Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

aaadinka
5. máj 2011

@karmelka77 no usta si tiez raz rozbila,vlastne si do nich zahryzla pri hadzani do paplonov 🙂)))ja viem , ze maju makku hlavicku,ale aj tak by si nemusela buchat tu makovicu....vcera sa hadzala zase na posteliu a kedze mame spojenu manzelsku postel s jej postielkou,tak pri hadzani sa do paplonu sa hodila rovno do nozicky jej postielky....ona je tak ziva,take male zihadlo.Na jednej strane som rada , ze nie je take pasivne dieta a ze sa doma aspon nenudim ( 😀DD) ale zase mohla by mat niekedy aj pauzy....Nechapem na akych duracelkach funguje.Je cez den nepotrebuje vobec spat a pritom od rana do vecera funguje na 100 percent....Jaj haluz 🙂)))

aaadinka
5. máj 2011

@karmelka77 aspon ze vam je uz lepsie.My sme po tych hnackach tiez tazko papali,ale ona mala hnacky ako trojtyzdnova,aj ked trvali fakt dost dlho,ale este nebola prikrmovana,takze na mliecko naspat celkom slusne nabehla.Drzime palce 🙂))

maya30
5. máj 2011

@bublinka144 nemala som doma iny len karamelovy od Dr. Oetker a zjedol aj ten bez problemu 😀 , teraz som kupila vanilkove obycajne z Lidla a nabuduce dostane BB puding kakovy ... to mas super ze ti maly dobre znasa aj plnotucne, ty si ho kojila ? Lebo ze materske je este tucnejsie ako plnotucne mlieko....nam zatial nerobi dobre 😒

maya30
5. máj 2011

@aaadinka Nelka je asi poriadny Nebojsa, ked ju tie pady neodradia, u nas je to tak ze maly je straaaasne opatrny a ked nahodou spadne (co sa nam vacsinou nestava, pretoze on do rizika nejde 😀 ) tak si to zapamata a uz to neopakuje

aaadinka
5. máj 2011

@maya30 no ona si zapamata kde sa buchla,ked ide okolo tak aj ukaze a povie bum ale neboji sa,buchne sa zase inde.Zato ma ale strach z hluku,kriku a tak,no co uz.Nech je co najskor toto padov rychlo za nami😉

bublinka144
5. máj 2011

@maya30
No žiaľ, malého som nekojila. Asi máme šťastie, že plnotučné mlieko tak dobre znáša, ale ešte je to krátka doba, ak by mu nepasovalo, ihneď prejdem na polotučné. Ja som tiež myslela, že spravím malému puding Dr.Oetker, skúsim nejakú ovocnú príchuť alebo vanilkový. Vďaka za typy.

miska246
5. máj 2011

Ja som Timejku kojila do roka, a vlastne mliecko mam este stale, ale uz jej nedavam, lebo naposledy ma tak cvakla o bradavky, ze som myslela, ze tam mam dieru 😖 😖 😖 A ja som puding robila BB kakaovy, poradila nam nasa dr. No a ja som o tom zahlienovani pocula, ze pokial je dietatko zdrave, je to ok. To mliecko zhustuje uz ked tie hlieny su. Takze ak je babo na soplikoch, treba na par dni vynechat mliecko. No ale to asi kazdy povie inak, vsak? 🙂

maya30
5. máj 2011

@miska246 to iste som o mliecku pocula aj ja 😉

Toto pocasie mi uz riadne lezie na nervy. Maly ma cely krk cerveny od potniciek, co neviem ako ho obliect. Naobliekam ho, lebo je chladno, ale ked vykukne slnko tak je poriadny hic 😒 vsak to sa neda v kuse ho vyzliekat a obliekat....natrela som mu to liehom, snad to ukludni

karmelka77
6. máj 2011

Takze baby mame potvrdeny rotavirus!!! akoze neporazi ma z toho? Chytili sme to v nemocnici, uz fakt neviem co si mam mysliet...ja ze co ma maly cely tyzden este teploty tak kazdy druhy den, kakal jeden den vodu, potom sa to lepsilo, vcera vracal...v stredu sme dali vzorku stolice a dnes boli vysledky a ze rotavirus!! ja uz neviem, co my teraz este chytime...chuda male mi zas nechce jest, nastastie aspon pije, lebo ze to najdolezitejsie, ale tak...bojim sa aby sme sa do tej nemocnice nevratili...ja len dufam ze to zvladneme doma...

ivka1603
6. máj 2011

@karmelka77 Ahoj, Karmelka, ty si nedala Filipka zaočkovať proti rotavírusom? je to očkovacia vakcína Rotarix, malého som dala zaočkovať v 3. a preočkovať v 6.mesiaci....a nič mu nie je celý čas 🙂 klop, klop

karmelka77
6. máj 2011

@ivka1603 no vidis nedala, nejak som sa nezaujimala o tie nepovinne ockovania a viem ze ked sa da zaockovat aj tak to nie je na vsetky kmene...zatial to zvladame doma, dufam ze sa to nezhorsi...teraz uz viem ze som to asi mala spravit ale uz to nevratim a uz sa to asi teraz neda...nahovara ma doktorka na ockovanie proti kiahnam a tym ostatnym chorobam co su v tej vakcine, ale tiez neviem...keby som vedela aky je ten rotavirus svina a ze to mozme chytat hocikedy tak by som sa o to zaujimala predtym...:((

ivka1603
6. máj 2011

@karmelka77
Držím vám palce, aby ste to nejako zvládli aj doma, lebo som počula, že dosť detí kvôli tomu skončí v nemocnici ☹
Musím sa opýtať našej pediatričky na to očkovanie proti ovčím kiahňam, koľko to stojí a kedy je vhodné dať dieťa zaočkovať....asi by som neriskovala a dala Rastíka zaočkovať...no uvidíme, ako to vyjde...

karmelka77
6. máj 2011

@ivka1603 ano skoncia ved tam sme to aj chytili vsade okolo nas bol rotavirus aj ked sme boli kazdy izolovany, ved som nemohla ani nos vystrcit z izby aj tak sme to chytili, ale ked je to na ustupe co vyzera ze ano, tak sme mali lahku formu,lebo mi kakal max. 2 x denne a vracal iba vcera 2 krat...dnes sme kakali uz iba raz a inak nic...len nechceme papat:(( ale ze to nie je az take dolezite, len pit musi...potrebujeme sa uz obidvaja pozviechat, lebo ja som uz mozno viac zlomena ako on, on to citi a preto je aj stale urevany, ja sa od neho uz ani pohnut nemozem...asi nasadim nieco na imunitu...inak tie kiahne sa ockuju medzi 15-18 mesiacom, takze zachvilu...a asi to dam nakoniec aj ja, lebo ked budeme prezivat vsetky choroby takto bez jedenia a pitia, pokazde skoncime v nemocnici...

ivka1603
6. máj 2011

@karmelka77 Karmelka, čítala som tu na MK kopec názorov proti očkovaniu, ale ja si myslím, že na niečo to dobré je...ja pokial budem finančne vládať, tak budem dávať malého očkovať, aby sme aspoň urobili maximum, aby bol zdravý, alebo aspoň zľahčili priebeh choroby....

karmelka77
6. máj 2011

@ivka1603 hej hej je to asi o tom zlahceni chorob...mam novu lekarku a ta je ocividne za ockovania, ja som nemala nejaky nazor na to, lebo ani proti chripke som sa nikdy nedala zaockovat na jednej strane preto ze ja chripky nemavam, nakolko som astmatik, vzdy to schytaju u mna dychacie cesty a priedusky a pri chripke je tiez viac kmenov a nie vzdy je ta vakcina na vsetko...ale toto je nieco ine kiahne myslim...takze asi dam a budem dufat ze ich hned po ockovani nechyti...ale najskor sa musime dostat z toho co mame a dat sa trochu doporiadku...🙂))

ivka1603
6. máj 2011

@karmelka77 Máš pravdu, dajte sa najprv do poriadku, v takomto stave by malého nikto nezaočkoval, na 100% 😵 Kým bude mať 15 mes., zatiaľ bude už zdravučký, dúfam...deti sa z toho dostanú rýchlejšie ako dospelí....našťastie 🙂

karmelka77
6. máj 2011

@ivka1603 ta moja padavka ani nie🙂) strasne ma hneva ze sa mu neda vysvetlit nijakym sposobom ze musi jest a pit...ide ma porazit ked sa trapim nieco donho dostat a vsetko mi vypluje...mam doma tvrdohlavu padavku🙂)))

ivka1603
6. máj 2011

@karmelka77 Nemusí byť padavka, len je proste strašne tvrdohlavý, ako každý "správny baran"....a možno by chcel papať niečo iné, ja neviem, možno len špekuluje a manipuluje s tebou, že dokedy vydržíš ty s nervami 🙂

karmelka77
6. máj 2011

@ivka1603 akurat mi kamoska doktorka dala celkom dobre vysvetlenie -ze niekedy deti vedia lepsie co je pre ne najlepsie, a ze jednoducho vie ze mu to jedlonerobi dobre tak jednoducho neje...🙂)) len to nevie povedat🙂) to ze je tvrdohlavy baran je uplne jasne🙂) aj ty mas takeho??🙂)

ivka1603
6. máj 2011

@karmelka77 Rastík nie až taký strašne tvrdohlavý, niekedy ma aj poslúchne a tvári sa, že mi rozumie...ale čo si vo svojej hlavičke myslí naozaj, to vie len on 😀 v posledných dňoch mi štrajkuje s čajom, tak som mu kúpila iný druh čaju, možno je len presýtený takým zložením čaju, aký som mu dávala...papá absolútne všetko, čo mu nachystám, nie je prieberčivý, aj si rád oblečie všetko, čo mu dám.... "najradšej" má šiltovky, tie by najradšej nenosil vôbec ☹ ale tie mu akurát najviac pasujú, tak som mu dnes v Tescu kúpila novú šiltovečku 🙂 musí si len zvyknúť, nič viac....zdá sa mi, že má niečo z povahy barana, ale dosť má aj z býka, chvalabohu 😀....je 21.4. na prelomí dvoch znamení 🙂

karmelka77
6. máj 2011

@ivka1603 no vsak aj my sme mali byt 28.4.:))) a namiesto toho sme cisty barani🙂) to mas super ze vsetko chce,lebo Filipko si neskutocne vybera amozem sa hnevat akurat na seba lebo ja som taka ista🙂) siltovky a celkovo capice ani my nemame radi🙂)) a tolko ich mame🙂)

ivka1603
6. máj 2011

@karmelka77 Karmelka, budem už končiť, už som nejako unavená po celom dni, strašne ma bolia nohy a oči sa mi už krížia...idem si ľahnúť, zajtra ideme na výlet, takže ďalší "bojový" deň pred nami - s tromi deťmi je to najprv slovný boj, čo sa týka oblečenia dievčat, až potom vonku relax a oddych 🙂 Takže dobrú noc prajem....

aaadinka
7. máj 2011

@karmelka77 jejda,tak vy to teda tiez mate pestre.....My sme tiez proti rotavirusom zaockovani,lebo nam to odporucila doky,kedze nasa mala mala tak skoro hnacky....Rotavirus je vraj pliaga pre male deti,vraj musi straaaasne vela pit,asi mu budes musiet podavat tekutiny cez striekacku....Teda aspon my sme museli....Fakt vam drzime palcee.... ☹

karmelka77
7. máj 2011

@aaadinka no dnes bolo uz dobre, dokonca konecne po troch dnoch aj jedol obed dokonca davku ako predtym aj olovrant mi zjedol...je to uz na dobrej ceste🙂)) uz ho ani neprehana🙂) ale zistila som jednu vec - davam mu teraz bezlaktozove mlieko a zrazu je to ine, on mi predtym vzdy grcol nieco z mlieka a to kakanie, s tym sa trapime doteraz...necham ho zjest celu krabicu tohto mlieka a ked sa aj rozkaka tak sa potvrdi moja teoria, kedze sme uz tri znacky mliek vymenili ze asi bude problem v tom...uvidime...

aaadinka
7. máj 2011

@karmelka77 hmmm,moz byt.V dm mi radili,ze si tam maminy dost kupuju pre deti od 1 roka sojove bio mlieko....Neviem ja este stale dojcim,dokonca vecerne kase capujem z materskeho mlieka,takze ja sa zatial o to nezaujmam,ale mala bude zrejme alergicka,tak s tym isto budeme mat problem....Ale zatial o tom fakt vela neviem.... 🙂

aaangella
9. máj 2011

ahojte dnes sme boli v poradni a na ockovani do noziciek konecne to mame za sebou a vazime 9200 myslela aom si ze ma aj viac a merat nas nemerala takze neviem .Od vcera davam kravske mlieko a zatial v pohode aj vecer kasu som urobila z kravskeho a nic sa nestalo zlupla to

maya30
9. máj 2011

@aaangella super, vsak na babu vazi tak akurat 😉 Ja som uz skusala na veceru aj krupicu ale aj ked bola taka redsia tak nevedel v noci spat, asi mu bolo z nej tazko...tak aj nadalej davam kupovanu a davam do nej kravske mlieko

aaangella
9. máj 2011

@maya30 aj ja som dala detsku krupicu ked to bude dobre dnes davam len druhy den tak budem rada ze uz nemusim kupovat kase a vcera moja krupica dopadla tak ze som jej ju musela dat lyzicou stuhla mi na beton 😀 dnes uz isla cez flasku podarila sa

karmelka77
9. máj 2011

@aaangella modelka stale🙂)) my sme schudli este som ho nevazila, ale co chcem ked dva tyzdne poriadne nejedol...u nas sa uz doktorka pozastavila na tom ci nema malo🙂) a to sme boli v6 tich mesiacoch dobri tuckovia🙂) uz vtedy mal 9,5 kg. teraz mame okolo 10 kg.

aaangella
9. máj 2011

@karmelka77 hej hej modelka stale 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre