Aprílčatká 2014

hotshot
23. júl 2013

Je tu niekto s termínom pôrodu apríl 2014? Dajte o sebe vedieť 🙂

mimimik
5. okt 2013

Ahojte. Môžte aj mňa pridať do súkromnej skupiny? Termín 21.4.2014. 🙂 Ďakujem A ako sa tam potom dostanem??

lenka1206
7. okt 2013

Ahojte maminy, neviem ako to tu chodi, ale docitala som sa o sukromnom chate, pls o pridanie, dakujem 😉

dulkagabulka
7. okt 2013

jejda, ten termin je zly, to bolo 3.10. sorry

lenka1206
8. okt 2013

Ahojte maminky, My mame termin 7.4. nesmierne sa tesime, je to nase prve babo 🙂 Chcela by som sa spytat, ci beriete nejake vitaminy? A este jedna otazocka, je tu niekto kto si picha Frexiparin? Dakujem 😉

barborka49
8. okt 2013

Ahojte! Mohla by som tiež poprosiť o pridanie do súkromnej skupiny? Ďakujem.

adado
8. okt 2013

Ahojte, prosim pridate ma do sukromky? Dakujeeem 🙂

barborka49
9. okt 2013

@lenka1206 Ahoj! Ja si pichám, ale nie Fraxiparin, ale Clexane. Hneď od začiatku, od 5. týždňa.

martinaman
9. okt 2013

ahojte ja mam termin podla 3D 1 aprila, tak sa tu pridavam🙂 velmi sa tesime.🙂

kwetinka_m
9. okt 2013

Zdravim vsetky tehulky 🙂 ja mam termin podla sona 8.4. a podla posl.menzes11.4.. Bude to nase prve babo, a velmi sa tesime 🙂

mandy29
10. okt 2013

@lenka1206 ja si pichám fragmin už druhý týžden...pri prvom tehu som začala až v 20.tt a teraz som už musela skôr ☹

mandy29
10. okt 2013

@kwetinka_m vítam ťa medzi nami... 😉

anka86
11. okt 2013

ahojte, aj ja sa k vám pridávam s termínom 6.4. 🙂

natalia_1
11. okt 2013

Ahojte kočky, som tu nová, neviem ako to tu chodí, ale čítala som o nejakej súkromnej skupine.
Máme termín 14.4. a rada by som sa k vám pridala 🙂
moc sa tešíme na bábo a tak isto gratulujem všetkým budúcim maminkám 🙂

lenka1206
12. okt 2013

barborka49 mandy29 Babulky, tak Vas vitam v klube pichaciek 😀 Ja si to picham este do brucha, ale sestricka mi vravela, ze casom, ked bude brusko vacsie, tak si budem pichat do ruky, dufam, ze dako zvladneme zeny 🙂 Mne to dali vlastne preto, ze som po zlomenine nohy dostala trombozu, nemam to geneticky dane, dokonca ani s otehotnenim som nemala ziadne problemy, vysledky hematologie boli ok, ale kedze my nezijeme na SVK a casto lietame ( chodim sem aj vysetrenia, dokonca aj vcera sme prileteli kvoli genetickym testom,kt. sa u nas nerobia,ale na SVK ano a rodit chcem zarucene tu na SVK) Takze je to vraj pre mna a babo iba istota, uskodit by to vraj nemalo 😉

lenka1206
12. okt 2013

@mandy29 cca v 8 mesiaci sa ti zvysila davka?

barborka49
12. okt 2013

@lenka1206 Ďakujem. 🙂 Ja to mám geneticky - mutácia Leiden neviem čo. Pri jednej mutácii som dokonca homozygot, to znemená, že som to zdedila po oboch rodičoch. Nemala som doteraz žiadne problémy, len vo výsledkoch vidieť, že mám trochu hustejšiu krv, takže lekárka mi predpísala Clexane 0,2, ale spomínala, že v druhom trimestri mi asi zvýši dávku. Kontrolu mám 23.10., tak uvidíme. A sestra si pichala až do konca tehotenstva do brucha, len potom neskôr viac zboku, ja si zatiaľ pichám spredu pri pupku.

mandy29
12. okt 2013

@lenka1206 tuším že tak...už nepamätám, len viem že som išla na 500 a čo sa týka pichania do brucha pichala som si až do konca do brucha, akurát jak som bola v nemocnici v 32 tt. tak mi sestričky pichali do ruky, že sa nemusím báť že brušná stena je hrubá takže bábetku neublížim...a fakt Riško sa nenarodil ani s jedným pichancom 😀

barborka49
14. okt 2013

Ahojte! Chcem sa opýtať ako je to s tou súkromnou skupinou. Mám napísať niekomu konkrétnemu, lebo keď som to napísala len tak všeobecne asi pred týždňom, tak zatiaľ ma nikto do súkromnej skupiny nepridal.

stastenka42
14. okt 2013

@barborka49 musís napisat zakladatelke skupiny..

stastenka42
14. okt 2013

@lenka1206 Ahoj aj ja picham fraxiparin 0,3 pred tehu som zacala,lebo mam mutaciu na trombozu,chodim kazdy mesiac na kontrolu a mne dr doporucila pichat do ruky alebo do stehna...picham do stehna...do bruska povedala ze uz nemam pichat...

barborka49
14. okt 2013

@majka1981 Ahoj! Chcela by som poprosiť o pridanie do súkromnej skupiny Aprílčatká 2014. Ďakujem.

barborka49
14. okt 2013

@stastenka42 Ďakujem. Inak keď si picháš do stehna, tak to tak isto ako do brucha sa pichá, že urobíš tú riasu a pichneš? A do ktorej časti? Moja sestra si až do konca tehotenstva pichala do brucha. Chodila k tej istej hematologičke ako ja, tak asi aj mne povie, že do brucha. A povedala ti lekárka, že prečo do stehna a nie do brucha?

natalia_1
14. okt 2013

@majka1981
Ahoj, rada by som patrila do vašej súkromnej skupiny, máme termín 14.4.2013 🙂

ivana1001
14. okt 2013

aj ja 🙂) ako sa tam dostanem??

lenka1206
16. okt 2013

@stastenka42 a od ktoreho tyzdna si pichas do stehna? ja si este v pohode do brucha, teraz som taka vdacna za tu slaninu co som mala este pred tehu ako nikdy 😀 my dnes zaciname 16. tyzden 🙂

stastenka42
16. okt 2013

@lenka1206 mne hematolozka pred mesiacom na kontrole povedala ze uz nech nepicham do bruska...to bolo 13tt...ale ja som mala len malu slaninku😀 dnes som prvy krat pichala do ramena a v pohode...ty este stale pichas do bruska? Tak mozno ked mas dobru slaninku tak v pohode...to sa nedostane k babatku..tebe hematolozka nehovorila nic?

stastenka42
16. okt 2013

@barborka49 Ahoj,do stehna uplne v pohode,to je jedno kde,menej to citis..ja chodim kazdy mesiac na kontroly a naposledy mi povedala ze lepsie nepichat uz do bruska,nepytala som sa preco,lebo je mi jedno kam si to pichnem..

barborka49
16. okt 2013

@stastenka42 Tak my so sestrou máme tej slaninky dosť. Mama sa smiala, že keby si ona mala pichať, tak nemá kde. Ale my máme. 🙂

stastenka42
16. okt 2013

@barborka49 😀😀😀tak to vy ste vo vyhode potom...

lenka1206
17. okt 2013

@stastenka42 veru som teraz za nu vdacna 😀 hematologicka nic nehovorila, len sestricka u gynekologa, ze aby som si to pichala vyssie, ale tam ma to bolelo, tak si picham v oblasti pupka, tam jej je najviac 😝 a potom, ked uz budem mat velke brusko tak do ramena....mozno tak o 2 mesiace.... inak baby pribrali ste? bo ja ani gram, az sa bojim, ci to neni divne ( i ked mozno by som mohla byt rada a mozno to este len pride) ale nemam nejake prehnane zmeny chute, dokonca mam pocit, ze jem menej ako predtym, pretoze ked sa vecer najem, je mi fuuuu, tazko 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre