Ak fandíte noseniu detí a ste z Oravy ozvyte sa

romanacka
30. mar 2010

Babenky, ktoré fandíte noseniu detí ozvyte sa, lebo mám pocit, že sme tu na Orave len dve. ☹

zuzanocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
papajka7
31. mar 2010

ja a ty 😀 😕

papajka7
31. mar 2010

este lucia 😉

papajka7
31. mar 2010

no neviem ci ta nepresunu do temy o noseni,tam toho je viac 😉

zuzanockamt
27. dec 2010

jeeej aka dobra tema ... ja pochadzam z oravy ale byvam v mt ... mam pocit, ze s tym nosenim je to v tychto malych mestach bieda ... tu v martine sa na mna divaju ako na zazrak, ked mam maleho v satke a neviem si predstavit reakcie doma na dedine 😀
@papajka7
@romanacka

romanacka
autor
28. dec 2010

@zuzanockamt aj u to je bieda a riadna, ale s papajkou robíme osvetu 😉 😀

jojka120
28. dec 2010

Ahoj, ja noseniu deti fandim, hoci mam uz velke pubertacky, ale tu na Orave nema nosenie asi velku sancu a hlavne teraz v zime 😉 ved nie je lepsie dietatku pri zime -17 vo fusaciku v kociku??

zuzanockamt
29. dec 2010

@romanacka super 🙂 ... osvetu treba 🙂
@jojka120 ja nosim maleho v satke aj v mrazoch a je uplne v pohode, teplucky a netreba ho ani tak naobliekat ako do kocika 😉

romanacka
autor
30. dec 2010

@jojka120 určite nie, veď sama priznaj, že najteplejšie ti je keď sa ku niekomu pritúliš 😉 a ja minulú zimu som drobca nosila v šatke a to nemal ani kombinézu a navrchu sme mali zateplenú kapsu a vždy som na sebe cítila že je pekne teplučký čo som v kočíku mohla len hádať, takže v pohode do nosenia aj v -17 😉

cipsinka
30. dec 2010

@romanacka
@papajka7 ja som z Tvrdosina a miminko este nemam ale ked bude urcite sa nosit budeme 😵 😵 😵 ,pride mi to krasne,neviem ci satka alebo manduca ale myslim,ze to je jedno 😉 😉 😉 😵 😵

zuzanockamt
30. dec 2010

@cipsinka ja mam satku aj pevnu a aj elasticku a nemozem si to vynachvalit

romanacka
autor
31. dec 2010

@cipsinka do manduci by som mladšie bábätko ako 4m nedávala, my sme od narodenia šatkovali a keď mal asi 7mesiacov, tak som kúpila manducu, ale ak by so mala mať jeden nosič tak jednoznačne pevnú šatku, je variabilnejšia , dá sa v nej nosiť od narodenia po až až... 😉

papajka7
31. dec 2010

@cipsinka tak super dalsia satkarka sa nam tu rodi 😵 chvalim,ze uvazujes o tom aj ked este nemas dietatko,ja sa tiez priklanam k satke,lebo tam si dietatko mozes uviazat aj do kolisky,co v manduce sa moze nosit len na zvislo
@jojka120 tak to ti idem oponovat,ja som si prveho odkocikovala a dodnes si pametam tu hlavu stale v kociku,ci mu je tam teplo,alebo ci mu tam nefuka,a co mu obliect 😝 no hruza 😅
druheho som si odnosila, a to sa neda porovnat,tiez som ho nedavala do kombinezy,ae na vrch sme na zateplenie pouzivali kapsu,a bolo to super maly vzdy teplucky,ja som ho volala maly radiator 😵 ,tak sme sa nahrievali navzajom,ved ludske teplo je najteplejsie 😉

cipsinka
31. dec 2010

@romanacka
@papajka7 tak hovorite,ze pevna satka hej??Lebo ja som mala strach,ze ako sa to naucim viazat pride mi to komplikovane 😕 😕 😕 😕 😅 😅 😅 😅 a vraj do manudcy je aj taka novorodenecka volzka,ze sa tam moze aj mini miminiko nosit 😵 😵 😵 😵 ,ale nebranim sa ani satke 😵 😵 😵 😵 lebo aj manzelovi sa to hrozne paci a hovoril,ze si take kupime,ze aj on bude nosit 😵 😵 😵 😵 tak neviem ako by som ho na satku nahovorila 😕 😕 😕 😕 ,alebo urobime kompromis jemu manduca mne satka 😅 😅 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzanockamt
31. dec 2010

@cipsinka ja som sa tiez bala, ze sa to nenaucim a pohodicka ... zacala som s elastickou a s pevnou to uz potom bolo lepsie
@papajka7
@romanacka do akeho veku ste nosili krpcov? ... ja planujem aspon do roka a pol

cipsinka
31. dec 2010

@zuzanockamt asi je ozaj vsetko len o zvyku a cviku 😉 😉

zuzanockamt
31. dec 2010

@cipsinka jasne 🙂 ... ale je to uzasne ... normalne mi bude luto, ked maly vyrastie a uz sa nebude nosit

cipsinka
31. dec 2010

@zuzanockamt spravite druhe mimi 😉 😵

zuzanockamt
31. dec 2010

@cipsinka tak to nehrozi, ja uz dalsie dieta nechcem, jeden porodny zazitok mi stacil 😝 😔

cipsinka
31. dec 2010

@zuzanockamt to je az tak hrozne??? 😅 😅 😅 😅

papajka7
31. dec 2010

@zuzanockamt tak ten moj nosenec ma uz 2 a pol a este sa nosi,no skor to mam na prenasanie,je zlaty ked sa niekde chystame tak uz pri dverach sa pyta :A nosic berieme? 😀 😵 a este ho pouzivam namiesto cyklosedacky 🤐 viem ze by sa to nemalo,tak ma plis neprezradte 😉 ,a ked ma maly horucky,tak do nosica telo na telo a sme fit 😉

papajka7
31. dec 2010

@zuzanockamt sa hovori,ze na tie porodne bolesti sa najrychlejsie zabuda 😉 ,tak pockaj este chvilku mozno to aj k tebe pride 😉

papajka7
31. dec 2010

joj a som rada,ze tuto temu niekto oprasil 😵 ,som myslela,ze to tu nema sancu

zuzanockamt
31. dec 2010

@cipsinka pre mna to bolo otrasne, ale chvalabohu rychle

@papajka7 no mozno casom ma to prejde, ale teraz vravim rozhodne nie
a ty mas aky nosic? ... nemas satku?

cipsinka
31. dec 2010

@papajka7 to musi byt ake rozkosne,ze taky chlapcek a este je v satke 😵 😵 😵 😵 😵 a ako si ju pyta 😅 😅 😵 😵 😵 😵 .Ty si priamo z Tvrdosina?? 🙂

norikk
15. jan 2011

ahojte, ja som pristahovana na oravu, ale rozmyslam o tom, vedeli by ste mi poradit nejaku satku, nie drahu a dobru,kedze niie vzy ideso mnou manzel a vajicko nevladzem vlacit

zuzanockamt
15. jan 2011

@norikk najlepsie znacky su hoppediz a storchenwiege ... v bazari sa daju kupit od 40€ do 65€

zuzanockamt
15. jan 2011

ja som teraz doma na orave a bola som sa s malym v satke prejst, tak tetusky len kukali co to tam mam 😀 😀 😀 ... ale ja uz som zvyknuta na to 😝

norikk
7. feb 2011

@zuzanockamt rozhodla som sa, ze si idem kupit od romanacky usity nosic 🙂 uz ma nebavi, ze ked idem do skoly,tak manzel vlaci maleho po rukach,, a tak dame do nosica, a mame o problem menej

zuzanockamt
7. feb 2011

@norikk super 🙂 ... budes nosit aj ty? ... nakoniec si tak zvyknetr, ze ti ani kocik nebude treba 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre