Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

brinzulka
7. júl 2010

lucim-POPISE 😉 ...t.j. snimok, sono 😉

lucim
7. júl 2010

brin sak ja chapem, aj nejaku basnicku alebo obrazok mi tam moze popisat, ale prosim fixkou, perom by to mohlo boliet. 😀 😀 😀 😀 😀 😀
a to robi u vas doma v novej kuchyni? 😀 😀 😀

majkas
7. júl 2010

@brinzulka tak ked ma zajtra poslu dokelu ze este kojim tak dojdem 🙂

brinzulka
7. júl 2010

lucim-ja chapem, ze je streda....ale na totok sa obrat na V.

lucim
7. júl 2010

brin dobreeeeeee 😀 😀 😀 😀 😀 😀

traktor
7. júl 2010

ahojte..oslavencovi gratulujem 😵 😵 😵 cokoladku som si povinne dala 😉 ..a lucimka vsetko naj naj naj k vyrociu a nech vam to takto klape dlho, dlhsie, najdlhsie 😵 😵 😵 ...a konstatovanie z dneska...moje 4 deti mi stacia...2 som velmi rada vratila, ....vyskusala a neprosim 😀

traktor
7. júl 2010

@nykyta som rada, ze si sa ozvala...a nech uz je vsetko v poriadku 😵

lucim
7. júl 2010

traky tak uz tam nemas skolku a skolu dokopy? ja by som 6 nezvladla, klobuk dolu 😉

traktor
7. júl 2010

@lucim nie od piatej som maminou len 4 deti 😉 ...este ma to caka v auguste a na dlhsie...ale no aspon mam istotu, ze ich mozem vratit 😀

lucim
7. júl 2010

traky a ty kedy a komu pozicias svoje deti? 😉

traktor
7. júl 2010

@lucim ...ja nikomu......laska sa nepoziciava, laska sa uziva...a ja si ju uzivam 😵

traktor
7. júl 2010

..inak uz zas nie je leto...zas len prsi...to su prazdniny...pred 2 dnami sme vycistili bazen a napustali vodu, ..aono len prsi a prsi..mozme zas vypustat..

vendulacky
7. júl 2010

Ahoj koníkovky moje, přidávám pár fotek, víc nemám, lítala jsem jak na sabatu a na focení nebyl čas. Ale byli tam i jiní fotografové, tak musím počkat na fotky od ostatních.

Jinak v kostce: v pátek jsem jela do Čech pro dort, kytku na stůl a maso na grilovačku a že vyzvednu mamku, odvezu si jí sebou a pomůže mi naložit maso a dopoledne načančat stůl, nafouknout balonky a tak..vše šlo podle plánu až do chvíle, než se mamka málem přizabila na schodech a spřetrhala si vazy v kotníku. Tak jsem místo odjezdu domů běhala po nemocnici a rentgenech a na sádrovnu...mamka mrzák, sádru ještě bez podpatku, tak jsem jí odvezla domů a jela nach dojčland okolo 8 večer sama....maso jsem nakládala do 11 v noci a ještě půl hodiny jsem sklízela po sobě ten svinec🙂)
Od rána přípravy, mezitím jsem běhala okolo emmy, ta lezla zas po vejškách a já jí jen seškrabávala dolů🙂
X nebyl v pátek na noc doma, byl zapíjet mimčo, vrátil se až v sobotu v dopo, takže jsem na vše byla sama. V půl druhý odpo přišla první návštěva, já ještě upocená, ale měla jsem naštěstí hotovo. Tak rychlá sprcha a lítačka nanovo. To víte, mamča mi moc nepomohla, naopak jsem měla nechodící dítě navíc🙂))
A tak se trousily návštěvy až do večera..byla jsem pak docela grogy a přesto jsem vydržela kecat se segrou na balkoně do půl 2 🙂)
Ráno vstávačka a den jako každý jiný - lítačka okolo emmy🙂
V pondělí do práce na 10 hodin a v úterý odjela rodinka, takže až pak nastal ten opravdový klid..až do dnešního dopoledne, kdy jsem začala postupně uklízet barák nanovo...jsem nějaká chronicky unavená, ale dneska už byl čas i na dopolední a odpolední spánek s emmou, tak se brzo dostanu do formy🙂 A to jsme dnes už zvládly opět brusle🙂

Takže máme doma velkou holčičku, které jsem mimochodem včera našla dvě nové stoličky na levé straně, takže máme doma 10ti zubce🙂 A vypadá to, že se jí rvou i na pravý, abych toho neměla málo🙂 Docela ty stoličky protrpěla, průjem, bolesti, teploty a o ukňouranosti a nepokoji ani nemluvím....tak aspoň to budem mít brzy za sebou.

Taky uděláme i 3-4 kroky a žuch, ale jen když jí postavím. Sama, kdy stála někde u gauče se odhodlala asi jen 3x.

Jinak koukám, že němci mají po prdeli a jedou domů🙂 ale musím říct, že jim to fakt šlo, ale nemusí mít všechno, že... 😅




vendulacky
7. júl 2010

traky, tak tady nastane od zítřka do pondělí to pravé peklo, teploty se mají přehoupnout přes 35 stupňů, tu chcípnu zaživa a emma chudák tepřiv....ale neboj, pošlem počasí k vám ;)

Jinak přejeme lucince a vašíkovi krásné výročí a další léta v pokoji, radosti a bez problémů a hádek ;) Teda nějaký menší hádky bejt můžou, aby bylo nějaký to príma usmiřování 😀

vendulacky
7. júl 2010

sranda, ulice ožila, do teď neprojelo 2 hodiny auto, ani živáčka nebylo vidět🙂)

lumina
7. júl 2010

ahojte mamicky, dakujem, ze ste si vcera spomenuli na moju malu elu, ani sa mi nechce verit, ze uz ma rok, dakujem ani za gratulaciu 🙂))

lumina
7. júl 2010

pridavam aj nejake fotky a este sa musim pochvalit, teda moju malu, ze sama krasne chodi uz mesiac 🙂 a blaboce cele dni, vie uz povedat vsetko, len este neviem v akom je to jazyku 😉

nina41
8. júl 2010

Dobre ranko 😵

lucia32
8. júl 2010

Krásne predpoludnie 🙂
Baby krásne bábiky doma máte a aké šikovné....juj aj my sa už tešíme na rôčik, budeme mať doma veľkú slečnu, už len 17 dní 😀
A dnes majú 3 kočičky 1 rôčik, ale tabuľku nechám na Ani 😵 A potom zablahoželám 🙂

ani3012
8. júl 2010

@zmurkaz Zuzanka má dnes 1. rôčik 😵
Zuzka sa narodila o 11 dní skôr ako pán doktor predpovedal 8.7.2009 s pôrodnou váhou 3165 gramov a mala 49 cm
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/zmurkaz/albu...


@asparaguska Denkáčik 😉 má dnes tiež 1. rôčik 😵
Deniska sa narodila o týždeň skôr a mala 3050 gramov a dlhá bola 49 cm
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/asparaguska/...


@kozicka Nina má tak isto 1. rôčik 😵
Ninka sa narodila o 16 dní skôr ako sa plánovalo s váhou 3240 gramov a mala 49 cm
nemá aktívny fotoblog 😒



@arci Emka má 1. rôčik 😵
Emka sa tiež narodila v tento krásny deň a to s váhou 3080 gramov a mala 47 cm
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/arci/

zuzkalenka...................08.8....................Lenka má dnes 11 mesiačikov 😵

Júlové mamičky a ich uzlíčky prajú veštko najlepšie k prvému rôčiku a aj k 11 mesiačikom 😵 😵 😵 😵

Meniny oslavuje: Ivan, Ivo, Kilián, Perikles
Meniny oslavuje v ČR: Nora, Kilián, Perikles

Kalendárium:
♦ Svetový deň alergií (Svetová alergologická organizácia – WAO, pripomína sa od 2005)
♦ Deň videohier

ani3012
8. júl 2010

@lucia32 už ! ale máme ich štyri 😀

ani3012
8. júl 2010

@lumina super fotky,mala je rozkošná 😵 hlavne v tom širáku 😀

ani3012
8. júl 2010

@vendulacky chudák maminka ☹ ja som mala len zapálené väzy a bolelo to jak šlak. že nech sa dá čím skôr do poriadku.
A na oslavách to tak býva,že budeš ulietaná a upachtená a namiesto príma den budeš ráda,keď sa to všetko skončí. 😀
teda aspoň u mňa to tak je.Ale som rada ,že prídu 🙂
A vy dve -ty a segra- vás by som nechcela stretnúť ! Počítam,že by ste ma nepustili k slovu. 😀
A Emka ešte nechodí ? Som myslela,že po tom skákacom videu na lehátku ti bude utekať jedna radosť.A zúbky fúkam,nech už je to vonku,nás to ešte len čaká (máme len spodné dva)

ani3012
8. júl 2010

@katkah no nádherná tortička ! Júlovky sú šikovné gazdinky (ako ktoré,že ani ? 😅 😀 )

@anavi85 cez deň sa tu skoro nikdy nič nedeje,všetci sme vonku alebo leňošíme 🙂
Aj vám kúri tak počítač ? 😠 😉

@inneska ten chlapček mal zomrieť ešte v roku 2008 v decembri.Tak som niečo postrehla

@traktor tiež som myslela na Paťuška Ineskinho,aj som chcela v tabuľke spomenúť,ale nevedela som či môžem !
@inneska ale myslela som aj na tvojho ,aj Ivkinho a aj @leva má Patrika 🙂
No a myslela som aj na Rei 🙂 a inak čím viacej sa detí varuje,tak tým je to lepšie.Uvidíš 🙂

traktor
8. júl 2010

ahojte, oslavencom gratulujem , vsetkym posielame pusinku 😵 😵 😵
@ani3012 ..ani kurnik...na rei som nemyslela...vsak ona tiez patricia...tak vsetko najlepsieeeeeeeeeee aj ked neskoro...a pre mna je to furt rei 😀 😀 😉

ani3012
8. júl 2010

@katkah heh vitaj vo svete kakaných kobercov 😀

@lucim ti kazí autoritu,krpec malý ? 😵
že podpíše na prso 😀 😀 😀 😀 to bolo dobrééé ! Som zvedavá,čo ti odpísala-odpoveď je asi na druhej strane 😉

@sonya16 ale vieš ako to poteší,keď vidím,že tabuľka sa nepísala zbytočne ? 😵

@nykyta super ,že je Martinko OK ! A neboj,ešte ho vykŕmiš 😉

@nina41 mňa sa nepýtaj čo variť 😝 my môžeme skoro všetko a aj tak nikdy neviem,čo budeme jesť 😀
No ale tie choroby...... 😒

@jennna áno,je to chodenie !!!! Ráta sa to 🙂 No a pokiaľ by sa ti Dianka nezdala,tak skôč aj k lekárke,nech ti na ňu pozrie,hej ? 😉 A ako písala @majkas,tak to môže byť,že mala teplejšiu vodičku a pri boľavej riťulke ju to zaštípalo



ani3012
8. júl 2010

@brinzulka 😀 😀 😀

@lucia32 no super,že Naty už krokuje ! Ja sa teším na budúci rok na stretko,to už budú veľké slečny a dohodneme meeting niekde v parku ako písala traky na aničke napríklad.Vy ste tam už tiež boli ?

ani3012
8. júl 2010

no pekne som si s vami pokecala,idem dovariť obed 🙂

ani3012
8. júl 2010

a som si nevšimla infošky o Zuzanke čo mi poslala @zmurkaz ,tak ich hádžem teraz dodatočne 😉

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Zuzanka vie povedať pá pá (aj ukázať)mama, tata, baba, dede, hava, haf, ftááá (akože vtáčik), cici (akože mačička), čeče (akože pekná vec), me (akože mlieko), bába (bábika).... ukáže ukazováčikom čo chce ....aj zatvára ručičku keď niečo chce podať (akože daj daj) a kýva klávkou na súhlas . Vie si nájsť maca, bábiku - dá ju do kočíka a pokočíkuje , chytí si bábiku na rúčky a zaspáva ju (robí bábe hááá háááá) , a aby to bolo komplet - tak vie aj s lyžičkou bábu alebo medvedíka nakŕmiť
Ukáže so 100% istotou pupok často úspešne aj očko,uško, nos a pusu ...beááááme o 100-200 už asi od 10 a pol mesiaca
Papá väčšinou moje mliečko ale už sme mali aj fázu, že jedla obed a večeru a akoby aj raňajky - veľké dávky to neboli - ale pre nás úspech a pijeme vodičku ... ešte sme nedávali žiadne alergény...to nás čaká po prvom rôčku.
Prekonali sme niekoľko soplíkov a ovčie kiahne..... vyšlo nám 7 zúbkov a asi máme nejaký ten ešte práve na ceste...
Zaspávame v babyvaku - ale do 10min sme tatam a potom šup do postele ...cez deň spíme tak 2 krát ...niekedy dlhšie - inokedy kratšie

No čo dodať ? Všetko najlepšie !!!!! 😵 😵 😵 😵 😵

raona
8. júl 2010

ahojte babule, som tu na skok len...

vsetkym oslavencom vcerajsim, minulym, dnesnym a buducim.. vsetko naaaaj.. zelame..
nechodim sem casto , aa ani nie som kazdy den na nete, mala ma dost zamestnava, ked su horucavy hrame sa vo vnutri, cez vikendy vzdy nejaka oslava, alebo sa niekam vyberieme, a ked mala spinka zvycajne okolo obeda potiahne hodinku dve, tak ja zatial varim, upratujem, zehlim.... vsak asi poznate...a najnovsie v zahrade bolo kopec buriny, tak vcera som tam makala az do vecera aj s malou 😉 Ma 4 zuby, uspesne chodi sama, tak ju nemusim stale za rucicku tahat, onedlho sa blizi jej prvy rocik, tak sa tessiim bude oslava 😉 😉 , dneska troska oddychujem a idem si konecne urobit palacinky, na ktore mam uz dlhsiu dobu chut..
nestiham vas docitat, tak neviem co sa tu deje, nedeje..
tak, viete ze zijem, tak prcham varit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre