Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

aaangella
5. mar 2012

@karmelka77 hej dala nam tento liek a neposlala nas na testy vy ste na dajakych boli?? a pomohol ti tento liek?? na co ste dosli vy??

karmelka77
5. mar 2012

@aaangella no pomohol v podstate len to dlhsie trvalo, nebolo o zas 100% tne...ale u nas bol problem v tom ze mal lenive crievka, lebo nam sa to napravilo ked zacal chodit...toto nie je vas pripad, ale ak su taketo problemy u Vas az teraz hladala by som nejaku potravinovu alergiu minimalne...isla by som na imuno nech ju pretestuju z krvi to vedia zistit...alebo druha vec moze to byt psychycke...ale podla mna to bude mat nieco s potravinami...my sme boli na testoch ale nam zistili alergiu na vajecny bielok co by teoreticky mohlo byt z toho lenze nam zapchy zacali ked som zacala davat prikrmi a vtedy este bielok nejedol..takze z toho to nebolo...

aaangella
5. mar 2012

@karmelka77 no my sa s tym trapime od narodenia ale vzdy zabrali slivky ovsene vlocky atd ale teraz uz nezaberalo nic a uz bolo kakanie raz za 6 dni co je hrozne a s placom no o 3 tyzdne mam ist na kontrolu a popytam sa na to co s tym dalej

aaangella
5. mar 2012

@karmelka77 si mala stastie nam sa to len zhorsuje

lenocka84
5. mar 2012

@aaangella tak keby som aj teraz s kazdym kaslom a soplikom bola s nim doma tak sa z domu ani nepohnem, lebo aj pri zuboch su sopliky, ale to si si asi nevsimla kedze mas dieta v skolke
tak nech sa dari

karmelka77
5. mar 2012

@aaangella no ked od narodenia mate problem tak by som aj na chirurgiu isla na tvojom mieste a kakat raz za 6 dni je uz fakt hrozne...nam to teraz az ako tak prechadza uplne ako som zacala davat malemu kravske mlieko a zacal kakat do zachoda, teraz sa vykaka aj niekolkokrat denne🙂) konecne...

aaangella
5. mar 2012

@lenocka84 moja zlata ja velmi dobre viem co su sople pri kazdom jednom zube sme mali 10 dni sople a teplotu 3 kraz zo zubov 6 chorobu tak na mna neutoc drzim ti palce so soplom a kaslom v skolke len aby ti potom maleho odtial nevyhodili za to ze tam nosis chore dieta sopel aj kasel je infekcny samozrejme neratam ten pri zuboch

lenocka84
5. mar 2012

@aaangella taaaak urcite 😀 😀 😀 😀

aaangella
5. mar 2012

@karmelka77 hej vsak jak sa mi to stalo ze raz za 6 dni uz som sla a vsetko porozpravala dr no musim sa s nou porozpravat ze z coho to vznika a na ake vys nas moze poposielat potom dam vediet

aaangella
5. mar 2012

@lenocka84 nerozumiem tvojej odpovedi

karmelka77
5. mar 2012

@aaangella no daj vedie aj mna to zaujima ale pytaj sa na imuno aj na chirurgiu, my ked sme boli na chirurgii sme sa na chodbe bavili s mamickami ktore boli po operaciach deti mali nieco s crievkami ci uz neprechodne, alebo nieco ine a mali presne nase priznaky, som sa bala vtedy a riadne teda...ale nastastie sme mali crievka v pohode...🙂) tak uvidis, ale nenechavaj to iba na Duphalacu...

fruchtbar
8. mar 2012

proti kaslu je najlespia solna komora,boli sme tam tri razy a po 5 mesiacov trvajucom kasle ani stopy!!!!!

fraufrt
11. mar 2012

ahojte aprilcata. Tak my sme uz styria. 3.2.sa nam narodil Matko, 4000/53cm. Porod bol s EPI, velmi si pochvalujem, ked budete niektora zvazovat EPI, tak odporucam. Porod bol uplne iny ako ten prvy a Matko je tiez uplne ine dieta, co sa tyka kojenia, spanku... Sme stastni, ze ho mame aj ked je to narocne. Je mi luto, ze starsiu dcerku "zanedbavame", ale uz mame aky-taky rezim, tak to bude hadam lepsie.

aaangella
9. apr 2012

ahojte prajem peknu velku noc a dnes mame 2 rocky

lenushka
14. apr 2012

@aaangella Jeej, trosku som opät po tisic rokoch nakukla, ze co nove... a uz sa nam asi oteplilo 😀, kedze tu nik nie je... 🙂 Ale mala je kraaasna a prajeme vsetko najlepsieee 🙂

lenk30
18. apr 2012

ahojte, nechcem sa vám nabúravať do témy, no rada by som opýtala, či by ste nemali záujem o vecičky? mám o rok staršieho od vašich. rada by som sa toho pozbavovala po balíčkoch, resp. viac kusoch, sezónne. bol by záujem?lenka

jaja273
24. apr 2012

ahojte🙂ja som porodila 1.apríla 2010🙂

miska246
26. apr 2012

Ahojte maminy, prosim Vas, co pomaha Vasim drobcom na zapchu? NAsu Timusku zapieklo prvy raz a chudatko moje, isla sa dnes cosi naplakat...

karmelka77
27. apr 2012

@miska246 ked prvy krat skus jej kupit Hipp slivkovu stavu a to nech vypije🙂)) alebo jej odstav jablka a tu cistu stavu nech pije🙂))

miska246
29. apr 2012

@karmelka77 Ahoj, tak my sme vyskusali uz snad vsetko mozne a nemozne a nakoniec sme skoncili vcera na pohotovosti. Nastastie nam len dala dr. sirupcek a sli sme domkov. Dnes je to uz oooooooooovela lepsie a dufam ze zajtra uz bude Timik uz v pohode.

karmelka77
29. apr 2012

@miska246 a preco na pohotovosti?? Bolelo ju tak brusko??? Chuda male:((( co Vam dali Duphalac??? No snad je to len jednorazovka a mala bude kakat tak ako doteraz🙂)) drzim palce

miska246
30. apr 2012

@karmelka77 Ahoj, no boli sme na oslave, ale mala bola stale uplakana, nic nechcela papat a stale mi opakovala, ze ju boli brusko. Tak som sa rozhodla, ist na pohotovost. Dr. nam dala Duphalac, ale ten v pohotovostnej lekarni nemali, tak nam dali ako nahradu Lactecon. Uz je to ovela lepsie, dnes sme aj cosi spapali a uz aj kaka, sice redsim, ale som rada. Mame si ho uzivat 5 dni a potom uvidime. No ale chudtko moje, sa davno tak nevytrapila ako v sobotu... ☹ ☹ ☹

aaangella
4. máj 2012

@karmelka77
@miska246
Ahojte ja som tunak uz vela krat spominala ake mame tazkosti s kakanim Dr nam dala Dufalac s tym ze zarucene pomoze no ked nepomohol tak sme museli ist na chyrurgiu ale ja som urobila zmeny v strave a to dost absolutny zakaz sladeho maximalne dovolim lizatko a zakaz ryze a ked uz som bola odhodlana ist na chyru tak sa to totalne zlepsilo a kakame kazde 2 dni same som z toho v soku ale myslim ze celkovy dovod je skolka lebo tam mala je jedla co by doma nikdy nezjedla a podla mna organizmu dlho trvalo aby si na to zvykol to bol cely 4 mesacny problem

karmelka77
4. máj 2012

@aaangella jasne ze strava je dolezita, ale my sme sa s tymto trapili od 4 och mesiacov Filipkovho zivota a boli sme aj na chirurgii aj na alergologii...casom sa to u nas upravilo tym ked zacal chodit...my mame lenive creva bohuzial...takze tym trpime stale, ale niekedy vobec, niekedy viac...my papame vela jablk aspon nieco co mi zje z ovocia takze je to v jedle aj a kedze neje tolko vlakniny kolko ma tak to tak vyzera...je ine ked niekoho upcha raz za cas a ked tym niekto trpi skoro od narodenia...ja mam doma aj cipky ktore nam dali na chirurgii ale nastastie som ich pouzila mozno 3 x inak sa nam ako tak vzdy podari...a dalsiu vec ktoru som si vsimla, odkedy sme bez plienok tak kaka lepsie asi mu ta poloha na zachode vyhovuje🙂))

aaangella
4. máj 2012

@karmelka77 urcite ta poloha vyhovuje je to lepsie na zachode ale my s tym sme nemali problem ze raz za cas my sme zakazdym kakali raz za 6 dni s trapenim niekolko mmesiacov nastastie je to za nami

karmelka77
4. máj 2012

@aaangella my sme mali problem od 4 och mesiacov ako som pisala cize nie ze nejaku kratsiu dobu ale mame ten problem stale...skoro dva roky bohuzial...niekedy je to lepsie niekedy horsie...

aaangella
4. máj 2012

@karmelka77 vsak aj u nas je to tazke a stale musim davat pozor na jedlo 😒

luka03
6. jún 2012

@fraufrt Jeeej, gratulujem! Aj ked s riadnym sklzom 😅 Ale akosi nemam velmi cas sem chodit, my sme uz 36 tt takze za chvilku to caka aj nas a este teraz aktivne lietam s tym brusiskom fuciac po preliezkach a ihriskach... Nie je to sranda ale ked musis tak musis 😀

luka03
6. jún 2012

@fraufrt A inak ako to zvladas? Ako ste si zvykli?
My budeme mat tiez druheho chlapceka 😉

fraufrt
8. júl 2012

@luka03 Dakujem a zaroven gratulujem... "uz to bude, ci uz to je?" zvladame to uz teraz parada... prve tyzdne to bolo drsne, velmi sme sa bali ako mala bude znasat novy prirastok do rodiny, ale prekvapila. Cely cas pred narodenin bolo z jej stany pocut iba "nie", budeme mat babatko - "ne", budes mat bratceka - "ne"... a ked sme prisli z porodnice a ukazali jej ho, vsetko bolo OK. Ak mozem poradit, cely cas uprednostnuj starsie dieta, pohladom, dotykom, usmevom, rozhovorom... hovorit sposobom "nerob, lebo si ublizis", vsetku pozornost sme smerovali na nu a aj rodina, ked prisla prvorada bola ona... Az teraz zacinam pouzivat," nerob, lebo ublizis Matkovi, jeho to boli, je este malicky..." Rebeca je rozumna ale aby sme predisli neziaducim urazom a ziarlivosti, riesili sme to takto. A musim povedat, ze doposial ju nenapadlo mu ublizit ani neziarli. Usmevne bolo, ked som maleho isla kojit, to ju vystrasilo, ze mi ide ublizit, tak sme jej to museli vysvetlit...( ona si kojenie nepamatala). Prve mesiace boli desne aj preto, ze som prekonala 2 zapaly prsnikov a stale som mala zapaly na bradavkach ale teraz si to uz iba uzivam... drzte sa a dajte vediet ako ste na tom...vela stastia. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre