Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

olienka12
27. apr 2010

na tej lavej fotke cely tato 🙂)

miska333
27. apr 2010

ahojte baby, tiez mam januaroveho chlapceka, tak by som sa k vam pridala a chcela by som vediet ci kojite, kolko vasi drobci meraju a vazia, co robia ako spinkaju a tak

katka22r
27. apr 2010

cau kocky aj sem dame jeden usmev..konecne sa mi podarilo odfotit ked sa laura usmiala 🙂
inak kocky mate niektora skusenosti s bejby sadou z aloe vera ale 100%aloe vera nie to kde je len pridavok s firmy LR dakujem

zazalienka
27. apr 2010

ahoj miska, vitaj medzi nami.. nejak to tu dnes mrzne, ale myslím, že sa všetky tešíme že je vonku pekne konečne.. aj ja už štartujem znova von s malým, kým neprší, lebo nejak sa nám tu mračí☹
ja osobne len kojím, žiadna voda ani čaje, a malý aj tak vyzerá🙂) 7600 g , dĺžku radšej ani nemeriam🙂))
katka, malá je zlatá, to náš MIchelin keď je na brušku, tak položí hlavinku dolu a vegetuje si.. žiadne trénovanie...

olienka12
27. apr 2010

zaza to ho prejde danko mal tiez take obdobie cucania rucky ked bol na brusku,ale teraz je zvedavy a snazi sa plazit za hrackami 🙂

mia.
27. apr 2010

ahojte,
... v piatok sme aj my oslávili 3 mesiace. Po dnešnej poradni máme 7150 g a 64 cm, tak sme zdvojnásobili pôrodnú váhu... 😀 malého stále kojím, ani čajík nehrozí - podobne ako zazalienka... 😉 no, doktorka bola z neho hotová, malý sa na ňu usmieval a komunikoval, pekne pásol koníky...potom sa dosmial - keď prišlo očkovanie... odvtedy mi málo spal , je mrzutý, čakám , že teplota k večeru vystúpi... ale Dr. povedala, že táto vakcína býva dobre znášaná, uvidíme...

dzobko
27. apr 2010

Mia, mozno to nebude take zleeee, nas maly to cele prespal, ziadne teploty ani mrzutost...pohodaaaaa, akurat ho 2x prehnalo, ale to tiez len tak mierne a bez boliestky, drzime palceky 😉

mia.
27. apr 2010

Dakujem, dzobko...
teraz mi, chúďatko, zaspal od vyčerpania, čo tak plakal. Nedal sa utíšiť, ani jesť nechcel, dala som mu panadol sirup, zrejme zabral.

olienka12
27. apr 2010

mia aj mne bolo povedane,ze deti dobre znasaju vakcinu a mali sme teplotu 😉 drzte sa

mia.
27. apr 2010

dík, no bodaj by to prespal.. lebo mne je tiež blbo, niečo na mňa lezie, bolí ma hrdlo, mám nádchu a si už aj teplotu.. idem si ľahnúť , kým malý spí... čaute...

evca35
27. apr 2010

čaute,
mňa v nedeľu akoby chytala chrípka - boleli ma všetky kĺby v tele - od drobných klbov v prstoch na rukách , cez chrbtciu až po kolená. Ťažko mi bolo malého dvíhať, prenášať, ale vypila som liter šípkového čaju - originál šípky - a spala som vkuse tri hodiny od 23,00 do 2,00 kým malý spal od 21,00 do 2,00, tak mi to pomohlo. Už je dobre.

Inak sa pripájam - pražská ZOO je krásna, len si treba rezervať jeden celý deň od otvorenia do záverečnej, my ju zbehli veľmi rýchlo, lebo sme boli len od obeda do záverečnej, a to sme nestihli všetko.

A ešte doporučujem ZOO v Dvur Králové, je tam aj Safari - otvorený autobus so sprievodcom prechádza pomedzi zvery.

Myslím si, že januárové detičky (a niektoré aj decembrové 🙂 ) sa podarili, sú krásne a šikovné. Náš stále na brušku nee, aj keď už podrží chvíľu hlavičku, ale padne mu dolu a plače. Na rukách už drží sám a krásne. Škoda že sa tu nedá pustiť ako rozpráva ... Rečník. A pri kolotoči v postieľke spieva 🙂

babush
27. apr 2010

ahojte,
ak aj my sa dnes hlasime po ockovani. Lejka bola super...trosku zaplakala..ale inak v pohodicke. Horsie je to teraz...mala zvysenu teplotu a ukladam ju na 3 krat (zatial) a to spi v mojej posteli s mojim pyzamom, aby ma citila 😀 tak hadam ju to ukludni. Moc mi cez den nespala, asi bola z toho trochu mimo, chudateno moje male.
no a aby som nezabudla mame 6.220g. Co je krasna vaha..ale ako vas tak citam, tak nie sme zdaleka taki velki, ako som si myslela 😀 😀
Mala som pocit, ze nasa mala Xena je najvacsie dieta v okoli, ale Mia aj Zazalienka nas teda tromfli 😎 teda vase dietka
Tak myslite na nas, aby sme mali lepsiu noc ako vecer 🙂

minix
27. apr 2010

mia, vela zdravicka. Ja som si teraz supla chlebik so syrom a cerstvou jarnou cibulkou, dnes sme sli okolo stanku a nemohla som odolat, kupila som si viazanicku. Viem, ze cibula je naduvacia potravina a bla bla bla, ale ked musis, tak musis. 🙂))

pridavam sa do klubu babatiek, co nechcu byt na brusku. Ked sme na chrbte, alebo nebodaj na rukach, tak skaceme, odrazame sa, robime hovadiny, vykrikujeme, ale ked sme na brusku, tak len fucime do podlozky a hlavinku zdvihnut ani za nic. Su dni, ked kukuckuje, ale je ich podstatne menej ako tych "nekukuckovych" 🙂) A potom sa jeduje, ze tak musi lezat.

babush, ja som dve noci po ockovani vstavala od polnoci kazdu hodinu, tak drzim palce. 🙂)))

dadulka2000
27. apr 2010

ahojte
🙂
my sme mali divoky vcerajsok,... chytili sme nejaku crevnu virozu (alebo ste to baby na nas cez internet preniesli?? alebo nas susedia otravili v sobotu na BBQ) 😀 , tak sme grcali a kakali vsetci okrem Ellie.
ale dobre ze to na nas prislo teraz - ako v piatok, ked ideme mat "road trip" autom na slovensko. 😎 tak dzrte palce nech to zvladneme. ideme cez Drazdany, kde ostaneme na par dni u znamych a potom budeme pokracovat dalej do RK.

ja sa musim pridat do klubu stastnych mamiciek, co ma dobre deti,.... a to ozaj,.... obe su uzasne, zlatucke. malokedy sa stane ze Ellie neposlucha, je super "vycvicena" 🙂

andykca
27. apr 2010

Ahojte....no ako citam, tak nas veeela babatiek vo vahe popredbiehalo...maly pri porode 4,414kg (teraz 6kg) takze som si myslela ze nam vela babatiek vo vahe nebudu stihat hehe

co sa tyka pasenia konikov - no tak to nas Patrik lubi hehe...ked je na brusku tak sa smeje a vyprava 🙂...mno a posledne dni ked ho drzim na rukach tak sa konecne nemusi hlavickou opierat o mna...juj zlatko moje sikovne 😵

tak dadulka veeela stastia na ceste 😉

dana333
27. apr 2010

pripájam sa k tým čo majú lenivejšie bábo po motorickej stránke- tiež nechce byť na bruchu a keď tak len na chvíľu, zato sedela by už od 2 mes. a ukecaná je až veľmi 🙂 Syn v jej veku už takmer lozil a ona sa ešte ani nepretočí z brucha na chrbát, aj keď dnes jej to takmer vyšlo takže by to malo byť cuby dup

minitrouble
27. apr 2010

zazalienka - ja tiez len kojim a moja mala ma napriek tomu len 5700g a 64cm 😉 😎 ...takze od toho to asi nebude zavisle 😝
my koniky pasieme celkom v pohode ale pretacat sa pretoci z chrbatika len tak na bok ..na brusko sa jej to este nepodarilo - zato ked sa s nou hram a gulam ju tak sa nahlas krasne smeje ako velmi sa jej to paci 😅 😵 😵

andykca
27. apr 2010

...ja tiez len kojim...k vode sme sa este nedostali 😀 ....ale ked uz o tom - tak dnes ma maly cucal kaaaazdu hodinu ☹ som zvedava ci aj zajtra bude taky hlados... 😀 😝

zazalienka
27. apr 2010

mini a ja že to ja tak kvalitne papám🙂) lebo ja mám ešte tiež popôrodnú michelinku... ja by som vcelku tých 5700 g brala, aspoň by som mala pocit adekvátnej váhy k veku🙂 dnes som stretla kočku, čo sme mali po sebe sekciu a malý mal 5500 g.. tak by som si ho bola popestovala, také bábinko... už som zabudla že Miško bol taký menší niekedy.. zato mne odchádzajú kríže a mangel ma každý večer natiera konskou masťou 😝

dávala som malému kvapky na kašeľ na lyžičku do trochy vody a kukol na mňa spôsobom že čím ho to idem otráviť🙂 ale chvalabohu už nekašle, nedusí ho, len ešte soplí.. to zvládneme a bude fain..
andy, my sme dneska prišli z prechádzky takmer s vreskotom, lebo herec papal o štvrtej, šli sme von a o piatej sa zobudil hladný.. žeby zasa šprintovali? Miško šprintuje od narodenia nonstop...

dadulka2000
27. apr 2010

Millinka bola hore v noci kazde 2 hodky - koli tomu ze ju bolelo tiez brusko a aj grckala,... tak som s nou dnes zasla ku dr, co ju aspon skontroloval a pochvalil nas, ze sa krasne krmime (aj ked stale neviem kolko vazi 😀 ) a ze ak ma tiez to co my, tak treba sa kojit castejsie v mensich davkach, nech to cele hned nevyvracia. ale ja som sa bala co ja budem mat dost mlieka, ked ja som tiez kazdy hlt vody hned vyvratila,.... 😲 , nastastie mlieko sa tvorilo (asi zo vzduchu 😅 )
uz nam je vsetkym ocividne lepsie, tak aj noc snad bude opat v normale.

olienka12
27. apr 2010

no neviem od coho to zavisi ale danko sa narodil 2600 schudol na 2200 a teraz ma po 17tyzdnoch 7kg cca nemam presne odvazene len na digitalnej som sa vazila s nim a bez neho. Predbehol aj deticky z porodnice kt. sa rodili 4kg
velmi sa z neho tesim,ze tak prospieva 🙂

inak roxy tu davno nebola nie?

olienka12
27. apr 2010

dadulka stastnu cestu prajem a ked dojdes do RK posli adresu, poslem ti cd 😉

dadulka2000
27. apr 2010

Olie, asi aj ja vyleziem na vahu a odvazime sa spolu,... alebo ju polozim na kuchynsku vahu ??? 😀 , len sa bojim ze ta ma rozmedzie len do 3kg,.... ale vidim ze Millie ma krasne Michellin stehienka a aj dvojitu bradu (ak nie uz aj trojitu 🙂 )
sranda, ze len z mlieka tak vela dokazu pribrat 😵

dadulka2000
27. apr 2010

Lenka,.. ok, diky moc. 🙂 ja sa ozvem z Drazdan,... ak dojdeme aspon tam 😉

minitrouble
27. apr 2010

no ja netusim od coho to zavisi to priberanie/nepriberanie ...ale ani romanka mi nepriberala - asi mam na hovno mlieko alebo moje baby nie su velke jedacky alebo co ...ale kedze sa to opakuje presne ako pri romanke tak mam skor tendenciu verit tomu ze moje mlieko je nejake LIGHT 😎 😝 a len dufam ze vydrzime sa kojit aspon do tych 6mesiacov a potom pojdeme na UM aby aspon trosku siminka pribrala a neskoncila na infuzkach ako jej starsia segra 😖 😒

nella1
28. apr 2010

maminky ako vam zaspavaju vasi drobci? 🙂 nasa malinka vacsinou musim ju dat do kocika a ist von lebo doma moc nechce a take nieco ze by som ju dala do postielky lezkat a nech ide spinkat cez den to nehrozii strasne sa hneva ale v noci je to znova v pohode ked ide spinkat v postielke... cim to asi je? alebo ked spinka doma tak ju rychlo uspinkam v kociku ale to tak ze ju musim chvilu nosit v tom ale ona je znova taka sibalka ze ako nahle ju polozim a nechodim s nou tak sa hneva 😒 alebo tiez vacsinou ju musime nosit na rucickach lebo ako nahle ju polozim niekde vydrzi chvilku a opat sa hneva ze neni pri nas? je to normalne u babatka?

gucz
28. apr 2010

Dobré ránko

babulky ktoré ste mi poradili ten pampyshop.sk moc ďakujem, už má aj Mišenko peknú postieľku 🙂

k mliečku, ja tiež neviem,,,, či mám nejaké light 😀 , ale drobec tiež pýta papať často (aj každé dve hodiny, aj v noci), no a z jedného prsa mu nestačí, tak mu musím dať aj z druhého, inak si vypočujem koncert.... Zajtra ideme na poradňu, tak sa spýtam lekárky čo s tým, však si pripadám, že nič iné nerobím len kojím, a to sa ešte musím starať aj o malú a domácnosť. Keď sa konečne vychystám s deckami von, tak sme len chvíľu, lebo Miško zasa pýta papať 😒, Laurika plače že chce byť vonku... . Ale zdá sa mi, že trošku pribral, rátam, že má tak 5,5 kg

minix
28. apr 2010

gucz, jake hniezdocko...jak kukucka tam lezi a sleduje.

No, nella, my sme v tomto asi specifikum. Uz sme sa o zaspavani babatiek bavili, kazdy to ma inak, aj ked my patrime asi k tym najhorsim.

Ak sme cez den doma, tak tahame take snury, ze 60-90 minut sa hra, potom zacne byt umrncana a to je znak, ze chce spat. Tak ju vezmem na ruky, pohojdam asi 5 minut a zalomi, tak potom spi alebo v postielke, alebo na sedacke, kam ju prenesiem alebo polozim. Doma viac ako hodinku cez den neprespi. Ak ideme do kocika, tam potiahne aj 3,5 - 4 hodiny, aj ked v poslednej dobe sa budi po hodine a potom sleduje, co je okolo.
A vecer nam trosku trva, kym zaspime, lebo sa znova musime pohojdat na rukach a to potom spi uz vo svojej postielke, kam ju prenesiem a to spi ako dudok. Ale to, aby som ju polozila do postielky, natiahla nejaky kolotoc, pobozkala a odisla, nehrozi, ona jednoducho nezaspi. Mozno neskor, ale zatial nam to jednoducho nejde.
Aj ked uz som zacala nejake oducacie metody, aby si zvykla, ze sa coskoro bude zaspavat inak.

Ale spanie je u nas katastrofalne, nehovoriac o tom, ze vcera sla spat o 21, vstavala na krmenie o 24, 2, a o 5 uz definitivne hore, tak sme sa museli hrat v posteli, potom sa strasne pos.ala, tak sme zasa stravili 20 minut na prebalovaku, hrali sa s lienkou a znova spali od 6-6,50. Neviem, ale to spanie jej ostalo katastrofalne po ockovani v piatok, neviem, ci to tomu mozem pripisovat, ale zatial to pripisujem.

dadulka2000
28. apr 2010

ahojte kocky
tak my patrime k dobrym spacom,... cez den potiahne aj 2x po 3 hodky a v noci spime od 20.30 do 2.30 a potom este jedno krmenie o 6.00 a zase spi do 9.00, ked ju musim este v spacaku nalozit do kocika a prebehnut cez cestu zaniest Elku do skolky na 3 hodky. (co ma caka o 5 min) 😀
kazde babatko je ine,...a nic netrva vecne,.... to sa vsetko zmeni a prejde, nebojte sa 😉

bebel
28. apr 2010

Nela, u nás detto.
Doma sa cez deň nespí. Jedine zaviazaná v šatke na mne.
Takže som nútená kočíkovať po vonku alebo jazdiť autom a nezastaviť, inak je hneď hore.
Najprv spokojná a pozerá a usmieva sa, no po štvrť -polhodine je nespokojná a chce ísť na ruky alebo na prso. 😅
Minitrouble: light mlieko je blbosť...bude to technikou sania/priloženia, možno bradavkami ....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre