Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

zuzpolka
6. jan 2009

alicka ahooooooooooj 😀
no je pravda že som tu už pomenej ale nejako nestiham alebo čo 😕
ale vždy večer sem nakuknem to nevynecham nikdy 😀

graziela
6. jan 2009

Dakujem za pochvaly za deticky moje 🙂
Dora, tak to aj mna maly niekedy tak tapka, hlavne ked ho kojim posediacky..tatino ho naucil tap-tap, väcsinou si tapka po nozickach, ale ako hovorim, aj mna si obcas tapne 🙂
Alicka, no Jurko sedi celkom obstojne, aj ked ho este tiez vala, potrebuje podporu zozadu ale vydrzi uz chvilu aj sam...no prevalovat z chrbatika na brusko sa mu este nepodarilo, ale uz mu vela nechyba...a este co mu v posl. dobre robi radost, je hospanie na nozickach..ked si ho dam tak obkrocmo na moje stehno, tak tak napina nozicky, odraza sa a hopsaaaaa....taku velku ma z toho radost...a take super grimasy pritom robi, ze mu krasne vidiet ten jeho 1.zubcek...

graziela
6. jan 2009

hospanie=hopsanie

zaza_na
6. jan 2009

ahojteeeeeeee 😉
tak sa mi predsa podarilo este sem nakuknut 😉
grazi, vy zase chorucki ☹ dufam, ze rychlo vyzdraviete a uz nebudete musiet atb. chudacik Jurko. sa ich cosi nauziva... 😔
dori, aj nasa Lili presne tak, ako vravis. niekedy uz nemozem od nej ani na krok, spusti revy az hroza a ked zaspava, tak ju musim drzat za ruku. no a zaspavat vacsinou musim ja. pri manzelovi cesto place a xce mna 😖
ja obliekam asi tak ako zuzpolka: pancusky, hrube ponozky, nohavice, body s dlhym, tricko s dlhym, svetrik, kabat a do fusaku, v ktorom ju este prikryvam dekou. a pravdaze rukavice a ciapka. ale ruky musia ostat vo fusaku, inak by rukavice nestacili 😀 dnes sme takto boli vonku na 2 hodiny. bolo tu asi -10 a ked sme ju vybrali, tak mala ruky take akurat, ale nie horuce a nozicky mala trosku chladnejsie... takze je to tak akurat asi...
inak predminulu noc nam spala dost zle. 2 hodiny sme ju v noci uspavali, uz aj na rukach a ona len plakala... tak dufam, ze sa to nebude az tak casto opakovat... aspon to plakanie by nemuselo byt 😅

zuzpolka
6. jan 2009

grazi, pekne fotečky 😉

graziela
6. jan 2009

No, idem ja uz hajuskat, nech sa aspon dnes cosi vyspim...ktovie kedy ten buntos vstane...odvtedy ako zaspinkal (20 hod.) uz zaplakal asi 3x, co som musela k nemu utekat a utisit ho...a chudatko dcerenka sa vzdy strhla, lebo spinka hned vedla neho na posteli...ked jej sa to vzdy tak velmi rata, ked moze spat s nami v spalni a ani to jej nevadi, ked sa Jurko budi a place... ale aj ja to zboznujem, ked mam obidve deticky vedla seba a pocujem , ako dychaju a spokojne odfukuju nocnym spankom, joj...
Tak vam teda prajem dobru nocku 🙂

zaza_na
6. jan 2009

jeeej grazi, vianocne fotecky. pekne 😵 Jurko sa tam tvari tak vazne a mudro 😀 😝

alica147
6. jan 2009

zazi ahoj 😉

no babenky ja sa s vami lučim bo ráno treba vstávať do roboty 😝 tak sa tu majte,pekne v noci spinkajte, pa pa 😵

zuzpolka
6. jan 2009

ja sa tiež už lučim, idem hajušat 😀 dobruuuu nocku všetkyyyym 😉

maximkomiruska
6. jan 2009

Ahojte. Alic ja sa pripájam len večer najčastejšie,malý zaspí tak môžem. Inak,dosť ma zaráža koľko vám babatká spinkajú-čítala som si spatné príspevky a som šoknutá 😲 ja som rada keď Max spí hodinu,dve v kuse.
NOci boli ťažké ale my už máme 2 zuby!

graziela
6. jan 2009

Alicka, dobru noc 🙂 Este som nakukla, vidim, ze Zazi pise...no, Zazi, Jurko je nie ze ZASA chorucky, ale este STALE...spred Vianoc mu to este celkom nepreslo, tak nam doki predlzila liecbu...mne sa uz zdal celkom v pohode, ale hrdielko je este cervene a kasle, tak pre istotu...Aj ked ja som uz tiez nestastna z tych atb, co uz stihol uzivat...dufam len, ze z toho vyrastie a ze sa mu posilni imunita...chvalabohu, ze jeho vzdy aspon horucky obidu, lebo to by bolo este horsie...dcerka, ta mava horucky 40-tky, takze pri nej to byva vzdy perne...no co uz, musime to nejako vydrzat, kym deturence nepodrastu, tie choroby proste patria k detstvu ....
Alicka, pekny pracovny den ti prajem zajtra, nech ti to vzdy rychlo prejde 🙂

maximkomiruska
6. jan 2009

V každom prípade dobrú noc všetkým
Alic ahoj zajta!

zaza_na
6. jan 2009

no, ja som pred chvilou prisla, ale uz sa tiez poberam 😝
dobru noc vsetkym prajem 😉
maximkomiruska, nasa pospi tak 30-45 minut vkuse. pred dvoma dnami spala poobede 2 hodiny vkuse, ale to si dohanala ten nocny deficit, ked sme ju 2 hodiny uspavali 😅
vonku pospi maximalne pol hodinku, zriedkakedy 45 minut 😉
ale mne to nevadi. ked jej to staci a je vpohode, tak je to vpoho aj pre mna 😉
ale uz vazne idem. dobru 🙂

zaza_na
6. jan 2009

grazi, som myslela, ze znovu ochorel. tak to je stale ta ista choroba? ale to je uz dlhoooo 😲
citam, ze si uzijes aj pri dcerke. mas teda uz prax s tymi chorobami. ja neviem, co si pocnem, ked ochorie ta nasa. zatial mala len sopliky... ale vsak budeme si musiet vediet nejako poradit 😅
papa a alica, nech ti to rychlo zbehne v robote 😝

alica147
6. jan 2009

dakujem všetkým ahojte 😉

dididi30
7. jan 2009

dobre ranecko zeny 😀

no mam co citat, ale az neskor ideme do skoly 🙂

grazi pekne fotecky, tusim sa maly podoba na teba 😉 a skore uzdravenie, my sme zatim ok, ale ked ty napises,ze ste chori tak uz aj my , tak pfuj pfuj, nech nas to obide 😉 a od vas odide 🙂

pekny dnik zatim 🙂

emmillya
7. jan 2009

ahojte 🙂

tak mi sa zas s niecim ideme popasovat. Sonicka uz v noci nespala pokojne, nad ranom sa budila, ale az rano som si vsimla ze je teplejsia , teplota po odcitani 38 st. ☹ popri tom ako som jej ju merala v konecniku tak supla taku hnacku ze koniec 😢
Dokina kazala panadol sirup, ryzovy vyvar , cajik. No bez mlieka 😕 Sa jej to hovori, ked my caj a vyvar len po lyzickach a s velkym placom, ani na striekacku , len tak nasilu. 😒
Ze ked klesne teplota tak mozem dat mlieko -nutrilon papkame. Urobila som jej nutrilon do toho vyvaru lebo inak by som do nej nic nedostala a potom este som trocha vyvaru nacpala lyzickou. 😖
som zvedava co bude... panadol mozem az po 6 hod. , tak dufam ze teplotka nestupne
tak pekny dnik prajeme vsetkym 😉

dora01
7. jan 2009

ahojte 🙂

emily, tak sa drzte, hadam ju to rychlo prejde

mi sme mali noc klasika, dieta na 4och a pisti a pisti, teraz spi na balkone, teda dufam cosi mi sumi vo vysielacke

dudri
7. jan 2009

Katka buva
Vcera bola hore od15h-18.30. vzdy spi okolo o 17-17.30h tak o 18h sa kupala a trocha papala a zaspala . myslela som si bude dlho buvat- 🙂 naopak hodinu sa zobudila ☹ hore do 21.45h 😖 byva raz za mesiec dlho hore az do 22h. mala potvora. vzdy sa kupeme o 18h.

Katka sa oblieka body s dlh.rukavmi,pancuchy,hrube ponozky,mikinu,capicu,rukavice,overal-oteplovacku. fusak a nanoznik. jej akurat

dnes bude Katka obed mrkvicku+zemiaky+brokolica
ja-veprozeliknedlo-kzyla kapusta a zemiakove knedle zo včerajsi obed mnaaaam

Luci, si biomama 😀

ribizek
7. jan 2009

ahojte.
Zdravím všetky maminy a detičky a prajeme trošku oneskorene krááásny celý rok 2009.
Trošku sme si predlžili pobyt u našich, vrátili sme sa len v nedeľu, pondelok som si vyhradila na týranie /zubárka a pod./, do toho pranie, včera taká pohodička s tatom, len mi na prechádzke umrzli nohy a reku dnes sa musím polepšiť. 🙂

U našich bolo super, len sa mi začala tvoriť pneumatika okolo pása. 😀

Som čítala, kam pokročili vaše detičky. My sme tiež taký priemer. Bľaboce jedna radosť, najviac sa zabávam na tých jeho "dablamablatatama", niekedy mám pocit, že niečo povie, ale sedieť sa mu nechce. Prevráti sa na bruško hneď, začína zasa vystrkovať zadoček a posúva sa dozadu /zasa preto, lebo robil to asi pred mesiacom a potom sa mu odnechcelo 🙂 /, ale keď ho posadím, tak za pár sekúnd ide do boku alebo dopredu. Ale čo, však spevnie a naučí sa. Zubadlá máme 2 dolné, ale boli sme u našich u doktorke pre kvapky, mal plný noštek a zdalo sa jej, že sa "plnia" aj tie horné. Ja len dúfam, že sa nebude ponáhľať.

S tým krikom, keď idem na chvíľku z izby, je to rovnaké ako u vás. Tiež sa stále pýta ku mne na ruky, ak je u iných, ale u tata je rád. Aspon že tak. Len sa nám pokazilo spanie. Zaspáva pekne, snažím sa ho nakojiť skôr, aby nezaspal na prse. Horšie je to nočné prebúdzanie, aj keď táto noc bola fajná. On by sa aj ukludnil, na prse, no to mu nechcem dávať každú hodinku. Tak niekedy bojujeme, striedame to s čajíkom. Chcela som ho nechať aj vyplakať, ale na to som ja mäkká, ja som už po 2 minútach nervavá a nevydržím to. Našťastie si poplače a zatiaľ /klop, klop/ sa vždy do tých 10 minút akosi utíši.

No dobre, už som sa rozpísala ako český žandár. Idem ešte pozrieť, tuším ste niektorá spomínali, že je tu téma ako podporiť otáčanie a sedenie bábätka. Tak to chcem len tak preletieť.

dididi30
7. jan 2009

emili, sonicke skore uzdravenie, co tak z nicoho nic? chutiatko
nejdu jej zubky?
inak ja davam taky sirupcek a tam pise kazde 4-6 hodin, tak mozno mozes aj skor

dora01
7. jan 2009

no uz je hore idem

dudri, aj ja malemu varim prave to iste a este kusek cukine a masko 😀

dudri
7. jan 2009

zaciatok prkrimujeme od 31.12 maso az mesiac

dididi30
7. jan 2009

grazi ja som dnes nasla ten mrazeny spenat v kockach, tak som ho hned kupila , taaaaak sa vytesujem, boze sak tu maju aj to co nechcem, len nemam prehlad 😀

my dnes mame kariolik , petrzlenik, zemiacik v hippke 😀 😉

zaza_na
7. jan 2009

dobry dnik vsetkym 😉
my sme mali noc dobru. zobudila sa o 3.30, nakojila som ju a zaspinkala pri nas v posteli. a spala do 8.15. som mju nechala pri nas, lebo som sa bala, ze sa zobudi, ked ju budem prenasat do postielky a budeme zase uspavat 2 hodiny 😅 pockam asi zopar noci a necham ju pri nas od nocneho kojenia do rana a potom znovu skusim jednu noc preniest do postielky...
emmily, skore uzdravenie prajem Sonicke. dufam, ze vam to rychlo prejde 😔
ja este neviem, co dnes Lili navarim na obed. som citala, ze strukoviny az niekedy od 10. mesiaca a ja jej veselo davam hrasok 😲 😝 ale nic jej to nerobilo, tak neviem... asi ho radsej predsa len vysadim...
inak, segrenka kupila syncekovi stucne (navleky na nozicky) a strasne sa mi to zapacilo. aj sebe by som. tak hladam na nete. mate niekto take daco? 😉

dora01
7. jan 2009

zaza na, ja som uz nad niecim takym rozmyslala, ale na kolena, lebo sa mu smyka na plavajucej podlahe, ked chce stvornozkovat, alebo roztrihnem dake ponozky protismykove, co ma uz rozgajdane, tak budem mat navleky raz dva 😀

dora01
7. jan 2009

a este ma napadlo, baby co mate podlahy, maju vase deturence studene ruky, lebo nas ich ma jak lady dakedy a na koberci sa mu nechce byt

dididi30
7. jan 2009

zuzka ale tu v anglicku su strukoviny podavane uz do 4 mesiaca, teda my hrasok davame, pohodka 😉 inak lepok sa tiez moze do 4-6 mesiaca,tak moze aj chlebik.....len neviem ci v chlebe je vajicko, bo bielok sa moze az od roka, jaj je to domotane, ale neva, no nejako to skombinujeme 😀

radka idem kuk, my mame koberec(hm sak anglicko) ale aj tak ma drobec studene rucicky, aj nozky, este aj puzzle ma a dam mu na to neku a on ide aj tak mimo, tak to si nepomozeme....
inak v anglicku ci podlaha ci koberec deti hole nohy, iba v bodinkach a su zdrave 😎

ribizek
7. jan 2009

zazi - jedna moja známa robila také štucne zo svojich starých ponožiek. Nejako odstrihla spodok a upravila to. A tuším mi spomínala, že v májovkách to frčalo - ona má májovčiatko. Skús tm kuknúť, určite ti poradia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre