Decembrovky 2016

demika
13. apr 2016

Ahojte maminky túto tému som založila lebo som nič takéto nenašla a chcela by som aby sme sa podelili o naše skúsenosti a rady ako prejsť tehotenstvom 😊

enusamt
13. apr 2016

ahojík, tak sa pripájam aj ja 🙂 .. síce ešte nemám potvrdené tehu lebo len dnes som si v prvý deň meškania spravila tehu test a boli hneď // ... Podľa výpočtov by som mala byť v 4tt, tak až za dva týždne pôjdem k doktorke 🙂

sportys
14. apr 2016

Ahojte, mne dnes Dr. potvrdil, že čakáme bábo 🙂...síce je to ešte len gestacny vačok, ale je to taaaam 🙂.

enusamt
14. apr 2016

@sportys super, gratulujem 🙂
som zvedavá čo ja v pondelok, ak som ešte len v 4tt. myslíš, že tam niečo uvidí? či je možné vidieť ten vačok?

petkaw
14. apr 2016

Ahojte 🙂 tak ha este tiez Neman potvrdené že som tehu ale hádam áno 🙂 v sobotu mi vkladali embryjko 🙂 tak ak sa pekne teraz ujme v decembri budem tiež mamina 🙂

demika
autor
16. apr 2016

@sportys aj ja keď som bola u doktora tak tam videl len gestacny vačok a už sa neviem dočkať ďalšej kontroly ale tu mám až 29.4 😊

demika
autor
16. apr 2016

@enusamt podľa mňa by už mohol byť vidno ten gestacny vačok a keď nie tak aspoň s krvy to naisto potvrdí 😊

ivanka15
19. apr 2016

Baby nemáte niektorá záujem o tieto vitamíny? Balenie je otvorené, používala som ich 12dní, potom som ich vysadila a prešla na iné. Balenie obsahuje 98tabletiek. Expirácia 06/2018. PC 20,79€. Predám za 12€

sportys
19. apr 2016

@enusamt Ďakujem za gratuláciu 🙂, osobne si myslím, že v 4. tt asi ešte nebude vidieť nič. Ja som tak bola u lekára a vtedy ešte nevidel nič. Ale ktovie? Možno ty budeš iný prípad. Inak bola si už u Dr.?

sportys
19. apr 2016

@demika ja mám kontrolu 26.4. Už sa teším 🙂. ty si mala posledný termín menstruácie kedy? Vyzerá to že sme tak nejak blízko 🙂

demika
autor
19. apr 2016

26.2 prvý deň poslednej menštruácie 😊

demika
autor
19. apr 2016

@sportys 26.2 prvý deň poslednej menštruácie ale ja ju nemám pravidelnú takže si myslím že o týžden mi prišla neskôr ovulácia čiže oplodnenie bolo o týžden neskôr ako má byť

enusamt
19. apr 2016

@sportys a @demika tak včera som bola na sone... podľa menzesu zhruba vypočítala, že som v 6 týždni.. posledný menzes 13.3 ... a výrazná 4mm fazuľka tam bola 🙂 no trochu pohla tým sonom a vedľa nej objavila ďalšiu 😲 😀 tak o dva týždne zas sono a uvidíme či obe sa pekne uchytili ....
potom sa jej aj popýtam ako to je vlastne s tým počítaním.. ked podľa môjho odhadu len 4 týždne 😀

mimka8383
20. apr 2016

Ahojte dievčatá tak aj ja sa pridávam 🙂 a držím vám všetkým palce 🙂

sportys
20. apr 2016

@enusamt takže dvojičky - to je úplne úžasné, teším sa s tebou 🙂. Ja idem v utorok ráno na krv a potom na sono, tak dúfam, že tiež už niečo uvidime 🙂. Inak ma brutal nafukuje, každý večer mam pocit, že vzlietnem 😀.

demika
autor
20. apr 2016

@mimka8383 v ktorom týždni si? ☺

sugarfree999
20. apr 2016

@demika https://www.modrykonik.sk/forum/spolocny-termin-miesto/termin-porodu-december-2016-2/ jedna skupina už existuje dávnejšie 🙂 môžete sa tam pridať k nám, nech sme pokope 😉

enusamt
20. apr 2016

@sportys tak to i môj veeeľky problém... cez deň ma buď pichne tu a tam, alebo mám nevýrazné menštruačné bolesti... ale ku večeru neviem ako si mám sadnúť, čo každý boží večer ma nafúkne, že až 😀

buckeye
20. apr 2016

@enusamt oni to rataju od poslednej ms, cizecaj tie 2 tyzdne pred ovulaciou (idealny 28dnovy cyklus) preto zena 14 dni dpo, ked zisti, ze je tehu, je vlastne oficialne v 4tt, aj ked biologicky len 2 🙂 ja som teraz tak 🙂

enusamt
20. apr 2016

@buckeye aha, vďaka... a potom sa budú tie týždne počítať podľa veľkosti plodu alebo aj podľa toho kedy bola ovulácia? lebo ja zvyčajne mávam cyklus 29 až 31 dní.. a ovuláciu vždy 3 dni po skončení menzesu 🙂

buckeye
20. apr 2016

@enusamt to potom nemas velky rozdiel medzi tabulkovym a biologickym 🙂, rataju to tak koli tomu, ze ms je casto jedina vec od ktorej sa mozu odpichnut(aj ked aj tu su vynimky napr ked ma zena slabu ms aj pocas tehu), ale koriguje sa to potom podla velkosti v 13 tyzdni na sone 🙂 ja som mala posledne cykly 32-35 dnove ale v tento, co sa zadaril bola az ovulacia v case, ked som mala mat uz ms, posunula sa mi skoro o 2 tyzdne, ale u mna normal, kedze mam pco, takze teorericky ak by som nebrala v uvahu, ze viem presne, kedy bola ovu, som v 6tt(od poslednej ms), ale kedze viem, tak tabulkovy 4tt, biologicky 2tt 🙂

enusamt
20. apr 2016

@buckeye jaj tak.. vďaka za vysvetlenie 🙂

buckeye
20. apr 2016

@enusamt za malo🙂 takze u teba dvojcata?🙂 ja som este nebola u dr, kedze je skoro a este tu ani ziadneho vybaveneho nemam, ale uz zistujem, co kde a ako🙂

enusamt
20. apr 2016

@buckeye tak to vyzerá 🙂 síce doktorka povedala, že ešte uvidíme na ďalšom sone 2.5 lebo tá druhá fazuľka sa buď schovávala /síce neviem za čo 😀 / alebo bola len nevýraznejšia....
ale ak áno, tak to začnem pomaly rozdychávať... lebo momentálne mám riadne rozporuplné pocity 🙂

buckeye
20. apr 2016

@enusamt to bude fajn 🙂

mimka8383
20. apr 2016

@demika v 4 týždni 🙂

buckeye
20. apr 2016

@mimka8383 tak sme 2 🙂

mimka8383
20. apr 2016

@buckeye jeeej tak to je super 🙂

zlatarybka29
22. apr 2016

Baby pridam sa k vam aj ja 🙂 podla vsetkeho mam termin 26. December 🙂 zijem v
Londyne cakam male Jamajciatko 🙂 rada precitam neake rady v rodnom jazyku 🙂 takze zelam nam priemne tehulkovanie 🙂

sugarfree999
22. apr 2016

@zlatarybka29 heh, vidím, že sme na jednej lodi. ja som v Berlíne a čakám Paraguajčiako 😀 Máme to obe veselé 🙂

zlatarybka29
22. apr 2016

@sugarfree999 jaaaj tak som rada ze som neni jedina 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre