Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cicimon
24. júl 2010

@zuzkabar1983 - no kojit by som chcela co najdlhsie a aj preto chcem s prikrmami zacat a po 6mes.....pokial je dost mlieka, netreba nic vyvarat - je to omnoho jednoduchsie cele
ja mam v mraz 1x100ml

lenushka
24. júl 2010

Ahojte
Dokrmovanie. My ideme do poradne v stredu, tiez sa budem pytat. Nemam o tom vela nastudovane, takze uz zacnem 😉 Zatial citam aj vase rady a tipy 🙂 Ukonceny 4.mesiac je napr. u nas: 26.4.2010---27.8.2010 🙂
Ja som mala zamrazene 1x80, 1x110 a 1x90, ale to uz je spapane ☹ Ako vidim, zacnem pracovat na dalsiom mliecku. Mam obyc.Avent Isis odsavacku, ale kamaratka mi uz x-tykrat nukala svoju elektricku. Po citani vasich prispevkoch si ju poziciam a zacnem na tom pracovat. Ved materskeho mliecka nie je nikdy dost 😉
@zuzkabar1983 🙂 Aj ja chodim do skoly, teda mam prerusene studium, ale teraz v sept. by som mala nastupit. No mne sa to nepaci... Ked sme planovali maleho, tak som povedala, ze skolu dokoncim, no nie na ukor babätka. V sept. bude mat maly nieco cez 4a pol mesiaca a to sa mi zda malo, aby som ho nechala doma s ockom. Externe si vybavit neviem, lebo moj odbor take nema a individualnym planom by som aj tak musela sem-tam do skoly ist. A chodenim sa to nekonci. To by som sa mu nemohla ani doma tak casto venovat, pretoze by som sa musela pripravovat a rysovat... Takze este ai ostanem doma. Manzel o tom este nevie 😅, pacit sa mu to nebude, ale co uz... Aky je tvoj nazor? Mozno mi to ukazes aj z inej strany 🙂

cicimon
24. júl 2010

lenuska - ja odsavam len rucne, tak aj preto mam kolko mam, ale hlavne sa mi nechce....ale ked sa bude blizit cas prikrmov, tak to asi zintenzivnim

lenushka
24. júl 2010

@cicimon
myslis, ze pri rucnom odsavani dokazes vytiahnut viac mliecka, ako pri odsavacke? 😲

juliap
24. júl 2010

@lenushka ak je dobra odsavacka, tak to ide urcite lahsie a odsaje sa viac ako len odstriekavanim

cicimon
24. júl 2010

lenuska - nie, viem, ze odsavackou toho ide viac, ale ja som leniva 🙂

cicimon
24. júl 2010

teda ja len rucne odstriekavam, a ak by som bola menej leniva, tak cez 100ml za den v poho dam

cicimon
24. júl 2010

baby a vy v com zamrazujete mlieko? ako pozeram na tie kelimky a sacky, to su strasne ceny..

lenushka
24. júl 2010

@cicimon
fuuu 🙂 Tak to ta obdivujem 🙂 Sice, mozno, keby som aj ja mala dostatok mliecka, ani mne by sa nechcelo, ale myslim si, ze by si si mohla par nadobiek, ako rezervu -keby nieco, nachystat 🙂

Nasla som tu temu https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/ako-odsavat-mliecko-rucne-alebo-odsavackou/ Na konci tu pise o sackoch z Tecsa, pozriem sa po nich 😉

cicimon
24. júl 2010

lenuska - no prave ze v tescu som nenasla a som uz viackrat hladala, ale dam kamoske v UK kupit - aj lacnejsie to tam vychadza
jj,, snazim sa mat nieco v zasobe, akurat vcera som vyliala kelimok z 20/4......len keby v mraznicke bolo viac miesta

zuzkabar1983
24. júl 2010

@lenushka no ja idem dialkovo. Ja som bc. dokoncila pred 4 rokmi a potom som bola v zahranici. Podla mna je teraz najlepsi cas dokoncit skolu, ked som na materskej. Vies my planujeme tak do 2-3 rokov dalsie babo a to by uz bolo ovela tazsie. Myslim si, ze Patka zanedbavat nebudem a pravdupovediac isto aj mne dobre padne, ked pojdem raz za cas do skoly a budem mat zmenu. A myslim, ze aj jemu bude na uzitok, ked si zvykne aj na inych ludi, starku, krstnu .... To moje externe studium i tak nie je kazdy vikend .... mame to raz v oktobri od pondelka do stvrtka a potom v novembri tak isto 4 dni (zimny semester) ..... a to budem dochadzat, takze rano a vecer budem kojit. Ty to mas o to tazsie, ze to je denne. Ale ak sa ti da vybavit indiv. studijny plan, tak by som do toho isla. Ved ked bude maly vacsi, zahra sa aj sam a ty sa aj tak nebudes ucit non stop. A aj tebe isto padne zmena, ked pojdes do skoly .... bud to skor oddych. A co vlaastne studujes a kolky rocnik????

@cicimon ja mam asi 5 avent via poharikov tak mrazim do nich, ale aj do poharikov z detskej vyzivy. Tie riadne vyumyvam a riadne vyvarim ( aj 10 minut) a mrazim aj do toho.

cicimon
24. júl 2010

zuzka - a tie flasky ako zatvaras a kolko mlieka do nich das, teda kolko od vrchu? ja davam do takych malych umelohmotnych poharikov s vrchnakom, mam len 3ks..

zuzkabar1983
24. júl 2010

@cicimon nedavam ich plne, vacsinou cca 1 cm od vrchu. Ale v podstate ja tolko ani neodsajem, aby to bolo plne 😅 Inak tie vyzivove pohatiky sa mi osvedcili ...

zuzkabar1983
24. júl 2010

@zuzkabar1983 a zatvaram to normalne tym vyzivovym vrchnacikom, co bol na tom pohariku povodne ... ono su vacsinou na ''zavit''

zuzkabar1983
24. júl 2010

... uz pisem sama sebe 😅 😅 😅

cicimon
24. júl 2010

🙂)
hmm, ja vyzivove nemam, ja si kupujem tie velke vyzivy cca 700ml 🙂) no ale pokukam ci nemam nejake kompotiky a pod v takych flaskach

maya30
25. júl 2010

ahojte, len pre info, nasla som celkom dobry podrobny clanok o zavadzani prikrmov
http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=20169

iva87
25. júl 2010

ahojte, precitala som si nejake prispevky dozadu, tak idem aj ja pridat nase skusenosti 🙂
Ja som maleho balila nasiroko 4 tyzdne, na kontrole tento tyzden nam vyslo Ib- a kazali nam balit dalsie 2 mesiace po nich opat kontrola, tak teraz neviem ci mame nieco zle alebo je to len preventivne, ktomu kamoske uz na kontrolu prist nekazali tak neviem, mam zacat znova balit?? Na internete som nasla, ze Ib- je dobry nalez, balit netreba, tak teraz neviem 😠
Co sa prikrmov tyka, chcem zacat po 5 ukoncenom mesiaci, maleho len kojim, len uz teraz mam niekedy pocit, ze mu je moje mliecko malo, poobede uz kojim kazdu hodinu, maly je nervozny, nechce spat, asi to bude tym, ze je hladny, no dufam, ze vydrzime s kojenim aspon do 6 mesiacov.

@maya30 super clanok, ja sa chystam zacat tiez mrkvickou, potom zemiaky a ostatna zelenina, ovocie a kasicky budem davat asi az po 6 mesiaci, no ved uvidime ako nam to papkanie pojde 😉

maya30
25. júl 2010

@iva87 ahoj, nas caka kontrola u ortopeda ca o tyzden, sama som zvedava co nam povie kedze bol nasiroko tiez len asi mesiac. Ale je zvlastne ze mas balit este dalsie 2 mes. ak je vsetko ok 😕 zvycajne tie 3 mesiace stacia, ci nie ? Potom pozriem do spravy co nam napise a dam vediet 😉 Nedokrmujes maleho UM ? Teda, kojit kazdu hodinu si neviem dost dobre predstavit...

zuzanka.j
25. júl 2010

ja som maleho balila 1 tyzden. a kamoska vobec a ako sme dopadli? - vsetko v poriadku 😀 vraj balte este 2 tyzdne a potom uz len pampersku. ..som si pomyslela svoje a s usmevom na tvari som vypochodovala z ambulancie 😀 😀

zuvinka102
25. júl 2010

ahojte no pridavam sa k vasej teme a ja som malinkeho vobec nebalila nasiroko a dopadli sme dobre takze on ani nevie co je to byt zabaleni nasiroko

zuvinka102
25. júl 2010

inac mne odsavackou vobec nejde mlieko si odsat ale hned po kojeni ked si odstriekam tak sa mi podari tak 10 alebo 20ml nic viac

anicka20
25. júl 2010

@iva87 ahoj no ja som moju malu v poslednom case riez uz kojila stale kazdu hodinu bola velmi nervozna malo mi cez den spala ani sa pohrat nechcela a teraz tohto tyzdna ked sme boli v poradni tak mi moj drobec este schudla tak s kojenim som skoncila a kupila som jej sunar a za 2dni mi pribrala 210gramov tak som rada a chcela som kojit aspon do pol roka ale neslo to tak nenecham teraz malu hladovat

anicka20
25. júl 2010

ja som moju balila na siroko do 8tyzdnov a ked sme sli na kontrolu tak uz nam lekar nakazal balit ze je vsetko v poriadku ale aciatkom augusta ideme este raz na kontrolu

anicka20
25. júl 2010

od kolkych miesiacov by som uz mohla prikrmovat ked uz nekojim poprosim vas o rady

zuzkabar1983
26. júl 2010

@anicka20 ked je dieta na UM tak odporucaju zacat s prikrmami po ukoncenom 4.-tom mesiaci. Vraj kvoli tomu, ze v umelom mleicku nie je tolko ''vitaminkov''. Ja zatial plne kojim, s prikrmami chcem zacat v tom 6-tom mesiaci, prip. o 2 tyzdne skor, ale uz sa na to tesim 🙂

iva87
26. júl 2010

@maya30 zatial davam UM len niekedy vecer, ked sa mi zda, ze po krmeni je ste hladny, ale maly ukazkovo pribera tak zatial nechcem prejst uplne na UM, ono doobede vydrzi aj 3 hodinky bez papania, len horsie to je poobede...no uvidime, dnes som bola kupit v Polsku nutrilon, vyjde tam 8,50 eur, u nas okolo 13, tak cloveka ide slahnut, to su riadne rozdiely 😠
@anicka20 tak ako zuzka pise, po ukoncenom 4 mesiaci, mne doktor radil zacat mrkvickou, zeleninou a ovocie az neskor 😉

anicka20
26. júl 2010

@zuzkabar1983 no ja sa tiez tesim nato ako bude ochutnavat nove veci

lenushka
26. júl 2010

@zuzkabar1983
Tak to mas super 🙂 To sa da zvladnut🙂 Drzim palce 🙂 Ja to mam horsie aj kvoli tomu, ze idem do 3.rocnika a studujem na Stavebnej fakulte, co znamena vela rysovania a zadani. A tam to nekonci. Aj napriek individualnemu budem musiet odovzdat vsetky vykresy a zadania ako ostatni...Hlavne doma to bude narocne na cas...Dalsie babätko by som aj ja chcela s vekovym odtupom nanajvys 2 roky, len manzel sa smeje, ze s nim to nebude 😀😀 On si velmi praje, aby som dostudovala. Lenze do Ing to mam este 4 roky. Preto neviem. Hmmmmmm 😠

@zuzanka.j @zuvinka102
Dufam, ze aj my tak vypochodujeme 😉
@zuvinka102
Ty len kojis alebo aj dokrmujes?

@anicka20
To mi je strasne luto. Nieco podobne sme aj my zazili, ked sme museli zacat prikrmovat, len s tym, ze sme nechudli, len malo priberali ☹ Ale nevzdavaj sa, odsavaj, najprv nakoj a tak daj mliecko a to co odsajes, sa pokus aj zamrazit...
Ako mi tu baby tiez pisali, kazda kvapka tvojho mliecka je pre malu dolezita. Ale to asi vies 😉

zuvinka102
26. júl 2010

@lenushka hej len kojim aj ked niekedy mam pocit, ze mu to je malo ale kazdy mi hovori aby som vydrzala a neprikrmovala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre