Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

aaadinka
29. máj 2011

@lenocka84 ja som myslela , ze do 15 mesiacov by mali chodit same....Ale ono to je v podstate jedno,do 15 tich si myslim, ze to stihnu 😀DD.Aj ked asi ja zosediviem zo svokry a mojej uzasnej svagriny,kedze svagrinenine deti chodili uz v 9 tich mesiacoch.....No strasneeee,akoze ta nasa nechodi.Nic ine sa u nich nerozobera....Mam v pazi,aspon sa maju o com bavit,asi by inak u nich viazla konverzacia 😀

lenocka84
29. máj 2011

@aaadinka synovec chodil aj ako 15mesacny takze mi nikto nic nemoze, aj keby veeeelmi chcel
ja ich kaslem
a kedze sa snazim ku svokre co najmenej chodit, vobec ju neriesim

miska246
29. máj 2011

@aaadinka Neznasam taketo rozoberacky... Moja svokra nas stale porovnava s neterkou, ktora ma uz 3 roky a je to o drzku... Ale uz som voci tomu imunna 😎 😎 😎 Jednym uchom dnu a druhym von...

aaadinka
29. máj 2011

@miska246
@lenocka84 joj babule mate pravdu,jednym uchom dnu a druhym von,len co ked sa mi to nechce pustat tym jednym dnu 😀DD,no co,sak ju vidim raz za mesiac....Aj to ma vie nastvat.....🙂)) 🙄

karmelka77
30. máj 2011

@miska246
@aaadinka u nas to tiez tak bolo, ja som chodila v 9 tich mesiacoch a mm v 10 tich, ale paradox je ze mi to hovorila moja mama svokra nie🙂) svokru vidim 2-3 krat do tyzdna a telefonaty a smsky kazdy den, ani mi to nejak nevadi, lebo ona mi do nicoho nezasahuje ale moja mama je tazky oriesok v tomto, ta byva hned vedla nas a niekedy je to na hlavu Vam poviem...hruza...aj ked sa tvari ze sa nestara ale tie poznamky ktore hadze stoja za to...takze nie je vobec rozdiel medzi mamou a svokrou, kazdy to mame z nejakej strany...ale viac boli ak je to zo strany vlastnych rodicov, verte mi:((

aaangella
30. máj 2011

@miska246
@lenocka84
Ahojte tak ja sa pridam ja som sa zaprisahala ze uz ku svagrinnej a ku svokre nepojdem aby ste vedeli len tak v skratke co som to za mater ze moje dieta nerozprava pomaly uz aj vety dalej ze jej nedavam jest vsetko to bola katastrof a to ze ju natieram faktorom 50 cize nie je opalena tak to som pocuvala 2 hodiny a proste ja som taka ze im nic nepoviem a jak sadnem do auta tak by som ich pozabijala .Tiez tam chodim len malokedy ale do konca leta mam dost a nepojdem tam a len dufam ze sem nepridu

aaadinka
31. máj 2011

@karmelka77 tak to ti verim....Len ked sa potom vytacam na svokrou,tak mm to bere tak , ze ju neznasam a tazke je vysvetlovat,ze to nie je o neznasani....Svokra je v pohode,aj ju mam celkom rada,len neznasam ako sa do vsetkeho stara ohladne malej...Minule sme boli u nich,ona malu zobrala k potoku,tam ju nechala vycapkat v ladovej vode - to podotykam nebolo taketo horko ake byva teraz,potom isli na strkovu cestu,kde ju nechala s tymi mokrymi rukami v mokrych veciach sa hrat v strede cesty a okolo nich sa bicyklovali chalani.No jeden spadol tesne vedla nasej malej,takmer ju vzal so sebou a miesto toho ,aby sa svokra uvedomila,ze su v strede,, sice polnej ale aj tak cesty,ze by sa mohla upratat aspon na kraj,tak ona povedala tym chalanom,ze nech davaju vacsi pozor.A to ma vytaca,ze jej proste nedochadza...A co sa tyka toho chodenia,tak ona o vsetkom mudruje- o chodeni,o spani, o jedeni,no esteze ju vidim fakt raz do mesiaca,bo sediviem z nej 😀.Minule mi kadernicka nasla 3 sedive vlasy!!!!!teraz tazko povedat, ci je to z nej , ci z mm 😀 😀 😀

aaadinka
31. máj 2011

@aaangella tak aj pre teba plati ten prispevok nad tymto odo mna pre karamelku xixixixix 😀

miska246
31. máj 2011

@aaadinka 😀 😀 😀 este ze byvaju tie farby na vlasy, vsak? 😀 😀 😀

ivka1603
31. máj 2011

Ahojte kočky.....tak musím sa pochváliť, Rastík sa už konečne postavil na nohy a stojí pri stole, pri gauči, pri TV a obzerá sa akoby v zrkadle 😀 stojí a niekedy sa mi zdá, že akoby "tlačil kapustu" prešlapáva na mieste 😀 no je to smiešne 😀 som rada, že sa stále neváľa po zemi, verte mi.....
A čo sa týka svokry alebo mamy, tak mne sa do výchovy mieša zásadne iba moja mama ☹ svokra vôbec, tá sa nestará do ničoho 🙂 mame vadí aj to, ako obliekam deti, čo im dávam jesť, atď.....ale už som si zvykla, je to v pohode 😎

karmelka77
31. máj 2011

@ivka1603 jeeeejjj tak supeeeer🙂)) to preslapovanie sme robili aj my a aj robime...takze sa chystaj mama na zaciatok chodenia v najblizsich dnoch🙂))

ivka1603
31. máj 2011

@karmelka77
Ďakujem za povzbudenie...už sa na to veľmi teším, naozaj.....už bolo načase 🙂 Drobček sa snaží a ja som šťastná 🙂

karmelka77
31. máj 2011

@ivka1603 ja som akurat dnes hovorila ze ako som sa tesila na to ze zacneme chodit ze chrbatik a krize si usetrim a hovbi hovbi, akurat dnes som sa zobudila na taku bolest v krizoch ze az ani sadnut ani lahnut...ale iba na jednej strane...a to ho uz nemusim tolko nosit...ale pribral nam mladenec, dohana svoje dva tyzdne bez jedla a statocne🙂)) tak sa tes z krockov🙂) ved to poznas uz od dcer, ale je to taky krasny pohlad🙂)) my sme sa dnes nahanali, taku dobru naladu mal ze tu behal po doma az nakoniec padol,ale v pohode ani moc neplakal...

lenocka84
1. jún 2011

@karmelka77 ahojky, nas vcera vazili a mame 11800g a 80cm, vek 13,5m
tesim tesim, to bola ta blba rizikova poradna, vsetko dobre dopadlo a dr nam napisala prospieva velmi dobre

karmelka77
1. jún 2011

@lenocka84 no vidis super🙂) a stehienka uz nekomentovala??🙂)))

lenocka84
1. jún 2011

@karmelka77 to sme boli u inej dr
ale merala aj tie, zapisovala uplne vsetko, a zaver u nej, som spokojna
vyvin napreduje bez problemov, a aj vaha je ok, sice tesne pod hornou hranicou, ale ze uz zacina chodit ze sa to zastaví
tak sa vytesujem

karmelka77
1. jún 2011

@lenocka84 a my sme prave zacali dost priberat, ako zacal chodit🙂))

lenocka84
1. jún 2011

@karmelka77 ale tak Filipko dohanaaa

karmelka77
1. jún 2011

@lenocka84 no hej a milovymi krokmi🙂

lenocka84
1. jún 2011

@karmelka77 ako sa na chlapa patrii 😉

aaadinka
1. jún 2011

baby pomooooc,zase ma ten moj mm pripravil na to,ze jeho mama ma v nedelu narodky,tak tam zase musime ist....a to som pevne verila, ze aspon na mesiac budem mat od nich pokoj a nepreslo ani dva tyzdne a uz tam lezeme opat....Slahne ma pepka....dalsi sedivy vlas.... 😠

karmelka77
2. jún 2011

@aaadinka ked to takto pojde dalej budes uplne sediva🙂)) neboj vydrzis a narodky musis🙂))

aaadinka
2. jún 2011

@karmelka77 ja viem, ze musim,ale je to des.....ja vam potom napisem ako to dopadlo....

bubinkaaa
4. jún 2011

@aaadinka cauko,nemam cas citat vsetky prispevky,ale pozeram,ze viacere deticky tiez este nechodia ako moj 14mes.syncek 🙂 tiez pocuvam z kazdej strany kto kedy uz zacal chodit,moj ked mal 9mes.....moj ked 10mes. a bla bla.......mozno si kazdy teraz povie,nerob si nic z toho a co pocuvas take kraviny,ale fakt to ich porovnavanie mi ide uz riadne na nervy ☹ takze pripajam sa k vam dievcata,aj moj syncek teraz len zacina robit prve krocky,prejde uz aj zopar metrov sam,ale tak treba ho stale chytat,lebo ho obcas taaaak zamotka,ze aaaz......Takze prajem vela síl a pevne nervy hlavne na tie keci,kto kedy a bla bla

bubinkaaa
4. jún 2011

.........................................HLADAM dievcata,ktore lezali na RIZIKOVOM ODD. v Trnave vcase od 13.3. - 3.4.2010(prip. ktore mate deticky narodene od 13.3.2010-cca 10.4.2010 v Trnavskej porodnici 😉 😉 😉 ).......................ozvite sa mi ako sa mate,ja som Alena z vychodneho Sk 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 na niektore z Vas mam aj kontakt,ale na mnohe nie,tak az ste tu nejake budem rada,ak sa najdeme.Tesim sa!!! 😉

lubenka01
8. jún 2011

Mamičky, koľko krát za deň spinkavajú vaše detičky? Už len raz alebo dva krát? 🙂 🙂

juliap
8. jún 2011

@lubenka01 nas Jarko este 2x doobedu cca 10h00 - 12h00 a poobede cca 14h00 - 15h30, potom ide vecer do hajan o 19h30

aaangella
8. jún 2011

@lubenka01 ahoj aj mne este 2 krat rano okolo pol 10 to spi necelu hodinu a poobede okolo 2 to spi aj dve hodky a vecer o 19 30 sa ide spat

p69majka
8. jún 2011

Ahojte. po dlhšej odmlke som tu a nestíham čítať. mám otázky: prevárate ešte vodu? dávate ešte umelé mliečka alebo už plnotučné? v čom spinkajú vaše dietky v noci v takomto teple? ďakujem. za odpovede. 🙂

p69majka
8. jún 2011

@aaangella ahoj. malá zaspáva sama v postieľke, musím k nej chodiť a podať dudku, pomojkať, ale aj si trošku poplače. no včera mi dala zabrať. zaspať nechcela, plakala hrozne, až jej slzy tiekli a musela som ju uspať na rukách a keď som ju položila bola hore a zase nanovo a to sa opakovalo 4krát. už som myslela, že mi ruky odpadnú a to je ona ľahká a môj chrbát dostal zabrať. zaspávala takto asi hodinu. neviem čo jej bolo, natrela som ďasná, dala nurofen, natrela bruško, vykakala sa, tak som ju prebalila a stále plakala v tej postieľke a ruky hore a kričala mama, mama. no sila. už som bola na pokraji nervového zrútenia. ☹ neviem, či mám takú separačnú úzkosť alebo sú to tie zúbky. keď tie deti naše nám nevedia povedať čo ich trápi ☹ . no uvidíme dnes večer.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre