Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

minius
22. mar 2010

ja mam kupeny iba olivovy olej a krem na ritku ale vraj prvy mesiac sa nema pouzivat ziadna kozmetika iba cista voda.

cicimon
22. mar 2010

ja do nemocky neberiem ziadnu kozmetiku pre malu, len tie vlhcene utierky a plienky

sasikas
22. mar 2010

ja do nemocky pre malu iba sudocrem na ritku a vlhcene obrusky take mensie balenie.....
a odsavacku nemam este....tiez dokupim az ked bude treba.....
baby davate si epiduralku?....neviem ci sme to tu uz riesili...ja asi hej...aj ked som neni rozhodnuta na 100percent....ale myslim ze ked ma chytia tie bolesti tak asi si ju budem pytat vsetkymi desiatimi....ak teda nebude neskoro..... ☹

marika1902
22. mar 2010

inak este sa odporuca 60% lieh na pupcek si vziat

marika1902
22. mar 2010

ja chcem rodit bez epi dufam ze tie bolesti niak prezijem 😝 😀

oliinka
22. mar 2010

ahojte kočky.jamám dneska akusi zlu naladu,hádam sa pomaly s manželom páli ma žáha,tak som si otvorila pivko tak som zvedavá či ma sklidní.no ja do porodnice tiež iba vlh.obrusky a plienky.v stredu mám poradnu tak som zvedavá ako to vyzerá.baby vy aké mate to CS-cervikálne skore?mne tam tal že 5-6

oliinka
22. mar 2010

a prečo koník ukazuje že som 36.tt ked som presne 36+1 tt

moni
22. mar 2010

seuska, ty mas sikovneho manzela...krasne ste to pre sasku pripravili!

ja s epi, ak nebudu komplikacie...
tu sa napriklad alkohol na pupcek uz neodporuca, ale uz som pocula aj tak aj tak. kazdopadne este nemam

oliinka
22. mar 2010

ja idem bez epi lebo na myjave nieje 24 hodín a akosi to tam ani neuznávaju

marika1902
22. mar 2010

moni a co odporucaju na pupcek? Skusim kuknut aj na nete nieco 😀

kikarv
22. mar 2010

ja mám dnes také bolesti celý deň akoby sa mi to krátilo. A teraz večer je to troška horšie. Normálne sa bojím noci že to príde. Mám taký pocit možno sa mylim a sú to len poslíčkovia ale potom su u mňa celý deň. Idem požehliť malej veci čo som prala že ked náhodou pôjdem tak nech mm má pre Vandu pripravené veci do škôlky.
Brucho mi tvrdne, malá dosť tlačí a aj zo spodu mávam pichanie no a vnútro stehien ma bolí až tak že sa mi ťažšie chodí 😝 tak preto mám taký pocit . Čo ma zaráža nebolia ma zatial kríže ani zátka neodtiekla ani plodovka. Tak snad sú to len tý beťári a asi sa im u mňa páči ked ma trápia celý deň. 😅

ja beriem do nemocnice olivový olej, štvorce vatové, zásyp na pupček, rybaciu masť na riťku, štetôčky. Kozmetiku detskú som začala používať až pozdejšie a detské mydlo neberiem oni dajú. Aj tak sa deti v nemocnici nekúpu každý deň. A zdá sa mi že aj olivový olej mi dali oni vlastne ked ju okúpali tak už miju doniesli pekne naolejovanú voňavučkú 🙂

moni
22. mar 2010

marika, odporucaju to nechat vyschnut same. vraj sa tym alkoholom mozu poskodit aj zdrave bunky, ktore su naokolo lebo koza je tam citliva.
kika, no asi sa to ozaj blizi...asi mala chce aby si bola v strehu 🙂

no neuznavanie epi lekarmi naozaj nechapem, hmm zvlastne.

seuska
22. mar 2010

Moni diky, aj ja sa vytesujem ze uz mame vsetko na 90% hotove, furt chodim okolo toho a kukam na to 😀 mi sibe uz... uz tam chyba len ta nasa piškótka....

Ja idem tiez s Epi, kvoli tomu idem rodit do KE.

Kozmetiku neberiem pre malu ziadnu, vsetko vraj daju co potrebuje...

kikarv
22. mar 2010

moni no ved aj som v strehu. len som ešte sama doma ale každu chvílu majú prísť moji domov tak budem kludnejšia. išli ku svokrovcom.

minius
22. mar 2010

baby verili by ste ze tunak babatka po porode neumyvaju ani nekupu iba ich poutieraju. 😅

ja tiez dufam ze to vydrzim bez epi. Ja chcem rodit vo vode tak to sa ani nemoze ale zalezi od bolesti a ako dlho to bude trvat. 😖

marika1902
22. mar 2010

moni ak je lekar chlap tak si asi nevie predstavit tie bolesti 😖 Podla mna je to strasne otazne ci pouzit alebo nepouzit epi. Niektorej mamicke sa ulavi a inej sa pohorsi. Uz som citala tolko pribehov a jeden bol pozitivny a druhy odstasujuci.

Ja nechcem epi z toho dovodu ze ked si predstavim ako mi do hrbta pichaju ihlu je mi zle. Az mam taky blby pocit v nohach 😖. Ja sa nemozem pozeratr ani na to ako mi beru krv 😖 😝

marika1902
22. mar 2010

kika a nemas tie bolesti pravidelne neskusala si to niak merat?

cicimon
22. mar 2010

no ja som sa tiez este nerozhodla ohladom EPI, ja ked som viac za nie ako za ano..

majca424
22. mar 2010

no ja by som chcela epi ale ešte uvidíme 🙂

a čo hovoríte na ROSALGIN??? vraj je to nejaký rostok, ktorý sa dáva na vložku a urýchľuje proces hojenia popôrodných rán, počuli ste o tom niektorá?

tarinka333
22. mar 2010

Seus, tie sufliky pod postielkou su super, to ste kde take zohnali? Jejda, aj ta skrinka s prebalovacou podlozkou je super... kto s takym niecim prisiel? Ty ci mangelik? Ci ste to niekde nasli?

tarinka333
22. mar 2010

majca, ja som pouzivala Rosalgin, ked som mala mykozu, mala som si vyplachy robit, ale pocula som, ze aj do porodky je to super, len je to dost drahe ☹

majca424
22. mar 2010

tarinka, je to drahé? tak to som nepočula koľko to stojí ani nič, len mi doniesla segra nejaký letáčik tak to tu čítam, ale vraj to pomáha, a koľko to stojí? asi si si to kupovala keď si to používala, či? 🙂

marika1902
22. mar 2010

no nasla som cenu na nete a je to 9,10eciek. to nie je take drahe 😎

seuska
22. mar 2010

Tari tie suflicky mame s IKEA a ten pult som nahodou nasla na nete, ale my robime s nabytkom tak mi ho mm poskladal a vysiel ma mozno 20 eur a na nete ho predavaju za 130. Zdieraci!

cicimon
22. mar 2010

seus - tak ten prebalovaci pult vyzera fakt super

marika1902
22. mar 2010

baby ja som si dala sprsku juj ale mi je dobre 😀 😀

cheerlady
22. mar 2010

veve ano,dalsiu poradnu mam za tyzden-v pondelok,tak hadam,ze uz sa dozviem nieco nove 😒 ale teraz sa zase citim tak blbo,vsetko ma vnutri tlaci,ako keby som tam mala kamene 😖

ja som si EPI zaplatila pre istotu-keby som sa rozhodla ist bez nej,tak peniaze vratia 😉 istota je istota 😀

dnes sme sa boli s mm prejst,tak pridavam jednu bruskatu fotku 🙂

zuzuj
22. mar 2010

ahojte baby, tak ja som mala dnes des...uz v nedelu sa mala hybala strasne malo, a dnes vobec...tak som uz uvazovala na pohotovostou, no ale pred pol hodkou za prevalovala riadne, resp. vypučovala..akokeby uz vyliezť chcela...tak som trošku ukľudnena, teraz je zas ticho....tak idem Vas čitat...
Inak vidim, ze pisete co do nemocky....tak udajne MYDLO A SUDOCREM dostaneme v tych balickoch co sa davaju po porode od firiem, tak ja sudokrem neriesim, ale zoberem mydlo detske..
A ten LIEH udajne treba..60%
ROSALGIN - je to vlastne TAMTUM ROSA ( ten uz udajne predavaju pod zn, Rosalgin) som si aj ja kupila, v lekarni 6 sačkovy stal do 5 eur.... aj ked mozno budem mat cisarsky... a je to na vaginalny vyplach...a nema sa to davat na vlozku ale ten maly sačik si rozpustit normalne vo vode ( naj prevarenej - no v nemocke asi nehrozi) dať do čistej flašky a tym si oplachovat vonkajšok ( pozor nie vnutorne) a pomaha to po nastrihu, najlepsie oplachovať si tym pipinu po potrebe v sprche.. prevencia zapalu a asi tym sa aj zlepsuje hojenie, radila na tom porodna asistenka...

cicimon
22. mar 2010

zuzuj - ja sa na balicky nespolieham, niektore baby dostali u gyn a ja nic,,,tak som zvedava ci bude nieco v nemocke

marika1902
22. mar 2010

cici ani ja sa nato nejdem spoliehat vsak ak nieco nebudem potrebovat mm to vezme na druhy den domov 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre