Bábätka narodené v marci 2007

natana
6. feb 2009

no tak som sa podujala ja, dufam že sa nenahneváte 🙂

adrica
9. máj 2009

Caute zienky.

Nati...no to sa dalo predpokladat, ze oplieskas vela penazi, ale to nevadi ved aj domov nieco prinesies. 😵

Kasis...jeeeej mala je zlata. Mam pocit, ze sa dost podobaju surodenci a tiez ma tolko vlasov ako Matusko.
A super, ze si mala taky lahky porod, to by asi vsetky chceli. 😅

Tak ja som bola opat v nemocke. Dostala som aj ATB, lebo som mala vcera zvysenu teplotu tak pre pripad mi ich lekarka dala.
Dnes mala sluzbu celkom fajna doktorka a hovorila, ze tak do tyzdna by sa to malo zahojit, no max. 2 tyzdne.
Co je pozitivne, ze mi to uz nebudu zasivat. 😵

U nas sa zacina trosku zatahovat, dufam, ze nebude prsat, lebo potom moji chlapi nebudu vediet co so sebou. 😉

Prajem pekny dnik. 😵

eros
9. máj 2009

Ahojte

adka len kremikujem chudak strasne ho poznacuju kiahne 😀 😀 😀

kasis krasne fotky mala aka vlasana a tie lickaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.proste nadherne 😵 😵 😵

dnes tu bola kamoska bo jej maly to este nemal a uz je 3 na ZS tak hadam sa podari ich infikovat.ja potom budem cakat na malu ci sa mi vykiahnuje aj ona.

adri tak je supis hadam bude uz len lepsie.

miri kedy dojdes???len si pekne uzivaj tu pohodicku zavidim ti.aj ja som povedala,zeby som najradsej zdrhla tiez sama za niekym len deti by ostali na krku mojej mamci a ta uz by to nezvladla 😀 😀

ja mam hrosika na rannej tak snad zajtra doobeda sa mi podari s malou ist aspon nachvilocku ven i ked neviem ci by mala chodit a v pondelok ideme s adkom k dr bo vo stvrtok bola iba do 13h a adko mi to ukazal ked dosiel poobede.tak asi jej zavolam predtym ci tam mozme dojst ci tam neni daka tehulka.bo mamina sestra hovorila jeden pripad,ze mamicka bola v 2mes a dostala kiahne a babo muselo ist von 😔 😔 😔 a tak sa na babo tesili.

osi ako????

dadi?

drnda1
9. máj 2009

Ahojte,

Kasis - no malá je kráááásna vlasaňa. 😉 🙂 😵 Paráda, že vám to šlo coby - dub. 😉 Krásne fotečky. 😵

Adri - no aspoň že ti s tým nemusia nič robiť, tak sa doma pekne nechaj obskakovať, nech si čím skôr fit! 😉

My sme dnes boli s Peťom, kým malá spala, na hrádzi na bicykloch, v bufete sme si dali kofču a šli sme domov. Akurát sa Sára zobudila, ale bola s Erikom, nie sama. 😝 Dala si plnenú papriku a šli sme na dostižku na zmrzku a potom sme ešte boli na ihrisku, kde som kedysi bývala. maju to tam krásne prerobené a hlavne uzavreté, čiže nemá kam zmiznúť. 😝
Večer sme si urobili zemiakové placky, teraz som vyšla z vane a idem k tatíkovi ku telke. 😵

Dnes doobeda porodila susedka malú Stellu. 😵 Sranda, ešte mala týždeň, som ju predvčerom stretla a hen... 🙂 Doma už maju skoro 2-ročného Samka.

No ok, idem k tej telke. 🙂

dadka212
9. máj 2009

ahojte 🙂

Kasis blahoželám Janka je nááááádherná 😵 😵 a zvítanie súrodencov bolo tiež na zožratie 🙂

Miri super, že si to tam tak užívaš 😉 a nevadí, že si oplieskala prašulky ja by som tiež 😀

Erosko to teraz máte kiahne 😠 😀 škoda, že to nebolo skôr by sme dobehli ale teraz sa bojím lebo mám už len nejaké 3t do pôrodu, to by som neriskovala 😝 Adkovi skoré uzdravenie, nech ho to nesvrbí 😉

Adrica aj tebe skoré uzdravenie, nech si čoskoro fit 🙂

My sa máme dobre, dnes sa Maťko zobudil a posielal ma k "bielemu ujovi doktorovi" nech mi vyberie bábo z bruška lebo ho chcel prebalovať 😀 našiel tie malinké plienočky 🙂 ale inak sa neteší, lebo všetko je v poslednej dobe jeho tak si myslí, že mu to bábo zoberie 😝 aj moju podprsenku mi dnes šklbal, že je jeho tak som mu musela dať druhú, tak dnes chodil doobeda po byte jak tranzvestita 😅 a chcel s tým ísť aj von, ale nejako sme ho presvedčili 😎
včera aj dnes sme boli celý deň na chate, keď sa mi podarí pridám fotečky 🙂 zajtra ideme doobeda na obed k dedovi a poobede na deň matiek do mesta 🙂
v pondelok na Antolskú zas do poradne, bože zas musíme vstávať okolo pol 6 najhoršie je, že musíme budiť Maťka lebo ho nemá kto varovať 😔 dúfam, že ma objednajú už na ten utz, lebo už by bolo načase 😝

osickad
10. máj 2009

Dobrý pozdný večer babenky moje,
dlhoooo som sa neozvala. ešte sa mi to nestalo.

dôvody boli väčšinou zdravotné a vyčerpanosť. Začali sme to my dvaja s Adamkom - hrdlo, hlieny, kašeľ, teploty.... potom dostal Adam črevnú virózu. mysleli sme, že je to salmonela, ale našťastie sa nepotvrdila. mal vysoké teploty, zvracal a hnačkoval 5 dní vkuse, ja som iba prala, prala, zapierala 6 razy denne. Potom zase moji chlapi schytali očnú infekciu, najprv Ivan, potom Adam. tak sme behali po pohotovosti 4 razy...... jeden deň z toho Adam zasa teplotoval, zvracal...... a momentálne som vyradená z obehu JA, už druhý týždeň mám otrasné bolesti neviem ani definovať, či je to kostrč, nerv, ale ide mi to až do zadku a do nohy..... chodím ako keby som mala umelý kĺb, o spánku ani nehovoriac. dnes som ledva vstala z postele. je to otrasná bolesť. a nevedia so mnou nič robiť vzhľadom na môj tehuľkovský stav, ani lieky mi dať, ani injekcie, tak trpím ako Jozef Mak. ☹
vraj mi asi malé tlačí na nervy a z toho mám také bolesti, ale môže to byť aj platnička. tak keď je tá bolesť na nevydržanie, tak si dám Panadol, ten môžem.
no a včera som dostala aj ja tú očnú infekciu, bielka mám ako paradajky, z očí mi tečie hnis. radosť preveľká ☹ ☹
tak takto si mi gazdujeme 😒

Stále nevieme, nechceme vedieť, čo budeme mať. Pôrodu sa bojím ako čerta...... chcem mať pri sebe tento krát určite niekoho, možno aj mužíka, ale mamina povedala, že rada pôjde so mnou k pôrodu. Ani neviem, či mi v takomto stave môžu pichnúť EPI, ale asi nie podľa môjho nelekárskeho uváženia......

Frisko býva u mojich rodičov, nakoniec sa dali obmäkčiť. Je mu tam super, a už si aj zvykol. Teším sa, že to takto dopadlo. Akurát chudiatko mamina dostala dva razy riadne hryzance do ruky..... ale už si vie rady.

Často na vás myslím, babenky moje. Pozdravujem detičky, prajem všetko dobré.
A už sa polepším a budem písať.
škoda, úplne som vyšla z obrazu, ani neviem, čo sa tu deje, udialo dôležité ☹

krásnu nôcku. 🙂 🙂 🙂

okacka
11. máj 2009

Dobré ránko,
tak zasa nám začal nový týždeň, strašne to letí a ako chodím do práce, mám pocit, že je vždy nedeľa večer, keď si hovorím, že zasa je tu pondelok a potom piatok...
My sme mali nádherný víkend. V piatok sme boli aj s malou na riadnom výstupe na Kľačiansku Maguru, je to taká riadna makačka, riadny strmák. mali sme od známach požiačaný nosič Salewa a Simonke sa v ňom vééééľmi páčilo 🙂 . Akurát tatík na ceste späť mlel z posledného-. predsa len niesť na pleciach nejakých tých 12 kg a šľapať pri tom do riadneho strmáka...Ale bolo perfektne, nádherné počasie, všetko rozkvitnuté. Hore bolo strašne veľa ľudí. Simonke som vzala do termosky obed, takže sa pekne napapala, pobehala tam, aj cestou hore v miernych úsekoch kráčala. No a cestou dole nám hneď zaspinkala, sme sa smiali, že tatino zničený a ona chrapkala celou cestou 🙂 . Potom sme ešte išli k mojim rodičom, tam sa drobec učila bicyklovať, už jej to začína pekne samej ísť - no jasné s kolieskami, ale doteraz krútila dozadu a my sme grilovali, moji rodičia kúpili nový záhradný gril, takže bola kolaudácia 🙂 .
V sobotu sme mali oslavu manželovych narodenín okrúhlych, mali sme zajednanú Garden party v kaštieli u nás v MT. Je to tam nádherne prerobené, obrovitánska záhrada s preliezkami, šmýkačkami, stolíkmi, záhradnými domčekmi pre malé deťúrence, takže deti si prišli na svoje. A chuťové poháriky tiež 🙂. Najskôr nám varili guľáš a potom sa v priebehu celého poobedia grilovalo kuracie mäsko, klobásky, bravčové mäso, losos, baklažán a rôzna zeleninka iná. Vlastne to vštko oni pripravili, tatík dostal dve torty, jednu domácu pre chuť a potom súdok pivový, tá bola krásna, ale chuťovo je domáca domáca...Sedeli sme až do noci, bola tam rodina, aj kamaráti, takže super.
No a včera sme cez obed dospávali a poobede boli na bicykloch, prešli sme dobrých 20 km, takže super 🙂

Kasis - Janka je krásna, nech robí radosť. A tie fotky s Maťkom, no nádhera.
Ivi - no že si sa aj ozvala, hádam ste si už odkrútili svoje a teraz prídu len lepšie dni. Ešte si potrebuješ oddýchnuť tento posledný mesiac.
Dadka - tebe sa to už riadne blíži. Ináč v sobotu sa mojej najlepšej kamoške narodil synček, termín mala až v druhej polke júna niekedy. V 34. týždni bola. 6iadne problémy dovtedy nemala, len v 33. týždni bola tri dni v nemocnici, na poradni jej povedali, že má tvrdé bruško. Po troch dňoch ju poslali domov, že je to Ok, takže už ostala doma, oddychovala a z piatka na sobotu ráno dostala bolesti a potom to už išlo veľmi rýchlo...Dostala našťastie injekciu na dozretie pľúcok, takže malý dýcha sám, ale ešte nemôže papať, zatiaľ mu dávajú v inkubátoreinfúziu. Ale zatiaľ je vraj úplne v poriadku, má 2100 g. Hádam začne aj pekne sám papať a priberať. Ale tak mesiac si tam pobudnú....Včera som za ňou bola, všetci sme ešte v šoku. Ona amala fakt úplne bezproblémové tehu dovtedy...

Adrica - chúďatko, hádam Ti ATB zaberú....

Miri - no tak si riadne pokúpila, potom sa pochváliš, keď sa vrátiš
😉 .

Erosko - tak vy kiahňujete, aj malá to chytila?

No nič, bežím makať, som sa nejako rozpísala, nezabite ma pri čítaní príspevku 😀 . A pekný dník prajem. My máme dnes vystúpenie v jasličkách ku Dňu matiek, som strašne zvedavá, čo tam to naše trdielko bude robiť, ale doma stále spieva pesničku o maminke 🙂

drnda1
11. máj 2009

Ahojte,

Osi - júúj, to ste mali oštary... ☹ Snáď už bude len dobre a nech ti to rýchlo ,,odsýpa,, a nech máte krásnu a zdravučkú Lindušku už na svete. 😎 nech ti ten nerv povolí , teda nech je to len ten nerv a pôrodom sa to vyrieši. 😉 A sa teším, že Frisko je u vašich - doma a môžeš ho kedykoľvek ísť pozrieť. 🙂
Ja už sa teším na malého yorkšíra, aj keď svokrin manžel dosť pindá, ale snáď ho presvedčíme. 😝

Kati - no to vieš, kleď máte cez víkend takýto program, tak rýchlo utečie. 😉

Náš tato bol včera na bicykli s kamošom a potom sme zasa šli na dostižku na zmrzku. Musela som si dať šaty, lebo tato má deficit, že nechodím pekne oblečená s ním, iba v nohaviciach...ale keď ja moc sukne nemusíííím.... 😒 😀

No od dnes začína zasa kolotoč, plno práce, ale vo štvrtok idem aj konečne kaderníčke sa ,,učlovečiť,,... 😵

Mirka by mala prísť dnes, tak snáď bez turbulencií. 🙂 😉

nanette
11. máj 2009

Ahojky mamky 🙂

Tiež som tu dlho nebola, tak som nakukla, ako sa máte.... 🙂

Kasis - srdečne blahoželám ku krásnej princezničke...je rozkošná... a tie nádherné husté čierne vlasy.... nemá chybu 😵 😵 a ten pôrod....super, že to šlo tak hladko a rýchlo.... aj ostatným tehuľkám prajem presne také isté pôrody a zdravučké bábätká 😵

Osička - no vy ste teda mali riadne "veselé" obdobie.... dúfam, že už dosť bolo..... a s tou bolesťou... aj ja som mala pri Gabike takéto problémy... noha ma bolela ako šľah, krívala som pár mesiacov pred pôrodom až do konca.....malá mi zrejme tlačila na nerv.... ale po pôrode to prešlo hneď.... a mala som aj EPI, tak sa skús popýtať či môžeš.... 🙂

Okačka - no krásne ste si užili víkend.... super oslava a aj krásny výlet..... super, že sa malej páči na túre... bodaj by nie, keď sa vezie ako kráľovná.... zato tatík mal veru dosť 😀 😉

Drnda - ja som tiež "nohavicová"... sukne nosím len keď už je veľmi horúco.... nie že by som ich nerada nosila, ale nepáčim v nich sa sama sebe 😝

Mirka - prajem šťastný let a pristátie.... a potom hor sa dobehni a referuj, čo nové 🙂

My inak nič nové nemáme, malá je miestami zlatá, miestami ako čertík, obdobie "NIE" u nás kráľuje, ukecaná neskutočne....a čo sa plienok týka, síce ich nenosíme, ale keď ju ja neposadím, tak ona sa pýta až keď už je čurknuté do gatí.... ide ma z toho poraziť, lebo už to trénujeme dlho a furt žiadna zmena..... a o poobedňajšom spánku bez plienky môžem ešte dlho dlho snívať 😒 😠

Tak to je zatiaľ všetko, majte sa pekne a choručkým prajem skoré uzdravenie 🙂 papa 🙂

nanette
11. máj 2009

Drnda - som ti napísala ako hotentot, tak dúfam, že sa vysomáriš 😀 😝

danka1
11. máj 2009

Ahojte maminky, chcem sa spýtať na vaše ratoliestky, neviem, či tu bola o tom reč, kedy sa chystáte do škôlky? (samozrejme mám na mysli tie cca dvojročné ratoliestky 🙂 )

cia13
11. máj 2009

ahojte,
aj my sme prezili super vikend, taky polopracovny. V piatok robil muz s kamosom zavlahu, tak my s kamoskou a deckami sme sa hrali. V sobotu sme boli pozriet na chalupe u krsnej, boli sme aj na prechadzke v lese, skoro som stupila na uzovku stromovu, riadne som sa zlakla. Ani som netusila, ze to tak rychlo lozi. A vcera sme doobeda opat okolo domu porobili a navecer sme isli ku kamosom grilovat.
Dnes opat klasika, upratat dom po vikende, chvilu sme boli s Bibi vonku, pozreli kvetinky, pohrali v piesku.
V stredu ideme s Bibi do skolky, ma oficialny zapis, som zvedava, ci sa vobec odo mna pohne, aj ked to tam pozna.
kasis - gratulujem ku Janke, je nadherna, prajeme vela zdravicka a mliecka
deni - uz mate havina aj rezervovaneho? Ja este stale hladam a chceme ho kupit az po dovolenke, nech nemame problem kam ho zatial dat
miri - jej, tebe musi byt super, taky vylet po obchodoch by som brala hned
nanetka - ako citam, tak potom Bibi je sikulka, lebo my mame plienku len v noci a to sa stane max. 1x v tyzdni, ze sa pocika, inak je stale sucha. A poobede je to na 100%. Tak sa tesim.
kati - super vikend, ale ved vy vzdy tak akcne. A co si manzelikovi k narodeninam kupila? Aj nam sa to blizi, moj muz bude mat 22.5.
osi - no ste toho teda prezili, lepilo sa to riadne na vas. Dufam, ze uz bude len dobre, nejako to este vydrz a potom sa budete tesit z babetka
eros - takze kiahnujete? Tak mozes cakat za 3 tyzdne aj u Nuni.

endy
11. máj 2009

Ahojte,ja len po dlhej dobe na skok.Chcem zablahoželať Kasis k narodeniu dcérky Janky-mojej menovkyni.Nech ste hlavne zdravé a šťastné!!! 😉

nanette
11. máj 2009

Danka - my nastupujeme do škôlky od januára na ten dvojmesačný adaptačný pobyt na max 4 hodiny denne 🙂 a od marca už hádam budeme fičať naplno 🙂

Cia - no veď to, že my sme začali trénovať pár mesiacov pred vami a zo začiatku jej to šlo krásne, pýtala sa a celé dni pekne piškala do nočníka..... a zrazu sa začala pocikávať po troške..... nerobí to nonstop, niektoré razy sa vypýta pekne, ale cca aspoň 3x denne musím prať gaťky a nohavice, hlavne k večeru sa to pohorší... ale je pravda, že vtedy aj viac chce piť, tak asi preto, ale nemôžem jej predsa odmietať dať piť, keď sa jej žiada 😒 obedný spánok je preto taký počuraný, lebo Gabka zje strašne veľa polievky, normálne dospelácky tanier, tak sa nedivím, že je plienka plná, ale nočná je plná ráno tiež a to my pritom nepijeme mlieko vôbec a večer pred spaním jej moc tekutín už nedávam.... nočné piškanie mi až tak nevadí, ale to denné počurávanie ma štve ..... keby to už raz nevedela, tak si poviem, že ešte nedozrela, ale už to vedela, tak to nechápem..... už som špekulovala, či to nezačalo vtedy, keď sme z nočníka prešli na redukciu na wc, zdalo sa mi, že sa jej na veľkom wc páči, ale či ju to nezablokovalo nejak, hmm.. neviem....tak sme sa vrátili zase na nočník, ale moc sa to nelepší..... ďalej je fakt, že nás ešte stále trápia posledné 4 stoličky, ešte stále len lezú... už tuším 3 mesiace máme zdurené ďasienka, teraz konečne vidím z jednej stoličky trčať rožtek, tak hádam sa to už rozbehne... tak som zvažovala, či aj kvôli zubom to nie je také na figu...no uvidím, každopádne počkám, kým vylezú zuby a teraz cez leto budeme trénovať asi tvrdšie, lebo len dobré slovo očividne nestačí... koľké ste ešte na tom takto podobne ako my? 😕

nanette
11. máj 2009

Cia - inak, aj môj manžel má narodky 22.5. 😉

petra25
11. máj 2009

ahojte babule
tak aj ja sa hlasim po predlzenom vikende-prezili sme ho klasika cely na chatke-mala tam dokonca prvykrat z piatka na sobotu spala 😉 -mali sme oslavu, boli aj krstni z BA,grilovalo sa,pilo a podbolo fajn 😵
my sme s muzom vypadli v sobotu rano do BA na nakupky, Baumax, HM klasika-stravili sme tak skoro cely den,penazi oplieskali neurekom, ale aj to treba 😉

kasis, moooooc gratulujeme k janke 😵 😵 😵 je kraaasnucka a ten porod-no super, co sa tyka Matka, muselo to byt krasne ako sa zvitali 😵

dadi, aj tebe sa to uz blizi, som sa schuti zasmiala na Matkovom "hefte" aby biely ujo doktor vybral babetko z brucha, nech on moze prebalovat 😀

nati, tak dnes uz pristavas z cudziny 😉 co sa tyka tych nakupov vooobec sa ti nedivim, myslis, urcite vacsina z nas, je to tam naozaj neporovnatelne lacnejsie ako u nas, a tesime sa na fotecky, bola si v Londyne 1x?

adri, no ty sa takto trapis s potvorskou nohou, hadam to uz bude uuuplne v poriadku 😔

osi, nasmu Adamkovi posielame pusky a nech vas uz vsetkych choroby z daaaaaaaaaleka obchadzaju 😔 😵

no a jasnacka, tolko ste toho popisali, ze som polku zabudla, co som chcela napisat
prihodila som len par foteciek nasich zahradnych este z minuleho tyzdna

aaaaa skoro som zabudla, kym sme boli na nakupoch, mala mala "havariu" utekala za brachom, potkla sa o stan a "zorala" nosom celu travu, takze ma noc poriadne oskrety, snazila som sa to aj odfotit, ale nie je to dobre vidiet 😅 skusim neskor pridat 😅

petra25
11. máj 2009

nos, nie noc 😀

cia13
11. máj 2009

nanetka - vedela som, ze aj iny ocino ma narodky, len som nevedela ktory 🙂
Ja Bibi tiez neobmedzujem v piti ani vecer, to vzdy ked uz sedi v postielke, tak aby co najviac zdrzovala sa nalucha poriadne vody, ze sa fakt cudujem, ze je sucha celu noc. Neboj, aj Gabika to o chvilu zvladne.

peti - pekne fotky, ake dlhe copiky ma Karinka. A nech sa bobo zahoji co najskor.

dadka212
11. máj 2009

ahojte 🙂

ešte vás musím prečítať, dnes vidím, že sa tu pristavili aj absentujúci 😀

dnes som bola na poradni, tak asi je to OK lebo nič nehovoril a ja som sa nepýtala 😝 ale mám tvrdnutie brucha od obeda dosť často a zospodu ma pichá, tak možno sa to rozbieha 😵 ale asi je to iba moje zbožné prianie 😝 ale dnes mi jedna kamoška hovorí, že mám hrozne dole brucho, že tento týždeň určite porodím 😅

na utz ma objednali až na 21.5. 😖 no čo už s nimi 😝

Matúško krásne trojkolkuje 😵 ale na normálnom bicyklíku mu to nejde iba na trojkolke čo má vpredu na koliesku pedáliky 😝 dnes som mu v tescu musela kúpiť aj trúbu na tú jeho trojkolku tolko otravoval a akú si nevybral krásnu ružovučkú 😅

dadka212
11. máj 2009

Osička zlatá na teba sa toho veru nakopilo 😔 želám vela vela zdravia nech už vás žiadne choroby netrápia a už len nech sa tešíš na príchod babatenka 😵

Peti tak vy takto víkendujete, som si aj hovorila, že si sa neozvala, rekuže určite ste na chatke 🙂
a pekné fotečky 🙂

Kati presne ako píše Deniska, keď si takto užívate víkendy bodajby rýchlo neubehli 😎

Nanettka presne aj Maťko je taký, sem tam by som ho zožrala aký je zlatý a niekedy aj prizabila 😅 ale lúbim ho 😵 a u nás zasa kraluje "to je moje"....."nie" ho už prešlo....

nastenka27
11. máj 2009

Ahojte, caute.
No po dlllllhej, dllllhej dobe sa ozyvam aj ja. Ospravedlnujem sa vam, ze som sa tak dllho neozvala. Ale akosi sa mi vsetko nakopilo. Dni letia ako voda a mne sa zda, ze som stale v jednom kole. Zacala som absentovat ked som sa rozhodla upiect malemu narodeninovu tortu. Furt som bola na webe a citala a hladala inpiracie. Ledva som ju stihla lebo ma zavolali na brigadu do prace. Tam som chodila 3 tyzdne a vecer som bola vypluta. Ale neviem, neviem ako to s tou mojou pracou dopadne. Bola som robit marketing a snazila sa vyhrabat robotu pre strojarsku firmu v case krizy s pod zeme. Prinieslo to ovocie, nasli sa nove firmy, super firmy len robotu budu mat az tak od jesene. Dovtedy firma, kde som zamestnana asi skrachuje. Tak ja neviem co budem potom robit. A to som chcela nastupit od septembra do prace. Uz za zacinam zmierovat s tym, ze to nebude mozne. ☹ .
Jakubko mal crevnu virozu a skoro sme skoncili v nemocnici na infuziach. Tak sme si uzili, hnacky, vracacky. Odmietal Kuliska, Smectu, vsetky tekutiny. Na pohotovost sme dosli uz hranicne dehidrovany. Dali nam daku tabletku a nastastie ta mu pomohla. Bolo to tyzden pred mojim odletom do UK. Uz som sa bala, ze nikam nepojdem. Ale nakoniec to vsetko dobre dopadlo.
Vylet mam uz za sebou. Bolo supeeeer. Bola som pozriet Stonehange, Winchester ale aj tak sa mi najviac pacila vyhliadkova jazda po anglickom vidieku. Presne ako Mirka pisala, oblecenie za polovicne ceny. Som sa tak vyblaznila, oplieskala kopec penazi. Ku koncu ma tie nakupy uz ani nebavili. Batozina mi vysla na kilo presne, kufor som mala pretazeny a musela som veci prepratat do prirucnej inak by mi uctovali 15 libier za kilo nadvahy. Potom som sa zasa bala, ze bude pretazena prirucna ale nakoniec sa zadarilo. A to som tam isla s kufrom ako svet, v ktorom som mala ponozky, spodare, 2 litre fernetu a jednu vodku. A naspat plny kufrisko handier.
Idem pridat dake fotecky a rozdelit prispevok na dva. Lebo by ste nadavali, ze ste museli vela citat. Takto to aspon opticky nebude take dlhocizne.

nastenka27
11. máj 2009

Taaaakze pokracujem.
Kasis - srdecne gratulujem k prirastku do rodiny. Janka je naaaadherna. Ma nadherne vlasy a licka. Velmi sa mi podoba na Matka. Prajem vam obom vela zdravia, tebe vela mliecka a malej chuti do papania. Rychlo sa zotavte a zabehnite. Makto je podareny ako sa krasne zvital so sestrickou.
Osi -na vas sa to teda riadne zosypalo. Dufam, ze ste si uz vsetky choroby vycerpali a odteraz budete len a len v pohode. Nech ta tie bolesti cim skor prejdu aby si bola plna sil.
Dadi - tak ako????? Som zvedava ci sa este ozves alebo bol ten tvoj posledny prispevok rozlucka pred odchodom do porodnice. Prajem ti pekny, rychly a bezbolestny porod. Budem ti moc, moc drzat palce.
Adrica - veru mas riadne starosti s tou nestastnou nohou. Dufam, ze uz bude len dobre.
Erosko - vy ako???? Uz je aj Nuna bodkovana?
Nanette - si sa pytala ci je na tom niekto podobne ako vy? Tak my sme na tom omnoho horsie. Dnes sme zacali s oducanim. Chcela som skor ale stale nam do toho nieco voslo. Ale po dnesku mam hlavu v smutku. Uvidime ako to pojde ale nevidim to ruzovo. Ale obrnila som sa trpezlivostou len uvidim dokedy mi vydrzi. Dnes kakal do nocnika na 5 krat, po sulkoch. Kazdy sulok som musela otlieskat a vytesit sa z neho aj ked ten najmensi mal ani nie centimeter. A zakazdym som musela umyt nocnik aby mohol milostivy pokracovat do cisteho. Taaaaky bol na seba pysny.
Mirka - vitam ta na rodnej hrude. Daj vediet ako si si uzila vylet a ako to manzel zvladol. Moj sa veru nenadrel. Maleho opatrovala mamina a on chodil len na vecerne navstevy.
Babenky tam som vam tak v skratke dala o sebe vediet. Dufam, ze ma nezahlusite za prispevisko jako svet. A hlavne dufam, ze uz budem opat prispievat castejsie.

dadka212
12. máj 2009

ahojte 🙂

takže bolesti ustúpili som si urobila teplý kúpel s tým, že buď sa to rozbehne alebo zastaví a zastavilo 🙂
ale tvrdnutie brucha stále mám čoraz častejšie, no uvidím ako to bude, či podla predpovedi neporodím do konca týždňa 😀

Nastenka teda ty si si tiež prežila s Jakubkom, ale hlavne, že je v poriadku 😝 a držím palce aby firma neskrachovala a vydržala a prekonala túto "krízu"...
a super, že si si tak užila Anglicko 😵

Dúfam, že Mirka príde a zreferuje ako bolo čo najskôr som zvedavá 😵 a aj ako to zvládli babulky 🙂

drnda1
12. máj 2009

Ahojte, 😉 🙂

no Nasti - že sa aj ozveš! 😠 🙂 🙂 ... tiež ste si užili blbých dní, ako čítam... 😝 ale hlavne, že už je ok a z robotkou sa to snáď dáko vyrieši. 😉

Dadi - veď v podstate si už v termíne, takže porodiť môžeš každým dňom. 😵 Kamoška už dojde aj zajtra z Antolskej domov s malinkou. 🙂

My sme boli za mamou, robí tu v Petržke dnes, tak som jej odniesla zopár vecí a póbede mám už prácu a klavír.

Teraz som dostala sms z reklamky, že mám prísť zajtra na casting do reklamy, mám prísť elegantne oblečená a v lodičkách na podpätku... 😀 😀 to bude prča. No je tam slušný honorár, ale pochybujem, že by vybrali práve mňa...oni maju svojich ,,skalných,,... 🙂 😝 ale aspoň uvidím, ako to tam chodí. 🙂

Miri - kde si? Doháňaš zameškané? 😎

My sme boli s malou na trhu, nechala som tam 13,- eur!!! Ale neodolala som jahodám a hrášku a kúpila som domáce paradajky a papriky a ešte tekvicu na zajtra a pozajtra. 😝

Žany - jasne, že som pochopila. 😉 No ja na ten casting by som mala prísť asi tiež v sukni, ale nehrozí...rozmýšlam, že sa oblečiem, ako som bola v Lyricse, veď to bolo v podstate tiež elegoš. 🙂

Luci - nemáme hafana zabeštelovaného, ale denne kuk inzeráty a ak bude nejaký že odber v polke júla, tak sa ozvem a pôjdem si ich kuk vopred. 😎 Ale už mi došla knižka o Yorkšíroch... 🙂 tak aspoň sa kochám obrázkami a čítam čo - to potrebné.

Peti - nevidno Kajke rozbitý noštek, má dlhé vlasiská. 😵

My oddnes ideme na noci bez plienok, tak som zvedavá, dokedy nám to bude trvať, ale tato dnes ráno zahlásil, že toto je posledný balík plienok a ďalší sa už nekúpi. 😅

petra25
12. máj 2009

ahojte babule
nasti, no vitaj po dlhom case, tiez ste si tusim choroby uzili ☹ chvalabohu, ze je uz vsetko v poriadku a mohla si ist vychutnat Anglicko,Stonehange musel byt suprovy!!! v dobrom zavidime 😵 jasnacka, ze aj tie nakupy 😀 si ma pobavila s tymi spodarami a 2l fernetu 😀 😀

dadi, no coooo, tak ty uz nam chces tento tyzden "zdrhnut" 😉 😀 drzime palceky, nech vsetko dobre dopadne a hlas sa do odchodu!!! 😉

drndi, no na castingu drzime palce 😉 veru ani ja nie som suknova, nosim max. riflovu v lete ked je 35 stupnov, jar, jesen a zima- to veru sukne nemusim 😅 a Karinke nie je oskrety nos na fotke vidiet, lebo to su fotky z min. tyzdna 😉 a vlasiska ideme buduci tyzdne podstrihnut, ja idem v piatok kadernicke a dohodneme sa kedy mozeme prist, lebo ona je vlastne este na materskej-ma 5 mesacnu Karinku 😉

my sme boli doobeda vonku-konecne sa nam vratilili po 5 dnovom pobyte v Prahe partacky, tak nam bolo veselsie, inak asi nic nove, tato mi dnes bol dokupit v Baumaxe este jedno rozkladacie kreslo na chatku, aby sme sa tam o to "sobotne" nebili 😀 uz nech je vikend 😵

aaa este som chcela, mate niektora orchideu??? ja som dostala od muzika "za Karinku" na den Matiek jednu a bojim sa, aby mi nevykapala, lebo raz sa tak uz stalo-mate s nou niektora skusenosti?? Drndi, ty si tusim taka kvietkova, dakujem

nastenka27
12. máj 2009

Ahojte,
jeeee Dadi tak to uz fakt moze byt cochvila tu. Babenky moje bratislavske, dobre sa tam od Dadku starajte ked bude rodit blizko vas a posielajte jej pozitivnu energiu.

Drndi - nech to na tom kastingu vyjde. Ved aj tych skalnych treba obmienat. Bolo by super stat sa jednou z nich. Budem drzat palce. A maleho yorksirika v dobrom zavidim. Ja som taka havinova.

Peti ja som dostala tiez na den Matiek orchideu. Zatial som vyciala, ze ma mat priesvitny kvetinac, takze ten povodny je super lebo tie korene potrebuju svetlo. Nemusis presadzat ale ked chces aby to lespie vyzeralo tak kup priesvitny a presad. Treba polievat raz tyzdenne destilovanou vodou, kazdy druhy tyzden pridat do vody hnojivo. Moja mama nehnoji a ma ju stale krasnu. Ked ti odkvitne tak zrezat stonku pokial je vyschnuta, ked nie je tak skratit. Niekto spominal, ze ked odkvitne dat ju oddychnut kdesi na chladnejsie a tmavsie miesto ale neviem, skusenosti nemam. Dufam, ze mi nevykape. Som sa rozhodla, ze ak mi vykape tak poprosim o este jednu a ked vypake aj ta tak sejem na ne. Ak mate baby este dalsie rady tak sem s nimi.

Inak pridala som fotecky, mozte kuk ak chcete.

dadka212
12. máj 2009

ahojte 🙂

Deni držíme palce na kastingu 😉 čo ty vieš, možno ťa vyberú 😉

Peti no aj by som rada zdrhla 😀

Nastenka ty si zlatá 😵 a fotečky sú superské 😉

....chcem sa opýtať, či neviete celý deň mi tvrdne brucho vôbec to nie je pravidelné ale je to často, teraz neviem čo mám robiť, či mám ísť do nemocky alebo čakať kým sa začne niečo diať, lebo to tvrdnutie vyvoláva vlastne pôrod, tak teraz keď už to mám za pár tak asi netreba utekať do nemocky či????

dadka212
12. máj 2009

Inak tu som našla tému o orchidei tak možno vám to pomôže 😉 https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

adrica
12. máj 2009

Dadi...podla mna este netreba utekat do nemocnice.
Mne tvrdlo uz od 6 mesiaca a v pohode.
Ono to podla mna potom pride uz aj s bolestami alebo plodovou vodou.
No pre istotu skus zavolat do nemocky.
Drzim palce, aby bolo vsetko O.K.

Inac ja idem zajtra vecer na kontrolu, lebo ma lekar nocnu, tak som zvedava co mi povie.
Hovoril vcera, ze ked to bude dobre tak mi da 1 steh.
Dufam, ze to neboli, aj ked po porode som to vydrzala, tak musim aj teraz. 😠

Nasti...super fotky a dufam, ze uz budete v poriadku.
Osi...no ste si to poriadne uzili. Dufam, ze uz budes mat koniec tehu v pohode.
Eroska...a ty ako uz mas doma 2 muchotravky? 😉
Deni...drzime palce . 😉
Peti..no len dufaj aby Ti neobsadili aj to tvoje lehatko. 😵
No idem kuk Ordinaciu.
pa,pa.

yesno22
12. máj 2009

Ahojte....ja len na rychly skok....postrehla som temu "orchidea"....mam jednu uz pomalicky rok...najprv mi komplet odkvitla, tak som jej zmenila miesto a zostrihla som ju...potom mi pekne zakvitla, vypustila este jednu stonku s kvetmi ale zacali zltnut listy tak som ju dala len do priesvitneho kvetinaca/dovtedy bola v peknom cervenom klasickom 🙂 / a zacala kvitnut este viac...polievam cca kazde 3-4dni ale len trosku a nie destilovanou ale len odstatou vodou a zatial som nehnojila 😅

Kasis...Janka sa uuuplne podoba na braceka...su zlatucki 🙂

Dadka...neviem, pokial na poslednej kontrole bolovsetko ok a citis pohyby babatka asi by som sa k lekarovi nenahlila...vd to mas ozaj za par 🙂 A drzim palce 😉

U nas vsetko ok, maly dostal od dedka odrazadlo formulu, tak je vraj vyteseny...ja ostavam dlhsie v praci, aby som si porobila zameskane veci aj doma chcem upratat, kym je maly s babkami ...

natana
autor
12. máj 2009

čaute
babule, hlásim sa, že som ok, ale mam tolko roboty. kým som vybalila, poodstrihavala visačky, teraz perem ako divá. no nemam na nič čas. dnes som bola s detmi na endokrinologii tak im brali krv a viete si predstaviť ako naša ručala. nevedela jej trafiť žilu, tak jej tam 5 minut šťurala v ruke a potom stláčala ručičku, aby jej niečo do tej skumavky natieklo. no des. plačkala cellý deň, stale len na ruky a fukať bobeno. ma tam aj dobru modrinu. no ale hadam rano si už nespomenie.
idem natiahnut foto, tak potom ešte dobehnem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre