Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

micicici
19. aug 2009

weronyca, to mi je luto ze mas take zavrate, ale teraz vsetko ok? sanitka ta zobrala do nemocnice a co dalej. preco ti ziadne vysetrenia neurobia??? davaj pozor na seba

antoniab
19. aug 2009

ahoj babule
tak som doma od gp ako inak zas urevana ja som uplakana tak ci tak ale co sa naplacem v tehu to je hrozne totalna citlivka
ako sme dopadli no ani dobre ani zle domov pojdem na dalse vysetrenia ale za ten papier si zaplatim 20 liebier a potvrdenie ze nemam tahat nic tazke a stverat sa po skriniach take mi dat nemoze to si mam vybavit zo zamestnavatelom ☹ som s tohto natahovania nesmierne unavena 😔

nedockava4
19. aug 2009

adros...no, tak to je super....aj ja tajne verim, ze budeme mat dievcatko.... 🙂

antoniab
19. aug 2009

dadulka ti nevies ako sa vola institucia ktora ma dozerat na prava tehotnych zien v praci alebo celkove na dodrziavanie prav zamestnancou ? neviem uz kam skonopi 😖

ivv
19. aug 2009

dorotkaa.. 🙂 to je sila, takze sa isto niekde vo vytahu stretneme 🙂 budeme sa poznat podla brusiek 😉

dorotkaa
19. aug 2009

Weronica dufam, ze si ok...
Drobec gratulujem k povyseniu... to ta asi chceli "motivovat" k skoremu navratu z materskej 🙂

adros
19. aug 2009

dadulka, nedockava, dakujem 🙂

lopezka, drzim palceky na dnes, neboj, vsetko bude dobre

baby, k tej vahe, ja som tiez pribrala uz 7 kg, som zvedava,kam sa to vysplha...

weronyca, to je fakt blbe s tym odpadavanim a to ta nikdy nevysetrovali, z coho to mas? ked pises, ze si s tym mala problemy uz dlho?

weronyca
19. aug 2009

adros tak gratulujem... pekne teda rastiete.. co ty vies mozno to nebude 29 ale niekde na silvestra.. alebo ze by bolo prve babatko v novom roku? 🙂

andykca
19. aug 2009

weronyca to ma mrzi...asi by si mala oddychovat doma ked je taky hic...

adros super...gratulacia 🙂 noooo tak akoze vyzera to tak ze bude pevaha bab v januari....ccc... 😀

antonia to je fakt blbe nezavidim ti

dadulka2000
19. aug 2009

tonka,...oni s tebou v praci nerobili risk assesment? tu sa to robi,... a tam su vsetky podmieky co mozes a co nie v praci robit. no ja sedim na ritke za pc cely den tak to mam jednoduche,.... (ale este aj k tomu mam narok na prestavky - lahnut na gauc - co nam zriadili, a vylozit nohy) 🙂
alebo skus sa na http://www.citizensadvice.org.uk/, tam zadara ti daju radu co robit na koho sa obratit,....
dufam ze to zdarne vyriesis
😉

sisipetka
19. aug 2009

adros gratulujem, hlavne ze ste zdravi a pohlavie este ma cas 😉
Antonia ono s tou robotou to nie je ziadna sranda, myslim, ze zamestnavatel ta moze preradit na inu poziciu, ale ked ta chce odtial dostat cim skor, tak to asi moc neprichadza do uvahy, ze? Moja, skus sa porozpravat so sefkou a ked to inak nepojde, tak ju daj niekde poriadne vytrieskat 😠

adros
19. aug 2009

baby, dakujem. No ktovie, mozno to bude fakt silvestrovske dieta 😀 Hovorim muzovi, ze si ale kludne moze na silvestra vypit, ze aj tak budeme volat sanitku, ak to na mna pride, lebo auto nemame, takze soferovat nebude 😀

weronyca
19. aug 2009

adros ja ked som bola mensia som to tak brala, ze asi som sa rychlo postavila, alebo vzdy som si nasla nejake ,,vysvetlenie" . Ale teraz mam ist jedine na krv, a EKG to si mam vybavit cez obvodneho . Tak uvidim.vraj by bolo najlepsie ist na CTcko..ale na to teraz nemozem ist. Alebo by mi mohli spravit este rontgen ale na ten tak isto budem musiet cakat. Mam pocit ze mi sami nevedia pomoct..

Nedockava, zatial som na PN, ale uvidim do kedy lebo mne gynekolog vlastne dal len kratkodobu Pn..a to bolo pred mesiacom ..neurolog mi to nedal na papieri ale tiez povedal nech sa uz do prace nestveram.

Ja neviem ci z tych stresov alebo z coho ale vobec sa nam nedari pribrat zatial len chudnem..uvidim zajtra na kontrole kolko nam pan lekar povie ze vazime..dufam ze bude vsetko Ok ☹

sisipetka
19. aug 2009

weronyca hlavne nestresuj a skus iba relaxovat. Ono s tym odpadavanim nie je sranda, a asi to ma hlbsiu pricinu a teraz v tehu sa to viac opakuje. Urcite sa daj na PN az do konca, aj ked zubami nechtami...ale nestoji Ti to za riziko mat stale strach o babatko. A s priberanim si zatial nerob starosti, niektore kocky do konca tehu priberu cca 5 kg - a to iba babatko, placentu a vodu. A kedze babatko je este malicke a berie ziviny z maminy, tak vobec nemusis mat prirastok na vahe. Kazda sme ina, ale mozem Ti poslat zopar mojich kileciek 😉 A nesmut, babatku to neprospieva ...

adros
19. aug 2009

weronyca, radsej ostan na PN dlhsie, ak sa da. To horko je fakt priserne a mozno tiez prispieva k tomu odpadavaniu. Len nech ta niekto kontroluje, ci si ok. Ja si aspon raz denne volam s manzelom, ked je v praci. Vraj som stihacka 😀 , to povedali u neho v robote. Ale co....

A s priberanim alebo chudnutim si hlavu nerob, u kazdeho to je individualne. Podla mna je podstatna vaha babatka

andykca
19. aug 2009

weronyca neboj nic....ja som najskor chudla a teraz mam len kilecko navyse a to len pre to lebo som zacala viac jest a neovladam sa xi....len si pekne davaj pozor aby si niekde nestastne neodpadla

idem oddychovat...xi....pridem 😉

weronyca
19. aug 2009

No dufam ze sa mi podari s lekarom nejak dohodnut... ved ked si to tak zoberiem na nejake 3 mesiace ist do prace... a to bude neskor asi ked mi aj brusko viac narastie vaacsi problem. Ved by som sa za to bankove okienko uz ani nezmestila 🙂

Kocky a dakujem vam vsetkym za podporu

sisipetka
19. aug 2009

nemas za co, ved na to sme tu 😉
...a s tym okienkom mas pravdu, ja uz teraz mam niekedy problem sa zasunut pod stol pri PC 😀
Adi pekne oddychuj 😉

andykca
19. aug 2009

jojo...budem sa snazit poriadne oddychnut xi...Petii sak vyrez si obluk do stola a bude to oki - troska menej priestoru na stole ale to je jedno xi ...pohac to na zem 😉

idem - štena uz spi idem to vyuzit xi

antoniab
19. aug 2009

prave som vas citala dozadu
drobec blahozelam k poviseniu
adros ku kontrole
weronyca davaj na seba pozor ja som tiez odpadavala mala som problem s krvou ale to som nebola tehu tak sa nechaj vysetrit istota je istota 😉 je to fajn pre teba aj babatko

dadulka dik uz to studujem lekar ma upozornil este nato ze zamestnavatel sa nema pravo pytat na ake vysetrenia idem proste idem a hotovo no len skoda ze to tak nefunguje
so sefkou sa rozpravat neda tej ked nieco hovoris tak nestoji a pocuva ale ide prec a potom pride za par hodin ci druhy den a potom ti povie toto si chcela tak nie pre skotou je to fajn ked sa ti niekto otoci chrbtou a keca ale ja nerozpravam plynule anglicky som rada ze sa vykokcem nie to este v rychlosti si premietnut co rozprava ona ked susle otocena chrbtom 😠

dadulka2000
19. aug 2009

antonia,... no tam je potom aj problem recovy,...nie je ludsky,.... a co k tomu dodat,...len to nejako vydrz a neriskuj hlavne svoje zdravie
😒

eva3107
19. aug 2009

Tak a uz je po kontrole v praci 😝

Adros gratulujem ti....takze zeby to bolo nakoniec predsa dievcatko? 😅

olienka12
19. aug 2009

Adros gratulujem v dobrom zavidim 🙂) nam snad ten nas pretekar ukaze ci je dievcatko alebo chlapcek v pondelok 🙂
dnes som si uvedomila v restike, ze mam problem sa najest lebo som daleko od stola pre brucho a to som este len v polovici tehu hehe, co bude potom neviem, asi mi bude brusko sluzit ako odkladaci pultik 🙂)))
weronyca nic prijemne teda... ja od kedy som tehu moc busom nechodim, drahy sa snazi vozit ma, lebo mi byvalo velmi zle z tepla, cierno pred ocami a krutil sa so mnou cely svet... ja to mavam z nizkeho tlaku.
U teba asi pojde o nieco ine, drz sa dievca 😉
evi ako dopadla kontrola?

meggieya
19. aug 2009

no weronika, davaj na seba pozor...ja som mala na zaciatku tehu asi v druhom mesiaci, ze mi trpla prava ruka a pol tvare a tiez ma chceli poslat na CT ale to sa nesmie pocas tehotenstva. Ma strasili, ze sa mi nedokrvuje mozog... to by bola sila... tak ma hospitalizovali na Antalskej a to bol zazitok, ten pristup lekarov... des...
Lezala som tam 4 dni a dali mi infuzku magneziovu a dzgali do mna magnesiove tabletky.... a spravili mi iba neurologicke a to bolo v poriadku... Neurologicka to zvalila na silnu migrenu.... no to neviem...
Proste v tehu ti nic robit nemozu, akurat magnesium ti predpisat... 😀

antoniab
19. aug 2009

riskovat isto nebudem tiez mi je luto aby som sa takto 2 mesiace pred odchodom nechala vystvat ale ak to inak nepojde tak nanich kaslem
somnou pracuje aj bratova priatelka buduca krsna mojho drobca tak ta mi pomaha aj vcera zamna vytrela tie skrine a to mala problem a nieje tehu
ked bola mima tehu ale o babo prisla [nie koli praci] tak potom ked nastupila tak ju tiez nechala vsetko robit a ju stale bolelo brucho to ma tak vytocila ze som zasla este za vysou nadriadenou co je nadnou mima makat potom nemusela dostala lahku pracu ale ja som mala peklo lebo som ju preskocila ale ja som jej hovorila aby nanu brala ohlad ale ma nepocuvala ak sa pojdem stazovat vysie tak to tie 2 mesiace budu ale neznesitelne ale zatial jej neprekaza ze mi chodi pomahat aj baby polky

olienka12
19. aug 2009

marushka ty si spominala, ze mas strie, nie je to skoro, akurat citam 20tt na tehotenstvo.academy.sk a tam pisu, ze sa mozu uz objavovat 🙂

olienka12
19. aug 2009

Adros inak podel sa teraz s nami o tvoje chute 🙂)) nech to porovname 🙂)

olienka12
19. aug 2009

antoniab ja by som pohrozila zakonom a kontrolou, kamoska robila v sklade v UK ked otehotnela, a ked oznamila, ze je tehu preradili ju do kancelarie.... v EU je urcite vsade zakon, co tehu mozu a co nemozu robit a existuje na to aj vyssia institucia, kde sa da stazovat.. u nas je to inspektorat prace

marushka
19. aug 2009

adros gratulujem 😉 😉 😉

hm, olienka, ja viem, ale keď sú také škaredé...akurát sme ich obdivovali so segrou... 😠

antoniab - ach jo mojenko, len to nejako vydrž a keď to nejde, tak fakt kašli na nich, za zdravé bábenko sa ti neoplatí sa naťahovať s nejakou zakomplexovanou kozou... 😲 😲 😲

adros
19. aug 2009

olienka.... chute? co ja viem.... nepobadala som, ze by sa mi nejak menili chute alebo ze by som mala chut na dzem s uhorkou a pod. 😀 myslim, ze som na to rovnako ako pred tehu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre