icon

Zmeny nálad počas tehotenstva: Ako to zvládnuť?

Dnes o 09:51

Ahojte. Dlho som váhala, či sem napísať. Píšem preto radšej anonymne.
Som tehotná v 12 týždni. Fyzické prejavy sú v poriadku, našťastie. Ale psychika mi dáva veľmi zabrať. Ja ani neviem, či nejaká žena toto zažívala, snažila som sa nájsť odpovede najprv v starých skupinách, ale nič som nenašla.
Odkedy som otehotnela, tak trpím naozaj veľkou náladovosťou, až nechuťou k životu. Vždy som bola aktívna v živote, usmiata a teraz? Som sústavne podráždená, kričím, vytočí má aj maličkosť, a mám dní, kedy najradšej by som len ležala celý deň. Totiž, keď sa zle v noci vyspím, vtedy je to najhoršie. Potom to dospím po práci a mám fajn náladu. Pokiaľ nemám čas dospať, som doslova až odporná.
Trápim sa pre túto vec, lebo jeden deň je fajn, druhý je na nič a premýšľam, či som sa správne rozhodla o to mať s mužom dieťatko. Viem, vyznie to hrozne, lebo chceli sme ho a teraz sa cítim, akoby som ho nechcela a mám strach.
Navyše na sone mi povedali, že to nevyzerá dobre, odvtedy je to ešte horšie. Má podozrenie na Downov syndróm a ešte aj Edwardsonov syndróm, a teraz len čakám na ďalšie výsledky a vyšetrenia.
Rodina o mne nevie, nechcela som hovoriť o tehotenstve skôr a jediný, kto pri mne stojí, že muž a kamarátka. Možno len preháňam, ja neviem, ale na jednej strane sa bojím, potom som šťastná, verím, že bude dobre a potom by som najradšej chcela svoj starý život.
Muž sa teší na bábätko viac než ja. Keď som sa dozvedela tie horšie správy, plakala som, viem, že moje vnútro mi povedalo, že nechcem oň prísť. No prečo mám potom aj myšlienky, že mi vtedy bolo lepšie? 😔😔
Cítim sa fakt hrozne, viem, koľko žien túži po deťoch a ja prežívam toto... 😔😔😔🥺

avatar
nadijaeren
Dnes o 11:25

Napíšte mi súkromné. Možno vám viem poradiť