Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

mia78
30. júl 2010

ja zatial zubky nečistím asi by sme mali 😒 , su volake kefky pre drobcou aj take zuvacie som obzerala....ale ked ona si neda ani prstom hned hrize 😀 asi skúsim niečo....

mia78
30. júl 2010

a k zubárovi by sme mali tiež nie ked majú zúbky 😒 či?

petulig
30. júl 2010

@mia78 ako zaspala mala vecer?🙂 sme sa zobudili par minut ako sme sa rozlucili a vecer kua o osmej az ju zlomilo. 40 min vystrajala v posteli

bobocka
30. júl 2010

@mia78 no prva zubna prehliadka by sa mala absolvovat po roku.ja uz teraz mam z toho nervu.neviem ci nas zubar ho vezme(chodim ku galikovi).kocky vy kam pojdete na prvu prehliadku?ku ktoremu zubarovi?neviete ci su u nas v bb zubari,ktori iba deticky beru?

bobocka
30. júl 2010

@mumu12 v bb je vraj super laktacna zuzka mastisova.je aj na skype.tam do vyhladavaca nedaj zuzana,ale takto ako som ja napisala zuzka mastisova.ja som osobne jej rady nepotrebovala,no mojej kamaratke pomohla velmo.ona mala dva velmi silne zapaly a nadprodukciu mlieka a neviem co este a tato zuzka jej velmi dobre poradila 😉

mia78
31. júl 2010

@petulig co mala odpadla večer ako hruškasme o osmej prišli domov napila mlieka a spala ale mna boleli nohy ako šlak normálne som si ich musela vyložiť 😝 😀

petulig
31. júl 2010

@mia78 😀 😀 no dali sme si dobru prechadzku. ja dnes pre istotu ani von nejdem. Bola som rano vo zv a nejak ma to zmohlo 😀 nabuduce si dame na suchac 🙂 tak sa tes

ttiffanny
31. júl 2010

ahojte žienky!
môžem sa k vám pridať? som tiež z bb a mám 4 mesačného chlapčeka. a dobré rady vždy pomôžu 🙂

mia78
31. júl 2010

@petilig tak to sa teším tam som už dávne nebola 😀 😝 😝 cez týžden hadam prídem lebo mužo ide na týždňovku asi 😅
nevieš de na fončorde postavili to nove ihrisko či na Tulskej alebo niekde okolo?by som s malím aj tam šla lebo sa ide unudiť....

@ttiffanny jasné že sa môžeš pridať, skade si ...

jacka
31. júl 2010

@bobocka ....k tým zúbkom.....tot moj názor.....ja dávam malému kefku ...ráno a večer......ale aby som mu ešte po každom jedle mala čistiť....to ani náhodou...však su mliečne...aj tak pojdu preč....tu skor ide o to aby si dieťako osvojilo kefku....a neboli neskor problémy s umývaním zúbkov...........a tie prehliadky.....nuž dobrá ve...ale ja som šla s trojročným ...a nedostala som ho k zubárovy ani za svet.......chytil sa zárubni že on nejde dnu...si ho neviem predstaviť ako by tam otvoril pusu.........ale.....su detičky ktoré to spravia.....

jacka
31. júl 2010

@ttiffanny ..vitaj povedz niečo o sebe.......jáj 4.mes......krása...... 😵

jacka
31. júl 2010

@petulig ....no čo ako zaspávanie..už je to lepšie?.......čo si bolo vo zv?......ja utekám do bb a t y sem 😀 😀 😀 😉

jacka
31. júl 2010

@marys001 ..no zdá sa že tie dva kročky sa mu zdali máličko ...tak teraz tu pobehuje.....ešte že má plienočku ....padá ne mäkké..... 😀 😉

jacka
31. júl 2010

@mia78 ....však ho musím vytsihnuť ..ako ide z rukami napred......a stráááášne sa mu to páči...usmev od ucha k uchu..........ale som kuk na fb...len rýchloku .,...tak aj vy pekne ......"bežkáte" 😉

jacka
31. júl 2010

@bobocka ..ešte k tej svokre.......škoda že nie je ešte dalej..........tak ked sa mi prvý narodil ......som nestíhala oči očiť...naprv som posala muža s kočíkom .....a ona.....že prečo má ist ON s kočíkom...na to som tu ja.....že muži nekočíkuju......................................a ked mal rok tak ho naštopakli ipelskou klobáskou......by som na to hádam NIKDY neprišla keby sa s toho nepovracal.................no a ked sa tam náhodu pokaušla ........tak za ním chodila zo sprjom že fúúúj............ak chceš pokračovanie možem ti napísať IP.....ale si myslím že toto hádam stačí 😝

marys001
31. júl 2010

@jacka juuuuuuuj ale ste sikovny!!! 😉 tak aj ja sa tesim asi uz nato lebo my sa zatial len splhame a popri stene chodime. dufam ze to uz nebude dlho trvat a zacne nejake krocky robit!!
@ttiffanny vitak a jasne ze sa pridaj aj ja som tu dost nova 😝 s ktorej casti bb si? babenky ako vikendujete? a deturence posluchaju?

bobocka
31. júl 2010

@jacka fuuuha,tak ta je jasna 😒 mat taku svokru,tak aj keby na marse zila,bolo by to stale blizko 😀 ja nechapem co je to s tymi zenami svokrami.ved aj ony boli mlade a mali male deti... 😠 a tvoj muz sa k tomu ako stavia?keby moja svokra bola zla,ja by som jej povedala co sa mi nepaci,nech si mysli co si mysli.a ak sa ty na to necitis,tak nech jej jej syn prehovori do duse.no veruze s takou sa aj raz do roka na vianoce stretavat je asi pre teba casto 😀 .

bobocka
31. júl 2010

@jacka pobehuje????wow,klobuk dole!!!!my sa este len popri nabytku premiestnujeme a ked ho chytim za ruky,ze ci chodit tak nechce,tak si hned sada.my si na nase prve krocky este pockame...

bobocka
31. júl 2010

@ttiffanny vitaj 😉

bobocka
31. júl 2010

@jacka co sa prehliadky tyka,tak som citala,ze uz po roku ked ma mimi tie 4 zuby,tak by sa malo ist.aby zubar prezrel dasienka,poucil maminu o cisteni zubov a tak.niektorym detickam nechcu velmi zubky vybehnut a aj preto to musi zubar vidiet...ja s malym chcem urcite ist.jasne,ze nie hned prvy den po jeho narodeninach 😀 ,ale medzi prvym a druhym rokom urcite. a uz teraz si robim maly prieskum aby som vedela,ako sa k tomu ine maminky stavaju a kam asi so svojim drobcom na prehliadku pojdu 😉

bobocka
31. júl 2010

@marys001 moj vikend zatial parada fantazia hahaha.no poobede sme boli s muzickom na obedoveceri ,lebo zajtra mame druhe vyrocie svadby 😵 .isli sm dnes,lebo zajtra velmi nema kto miska zstazit.no a moj muz je chudak po operacii kolena,tak teraz ani s nami nebyva,je u svojich rodicov,lebo je mu luto,ze ani maleho nemoze na ruky poriadne zobrat a hrat sa s nim a misko zas na neho hladi,ze co oco lezi a nehra sa s nim.tak sme teraz bez ocina.no a dnes vecer som volala detsku pohotovost ...no pribeh za vsetky drobne.proste som miska prebalovala a chystala na spanok ,odpratavala som plienku(stale som vsak bola pri malom),no potvora mala ,vystihol ked som sa akurat nedivala a vopchal rucicku do sudokremu a bac do ust.ked som to videla skoro ma porazilo.hned som ho poutierala a aj pusku som mu vytrela,no mini kusky tam ostali.tak ja hned panika,ze sudokrem je predsa len chemicky liek,tak som volala na pohotovost a doktorka mi povedala,ze by to malo byt ok,ze sudokrem je antisepticky krem a aj tak sa jeho zlozky cez pokozku dostavaju do tela,takze nejak super skodlive to nieje,ze to by musel aspon kavovu lyzicku zjest aby z toho daco zle bolo.ze ale ak mam doma frnistil,tak ze mu mam dat 5-6kvapiek a ak by zvracal(co ona nepredpoklada),ze aby sme do rooseveltky sli.na neeeervy 😠 teraz aby som vsetky kremy skryvala.vzdy mam ten sudokrem tam a desat mesiacov nic a dnes...joj,nastvata som sama na seba. 😠

jacka
1. aug 2010

@bobocka ..však ja nemám nič proti prehliadkam....som za....ale v jednom roku sa mi zdá dosť skoro.....škoda že ten moj starší tam nechce...som rozmýšlala žeby som mu dala zapäčatiť stoličky...ale ked že tam enchce tak ..nevime ako ho donutiť......

no to k svokre každy mesiac.......teraz na víkend tam zas ideme ....tak sa ...."tešííím" 😠 ...................

jacka
1. aug 2010

@bobocka ......zabudla som...k tomu chodeniu......moj Maťko nechcel tiež za ruky....sám....popri všetkom...aj kočík najradšej tlačil........a zrazu šup....a tiež ked mal 10mes.....sa pustil...........ja vravím že šikovný sú po maminke 😵 😵 😉

petulig
1. aug 2010

@jacka no frajer je to maly...uz mas teda veselo.Okolo nas co poznam deti tak vsetko az okolo roka zacali chodit. Jedine jedna baba malicka na plavani. Desat mesiacov a lieta ako sarkan 🙂.. ze jej dali raz na obed halusky s tvarohom a odvtedy zacala behat 😀 😀 bohvie cim ho krmis🙂)

Zaspavanie ako kedy, niekedy vystraja pol hodinu a niekedy zaspi hned. Zalezi ako je unavena. Tak sa snazim ju davat spat az ked uz vidim ze je off🙂
@mia7 to ihrisko je pri DMke, ale je tam furtom vela deti. Najlepsie cez obed, ked deticky buvaju, nase su samozrejme hore 😀 😀 vtedy je to tam prazdne. Ak ti maly uz nespava cez obed tak mozme zbehnut tak. Sa ozvi ked tu budes

jacka
1. aug 2010

@petulig ........ak chceš silou mocou aby aj tvoja chodila tak ti poviem čo mu dávama 😀 😀 😀 😉 ....ten už normálen prejde celým domom.....len raz bacne na plienočku.......ale vám poviem ...v takom strehu musím byť.....všade uteká....otočí sa a už ho niet......som prekvapená.....takto rýchlo 😕 😵 ...ale čo je dobré ......nechce moju ruku 😉 ..aj sám ja sám 😉

tak ju musíš každý den unaviť..........

myslíte si že 10 mesačnemu dieťatu stačí spať denne 2x po pol hodke? 😕 ....zobudí sa v pohode....nič mu nechýba..usmev od ucha k uchu........a ja slzy na krajíčku 😔

marys001
1. aug 2010

@bobocka tak to my je luto ze sa vam takato prihoda prihodila ale si o skusenost zase mudrejsia ,-vsetko zle je na nieco dobre , my sa zo sudokremom uz davno hravame , aspon ju to trochu zabavi ked jej plienku davam lebo nejde obsediet ani tri sekundy na jednom mieste !!! preco manzelovi operovali koleno?a ty si s akej casti bb?

ttiffanny
1. aug 2010

ahojte!
tak som rada, že sa môžem pridať 🙂 . my sme zo sásovej, predtým sme bývali na fončorde. rodila som podobne, ako vy, v tunajšej nemocnici. celkom fajn, dalo sa, až na novorodenecké sestričky. otras. dúfam, že to tu aj čítajú a podľa mena malého isto budú vedieť, že som to ja, ale vôbec mi to nevadí. prístup - absolútnych 0 bodov. na čele s vrchnou sestrou, ktorá sa sťažovala, že sa ženy sťažujú na nich na nete a neriešia to priamo tam. tak ja som sa pýtala, keď som niečo nevedela a oni mi potom do papierov napísali, že matka - nesamostatná. chápete to??? no kravy. jeden deň som bola samostatná, potom zase nie, a tak dookola. psychiatria ako vyšitá 😠 .
ženské sestričky boli zlaté. aj lekári.
tak som sa vám aspoň trošku posťažovala 🙂 .
inak začíname plávať. chcem sa spýtať. tie plienky do vody, aké kupujete? viete mi poradiť???

marys001
1. aug 2010

@ttiffanny s toho pristupu si nic nerob kazdy sme nejaky!!! mozno casto si tie sestricky ani neuvedomuju ake su neprijemne alebo ja som rodila v ZV a je tam jedna sestricka taka mlada , vsetko to ma nastudovane len v tej teoretickej forme ale kedze nie je sama matka tak to nevie tak podat ako taka sestricka co matkou je a ta ta vie aj pochopit.a rodila si klasicky alebo cisarskym?

bobocka
1. aug 2010

@marys001 no ja som vedela,ze mam sintra syna,ale ze takyto superrychly bude a ze mu prave sudokrem zachuti som teda netusila 😀 .ale absolutne z toho nic nebolo.prespal celu noc a ani stolica nebola ina a ani mrzuty nebol 😉
no a moj muz ma uz aspon 10 rokov problemy s kolenami.pobolievali ho a tak a kaslal na to celu dobu a az teraz ked to bolo uz fakt zle,tak sa rozhodol,ze pojde na operaciu.no nie je to az tak jeho chyba,on aj po doktoroch chodil,lenze mu dali na to masticky 😠 .no a teraz ked ho operovali ,tak doktor povedal,ze este nevidel ,aby clovek co nerobi sport vrcholovo ,mal tak znicenu chrupavku.a teraz tam ma nejaky zapal asi,tak parada.on potrebuje operaciu aj na druhe koleno a chcel to cele stihnut pred zimou ,aby bol fit a mohol snowboardovat.no neviem ci bude moct...
no a ja som zo sasovej 😉
@ttiffanny aj ty si sasovcanka? 😉 kam idete chodit plavat?asi na stare hory,vsak?tam je myslim kurz aj v auguste.my ideme od septembra do megagymu.oni maju august hluchy koli dovolenkam.ja na plavanie pouzivam huggies plienocky,su rozkosne s nemom a mackom pu,no ostatne mamicky vsetky pouzivaju dmkove babylove.tie su o polovicu lacnejsie a su vraj uplne v pohode.ja som kupila dva baliky tych huggies,takze tie mam,ale ked budem kupovat znova,tak kupim tie lacnejsie babylove.nic im nechyba. a u koho si rodila? az tych sestier si fakt nic nerob.kazda jedna sa na ne stazuje a ony trubky su furt rovnake.vsak im sa to raz vrati 😠

ttiffanny
1. aug 2010

@marys001 - rodila som normálne, klasicky. samozrejme, nadávala som ako pohan a preklínala všetkých chlapov sveta 😉 , ale rýchlo ma to prešlo a hádam sa dám aj na druhé nahovoriť 🙂 .
@bobocka - rodila som u dr. molitorisa. mala som ho zazmluvneného a musím povedať, že sa mi venoval na 100%. my sme si sadli hneď pri prvom stretnutí - obidvaja, čo na srdci, to na jazyku a ja takých ľudí môžem 😀 . možno si s ním každý nesadne, ale ja nemôžem na neho povedať jediné krivé slovo. všetko, čo sme sa dohodli a čo mi sľúbil ohľadom pôrodu, do bodky splnil. bola som veľmi spokojná a môj muž s ním taktiež.
inak aj my ideme plávať od septembra do megagymu, len teraz, počas augusta, bude k nám pani chodiť a budeme sa učiť doma, vo vani. juj, veľmi sa teším na toho môjho plavčíka 🙂. dúfam, že sa mu to bude páčiť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre