Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

mia.
19. jan 2010

je to na ceste od nemocnice do mesta, prejdeš peši okolo 1. kruh. objazdu a potom je tam Keramoprojekt, za ním Sociálna poisťovňa - neprehliadneš, teraz k nej prisatvili tú novú budovu samosprávneho kraja a pred ňou taký malý domček - je v ňoom aj pekáreň Barborka, tam má ambulanciu ... oproti nákupnému stredisku DV CENTRUM (bývalé Masaryčky - kasárne) 😉

mia.
19. jan 2010

bebel asi 5 min. cesty z nemocky..

baileysa
19. jan 2010

krpuch sa tuším odmlcala, tak už možno nie je 2 v 1...

ja sa inak ešte na žiadne urychlovanie necítim, ešte tento týždeň by som chcela byt pokope, tak ja ešte žiadne rady neriešim...)))

baby maminky uzivajte si, kým máte dobre babatenka, im sa ten spankovy režim a rytmus bude ešte poriadne meniť...

bebel
19. jan 2010

Mia, dík za vysvetlenie a navigáciu.
🙂

mia.
19. jan 2010

súhlasím s baileysou... aj ja si ešte užívam v podstate pohodové noci, uvidíme ako sa to zmení s príchodom drobca..

mia.
19. jan 2010

v pohode.. 😉 a nemáš sa s ním stretnúť v nemocnici? síce, ak ideš poobede - to ordinuje tuším od 15.00...

bebel
19. jan 2010

Uvidím, dohodol mi to MM brátranec.

bebel
19. jan 2010

A ešte som našla tip na akupresúru na vyvolanie sťahov:
Nájdete si bod sleziny, asi 4 prsty nad vnútornou kosťou kotníka, je to citlivé miesto - bolestivé. Špičkou palca silno stlačte tento bod akoby zozadu smerom dovnútra a dopredu 3x za sebou na 10-15 sekúnd s malými prestávkami. Ak vyvoláte sťahy, treba opakovať vždy po niekolkých minútach. Pomáha aj pri bolestiach a pri spomalení pôrodu v druhej dobe pôrodnej, nastúpia kontrakcie. 😉

minix
20. jan 2010

Ja bojkotujem vsetky tieto osvedcene rady, ked to bude mat prist, tak to pride😉
Dnes rano som sa zobudila na kramove bolesti, ale nejak to preslo, ked som bola na vecku, tak uvidime, ci sa vratia alebo nie😉 zatial to na dnesny porod nevyzera🙂

katka22r
20. jan 2010

tak sa majte ja odchadzam....bude mi chybat vasa podpora v nemocnici....drzte palceky nech nam vyvolavacka rychlo zaberie 😒

gucz
20. jan 2010

Dobré ránko žienky

Už nás veru moc nezostáva 🙂 Ja to nejak nesilím, však keď malý vylezie, tak vylezie. Ale teplú vaňu som si včera po dlhej dobe dala, boleli ma kríže a na tie mi to pomohlo, aj som si tam krásne oddýchla.

gratulujem k všetkým novým bábätkám, a k tým, čo sa dnes narodia taktiež 🙂

slovakia80
20. jan 2010

Dobre ranko vsetkym! 🙂

Kristina sa nam narodila 11.01.2010 o 22:10 s vahou 4.200g a 52 cm.Strasne sa z nej vytesujeme,je to nase slniecko 😵

Vsetkym mamickam,ktore uz maju svoje babatka pri sebe a ktore este cakaju kedy sa ich batozteky prihlasia na svet,prajem nech to stastlivo dotiahnu do konca,stoji to za to!
prajem vsetko dobre,drzte sa 🙂

pondeli
20. jan 2010

mia, ja som tiez strasne chcela kozorozca a dnes je este taky krasny datum! no myslim ze to tak skoro nebude...nemam absolutne ziadne znamky prichadzajuceho porodu...a to skusam aj kadejake babske recepty 😒

tiez som bola nastavena na porod dost zavcasu...bola som v tom ze urcite porodim skorej, takze uz od 38tt cakam ako taka cakanka a nic sa nedeje 😕 len ten cas sa neskutocne vlecie...

kolienko
20. jan 2010

ahojte,
kati drz sa.... určite to dobre dopadne a za chvílu sa budes vytesovat z malého uzlíčka...
guzc, aj mna bolia od včera kríze a bedrové kosti.aj malého cítim v kosťách...tak uvidíme ako to dopadne.
dokt. síce včera na por. pov. ze rodit sa nechystáme, i ked je to uz trosku vpredu. neviem čo (ale asi krčok sa pohol)
včera som mala termín podla menst. a podla ultraz. mam az 31.1. tak v pondelok mam príst a budu ma premeriavat, plod. vodu, placentu a plod, či je všetko v poriadku...ale tak tajne dúfam, ze cez víkend sa to rozbehne.... 😉

pondeli
20. jan 2010

slovakia80, gratulujem k drobcovi!

evca35
20. jan 2010

ahojte,
ďakujem všetkým za gratulácie, neskôr pridám aj fotečky. Včera poobede sme prišli domov, tak máme prvú noc za sebou 🙂

evca35
20. jan 2010

a samozrejme gratulujem aj ostatným novopečeným maminkám, podľa tabuľky bol 15. január plodný 😀

liwka
20. jan 2010

ahoj, tehulky, hlasim sa po poradni. dnes som ju mala s lekarom, co mi okrem viet ako sa mate?, mozete sa prezliect a pridte o tyzden nepovedal absolutne nic, tak idem studovat papiere, co mi vlastne popisal.
a dobra sprava na dnes. volala mi Zuzka (zazalienka) asi hodinu po sekcii, ze Misko je na svete, ma 3520g a 51cm a vraj je nadherny. obaja su v poriadku, dokonca ani pichnutie spinalu ju nebolelo. vsetky vas pozdravuje, a ked bude doma, isto hodi aj fotky maleho krasavca 😀

gucz
20. jan 2010

liwi ďakujeme za správičku, nech sa im darí 🙂

no čo si vyštudovala zo správy? A kto tam vlastne bol? Dnes tam šla aj sestra na poradňu, ja idem až zajtra

baileysa
20. jan 2010

ahojky,

slovakia, gratulujem k babatku a samozrejme aj zazalienke k miskovi, prajem veľa síl do nasledujucich dni, aby ste si na seba rýchlo zvykli...)))

kati, držím palce, nech to máš rýchlo a bez problémov za sebou...

mne sa dnes každý divil, že mám za týždeň termín, ale mm ma hneď schladil, ze keby ma videli vyzlecenu, tak sa im brucho malé nezdá...))))

garonka
20. jan 2010

liwka zazalienke posielam veľke gratulujem 😵 a nech ma veľa veľa mliečka 😵

adros
20. jan 2010

jeeeeej, tak zuzka to uz ma za sebou. Veeeeeeeelika gratulacia. Prajeme skore zotavenie, vela mliecka pre maminku, vela zdravicka pre oboch a krasne spolocne chvilke. A posielame s Alex boztek 🙂

liwka, fakt, kto mal dnes poradnu, ze bol taky skupy na slovo?

mia.
20. jan 2010

Ahojte baby,

zazalienke aj slovakii gratulujem!
Pondeli, ale ani ten 22. január nie je zlý dátum, čo povieš?

ja mám dnes spavý deň, v noci som zas bola hore, tak som dobiehala zameškané... 😉 idem po malú do škôlky, dáme si nejakú prechádzku,nech sa trochu rozhýbeme... Zatial sa držte!

antoniab
20. jan 2010

ahojte

zazalienke a slovakii graatulujem prajem hodne zdravicka a mliecka ako inak 🙂 😉

liwka
20. jan 2010

pridala som do svojho albumu fotku Miska. je fakt krasny a vraj chrape ako tato, tak ha nezaprie 😀

monicta
20. jan 2010

Ahojte všechny, mooc gratuluji maminkám. Chtěla jsem se zeptat, jesli je tu někdo z Olomoucka, kdo má termín leden/únor 2010??? Moc děkuji za odpověď... 😀

andykca
20. jan 2010

Ahojte babenky 🙂 my sme dnes boli u detskeho Dr. maly sa mi tam tak preserkal ze az 😀 😀 😀 hanba ale tak co uz malinky za to nemoze hehe....

zazalienka graaaaaaaaaaaatulujem 🙂)))))vela zdravicka a hlavne toho mliecka aby maalinky bol spokojny 😉

slovakia aj tebe gratulacia 🙂 vidim ze niesom jedina s babankom nad 4kg xi

my prave skusame angelcare...uplna parada 🙂 uz budem kludne spat a aj motat sa po dome mam krpca pod kontrolou xi....

minix
20. jan 2010

baileysa, peknu studenu sprchu si dostala od manzela. 🙂

ja po dnesku citim, ze do dvoch dni by sme to mohli mat za sebou. Mala klesla, citim ju az skoro uz v nohavickach. 🙂 a zacal ma trosku boliet aj spodok, asi sa roztahujeme. Tak uvidime.

andykca
20. jan 2010

minix tak drzim paste 😉 inac s urcitostou zistis ci idete na to je ked si das teply kupel a ak bolest prejde - boli to len poslickovia a ak nie budes rodit (ja osobne som to vyskusala a dobre som urobila aspon som vedela ze sa to s urcitostou blizi - kedze z nemocky ma poslali domov s neistotou) 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre