😒 najviac sa naozaj bojim o malu ci bude v poriadku a tak 😖

kajiq
19. jan 2010

lia tak to ťa teda obdivujem..:D som sa poriadne rozpisala 😀 a ako sa máš inač? 😵

adelka89
19. jan 2010

gerci, drz se.
Myslim, ze malicka jen odpociva a pripravuje se na cestu na svet 🙂 ale tak pro klid duse si klidne na utz zajdi, mozna se zacnou i doktori vic snazit 😔
A k tomu srdicku, mozna bude citit i pres brisko, rekni Kubikovi at to zkusi 🙂 nas tatinek Lukaskovi posloucha srdicko porad 🙂 uklidni te to 🙂 a pokud slyset nebude tak je malicka spatne natocena 🙂 taky Lukaskovo srdicko neslysime vzdycky 🙂

ja jsem dneska byla na OGTT a bylo mi z te glukozy fakt spatne 🙄 jdu rychle pojist 🙂 vecer mi jde manzilek pro vysledky tak vam napisu snad bude vsechno v poradku.

kajiq
19. jan 2010

Adelka aj mne z toho bolo ole a ledva som to vypila..a ešte aj v takej velkej šalke mi to doniesli.. 😀 nebooj bude to v poriadku.. 😵

adelka89
19. jan 2010

kaji verim tomu 🙂

kajiq
19. jan 2010

Adelka maš to v albumikoch velmi pekne spravene a rozpisane 😉

adelka89
19. jan 2010

juu dekuju 🙂 zapisuju si toho co nejvic abych si to potom mohla za par let procitat 🙂

janulle22
19. jan 2010

ahojky holky...taky vas obcas skocim zkontrolovat... 😵

gratuluji k miminku a vam holky drzte se...jste moc statecne a sikovne a verim, ze to zvladnete... 😵

spinalka je v pohode... nesla bych do celkove i kdyz zadne problemy nemam...podruhe chci taky cisarem... 😉

kajiq
19. jan 2010

Adelka to budeš mať krásnu spomienku ked to budeš po čase čítať 🙂 škoda že ja okrem tehotenskej knižky a fotky zo sona nemam nič 😒 no nabuduce budem mudrejšia 😀 A inak ako to zvládaš?Z pôrodu nemáš strach? 😵

adelka89
19. jan 2010

kaji zatim vsechno zvladame s prehledem, brisko uz tolik netvrdne, malickeho citim krasne jen me hodne boli bedra, takze nekdy se nemuzu postavit 🙂
porodu se nebojim, ale obavy z nej trosku mam, jelikoz mam praktickou maturitu z prvni pomoci a jednou z otazek byl i prekotny porod tak nejak vim co me ceka mozna i proto jsou ty me obavy silnejsi, ale na Lukaska se strasne moc tesim a to prevlada nad strachem z porodu.
Trosku vam holky zavidim, ze uz budete rodit 🙂

womenne
19. jan 2010

gerci ano bola som velmi velmi spokojna ležala som tam celkovo 2 mesiace takže som sestričkami som už vychadzala velmi dobre aj s lekarmi.Ja som ale ležala dolu na prodnom ymslim že to je 2 poschodie.Prve 3 tyždne len tam potom ma previezli na 3 poschodie vydržala som tam tyžden a pustili ma domov na chvilu,potom znova na prijem a znova na tretie a tosom sa doslova rozplakala pred lekarom že tam proste nejdem psychicky som to nezvladala bolo to tam desne ☹ naštatsie lekari pochopili moje pocity aj to že som čakala dvojičky a bola by som tam až do porodutakže ma dali znova na 2 poschodie. a mala som to blišie aj na pasya stale ma museli kontrolovat.
Inak večšinou sa sestričky spravaju neprimerane k mladym mamičkam tak sa ozvy ked sa ti niečo nepači ale nie arogantne ale tak normalne chapeš?Inak ja som tam mala konflikt s jednym lekarom taky mlady v okuliaroch menši.Uplne som odmietla aby ma on vyšetroval....a kto ti ude pri porode?

kajiq
19. jan 2010

Adelka tie bolesti poznam. ja sa nemôžem ani v posteli na druhu stranu otočiť take to je strašne..ale naše mimi za to určite stoja 😀 Adel neboj aj teba to zachvilku čaka 😵 ja len dufam že to naše male sa ohlasi rychlo samo a že to nebude museť isť vyvolavačkou 😒

lia23
19. jan 2010

ahoj kajiiq..notak masm sa dobre a ty coo?rodit este nic??🙂 🙂 🙂 🙂

maja177
19. jan 2010

gerci, uz to pride. vzdy pred koncom je strasne malo citit pohyby 😉 to je len dobra sprava a signal pre teba 🙂

adelka89
19. jan 2010

kaji kdy mas presne TP (nebo jsi mela? 😅 ) jdu udelat pomazanku za chvilku nam prijde tatinek 🙂

kajiq
19. jan 2010

ahooj lia nejak sa tomu mojnu malemu nechce 😠 ale už ma to hneva lebo nechcem aby mi porod vyvolavali 😒 ja už neviem ako ho mam donutiť vyliezť 😀

Adelka ja som mala termin 17.1. 😒 a jaku pomazanku ideš robiť? 😀

babullka1
19. jan 2010

Kajiq-17.1. mal moj Matuúško presne pol rocka 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre