Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

jamaat
12. sep 2011

Už sme doma zo škôlky, Emka sa celý čas pekne hrala a ani domov nechcela ísť. Zajtra už pôjde na celý deň.

@jacka Keď chodila staršia dcéra do škôlky, tak chodilo s ňou do triedy dievča, čo malo tiež bezlepkovú diétu. Tak jej mama každý deň varila a nosila jej ráno jedlo do škôlky. Mala vlastnú stravu.

jacka
12. sep 2011

@jamaat len mne v jednej povedali že to by som musela s tým na hygienu..že je lepšie nosiť muky a cestoviny a tak a že variť budu z toho.....a v BB je pri strej nemocek...ale že tam teraz také deti nemaju 😒
som rada že sa Emke páčilo..... 😵 😵 ......šikulka je.... 🙂

jamaat
12. sep 2011

@jacka No už aby sa neposrali s tou hygienou! 😠 😠 ....A kvôli jednému dieťaťu by určite variť osobitne nechceli.

jacka
12. sep 2011

@jamaat že aj ja vravím 😠 .....asi bude jednoduchšie ho zatial nechať doma....ved to..keby sa ich aspon zo 3 nazbierali ... ☹ ....asi ich nie je tolko chorých

Emka ti vravela aj zážitky?

jamaat
12. sep 2011

@jacka Emka zážitky nevravela, lebo ešte nerozpráva dobre. Len nedávno začala. 😅

jacka
12. sep 2011

@jamaat ---aha som nevedela......... 😉 ..........moj tiež tým slovíčkam velmi nedá......vlastne ani ten straší nekecal .......ráno ju budíš?.....

jamaat
12. sep 2011

Dnes sa zobudila so mnou o siedmej, hneď sa posadila a zahlásila "stačí!"...akože spania stačí 😀

jacka
13. sep 2011

@jamaat ... 😀 😀 😀 ....to je prípadík 😵 😵 ...tomu spánku velmi nedá..... 😉

jamaat
13. sep 2011

@jacka Teraz sa už na spánok nesťažujem, už je to OK. A keď je pri mne v posteli, tak niekedy aj takmer do deviatej potiahne. Večer chodí spávať pred desiatou. A cez deň spí hodinu a pol.

jamaat
13. sep 2011

@jacka So staršou nebol nikdy problém, že by plakala kvôli škôlke, ale bol večne problém zobudiť ju a vychystať sa do ôsmej. A to večer chodila spať zavčasu.

petulig
13. sep 2011

@jamaat fuu do desiatej hore,ja aspon vecer klud chcem mat, bo toto zive striebro🙂 my o osmej v posteli, precitame knizku a dovi dopo .rano vacsinou kolo osmej vstaneme,ale to mame pred siedmou prestavku na caj a spime dalej.
ale mame strasne obdobie, nervy mam uz niekedy poriadne, vsetkych sa boji, ani ruku podat na hudobnej inym detom, ked sa jej niekto neznamy prihovori tak reeev...a uz to ma peknych par mesiacov, som zvedava kedy ju to prejde.
a idu nam posledne zuby do tohto vsetkeho , takze som vytesena 😀

jacka
13. sep 2011

@jamaat ...dnes si ju dala spinkať v školke?.......
veru do desiatej to by bolo aj na man vela.......mne už okolo pol 9 spinká a ráno už o 6 ...kikirikíííí 😝
o tom vychystaní mi ani nevrav...straršiemu trvá len pol hodky sa najesť...a tie ostatné činnosti sú tiež nekonečné 😝 😠

@petulig super ti spinká..... 🙂 ................tak toto ti nezávidím.......ale stoličky by vraj nemali tak bolieť.....teda ja som aspon o nich nevedela 😀 😉

ako to máte s plienkami.....mne sa začal sám od seba v noci pýtať cikať....tak neviem či ešte nemá skoro byť bez nich 😅

petulig
13. sep 2011

@jacka no tie predtym stolicky neboli take hrozne, ale tieto posledne zadne katastrofa, furt ruky strcene a chodi za mnou, maminka natriet zubky,, tak asi ju to stve.
my cez den sme bez plienky, ale vnoci mame, a aj zacikane este. mala obdobie, ked sa mi pytalav noci , ale ja som nevladala sa prebrat a daj ju cikat, tak sa na to uz vykaslala🙂 ja to necham zatial tak, ked bude chciet spat aj v noci bez tak sa bude pytat. Skusim na zimu ju zobudit okolo pol noci a dat vycikat, aby si zvykla.uvidim, ale este sa mi veru nechce v noci vstavat🙂)
ak sa ti pyta, tak ho daj vycikat , ja sa len toho bojim, ci potom zaspi v pohode

jacka
13. sep 2011

@petulig ja by som povedala že sa vyciká v spánku....pokial ho prenesiem do postele tak spí.........ked sa bojím že v noci ho budem furt kontrolovať aby nebol mokrý 😒 .....................ked mne ten starší mal dlho v noci plienky...nechcem tak dopadnuť teraz 😔
to už takto kecia?...či povie takuto vetu?....super zlatučká je 😵 😵 .....sa kedy tak rozkecala?.....

petulig
13. sep 2011

@jacka no neviem ja stym cikanim, tiez neetusim ako to idem vyriesit.
no my keciame uz dost dlho, asi tak od roka a pol a teraz normalna konverzacia🙂 ked je u svokry cely den , tak mi normalne porozprava co robili, kde boli.Niekedy poriadna koduje, ale snazi sa. Najdlhsia veta asi bola rano,, tato vstavaj, pod papat..chvilu rozmyslala a dodala ,, miska je hladnaa, chlebik masielko a pajku/ akoze paradajku 🙂

poseidonka
13. sep 2011

Baby a koľko máte? my sa práve odúčame od plienkočiek....malá má rok aj 9 mesiacov....možno neskoro ale zatial som na to nemala energiu a čas....poradte niečo.... ☹

jamaat
13. sep 2011

@jacka Dnes už spala a bolo to bez problémov. Keď som prišla, ani sa nepotešila, nešla ku mne. Normálne som sa zľakla, či jej niečo nie je, tak sa tvárila. 😅

@petulig No mne by sa tiež páčilo o ôsmej mať voľno, ale to je zbytočné uložiť ju. Bude tam kecať, vymýšľať, revať, von sa trepať. Už som rozmýšľala, že jej zruším denné spanie, aby šla večer skôr.

jamaat
13. sep 2011

@poseidonka Vôbec to nie je neskoro.

petulig
13. sep 2011

jamaat@ ale sikovna je emka riadne,ja mam z toho strach,ako ttam spat bude lebo ona len vo svojej posteli chce spat.
A
vyskusaj jeden den dva tri bez spania ako bude,aby ti zas o piatej rano nevstala ze ,,staci xi

jacka
13. sep 2011

@poseidonka neboj nič....ked príde jej čas...určite sa vypýta.... 🙂 ..netreba to siliť.... 😉

@jamaat zlatá je.......len nech jej to vydrží...sa jej tam páči...konečne riadna zmena 🙂 🙂 ....len aby jej ten obednajší spánok nechýbal.......ešte je asi maličká aby nespala

@petulig neboj nič......ked bude v inom prostredí tak zaspinká.......bude aj ine detičky vidieť.......ked sme boli v nemocke tak mi vraveli že tam velmi dobre spinkaju malé deti že je to pre nich zmena...........aj ked nás sa to netýkalo 😝 ....hádam len posledná dve noci 😀 😀 😉

bobocka
13. sep 2011

@poseidonka to je podla mna tak akurat na oducanie.moj drobec sa tak nejak zacal oducat.najprv som mu davala len plienky a pomedzi kazdu polhodku na vecko,no to moc nechapal kedze zas dostal plienku ,tak som si povedala dost a doma sme boli bez plienky.samozrejme ze som prala zavodne 😀 maly to aj chapal,no oznamoval potrebu v hodine dvanastej alebo ked uz bolo po.no postupne sa to naucil.asi mesiac to trvalo.o dva tyzdne ma dva roky a uz minimalne mesiac nemal nehodu.stane sa,ze mu svojou nemotornostou zle dam dole slipky a par kvapiek padne na ne,ale to je moja chyba nie jeho.misko sa uz krasne pyta.na noc este plienku mame,no aj tu castokrat suchu dam dole 🙂 ono je to ten mesiac boj a treba mat trpezlivost,nekricat po dietatku ale dokola ako papagaj opakovat,ze ked treba cikat alebo kakat,ze musi povedat 🙂 neviem ci budes ucit malu na nocnik alebo na vecko.ked sa uci na nocnik,tak si ho deticky samy najdu.no mne to prislo byt ako strata casu.najprv naucit na nocnik a o rok preucat z nocnika na vecko.,tak sme sli rovno na vecko.na nocniku sa malemu aj tak nepacilo a na vecku sa citil ako kral 😀 drzim palce 🙂

poseidonka
14. sep 2011

kočky dakujem za rady veľmi si to cením, určite vašich skúseností využijem .... pekný deň 😀

jacka
14. sep 2011

@poseidonka nemáš zač...hlavne neporovnávaj....každe dieťatko je iné...držte sa.... 🙂

jamaat
16. sep 2011

@jacka
@petulig Nenavymýšľam nič s denným spánkom, lebo v škôlke spí. Ale už chodieva trošku skôr spať, o deviatej už je v postieľke a aj zaspí. Tá škôlka ju predsa len asi viac vyčerpáva 🙂

mia78
17. sep 2011

ahojte @jacka zdraví ste ešte my po štyroch dnoch v školkeuž chorý a to sme mali ísť v stredu na alergo. testy 😖
@jamaat mne malátiež chodí tak spávať len okolo osmej zalahne a pri rozprávke zaspí a syna už neriešim ten chodí ako sa muchce 😎

a stým cikaním mne sa malá pítala a aj v noci aa teraz sa prestala začala sa zacikávať tak máme plienky

jacka
17. sep 2011

@jamaat jasné že už nevymyslíš nič...tam proste musí.....aspon ležkať a popri tom aj zaspinká..... 😵 😵 🙂 .....super...tam maju bohatý program.......som rada že sa jej tam páči 🙂 🙂 .....


@mia78 ale kdeže....už sme aj po chorobe...odniesol si to samozrejme aj Peťko........dlho zdravý nebol......ten školkársky vírus nejak skoro zaučínkoval 😠 😠 .......................dala si jej aj cez den naspäť plienočky?......ja si pre istou beriem do auta na prezliekanie.....nie vždy sa mi dá zastaviť....ked kričí......a to tiež opička..niekdy na poslednú chvilu povie 😝 😉 -....ale hlavne že povie...........................a ty sa ako máš?.......kedy ideš na kontrolu?

mia78
17. sep 2011

@jacka dala somjej aj cez deň občas ju nehám chvílu ale ona uplne ignoruje príde už ked je pokakaná alebo sa vyciká a príde aby som ju prebalila....my sme tak robili aj robík chodí somnou ona na nočník a ja na wecko a niekedy ona na velký ...len neviem prečo sa prestala ...ja nerobím stoho drámu Mirko mal tiež dlho plienky a potom ako by seklo a do týžna nemal ani cez noc tak ono to príde......a najlepšie ked sa jej pítam tak kriči nenene a schová sa a pociká..................
a ja vpohode už aby bolo aspon po vianociach ......a idem teraz pondelok na kont.... tak bude možno aj foto 😀

jacka
17. sep 2011

@mia78 dobre robíš.....ja plienočky tiež nejak extra neriešim......pri prvom to bolo iné.........nebude ich predsa nosiť navždy..no ne??? 😉 .................aj Maťko nosil dlho plienky...ale len na noc.....a to tiež zo dna na den.....že už nechce a bolo.....sú aj horšie veci ako plienky.... 😝 😝

héééj tak sa tešíme na foto......dufam že sa neschová 🙂 😉 ....ku komu chodíš?

mia78
17. sep 2011

@jacka tak tak prkotiny už neriešim lebo by my šiblo 😀 😉 ..........dúfam že sa neschová ešte 😀

jamaat
17. sep 2011

Emka je tiež ešte na noc s plienkami. Už bola bez a zase sa začala pocikávať. Lenže keď vypije pred spaním vyše 2dl mlieka, tak to potom nevládze udržať. V lete asi vypotila, tak sa nepocikávala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre