Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

fleury
13. mar 2010

dejna sak to, ze ked mna zacne raz prehanat, tak mozem rovno do nemocky bezat, pri tej mojej zapche by to bol jasny signal, ze porod je uz tu 😀

fleury
13. mar 2010

a ty este nie si psychicky nachystana na porod?? 😉

dejna3
13. mar 2010

ee, lebo ešte nemám nachystané všetko do porodky, ani pred drobca... tak ma to nejak tak "blokuje" a nepripúšťam si to ešte 😅 ale tento týždeň to už musím dať do poriadku 🙂

majca424
13. mar 2010

ahojte,
fleury to ani nehovor, mňa včera celý deň preháňalo a tiež ma mamina dostrašila, že či ma už nezačínajú bolieť kríže.. ale chvalabohu nič sa neudialo, lebo ešte nie som prichystaná rodiť 🙂

fleury
13. mar 2010

dejna tak pekne pochystaj vsetko, aby ta uz nic neblokovalo 🙂

majca mozno ta len malinky postrasil, ze uz s nim treba vazne ratat 😅

majca424
13. mar 2010

len nech ma ešte nestraší, lebo nemám ani mm doma a mama leží v nemocke, tak neviem ako by som to sama zvládla, ešte by som sa možno musela aj sama zaviesť do nemocnice 😀 tak len nech si je ešte chvilenku v brušku a nech nevystrája 😅

a inak ako pokračujete s prípravami? už ste všetky zbalené do pôrodnice? lebo ja ešte nie, spolieham, že to ešte tak skoro nebude a prípadne to snad stihnem aj s bolesťami 😅 😒

fleury
13. mar 2010

ja som zbalena tak na 75%, zvysok su uz len veci, ktore mi mm moze priniest na druhy den, k porodu mi ich netreba

ninuska8
13. mar 2010

ahoj zienky, vidim, ze rozoberate psychicku pripravu na porod, no mna uz chytaju depky...ale hadam dajak zvladnem, inak vcera som bola na poradni zatial vsetko ok. mala je uz vacsia na svoj "vek", tak som vyslovila taku obavu ze reku jak ju vytlacim, a doktor, ze sa nemam bat, ze ked to je moje vytuzene babo tak vytlacim🙂)

Inak vcera chudak moj doktorko robil sam a navyse este aj chory bol tak mi ho prislo luto, ze sa mi musi moc vysetrovat aj tlak merat, som ho normalne lutovala fesaciska...fakt je fesak🙂 no ale uz mi sibe, to mi asi hormony biju do hlavy....

Gretka je kocka, tesim sa s Vami

pekny dnik

majca424
13. mar 2010

Ale tak k pôrodu treba hlavne asi mňa 😀 potom asi tehu knižku a doklady... či ešte niečo je také dôležité? a asi toaletný papier, či?

fleury
13. mar 2010

toaletak bodne, ked ti daju klystir mohlo by to dopadnut nepekne 😀 tiez osuska nejaka, prezuvky, ponozky, voda, nejaku sladkost, mobil 😀
a keby som bola jak jedna moja kamoska, tak si zbalim aj knihu, ona popri kontrakciach na vzdycharni citala knihu!! 😀 😀
ja som chcela mat zbalene veci dopredu aj kvoli mm, lebo keby mi zvysok veci mal dobalit on, tak dakujem pekne 😀

majca424
13. mar 2010

no veď ten klystír... tak to som zvedavá 😀
Mobil, no veď čo by som tam bez neho robila? 😀 napr. kamoška mi volala asi 10 min. po tom ako hneď porodila, tak asi bude dobre ak ho nezabudnem... Ale ked to tak čítam, tak bude lepšie keď si aspoň niečo už zabalím, pre istotu 😀
no čítať si knihu popri kontrakciach? tak to je super, ja myslím, že by som si z tej knižky nič nezapametala že o čom čítam 😀 ach jaj, ja sa tak bijim bojiiiim 😅 😅 😅

seuska
13. mar 2010

😀 😀 😀 Fleu presne sa toho obavam, ze ked mi nieco bude chybat a poviem mm ze mi toto dones tak mi donese uplne daco ine... 😀

Tari nestras! Nie ze tam v pondelok ostanes?! Ja potom idem az v piatok na dalsiu poradnu, tak by som ta dosla kuknut, ale radsej nie, este mame cas 😉

Uz sa mi dusi masko so sampinonmi, ryzu uz mame, idem sa vyfesakovat idem s kamoskou na puding do cukrarne a potom s mm do kina vecer, ak by som sa tu neukazala tak pekny zvysok soboty vsetkym...

vejula
13. mar 2010

čavte kočky....

Tak ja som dnes spala do 9.00 ako zvyčajne, bola s hafanom vonku, a trocha som popratala vydrhla hajzlík kpelku, povysávala, ale na umyvanie podlahy sa už akosi necítim 😅 Idem robiť niečo na papu, skôr som nemusela lebo mm nieje doma a ja som ranajkovlaa okolo 11tej .. Asi urobím zemiakové placky 😎 No ale niesom si ešte na 100% istá... Čo ste mali na obed vy???

martina05
13. mar 2010

Ahojte !!!!!!!! Tak som dopiekla muffiny a teraz pozerám Harryho Pottera asi po 120x .... 😀 😀
Včera som bola na kontrole, krv a pečeňové testy boli ok, železo ok, streptokoka nemám ale zistili mi mykózu, tak mi na to lekár predpísal nejakú masť čo sa aplikuje jednorázovo ... Krčok je stále 1,5 cm a som otvorená "na špičku prsta" ... Vanda má vraj cca 3400g , ale beriem to len ako odhad ...

Dnes máme s MM 7 výročie randenia 😀 😀 😀 , tak sa mu chystám pripraviť nejakú dobrú večeru ....

Majca a bez toaleťáku ani na krok !!!!!!!!!!!!!

vejula
13. mar 2010

no tak zemiakové placky padaju, mm volal že objednáva pizzu 😝

mati, tak vy oslavujete aj výročie randenia 😀 😀 😀 Ja len dufam že si obaja spomenieme na výročie svadby, bo na dátumy sme obaja také hlavy deravé... Najlepšie bolo že mlj býžvalý mal narodeniny 1.1 a ja som aj na to zabudla 😅 Tomu sa už povie demencia 😒

fleury
13. mar 2010

seus tak peknu sobotu este 🙂

vejul ja som mala palacinky a na veceru budu rybky so zemiacikmi a brokolicou, ale aj placky by som si dala!!!Pizzu som mala minule na veceru a veruze uz na veceru nedam, tazka bola na moj zaludok, uz len na obed niekedy 😎

fleury
13. mar 2010

vejul sak mas ospravedlnenie, na novy rok mavaju ludia bezne opicu este 😀 😀

moni
13. mar 2010

ahojte, idem vas docitat 🙂
hadam pekne sobotujete vsetky 😵

fleury
13. mar 2010

vy oslavujete take, ze vyrocie randenia??tak to ja som rada, ze si mm spomenie aspon na vyrocie svadby 😀

vejula
13. mar 2010

hmm tak tie rybky by som si veru dala 🙂 No a sladké momentálne akosi nejde na chuť bo na ranajky som mala orechovník a ja ked na ranajky jem sladké tak na obed mudí byť slané... LEbo ked som presladená tak ma z topho až hlava bolí...

Inač kočky vy normálne drhnete hajzlik??? LEbo ja hej, no keby som to nechala na mm tak je mesiac zasratý 😅 Ako Snažím sa to nejako moc nedýchať ten Domestos, no tak hádam tým neškodím drobčekovi, ale tak predsa špinavý záchod by som nezniesla, to je fakt nechutné 😒

vejula
13. mar 2010

ahoj moni...

Fleury napodobne... Tiež dufam že na výročie svadby nezabudne ani mm ani ja. Ani výročie ako sme začali spolu chodiť sme nikdy neoslavovali... Ale ja si ten dátum ešte pamatám 😅 mm už asi nie 😝

fleury
13. mar 2010

moni no sobotkujeme ako furt, poleziacky 😀 len ma uz rano napadlo, ze dalsiu sobotu uz mozem v nemocnici lezat aj s malou, zvlastny pocit 😅

vejul zachod umyvam aj ja, potom ledva dojdem sice do postele, ale mam dobry pocit, ze je cisty 😀

vejula
13. mar 2010

no fleury, tiež by som nevydržala mať špinavý záchod... No ved tie detičky nebudu žiť sterilne ani po narodení, tak si musia trochu zvykať na život tam vonku, a pokial to nefetujem tak je dobre snad 😝

fleury
13. mar 2010

vejul u nas by bol aj problem sa zhodnut na datume zaciatku chodenia, obaja s mm mame na to rozne nazory 😀

majca424
13. mar 2010

no veru, bez toaleťáku ani na krok, idem si ho dať radšej už ku posteli 😀

ja tiež dúfam, že mm na naše výročie nezabudne. Lenže ak budem prenášať tak možno budem ešte v pôrodnici na naše výročie, keďže ho máme začiatkom mája 😀 😀 😀

fleury
13. mar 2010

vejul to nemoze uskodit 😉

martina05
13. mar 2010

My si to výročie pamätáme preto, lebo sem vtedy v jednej reštike strávili asi 7 hodím a vypili sme tam kopec MOjita a .....tak dlllho som sa ešte dovtedy ani odvtedy s jedným človekom nebavila...no stále bolo o čom ....

moni
13. mar 2010

no som cakala ze hodite viacej tipov na varenie, nech sa inspirujem. mm musi ist do prace takze si asi urobim take co ide mne na chut 😅

fleury, no a ako to teda dopadlo s tou dejnou a sofi, nechala ju u vas? 😀

ja tiez hlasim dobru noc, sice 2x na wc (to je u mna nezvyk, chodim len raz), ale kedze od vcera prsi tak sa nam dobre spalo.

tento vikend musime seriozne zacat balit, lebo pocas tyzdna nestihneme ani nahodou 😒 ale teda poviem vam nechce sa mi do toho ani nahodou 😝
a este aj prat a upratovat treba...este ze mam pomocnicku 😵

moni
13. mar 2010

my tiez oslavujeme vyrocie randenia, 1.12. sa lahko pamata 😵 vyrocie svadby sme prvykrat oslavovali minuly rok, dovtedy sme ako na potvoru boli kazdy na opacnom konci sveta v tej dobe.

fleury
13. mar 2010

moni hej, nechala ju u nas, sme sa trosku zabavili 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre