♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

evitkamalicka
14. jan 2010

silwi super 🙂

silwietta
14. jan 2010

inak uz nam rodina zacina blahozelat, a to sme len dnes chceli zacat oznamovat... hold niekto ma velku klapacku 😅 a lekarske tajomstvo akosi nie je tajomstvo

lenadka
14. jan 2010

mna sili tiez asi pol hodinu, ale necitila som to, lebo este posobila epiduralka-este dobre, ucila sa na mne sit mlada chirurgicka, kazdy steh sa otocila na primara-ci takto? a on jej prikyvoval, tak mi dali do ruky mobil, nech si poposielam sms za ten cas 😀 a ja som si pisala a hovorila si, ze kto ma moze lepsie zasit ako zena? 😀 a spravila to dobre, ale tiez som si dlho normalne nesadla a o normalnom sexe tiez dlho nemohla byt rec, najskor som bola macherka, ale ked to bolelo takako to bolelo, rychlo ma to preslo, u nas "sestonedelie" trvalo poriadne dlho 😝 este po pol roku to nebolo vsetko ok....jezkove oci a ja som sa dala na druhe dieta 😲 😖 😀

lenadka
14. jan 2010

simuska super, kde si bola na sono u svojho obvodneho ci v nemocnici?

simuska153
14. jan 2010

Uz som vas stihla aj precitat, len som si musela normalne napisat, ze co komu chcem odpisat - lebo, kym som precitala,zabudla som, co som chcela 😀

Mib - krasne miery a pekne je fakt vidiet tvaricku - dokonca sa mi zda, ze ma aj nostek?
Biba - takze mozno dvojicky? Skor to bol ten pupocnik, jedine, ze by sa druhy drobec tiez hral na skryvacku 😉 a urcite by si to zvladla..... a inak, mas super svokru 😅
Lenadka - sono sa uz robi v takomto stadiu len zvonku (ja som sa tiez dnes nachystala, ze mi bude este robit vaginalne, ale Dr. hned vravel, ze to uz teraz len cez brusko). A mnaaaam, dukatove buchticky ja mozem 🙂, ak zostanu-kludne posli 😀

Petka - blahozelam k chlapcekovi, len nech pekne rastie... ja som sa tiez dnes pozerala na sone, ci nieco medzi nozickami nezachytim, ale nevidela som nic - tak bud to bude dievcatko, alebo sa drobcek hanbil a pipika si schoval 😀

Silwi - drzim palce, nech Miskovi teploty ustupia - nejdu mu zubky? Ci je prechladnuty?

Tiriel - zvysenie RP sa tyka len deticiek do 2 rokov, ja som si to bola vcera vybavit - tyka sa nas to az na 1 mesiac, ale som si povedala, ze preco by som im tam tie peniazky mala nechat...

Ozaj, este som citala, ze ak pri nastupe na dalsiu MD nema to predch. dietatko 3 roky, tak je mozne par tyzdnov poberat sucasne MD na noveho drobceka a asi 25% povodneho RP na prve dietatko... ak to najdem, hodim sem link, ake su tam podmienky.

Janka, to je teda pristup 😠 😠 😠 , verim, ze mohlo Dr. do toho nieco prist, ale v takom pripade, Ta uz mali na zajtra napevno objednat, a nie ze skuste zajtra 😠

tiriel
14. jan 2010

simuška,ano,kamaratka tak berie,vola sa to vyrovnavacia davka,teda do sumy minimálnej mzdy vyrovnaju,či ako

simuska153
14. jan 2010

Leni, ja chodim k Hudecovi - som u neho uz par rokov, este ked nemal vlastnu amb., tak som chodila k nemu do nemocky - liecil ma, lebo som dlho nemohla otehotniet.

A dakujem babulky za gratulacie 🙂

elinka27
14. jan 2010

caute,ja dnes len citam,bo mam plavajuci zaludok,a tak som sa tesila ze som oki a ziadne priznaky ako pri prvom,ale vyzera to ze dnes to zacalo 😝
co sa tyka toho zvyseneho RP je tu aj samostatna tema ohladom toho,ale plati to len do 2r., a pri dalsom na to budeme mat narok ak splnime podmienku a to 270dni pred nastupom na MD byt zamestnana,alebo mat zaplatene odvody,ale ako hovorim v tej teme je to lepsie popisane. 😉

bihan
14. jan 2010

a že ja nemám strašiť! 😀 2h po pôrode som už bola v pohode a sexovali sme po 3t, keď som prestala špiniť.. pohodaa 😎

Zajtra ideme s priateľmi na večeru k Japoncom, tak asi surovým rybkám zase neodolám 😅

Aj ja už chcem fotooo 😵

simuska153
14. jan 2010

Mna sitie bolelo viac ako porod 😀 , ale pri druhom to uz bolo OK, lebo vraj to svalstvo je uz zjazvene, cize aj znecitlivene... takze pri nejakom 10 porode by som uz ani nevedela, ze rodim 😀

simuska153
14. jan 2010

Pridala som uz aj foto nasho drobceka 🙂

witchka
14. jan 2010

evitka - zvyseny RP - ale si aktivna zivnostnicka? Lebo ja som tiez zivnostnik a tvrdi mi aj SP aj UP, ze ak teda tych 270 dni budem mat zaplatene odvody, ze mi daju aj matersku aj RP ale s tym, ze musim napisat nejake CP o tom, ze nevykonavam ziadnu cinnost, ze netreba kvôli tomu pozastavovat zivnost...jedine ze by si mala nejake prijmy, tak by ti to asi nezvysili - toto povedala pani mudra ministrova ET - ale na UP mi to uz 2 tyzdne nikto nevie povedat, jak u debilov, ze ved ked az v lete porod, naco to teraz riesim???? naco asi. ach jo.

bihan, este povedz ze mozme sushi a cez vikend som tam, ja mam neskutocnu chut na ryby, aj surove, to len fnukam, ked chodime okolo, skoro stale si kupujem matjesy a zerem ich len tak bez nicoho + hocico ine

bihan
14. jan 2010

Witchka, nemôžeme, ale keď ideme do najlepšej reštiky v meste, tak nebudem tlačiť do hlavy parené pampúchy 😅 Surové ryby už doma nejem, na syry si dávam pozor, tak si zajtra urobím radosť.

witchka
14. jan 2010

mnaaaaaaam, tak si daj aj za mna, ja to tu asi riskovat nebudem, u vas je to asi ine, blizkost mora robi svoje s cerstvostou surovin...ja ani syry nemozem, lebo mam alergiu aj na mlieko, takze som vybavena 😢

bihan
14. jan 2010

a alergiu máš len na kravské mlieko? ja totiž z kravského mlieka konzumujem len kyslomliečne výrobky, syry väčšinou kozie.. inak celiakiu a alergie nezávidím, u nás v rodine našťastie nič také nie je, ale určité potraviny obmedzujeme dobrovoľne.

tiriel
14. jan 2010

elinka,a ked som teraz roadne v trvalom prac.pomere ale na materskej,budem mať na to narok?

lucy1990
14. jan 2010

Ja som volala do toho Genetonu, tak uz som objednana na buduci utorok, odber sa robi v lekarskej fakulte na 5 posch. a netreba prist nalacno, cize hocikedy cez den 🙂 co sa tyka urcovania pohlavia, robia to od 8 tt a tie vrodene vady skumaju len vtedy, ked je v rodine vyskyt nejakej vady a potom to oni hladaju v dna. Cize musia vediet co hladaju.

witchka
14. jan 2010

na kravske urcie - ale nemozem ani laktozu ani laktazu - to je od normalneho alergologa + celiakia +vajecny bielok nee.
od takej "samanky" - normalna doktorka ale jonasova metoda - mam, vraj nemozem ani kozie ani ovcie (ovcie mi dovolila asi na 3 mesiace, tak si vies predstavit tu radost s akou som vsetko jedla).

Ale su to teraz 3 roky akurat, co mi to zistili, takze chcem volat alergologovi a ist znova na testy, ci sa nahodou to mlieko neupravilo , tie kyslomliecne by mi bohate stacili, aj do jedal to davat, sak takto je to stale len o nejakej "deformacii" normalneho jedla 😀

lucy: tak potom su to ti moji znami, lebo maju ten labak na LF. Ja som tiez bola dnes, asi o 9,30 pekne napapkana, no uvidis, kedy budu vysledky, mozno ich budeme mat naraz 😉

lucy1990
14. jan 2010

Witchka, ty ich budes mat asi skor...predsa len ten odber mam az za 5 dni 🙂 a hovorili tusim ze do tyzdna su vysledky 😵

witchka
14. jan 2010

mne ten kamos vcera hovoril, ze robia tie vysledky raz tyzdenne, ze nevie presne ktory den to je, ze ak stvrtok, tak nam da vediet aj dnes, ak piatok zajtra atd a ak stredu, tak potom buducu stredu a sme do tyzdna 😉

tiriel
14. jan 2010

ryby,blee - na toto teraz chuť nemám ani náhodou,ale muž sa včera smial,či si pamatam ako som jedla ryby v posteli,ked som bola tehotna s malym 😀

maculienka123
14. jan 2010

zavidim vam vsetkym,ktorym chuti vsetko,ja nemozem do seba dat nic a len cakam kedy to prejde.vsetko mi smrdi a ked otvorim ladnicku ani nehovorim.

michaela80
14. jan 2010

ahojte tak ja som dnes posielala krv do genetonu takze buduci piatok budeme vediet co to bude... velmi dufam v dievcatko ale myslim ze realita bude ina a budeme mat zase pindika a gulicky...

michaela80
14. jan 2010

maculienka tak vitaj v mojom klube...tiez dam malo co do ust a to co dam sa k zdravej vyzive velmi nehodi....znesiem slaninu a chlieb vo vajicku... to su 2 jedla z ktorych negrcam... ☹

tiriel
14. jan 2010

miška, ako si posielala,v obálke??? ináč, ty si mi asi najbližšie zo všetkých,ine baby su skor zapadniarky

maculienka123
14. jan 2010

no chlebik vo vajicku to aj ja mozem asi jedin e a kiwi a ovocie mi tiez nevadi ale nejaku varu,to sa neda
michaela ty sí v 11t to si neviem ani len predstavit to este stale ti je zle?kedy to len prejde,nedokazem nic robit,len spim a spim.

michaela80
14. jan 2010

odkial si?
dala som to do normalnej obalky, potom do mensiej bublinkovej a este jednej bublinkovej a tak som to poslala.... 😀

michaela80
14. jan 2010

maculienka pri prvom som non stop zvracala do 20 tt cize este mam par pernych tyzdnov pred sebou...ja ovocie jem ako chuti mi- broskyne, marhule slivky a tak ale to je tak na pol hodiny potom ide vsetko von....

witchka
14. jan 2010

macu - ja som toto tiez mala, vsetko mi smrdelo a jedlo bleee, a brutalna unava, dospala som aj nemozne asi...asi v 10. to pomaly prechadzalo, smrdiet mi smrdia veci aj teraz, ale omnoho menej (kava, ktoru som milovala volakedy, tak s tou vyhadzujem aj MM z kancelarie ked pride) a jedlo uz tiez ide skoro vsetko, drzim palce aby to preslo.
Skus, mne mozno pomohlo aj to, rano este v posteli keksiky, ja som si davala par takych malych, este poleziacky, zapila som to, az potom som vstala a mam pocit ze odvtedy to preslo.

maculienka123
14. jan 2010

tak snad to este tych par tyzdnov nejak dorazim,no co budem len spat a lezat nic ine mi neostava.nemozem sa dockat,ked si zacnem vychutnavat materstvo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre