Viera v Boha - áno či nie

ankastevko
22. nov 2017

Veríte v Boha? Ak áno prečo? Roky som vyrastala v kresťanskej rodine a musim povedať, že aj napriek tomu som dospela do štádia keď v neho už neverím. Stači mi vidieť rodinu ako sa navzájom k sebe správaju atď ... ak toto znamená byť veriacim tak ďakujem neprosim no rada si prečitam vaše názori na Boha alebo vieru v neho. Ďakujem.

beky1813
22. nov 2017

Nie,neverim, narobilo sa tolko zla v mene viery, ze az, ludia si prekrucaju vieru tak, aby im vyhovovala.

ankastevko
autor
22. nov 2017

@beky1813 suhlasim z tebou. Toto iste robi moja rodina neda sa na to pozerat len prekrucaju aby im to vyhovovalo a spravaju sa hrozne. Kompletne vymyvanie mozgov a automaticky kto nieje z nimi je proti ja osobne mam demona v sebe lebo nesuhlasim s tym co vidim a musim byt preto ocistena. Cista psychiatria. Su totalne na zaplakanie.

dasafashion
22. nov 2017

Za to ako sa ľudia k sebe správajú Boh nemôže 🙂 o tom viera nie je....stratiť veiru kvôli druhým mi príde zvláštne :-/

barbara_lux
22. nov 2017

Deticky sa rodia nevyliecitelne chore, postihnute,umieraju trpiace v bolestiach, su znasilnovane mucene tyrane.. dopustil by toto niekto nad nami ak by bol?.. ak ano poprosim veriace o vysvetlenie..

ankasek
22. nov 2017

Aj v našej rodine sa správajú k sebe všelijako, napriek tomu verím v Boha. Každý si raz bude zodpovedať pred ním za svoje správanie. Ak sa správa niekto zle, to pre mňa nie je dôvod, aby som prestala veriť. Ak pochybuješ, zájdi si na faru za kňazom a zver sa mu, určite Ti pomôže.🙂

surriana
22. nov 2017

@dasafashion presne tak....Boh dal ľuďom rozum!(a síce každému
ako-tak,ale predsa😉

barbara_lux
22. nov 2017

@dasafashion a za co moze boh?? Iba za to dobre vzdy vsak??

ondrulka
22. nov 2017

Verím v niečo vyššie, nazvime to Bohom, musí existovať nejaký dôvod prečo sme tu, takisto verím v reinkarnáciu, verím ze musíme k niečomu lepšiemu smerovať... Len nechodím do kostola, ani sa nehlásim k žiadnej viere, mám takú svoju vlastnú vieru 😊 prečítala som desiatky kníh o rôznych náboženstvách a myslím ze v každom sa nájde to isté - snaha byť lepsou bytosťou. Mojej dcérke nenútime žiadnu vieru, myslím že je podstatne učiť deti ako sa slušne správať a byť dobrým človekom 😊

tami2014
22. nov 2017

Ja osobne verim v Boha, iba v Boha. V ziadnu cirkev, sektu, ci ine spolocenstvo.

barbara_lux
22. nov 2017

@ankasek
Aj k tymto viac ako 3000 fararam zasli ludia a hlavne DETI.. https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Sexuální_skandá...

tami2014
22. nov 2017

@barbara_lux Moja svokra by ti na toto odpovedala- koho Boh miluje, toho krizom navstevuje. 😉😲

stevvvka
22. nov 2017

ano, verim v Boha. preco? mam viac dovodov, ale uvediem iba jeden -ako priklad -
ked mi je smutno, a vyzalujem sa Bohu a Panne Marii, pocitim v dusi taky pokoj. a Boh sa ukaze prostrednctom inych ludi - napriklad mi v tej chvili napise kamoska, alebo ku mne pride syncek a len tak ma nahodou pohladka..ano, mozno su to nahody, aale o tom je moja viera - ja verim, ze za tym je Boh.
to, ze sa vo vasej rodine k sebe nespravaju pekne nie je vinou Boha, ked niekto chodi do kostola, moze byt aj veriaci, ale vieru treba aj praktizovat.
Boh nam dal pravidla, desatoro, aby sme neublizovali bliznym, a ak si oni ublizuju, nuz, namieste je otazka - su teda veriaci? preco nedodrzivaju zakony veriacich?

barbara_lux
22. nov 2017

@tami2014 to by som ju chcela vidiet ako by to povedala tebe keby ti umrie dieta..

tami2014
22. nov 2017

@barbara_lux Ked sa tak nad tym zamyslam, ona by bola schopna to povedat aj vtedy. Ale moja svokra.....to je ina tema 😉

vroni
22. nov 2017

Nie, neverim. Som hlboko a uprimne presvedceny ateista. Ale zda sa mi usmevne podmienovat vieru ci nevieru spravanim sa rodiny. Kazdy je za svoje spravanie sa zodpovedny sam. Ci uz veri v boha, svedomie alebo spagetove monstrum. To ako sa spravaju ini ma moze tesit, desit alebo mi byt celkom lahostajne, ale to, ako sa zachovam ja, to je vysostne v mojich rukach.

denaka
22. nov 2017

Myslím že si sa už dávno rozhodla tak načo táto debata????
Podľa mňa je to veľmi osobná otázka a určite by som tu nevypisovala prečo v neho verím.
Ak si matka tak miluješ svoje dieťa bez dôvodov! Aj keď je niekedy neposlušné, spôsobí ti bolesť, sklame ťa...
A to aký sú ľudia, s vierou nemá nič spoločné....
Môže si niekto z nás povedať, som dobrý ????

nikkya
22. nov 2017

Nie neverím 🙂

dobreranko
22. nov 2017

Boh nemôze za to co sa v tomto svete deje,on dal ludom slobodnu vôlu a clovek sa rozhodol konat zlo. Adam s tym zacal a odvtedy sa vsetci rodime s tymto dedicnym hriechom v srdci. Boh si nikoho nechce k sebe priputat nasilu,nechce mat otrokov,chce aby sme v Neho verili dobrovolne. A vsetko zle co sa v tomto svete deje- za to môzu ludia,ich zle rozhodnutia a hriech. Boh ale kazdemu kto sa k nemu obrati dava vychodisko- ved prave preto zomrel Jezis na krizi-aby zobral na seba trest za moje aj tvoje hriechy. On prinasa do nasich srdc uzdravenie a pokoj,ktory nemoze dat tento svet. Aj ked sa nezmenia ziadne okolnosti okolo teba,ale zmeni sa tvoj postoj,tvoje srdce. Boh kazdeho miluje a ponuka cestu z tohto zmätku. Ja sama som to zazila,uverila som ze On je mojim Panom a dala som mu svoj zivot. On sa stal zmyslom mojho zivota,nic na tomto svete ma tak nenaplni ako On. Ak pochybujes pozri si film Chatrc. Mozno najdes odpovede. 🙂

cristi
22. nov 2017

to, co sa deje medzi ludmi, ako sa navzajom spravaju, nemoze predsa Boh. Ludom dal slobodnu volu rozhodovania sa, Boh nic zle nedopusta, za to si mozu len a len ludia...preco by za vsetkym zlom a nestastim mal byt zotpovedny Boh? Zivot ma svoje pekne i zle stranky, zalezi len nas ludoch, ako sa s tym naucime zit a ako sa hovori, vsetko zle je aj na nieco dobre...a nezijeme v rozpravke, kde vzdy dobro zvitazi nad zlom...
viera v Boha je kazdeho osobna vec,nie kazdy zial pochopi jej zakladne principy.Nikomu ju vsak nemozeme nanutit, ak ju sam neciti vo svojom srdci.

olivnik
22. nov 2017

Pozrite si film CHATRC damy 🙂 chyti vas za ❤

janulka1802
22. nov 2017

@ankastevko chápem ako to myslíš že nevidíš tu vieru v reálnom živote vo vzťahoch v rodine len sa navonok tvária akí sú pobozni veľmi dobre to poznám v blízkej rodine rozvrátilo to vzťahy ale úplne hrozne niečo človek by si myslel že skôr by to malo spájať ja som proste týchto ľudí
vyškrtla zo svojho života tak je to pre mna najlepšie kde je fanatizmus kompromis nemá miesto

dasafashion
22. nov 2017

@barbara_lux nič také že za všetko dobre môže Boh som nenapísala ani to že za zle tak nechápem otázku

lujza123
22. nov 2017

@ankastevko verim v Boha, viem ze je nieco vacsie a vyssie, nieco coho sme my ludkovia len malicka sucast, verim ze existuje karma a ze vsetko dobre ci zle sa ti nejako a niekedy vrati...
Tak isto som presvedcena ze v ludoch sa okrem toho dobreho skryva velmi vela zla

Svetove nabozenstva moc nemusim, myslim si ze len zneuzivaju Boha na ovladanie ludi, mne osobne je to jedno ci ide o moslima, krestana, zida ci pastafariana (to su ti co veria v spagetove monstrum) pokial neublizuju a neobmedzuju svojim nabozenstvom ostatnym ludom nech si veria v co chcu...

Krestania sa mi poriadne zhnusili po tom ich slavnom referende ale uz som sa nad to nejako povzniesla a opat mozem prejst okolo kostola bez toho aby ma chytil zachvat hnevu... ... Aspon ze toho noveho papeza maju celkom mileho a laskaveho cloveka

monika2012
22. nov 2017

Zabúdate na jednu podstatnú vec. Keďže človek má od Boha ako dar slobodnú vôľu, sám volí medzi dobrom a zlom. Nie je iba Boh, je aj Satan, a ten bol zvrhnutý na zem. Satan je knieža tohoto sveta. Zvádza ľudí, aby hrešili, alebo tiež aby nikdy nenašli pravdu. Koho meno je však zapísané v Knihe života, toho si Boh pritiahne (možno práve niečim bolestným, pretože kým sa máme dobre, vystačíme si aj bez Boha. Lenže táto cesta vedie do zatratenia.)
Je rozdiel medzi klasickým katolíkom, ktorý žije v zmysle tradície, v ktorej bol vychovávaný, a znovuzrodeným kresťanom, ktorý sa maličkými krôčikmi približuje k Pravde.
Raz príde situácia, keď človek zistí, že nič v tomto živote nemá zmysel. A buď sa pôjde obesiť na prvý strom, alebo začne hľadať PRAVDU...

beky1813
22. nov 2017

@monika2012 a ta pravda ma byt Boh? Presne pre taketo reci som ateista

denaka
22. nov 2017

@beky1813 To ale Boh nikdy nepovedal...
Tieto reči vedú len ľudia

beky1813
22. nov 2017

@denaka a dost to ludi znechucuje, ako sa snazia vnutit len to svoje

monika2012
22. nov 2017

@beky1813 Tá pravda je Ježiš Kristus. On je tá cesta, pravda a život.
Na toto som prišla mimo múrov kostola. Kostoly tiež nemusím, porušujú jedno zo základných prikázaní desatora, aby sa človek neklaňal nikomu inému ako Bohu. Je tam kopa sôch svätých a Panny Márie, čo je modlárstvo.
Mám osobný veľmi hlboký zážitok, ktorý mi dal poznanie, že Boh je. Takže u mňa to už nie je o viere, ja to viem. Ale to neznamená, že život už nie je ťažký. Je ťažký, všetko sú to skúšky, a áno, ako kresťan a nasledovník Krista sa snažím žiť podobne ako On, lebo mi je vzorom. To znamená byť láskavá k ľuďom, pomôcť aj drobnosťou, maličkosťou, úsmevom, pekným slovom. Nežiť sebecky. A hlavne milovať 🌷

beky1813
22. nov 2017

@monika2012 ufff, dobra kazen, u mna nepochodis

ludka140281
22. nov 2017

ja v Boha verím,,,, verím,lebo ma k tomu viedli rodičia a ja tak vediem svoje deti,,verím,lebo verit chcem....a ak sa moje deti v dospelosti rozhodnu inak,nebudem im bránit,ako ani mne nik nebránil....
ale každý verí v niečo ine,tolko moj názor❤

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre