Februárovky 2008

bejca
5. jún 2009

čaute čaute 🙂 keďže máme už znovu veľa príspevkov a Ami mi už spomínala že treba novú tému založiť 😉 tak šup šup kočky zlaté sem sa 😀

amadora
3. mar 2010

Lili chcela som ho dať už teraz, jednak kvôli tomu aby bol s detičkami, jednak som chcela aby bol samostatný sa aj sa naučil niečo nové a jednak kvôli bábätku že by nám to bolo ľahšie. Hej, nič sa nestane keď bude doma ešte rok, ale tak mrzí ma to 😒

Vevi 😕 Chudiatko Adamko ☹

Kurnik to čo je vo vzduchu ozaj, všade samá pliaga 😠

tami712
3. mar 2010

ami neuveríš, ale aj my sme dnes ráno boli v našej škôlke 😉
a super som sa nas....la. Myslela som si, že teda nebude problém, že pôjde do škôlky od febr.2011 keď bude mať presne 3 roky a to teda nie 😝 😝 😝 lebo že uprednostňujú 5-ročné deti a že majú málo miesta. Takže mi nezaručia že vo februári mi ju zoberú.
Takže ešte skúsime do vedľajšej dediny, či mi ju tam nezoberú 😠 😠 😠

bzucinka2
3. mar 2010

ami, ja neviem, ja som bola zvedava a isla som co najskor, ale jasne ze je to na kazdej jednej z nas kedy pojde 😉 a so skolkou ma to mrzi, to aby si ho uz teraz zapisala o rok??? 😠 to je dost divne 😖 a do inej ho nechces dat, tie nie su dobre? inak u nas nevravia koho vezmu a koho nie, az ked budu mat vsetkych zapisanycha nie kto skor pride 😒 ale tak teraz su oni pani...

jankapardon
3. mar 2010

ahojte, to tak teda nieje vôbec sranda s tými školkami, fakt☹
my mame zápis až v septembri, lebo ja Veronku davam až v septembri 2011....
a mame veľký problém: pri kupovaní toho nášho vtáka , som jasne povedala, že chcem takeho, ktorý je tichší a neškrieka....aj on bol dva dni🙂)) teraz nám tu vyspevuje rano, na obed....ešte mi to tak nevadí, ale pomaly začína 😠 😀 😠 😀

amadora
3. mar 2010

no k škôlke - že oni brali prihlášky od septembra a už majú plný stav 😠 akože som si mala asi z prsta vycucať, keď bežne sú zápisy na jar. hlavne že mladšie deti sú zapísané a tie zoberú a mne bude Majko skoro do štyroch rokov doma 🙄 do inej ho veľmi dať nechcem, na Novej Bani veľmi škôlky okrem tejto jednej nechvália a ešte je v susednej dedine, no ale to je typická dedinská škôlka, nič moc 😒 tak neviem... ale naštvali ma prvotriedne! tiež som si myslela že nebude problém a aha ho 😝

Bzuci neverila by si, ale niektorí lekári ťa nevezmú skôr 🙂 Čo aj baby písali v októbrovkách tak proste si volali a doktor ich objednal až o mesiac (aj neskôr) že aj tak ešte nič nebude vidno.

miminkoo
3. mar 2010

Ahojte,
blahozelam vsetkym novym tehulkam 🙂 zelam bezproblemove tehotenstvo a na konci zdrave krasne babatko kazdej 🙂

Mimkao to vystihla, uz je tu viac tehotnych ako netehotnych 😀 😀 😀

miminkoo
3. mar 2010

A samozrejme aj vsetkym chorym skore uzdravenie... 😉

moniqe3
3. mar 2010

baby ja som blbá... ja už týždeň užívam nasivín kvapky a teraz som čítala že sa to nesmie..ale posledné 3dni užívam Vikinkiné tie detské od 1do 8rokov.. dúfam, že je to v pohode.. ach ja koza..

dnes som bola u doki, že sliznica zodpovedá tomu že som tehotná ale ešte vačok nebol vidno, že mám prísť za 2týždeňe ale že mi gratuluje a keď všetko bude prebiehať tak ako má tak 11.11. mám pôrodný termín. A vtedy je Martina tak muž sa teší, že by to by to bolo spravodlivé keďže Viki má na moje narodky meniny 😀 😉

lili24
3. mar 2010

moni tak to su dobre spravicky 🙂
ja sa chystam zajtra zavolat a objednat sa, predpokladam ze ma objedna tiez az o dva tyzdne 😉
to je sranda, mam kamaratku ktora ma narodky na viktoriu a jej dcerka sa vola ako?? no predsa viktoria 😀 😀 presne ako vy 😀 😀

moniqe3
3. mar 2010

lili: teraz mám aj výčitky,že som bola tak skoro u doki a že mi robila sono.. ževraj to môže byť nebezpečené.. myslím si, že toto tehu sa asi budem viac sledovať ako pri prvom..

teda kamošku pozdravuj.. :D to musí byť úúúžasná žena.. 😀 😀 😀 😀 😎 haha a aký je ročník?

bejca
autor
3. mar 2010

ahojte 😵

vy ste toho popisali 😕 😉 neviem ci si pamatam na vsetko ale budem sa snazit 😉

Katrin kocky ti uz asi napisali vsetko ale my sme mali cca 10 dni hnacku -respektive redsiu stolicu - a vracali sme len jedno doobedie +teplotu sme nemali a mali sme hylak , smektu , ryzu , masko na mrkve , mrkvovy vyvar - polievku ako normalne len velmi vela mrkvy / stahuje 😉 / , mrkvovu stavu mozes , caj sme pili Hipp jablcko- medunka , no a colu jasne 😉 drzim palceky a posielame pusinky 🙂

co sa skolok tyka ja som vam to pisala ze u nas je to brutral a bolo mi divne ze len u nas ...ale ako citam tak uz to zacina byt vsade take divne ......

Ami tesim ze si spokojna s vyberom ramu 😵

Vevi posielame pusinky a teda tiez ste hodne schudli 😕 skore uzdravenie zelame 🙂

Monika super ze je vsetko oki 😵 a krasny termin mas 😉

Lili ani ja nechodim nikam s Petkom snazim sa len vonku a sem tam co mame kamosov tych nasich tak s nimi 😉

bejca
autor
3. mar 2010

no a jasne ze cakam este na tu tehulku novu 😉

bejca
autor
3. mar 2010

Megi ja cakam na vsetky tehu virusy aj na tie co smeruju k tebe 😉 😵

Mini este ze to vsetko beries tak s humorom 😵

Katrin a ja som v ryzovom odvare tiez robila na cca 6 den mlieko - sunar - a ty by si mohla skusit tak spravit aj normalne mlieko podla mna 😉 a ty aj kojis tak si myslim ze neni treba len ho koj stale 😉 tu je super aj na tekutiny aj na papanie 😉

amadora
3. mar 2010

Moni teoreticky by sa nemali ani tie detské kvapky 😅 Ja som ich brala pri Majkovi a lekárnička mi vravela že sa nemajú. Ale že vraj sa to nedostane k bábätku aby mu to mohlo ublížiť 🙂

Beji u nás to doteraz tak nebolo, ale že splietala riaditeľka niečo že to musia kvôli štátu teraz robiť inak 🙄 Podpora mladých rodín 😠

bejca
autor
3. mar 2010

no ved to je na prasky s tymi skolkami ja som uz nasrata az az 😠 ako ja nechapem to ze preco ked niekto dokaze sa do 5 rokov postarat o to ze niekto to dieta varuje preco potom stat vyzaduje aby isiel do skolky ??? na predskolsku vychovu ?? asi tie mamicky nepotrebuju aby sa tie deti zapajali do kolektivu a pod..nechsi ich daju do sukromnej skoly alebo tak a nie potom " blokuju " miesta normalnym detom ......vsade je ten isty zakon a postup . najprv 5 rocne , potom protekcne , potom surodenci potom do poradia ako sa prihlasia ale musia matr minimalne 3 roky a jedine od septembra ..........takze kam sa ja hrabem ????

amadora
3. mar 2010

Beji škoda reči, aj ja som naštvaná 😠 Ešte sa porozprávam s mužom keď príde domov či pôjdeme na zápis do dediny kde žijú svokrovci alebo nie a uvidíme... tam by sa možno dalo aj vybaviť protekčne ak by sme chceli, len no to je tipická dedinská škôlka takže dáke zázraky tam čakať nemôžme 😒

bejca
autor
3. mar 2010

no ja by som asi pockala teda na tu kam si ho chcela dat ...tak pojde o pol roka neskor 😉 ja teiz tak dumam ze ako nebudem sa jedovat a dame ho az potom a hotovo ...co narobim ...

akasi som unavena dnes ako bulo 😝 idem tusim hajuskat 😅

inak Petko uz potom teplotu nemal len cca 36,8 tak sme boli aj vonku 😉

dobruuuuuuuuuuuuuuuu

amadora
3. mar 2010

Beji o rok, nie o pol roka 😒 Berú len od septembra. A super že vám je už lepšie 🙂 Idem aj ja do sprchy ale sa mi nechce. A potom postieľka moja milovaná 😀

mm1
4. mar 2010

Ahojte babulky,... tak včera poobede bol otras deň!!!!!! mala vstala hore s riťulou a za ten čas čo som došla domov som na ňu viac hučala ako nehučala!!!! nič ale absolútne nič neposlúchla, a trucovala...
ach jááááááááj asi mala zasa jeden zo svojich dní.... 😖
dúfam, že dnes bude normálnejšia....lebo je s mojou maminou..... zasa som predýchavala a v duchu rátala do 20 aby nemusela dostať po zadku.....

Zajtra mám dovolenku a ideme na dva dni k svokrovcom..... tak trochu zmena. aj keď dva krát sa mi teda nechce.... 😔 😒

Našťastie škôlku zatiaľ neriešime...

amadora
4. mar 2010

Megi aj my mávame také dni a ja veru nepredýchavam, keď je toho veľa, aj po zadku dostane 🙂

mm1
4. mar 2010

tak to je u nás potom ešte horšie... lebo hučí o dve oktávy vyššie Ami... takže snažím sa predýchavať... kým zakročím k capnutiu po zadku

lili24
4. mar 2010

Dobre ranko 🙂

monika - je rocnik taky isty ako ja 😉
ami - moja sestra chodila do dedinskej skolky a bolo to v pohode, menej deticiek, lepsi a laskavejsi prispus uciteliek, stale nejake aktivity kedze ich tam bolo menej ako v mestkej skolkej, viac sa im venovali. bol tam taky ludskejsi pristup k tym detom, neviem mozno by som uvazovala aj o takej skolke, ak by bola taka prilezitost. ale to je iba moj nazor 😉
mm1 - my mavame tiez obcas take dni, naposledy v utorok, hruuuuuza z nicoho nic sa rozplakala a chcela ist len hopky, boli sme na pesaka vonku a ten rev co spustila no katastrofa, a presne ako ami pise aj pozadku uz dostala a nie raz 😉 ked to nejde tak to nejde 😉

jaaaj som zvedava keby u nas zacnu trampoty s poslednymi zubkami - stolickami uz sa neviem dockat 😝 pozerala som jej vcera ale zatial nic nevidim...

dnes musim varit vobec sa mi nechce 😝 musime ist este do obchodu predtym, radsej by som chrnela s malou 😉
teraz pijem caro a mala pozera rozpravky 🙂

katrin82
4. mar 2010

Ahojte babule, este raz sa vam chcem vsetkym podakovat... 🙂 Uz je trochu lepsie u nas....este sice hnackujeme, ale uz sme sa zobudili bez teploty a aj ketony v moci su uz len na jeden krizik, cize uz je dehydrovany len mierne...takze dnes budem do neho dalej tlacit pit, a snad sa to uz vsetko postupne upravi... 🙂

lili24
4. mar 2010

katrin super 🙂 tesime sa s vami 🙂

mm1
4. mar 2010

Katrin, super, tešíme sa s Vami, že je to na ústupe...

Ja viem Lili, veď aj Natali dostala už po zadku, ale fakt to vôbec nezaberá..... no dúfam, že zasa sme si takýto deň odbili aspoň na dva mesiace.... 🙂

moniqe3
4. mar 2010

Kati: veľmi sa tešíme... super správy.. nech to len ďalej pozitívne napreduje a uvidíš za chvíločku už bude fit. 😉 Myslíme na Vás. 🙂

katrin82
4. mar 2010

hm, asi som to uriekla, prave sa mi povracal...a to zjedol cca 10 piskot... ☹

moniqe3
4. mar 2010

tiež si myslím, že na dedine sú lepšie škôlky. Jednak som na "dedinčanka" ale viem aké baby tam robia aspoň u nás v IPD a sú to mladé super kočky, ktoré sú fakt úžasné a majú skvelý prístup, lenže mne do IPD nezoberú aj keby som sa roztrhala.

lili: no ja som mladšie vydanie..ale inač ja vo svojoj okolí poznám dosť ľudí čo sa narodili 10.mája. 🙂

mm1
4. mar 2010

katrin ☹ ☹ asi by ste fakt mali zájsť k doki. Keď vracia, vyvráti i vodu a tým je aj dehydrovaný..... takže asi by som išla..... bude mať niečo s bruškom.... ☹ ☹

Inak ja si tiež myslím, že škôlky na dedine sú lepšie. podľa mňa sa tým detičkám viac venujú ako vo veľkých mestách, ´pretože ich je tam menej....

moniqe3
4. mar 2010

kati: ale 10 piškótvo je dosť.. na to,že by mal držať dietu... ja by som ešte doobeda počkala a keď sa to nebude lepšiť tak choď...a nemôže k Vám prísť sanitka a doma mu dať ifúzku? aj také prípady som počula.. však im povedz, že ste tam boli a tam ste to chytili a to ste tam boli kvôli niečo inému ... aj pre Alexíka by bolo lepšie byť v domácom prostredí, len neviem ako to riešia s tými infúzkami. :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre