Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

bobocka
30. aug 2010

zdravim kocky. 🙂 ako sa mame?my sme mali pred vyse tyzdnom skaredu nehodu.maly nahol komodu (tazku jak svina) a vypadli nanho dva sufliky a vedla hlavy mu telka letela ☹ kocky,strasne to bolo.on plakal chvilu,ale za to ja hisak poriadny.fakt sekunda ☹ a to bol meter odomna ☹ boli sme na urazovke aj neurolog ho prezrel,vsetko ok.pri ocku mal modrinku a aj na nozickach mal tri,ale na to,ze to vyzeralo tak strasne,obisiel s mini udretim 😢 ja som tu noc po uraze ani nespala a stale som ho chodila kontrolovat ci dycha.on chuda nechapal co plasim,no ja som stratila desat rokov zivota ako som sa bala ☹ ,ale uz je vdakabohu po a nic vaznejsie sa nestalo.michalko sa stale boji sam stat a o chodeni nehovorim.on za rucicky rad chodi,no inak nehrozi.ale zas ja to neriesim.aj sediet zacal v desiatom a dobre je.on to proste preskocil,vsetko mozne ine sa naucil a ku koncu sa k sedeniu vratil 🙂 .my sme boli na poradni teraz vo stvrtok.jasne,ze som ockovaci preukaz niekde zapatrosila (neviem naco mi to domov davali 😠 ),tak novy musime asi zalozit.no misko to zvladol perfektne.skoro ani nemukol 🙂.hexa a prevenar 13 nam dali.ma 78cm a 9150g 🙂.moj ciel je 79cm a 9500g v roku,tak by nam to hadam aj mohlo vyjst 😉 @iwusca a to vas najprv jednou a potom druhou ockuju? u nas su to obe naraz 😕 . misko mal mini reakciu 37.3 teplotku vecer,rano 37,1 teplotku a vecer na to 37,7 teplotku.takze som mu po ockovani podala 3x paralen sus.a potom ma maminka na septembrovkach upozornila na jeden link,kde sa pisalo,ze sa neodporuca davat detom po ockovani tlmiaci liek obsahujusi paracetamolum. a ja zas nervy.chcem mu pomoct a este viac uskodim 😠 .tak som chytro volala na trojlistok a tam ma sestricka ubezpecila,ze je to ok ale ze sa este poradi s lekarom a ze mi naspat zavola ak daco.ze ak nezavola,tak je to ok. a o 15 min telefonat,som skoro na zracu vysla a ona zlata,ze ma len chcela ubezpecit,ze je to ok,ze sa radila s doktorom a ten povedal,ze kludne aj paralen sus sa moze dat po ockovani aj ked paracetamol je jedna zo zloziek 🙂 fuuu,mi odlahlo 🙂 .no co kocky?dufam,ze som svojim mini slohom nesklamala 😀 😀 😀 pekny vecer vam zelam 😉

sia222
31. aug 2010

čafte..
peti ni mne sa nechce tie behačky ale je to koli nizkemu tlaku a pomáha to ale treba rano🙂 a včul ked prší..zas kilo dve hore hore🙂
bobocka tak asponže to ok dopadlo teda..jaj tie detiská raz dva sa stane zle a hlavne že aj ked je človek pri nich..
neboj sa 37,1 nie je teplota taku može mať aj bežne deti maju rýchlejší krvný obeh a hockedy možu mať takuto "teplotu" neni dobre cpať ich paralemni ale ja som odvždy aj velkáčom po očkovaní dala čipok..nazor lekárov sa aj tak roznia a normálne mi je luto žien niektor.čo maju prve dieťa ake paniky týmto zažívaju lebo raz počuju to potom to a samozrejme chcu naj pre svoje deti..to čo sa dokzuje teraz to je des teda ako s kralikmi sa nakladá s informaciami pre maminky..niekedy je lepšie sa riadiť maminkovským inštinktom ako stránkami na nete..tak sa neboj a nebud na nervy:Dale užívaj si malého..
ked som mala velkáčov v tomto veku nikto takto maminky nestresoval a všetko bolo ok..
jamat iste mi dáš za pravdu🙂) ale ty teraz vyvaliješ kosti:DD nemožem napísať že šunky bo žiadne nemáš🙂 dufam že sa varíte a mate ok..
bobockaa to prečo chceš aby ste mali taku vahu v roku a dlžku? to je nejaký ideal podla tabulky niekde? 🙂))

miuš neviem kedy presne mate tie narodky ale mne sa zdá že už! :D ved sme tam boli spolu..tak všetko naj aj ked datum asi netrafím 🙂) hlavne vela zdravíčka a nech robí radosť..

mia78
31. aug 2010

@sia veru ešte nemáme až 10teho ale dík dopredu 😀

my sa z vahou nestresujeme uz teraz má malá 10kg , niekto je chudčí niekto baculatý 😀 ale hlavne nech sú zdravý.......

@bobočka ty sa riadne stresuješ ale pry prvom to tak býva a tie úrazy sú pri malých strašné 😖 ale hlavne že je vporiadku malinký......

u nás tiez očkuje naraz do oboch nožičiek tuším že nás tiež budú očkovať v roku 😒

petulig
31. aug 2010

@iwusca a to co zas za ockovanie? to mas nieco dobrovolne?? inak riadne miery🙂 baba ako lusk
kua tento daazd, uz neviem co od radosti doma

petulig
31. aug 2010

som daka slepa, odpisujem a potom kuknem a dalsia strana popisana 😀
mne ked padol krpec z gauca tiez som stresovala poriadne, ale teraz to uz tak neberiem, pada ako hruska ako skusa chodit a to by sme boli furt u doktorky.
@sia222 akoze ja mam tiez nizky tlak, ale si neviem predsavit ze rano o siedmej vstanem a sup behat kokos ani nahodou.a este v takomto pocasi.ozaj som videla fotky si navstevu mala, to neni ta Martina co od nej sunar mam ?🙂 ci? inak krasnu mas kuchynu 😀

jamaat bude prekvapena ked pridu , ze aka kosa tu je. Tusim aj termix sa vyvaluje niekde v grecku. Ale sa maju dievky. Ale buduci rok uz hadam aj my si sunky vyvalime 😎
a jacka sa kde tula? neni casu ? maly asi lieta po dome 😀 😀

sia222
31. aug 2010

čafte..peti šak vám to už očkovala..tam je nejaké týždne hore dole kedy sa to može..teraz najbl máš dobrovolné kiahne ak chceš v 15tich mes..podla mna ak nemá niekto vyložene dovod je to zbytoč velkáči kiahne zvládli v pohode..a dostali ich malinký pep nemala ni rok..
hej je to tá kočka 🙂
veru budu prekvapkané aká kosa len aby im nepochoreli taká zmena zrazu..kua keby drobec nevystrájal kade tade nelozil tak hned valam šunky..abo mi to robí preto že na rok bude iný a pojdem sama:DD
dík za kuchynu🙂 aj mne sa páči a to som nevedela ako to dopadne ked to bolo narýchlo ale vydarilo sa🙂
jacka veru veru ťa neni??:D
baby kade sa ide do kralovej pri zvolene? nemám šajnu kde to je a chcela by som vedieť..ak viete dík..

miuš ako je možné že až 10teho? ved som ťa bola kuken na izbe nie? či to si s nik. mylim? lebo ja som tam už nemohla 10teho byť to som už bola doma,,a viem že som bola za niek na tej izbe po cisarakoch..
tak teraz neviem.. to bude asi že je ta 5tka dnes abo MD
peti a vy ste kolkáteho?

mia78
31. aug 2010

@sia no to máš domotané nejak 😀 😀 😀 a to ty chodíš behať ráno? behať ja nemusím ale mám doma niečo ako orbitrek ešte zvešať veci s neho oprášiť a začať 😀 😝 😀

to očkovanie je ešte povinne tretie myslým.................a kiahne neočkujem som počula že aj zaočkované deti dostali tak neviem........ak niekto bude mať kiahne dajte vedieť prídeme na návštevu 😅 radšej nech v detstve chytia aj ked Mirko bol už v kontakte s kiahňamy a nedostal 😝

peti veru aj my stále si niekde tresne hlavynu by sme boli stále u doktorky .......

dnes my vysipala múku po kuchyni a to som šla len do chodby niečo zobrať za sekundu 😅

sia222
31. aug 2010

miuš veru asi..viem že tam boli dve baby ta jedna bola so mnou predtým v nemocke a teraz ma napadlo tá druhá chodila s nami k dr už viem mala chlapca ale bola z VK či odkial z daleka isto by si vedela ktorá..tak sa mi to domotalo veru..:DD
jaj my mame tých predmetov na cvičenie už ako v posilke ale to človeka nebaví ked to má doma resp tiež na to vešáme akurát bicyk stac som oprášila aj tu debilinku na brušákys modr valčemi som si už davno objednala🙂 prd ma tam masíruje tak je v pivnici🙂 aj ten trasl pás na brucho chcel moj manžo to ma šteklí🙂 na bež pase su krabice🙂
tak chodím von🙂 ale velaludí chodí tak rano..
no ninuška je šikula asi chcela variť niečo..
hej to som aj ja počula ale ono to aj ked dostane po očkovaní tak to má vraj miernejší priebeh..nám to nerobilo šarapat tak dufam že nebude ni malému..akurát su ako indiani od pudru🙂
moj brat to dostal od velkáčov a už bol velký velkáč ale tiež to zvládol v pohode akurát vypadal hrozne ked sa nemohol ni holiť🙂

a chčije a chčije🙂
konečne nám začnu serialiky panelák🙂

mia78
31. aug 2010

veru seriáliky a samé talenty 😀

bože mne je taka zima 😖 aj mala dnes spala len hodinu a to zaspala o druhej od rána 😝 a malí zaspal tiež teraz tak to bude zase do noci hore 😒

iwusca
31. aug 2010

@petulig nie to je to co bobocka pisala teraz nam dala hexa a potom ideme na prevenar...nedala nam to naraz lebo mala fakt riadne vrestala sme ju ledva udrzali traja 😅 ..no silna zena to bude 😀
ockovat prosti kiahnam je podla mna zbytocne...a aj tak to nie je 100% a treba casto preockovavat tak naco...raz si to prekona a ma pokoj....ja som to mala ked som bola v skolke a ani si to moc nepamatam ....asi som to prespala ako sa poznam 😀

sia222
31. aug 2010

fakt to je kosa..ja som už zapla kurenie kašlem na to že je august je mi kosa🙂
miuš tak to máš tiež ružove s deťmi..ja mám teraz trošky čas ked leje tak sa dnes vynudievam na konovi🙂 peťa malému číta ten sa tvar že tomu rozumie🙂

iwusca
31. aug 2010

@sia222 aj my uz kurime neboj nie si v tom sama 😀

petulig
31. aug 2010

@sia222 my sme 19 ho. este mame cas. Ale uz vymyslam co budem robít za papanicu.
dufam ze cez jarmok nebude takato kosa kua, mohli by sme dat stretko konecne , dame po burciaku a veselo domov 😀

mia78
2. sep 2010

no tak my sme vydržali jeden den v školke a zajtra ideme k doktorke 😖 .....hnakujeme a malí aj zvracal..malá už tri dni prehanky nič nechce papať ani piť nasilu jej davam cucne raz a koniec no hrúza ☹

bobocka
2. sep 2010

@mia78 fuha,neprijemne.chudiatka malicke ☹ .dufam,ze im to chytro prejde 🙂 nic nie je horsie ako vidiet chore dietatko.a ty mas doma obe chore ☹ posielam pozitivnu energiu na dialku.hadam to chytro prejde 😉

mia78
3. sep 2010

@bobocka diky energiu potrebujem 😅 , hej obaja, doktorka naša mala dovolenku tak sme boli u pani dok. Oravcovej.....maju obaja riadnu dietu len ryžu , zemiaky a čierny čaj suche rožky a hylak 😒 ani sunár nemôže malá čo som si myslela že sa može omyl hmm 😖

bobocka
3. sep 2010

@mia78 fuha,a to dokedy musia tu dietu drzat? akoze u nas by len tie zemiaky uspech mali.ryzu michalko velmo nelubi,cierny caj by som mu nedala(ale asi len mirkovi das,ninke nie.ci aj jej?mozu vobec take male deticky cierny caj?ja by som len vodu dala.).s hylakom nemam skusenosti,no ja by som nasadila probiotika.nehovorila ti doktorka nic o tom?u nas giogaia velmi dobre zabrala.jedny kvapky sice 10 euri stoja,ale podla mna je to fajn.upravi to celu crevnu mikrofloru.skus sa na to informovat v lekarni.podla mna je to ok aj v kombinacii s hylakom. 😉 no kazdopadne drzim palce 😉

mia78
3. sep 2010

@bobocka a aj probiotika mame...
až dokým im to neprejde povedala ale nebudem čakať tyzden -čakam tak najskor do pondelka a pojdem zas k doktorke na krv ale nieco lebo mala vyzera čím dalej tým horšie vobec nevládze dnes spala už štyri krát a poleškáva alebo na rukách tak mám pochibnosti ☹ a spapa tak akurat piškotku a dva razy zahrizne do banana a už plače ked vidí lyžičku tak my bije do ruky nechce nič ............
a ten čaj aj malá čierny povedala že len ofarbiť trochu prenu vodu ale kupila som detský čierny v lekarni ten vypiju aspon.......
Mirko trochu lepšie dnes tak uvidíme.........

jamaat
5. sep 2010

Čafte. Vidím, že ste ma spomínali. No našťastie sme neprišli do tých najväčších zím, ale doma v byte nám bola všetkým riadna kosa. Včera však už prikúrili, tak už je lepšie. Inak ani kosti, ani šunky som si veľmi neváľala, len občas, keď Emka spala, 2x som sa dokonca do posilky v tom čase vykopla. 🙂

@mia78 Držím palce, nech je to už preč.
My sme chvalabohu ani v Egypte faraóna nechytili, len Monika 1 deň postenávala. A to Emka jedla priamo v jedálni bez špeciálneho umývania alebo šúpania kilá ovocia, aj jogurt som jej dala, čo nebol v kelímkoch, len tak hromadne v mise.

montina
6. sep 2010

ahojte dievčence, nechodíte niektorá k Vodeckému? nik mi to tam neberie alebo je obsadené. Nezmenili číslo?? nejdem sa tam dovolať a potrebujem sa objednať.

bobocka
6. sep 2010

ahojte maminky.neviem ci ste zachytili veci ohladom vigantolu.od piatku je vyhlasenie ho stiahnut z trhu .postnem vam sem linky aby ste vedeli o com to je.jedno bude piatkove vyhlasenie a druhe odovodnenie.ja som vigantol uz vysadila na tyzden (zatial budem davat cebion multi,tiez obsahuje vit d,no nie v takom mnozstve ako vigantol,teda to nie je adekvatna nahrada,len taka rychla naplast).dnes som bola koli tomu u detskej a ona sa to len dnes dozvedela,tak mi nevedela o tom podat blizsie info,tak sme sa dohodli,ze tyzden budem davat cebion multi a po tyzdni uz bude toho viacej znameho,tak sa potom dohodneme co dalej.ci ta slovakofarma ci co.ono totizto existuje aj jednorazova davka (to je konska davka,dietatko potom nesmie na slnko velmi,lebo by mohlo dost k "predavkovaniu") a to je na 6 tyzdnov .uvidim ci to potom nasadime (slnka sa ja uz asi veru bat nemusim ked sa vom oknom pozriem 😠 ).no kazdopadne by som sa na vasom mieste poradila s vasimi pediatrickami,ze co si o danej veci ony myslia a co odporucaju.bola som v 4 lekarnach v bb a v troch stahovali vigantol dole,len v jednej mini sasovskej nic nevedeli.ono v tom linku si precitate,ze to nie je zivotu nebezpecne,ze v podstate z toho nic nehrozi,je to len preventivne opatrenie koli zapachu a chuti lieku.no vsak si to precitajte 🙂 http://www.sukl.sk/sk/inspekcia/postregistracna... http://www.sukl.sk/sk/bezpecnost-liekov/bezpecn... niet sa coho bat,len si myslim,ze je dobre mat o tom info.moj misko je uz vo veku,ked vit d nie je taky super dolezity.fontanelu ma ok,pekne sa mu zrastuva,este nie je zrastena uplne,no je to na dobrej ceste 🙂 ine je to s malickymi babatkami.tam je vit d super dolezity.inak riadna sila,ze na trhu nie je adekvatna nahrada za vigantol.ked ma clovek horucku,ci upchaty nos,tak je na to milion liekov a sprejov a nieco take ako vit d v dennych mini preventyvnych davkach je vlastne len vigantol.

jacka
7. sep 2010

@bobocka ....jáj..nerob paniku.....však keby to bolo niečo velmi velmi zlé tak ti dr. už volá....však sa to dáva maličkým deťom.........a čo myslíš že ked dáš dudku tak to je už zdravé??? 🙂 ...tiež niečo vypušťa.....dnes už nie je nič zdravé....ani ten liek čo píšeš......určite niečo obsahuje.........nie je to len vitamín......to by si mu musela dávať bio ovocie a zeleninu......aby si ho toho vyvarovala.....nič v zlom 🙂 .....len sa netreba plašiť....... 😉 😉 😉 😵

bobocka
7. sep 2010

@jacka ja tam pisem,ze to nie je zivotu nebezpecne a ze sa niet coho bat,len mi prislo byt fajn podat vam o tom info 🙂

marys001
7. sep 2010

@bobocka dakujem za seba si zlata ze si to sem pridala ,ja som volala doktorke a ta povedala ze to treba dobrat a potom sa uvidi ze co ked im pride nariadenie s ministerstva. a prosim ta nevies kedy je tu jarmok? 🙂

bobocka
7. sep 2010

@marys001 tento vikend 😉 tesim sa jak mala nan 🙂 jarmok v bystrici je vzdy super.od barbakanu az po hustak mas same stanky s tradicnymi slovenskymi vyrobkami,fajnu klobasku (ta je ale riadne draha,minuly rok sa to az na 5 euri za kus splhalo 😠 ),burciak(ten ja nemusim isto,ble ble)...hlavne ti remeselici v krojoch su super.zacina to v piatok a konci v nedelu.ja som minuly rok bola na jarmoku po siestich rokoch (bola som v uk,tak mi to nikdy na jarmok akurat nevydalo),no minuly rok som si to velmi neuzila,lebo som bola tehotna a bala som sa velmi medzi tymi ludmi chodit,aby mi do brucha neudreli.a my sme boli v sobotu poobede minuly rok a taky strasny dazd sa spustil,ze som z toho jarmoku nic nemala.tak sa tento rok o to viac tesim.mame ergonomicky nosic,tak tam miska supneme a pojdeme sa poprechadzat.joj,nech to uz je 🙂

marys001
7. sep 2010

@bobocka dakujem za info , si zlata, aj my sme boli minuli rok a bolo ok aj ja som bola tehotna ale zvladli sme to , a ja tiez burcak vobec nemusim a klobaska tak to hej to mam rada a este tie sladkosticky co tam mavaju v tych stankoch!a asi pojdem aj ja pozriet v piatok len to pocasie hlasia nie moc fajne tak uvidime ze ako bude , dufam ze fajn!!!tak ked ta tam budem vidiet budem ti kyvat! 🙂

bobocka
7. sep 2010

@marys001 no veru akurat som pozerala shmu a hlasia u nas sice 18 stupnov na piatok,ale polooblacno a obcasny dazd 😒 dufam,ze sa to do vikedu pomeni.vies ako to je.den dopredu poriadnu predpoved nevedia dat 😉 .a hej ,budeme si kyvat-ked zbadam kreslenu, vysmiatu, rysavu babiku,tak zakyvam 😀 ved si uz daj nejaku foto na konika 😀 😀 😀

marys001
7. sep 2010

🙂 @bobocka moja ty hladaj dievcatko vo veku tvojho Miska , len my mame velmi dlhe vlasky teda uz fontanku ceseme od 3 mesiaca takze uz mame dost dlhe.A ja som dlhovlasa ciernovlaska ale , dam si tam foto len nemam s malinkou taku peknu teraz v sobotu ideme na svadbu tak dufam ze sa my to podari poriadne nafotit a dat si to sem .....ja ak pojdem tak len v piatok my mame vikend plny, v sobotu svadba v nedelu oslava 🙂

iwusca
7. sep 2010

na jarmok sa aj ja tesim 🙂
@bobocka minuly rok ked ak prsalo som bola aj ja a tiez este s bruchom 😀 ten lejak si pamatam sme akurat stihli do IneKafe dobehnut a taky dazd sa spustil ze dovidopo 😀 hadam bude lepsie tento rok...

jamaat
7. sep 2010

Ja vigantol nedávam, asi 3x som dala a potom sa na to vykašlala, spolieham sa na prírodu a Emku som pred slnkom úzkostlivo nechránila, takže si ho mohla vytvárať prirodzene.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre