Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

dididi30
10. jan 2009

baby ja som dnes s detmi sama doma. ale poviem vam, upiekla som plnene linecke kolaciky, pizu, chystam strudlu tvarohovu a este grilujem cukinu papriku a porik v olivovom a sezamovom olejiku 😵 no som sikulka coooooo 😀 😀 😀
a zajtra polivocka, morcacie grilovane a kuracie stehna a do stredy nevarim, jupiiiiiiiiiiiii 😅

kikaamajko
10. jan 2009

Gali ty si iná šikovnica 😀 Malý teraz tu búcha o zem hrkálkou a vytešuje sa z toho, však ked má holú riť, čo by sa nevytešoval 🙂 ja idem zachvilenku podojiť kravku, to som sedláčka čo?Inak Gali ja som vyštudovaná veterinárna sestra a ešte aj vyučená kuchárka 🙂 Pasuje to nie?
Pizu by som si dala veru, musím dakedy upiecť. A akú robíš? Ja mám najradšej šunkovú s ananásom. mňam.
Dneska Majko vydržal doubeda trištvrte hodinu revať v posteli kým zaspal, má výdrž.Predtým som s tým nikdy nemala problémi, položila som ho do postieľky a zaspal ale odkedy bol chorý tak je taký prívesok.

weroni
10. jan 2009

Ahojte mamičky,
ja akosi nestíham, nestíham vás ani čítať, tak aspoň v skratke napíšem čo máme nové.

Esterka sa stále čoraz viac hýbe. Od 5,5 mesiaca sa vlastne plazí, posledné dva týždne sa už stavia na štyri. V lehátku keď ju na obed kŕmim sa úplne sama posadí, a nielen to, celkom sa predkloní a vytáča sa do oboch strán, robí inventúru v miske s ovocím, preberá všetko čo na stole nájde.😀 Priznám sa, mám problem ju nakŕmiť niekedy čo tá robí v tom lehátku.

Zub ešte furt nikde

Papkáme už: mrkvu, zemiak, brokolicu, kafriol, petržlen, tekvicu a zajtra vyskúšame cuketu Chutiť jej veľmi chutí, čomu sa teším, zo zvedavosti som si zmerala čo asi zje a je toho vyše 170 ml 😀

Keďže už budeme mať bud. týždeň 7 mesiacov, začnem pomaly za

raďovať aj druhý denný príkrm - doobedné ovocie. Ale najprv chcem ešte tú cuketu priradiť medzi zeleninu, ak dostanem niekde tak patizón a ešte por. Keď toto všetko bude dobre znášať, pridáme pomaličky mäsko Ináč za posledné tri týždne Ester pribrala 500 gramov, včera sme boli na poradni 🙂

V utorok nás čaká očkoavnie proti pneumokokom, dúfam že to dobre dopadne.

Strašne veľa vecí už Esterka spoznáva keď počuje hudbu, tak začne tancovať a keď jej poviem ťapi ťapi a dám jej moju dlaň tak mi o ňu začne ťapkať svojou ručičkou Hráme sa na schovávačku, za plienkou alebo kusom oblečenia, lozí po celom dome najmä cez prah ju to strašne baví

So spánkom je to tak že mi zvykne spať doobeda aj poobede - ale dĺžka je vždy iná. Niekedy -ako napr. včera v šatke mi spala tri hodiny počas ktorých som upratala, navarila, umyla dlážky, najedla sa, inokedy nespí ani 20 minút. Jediné čo máme pravidelné je obedné papkanie - okolo 12:30 - 13:00.
A potom večer kúpanie medzi 19:00 až 20:30, niekedy ak sme preč a prídeme neskôr domov tak aj neskoršie.
Potom masáž a cca okolo deviatej - pol desiatej zaspáva.

A vy čo máte nové?

dididi30
10. jan 2009

kikus ja som uvarila ryzu a do nej som rozmagala bananik, no tak basti jedna radost, vobec som to nemixovala 😉 ma strasne rad chrumkanie zuvanie, tak ako mala tamca, luciina 😀 😉
a to iste, cez den katastrofa, co sa tak vykruca po postielke a posteli, tak ho nechavam vyrevat, bo on len srandicky , lozi kade tade, na nervy mi robi..tak zaspava so vzlikanim, nuz bohu zial, ale inac sa neda
😒 najlepsie spi v kociku, ale dnes sa nam akosi nechcelo ist von 😉

weroni sikovnici ste, myslim,ze tie nase babakta tak rovnako dozrievaju a su vo vsetkom sikovne, ale sak tak to ma byt 😉
tiez dobre papakame, az moc by som povedala a hlavne casto, nechapem kde to do neho ide, ale sak nech si da, moje zlatinko
😵
my tiez lozime , stvornozkujeme kde sa len da a kedy sa da, tak som v strehu 😎
inak to straaaaasne leti, za chvilu mame 7 mesiackov cooooo?
😵

dididi30
10. jan 2009

weroni a my uz papame vsetko, len nesolene necukrene..... 😉

dididi30
10. jan 2009

halo a alica je kde, ani gregus to nebola a ostatne co je s vami 🙂 , ja s detmi sama a stiham vsetko 😀
ani vanilka tu nekuk a bola na teme prikmy 😒 hm neva 🙂

dididi30
10. jan 2009

no baby ja si tu pisem a drobec sa vysplhal na stolik kde je telka a komentoval, skoro ma porazilo 😅 no hruza je to, minule sa dostal do boxu s hrackami a tam triedil ,ze s cim sa budem hrat 😀 😀 😀 jaj to je zabava, musim vam to pisat, lebo viem ,ze citate, tak aspon nejaku strandu a trocha vyprovokujem tie mamicky co sem nechodia a mozno napisu aj tie co robievaju ich deticky 😵

no nic idem sa valat s detmi 😀

vanilka32
10. jan 2009

didi ty to mas ake akcne doma s Thomaskom 😀

u nas nic nove, zub ziaden, ziadne lozenie, plazenie, akurat pred dvoma dnami sa z lahu sama posadila trikrat, ale odvtedy to nezopakovala, babizna jedna.

greguska
10. jan 2009

ahojte,

gali, som ti chýbala 😀 no my sme mali nejakú čudnú noc, do polnoci bol 3x hore a to zaspal až po deviatej, potom som si ho nechala v posteli a spal až do piatej 😕 ja síce len na jednom boku vykrútená jak paragraf, ale hlavne že drobček si schupol. takže doobeda som si pospala s ním a keďže bol tatinko výnimočne doma, sme sa jemu venovali. a poobede sme šli do obchodu a do práce, ale len tak na skok, už sme doma, maťko ešte predchvíľou zachrnel, tak čakám, že či vstane alebo čo má na pláne 😀

emily, to nemyslíš vážne, že kiahne. chúďatenko, nech jej to všetko rýchlo prejde, aj to kakanie. kiahne tuším čakajú na každého z nás, ja sa asi zbláznim keď to k nám príde ☹

leni, mňam pizza hawai, šunka ananás, to ja môžem veru 😀

greguska
10. jan 2009

jaj, gali, veru len píš, aké poriadky thomasko robí, nech viem, čo ma čaká 😀

mne dnes maťko skoro odhryzol z makovej šatôčky, keď som sa nedívala, a to som ho mala na rukách 😀 táááke veľké ústa otváral, že som mu musela dať, lepok nelepok 😀 samozrejme len z toho cesta, mak nie. chutilo mu, stále je mňam mňam rozprával, sme sa celá firma na ňom rehotali 😉

krazu
10. jan 2009

emillya, ja by som ani neverila ze take malinke babako moze mat kiahne, rychlo nech uz su prec

krazu
10. jan 2009

maly uz spinka,kym zaspal, tak stihol rozobrat hniezdo co ma v postielke, bol odokryty a noha mu trcala z postielky, no zlaty bol

greguska
10. jan 2009

ahoj zuzka,
náš maťko práve začal kričať z postielky, sa zobudil 😀 niekto išiel spinkať, niekto vstáva 😀

alica147
10. jan 2009

ahojte mamulky medulky 😉

greguska
10. jan 2009

ale to bola len posledná 20 minutovka, dnes to má nejaké posunuté 😉

greguska
10. jan 2009

ahoj andrejka ! si si dnes užívala miruška pravda ? 😀

alica147
10. jan 2009

didi kuki som nejako dnes nestíhla,šak musím teraz cez víkendy dobiehať čo nestíham cez týžden a hhlavne furt malého pestujem čo sa ho neviem nabažiť 😵

maťka nám tiež začali tak príšerne okna sa rosiť malá mala do rána total skoro po vrch zarosené aj kuso steny pri okne mokrej no horor asi budem museť nechávať otvorené mikrovetranie ale šak potom tu budeme mať zimu 😝 ty si to nejako poriešila

Leni no chuda kóón a prečo ich predávate?

alica147
10. jan 2009

maťka hej stále ho mám nalepeného na sebe ale sa mi zdá že aj on to potrebuje ked bol s tatom v obývke a kedykolvek som prišla hned rúčky na mna naťahuje a velké usmevy že "maminka zober ma"jaj tak mi srdce puká

kostri
10. jan 2009

jeskovi voci 😀 😀 😀 ja vas nebudem citat 🙄 sa mi neste 🙄

ale uz som tu juchujuchujuchuchu 😀 😀 😀

nic nove,secko po starom,spavame akurat trochen lepsie,davam vecer kasu a zaspava sama v postielke 😕 inak doobeda hod apol a poobede tiez,ale len vonku v kocari odstavena a ja sa zatal nalievam meltou alebo varim a podobne hovadiny 😀 boli sme aj u segry a aj tam zaspala sama na posteli segrinej 😕 no nech jej to len vydrzi 😀

jaj a preco som tu nebola,no nemala som net,zobral mi ho kamos na hory 😝

co mate kto nove?

leni a ten konik 😢 😢 😢 take smutne 😢

dididi30
10. jan 2009

no baby ja mam take nervy ten moj krpec nespi, len lozi otaca sa z chrbatika na brusko, potom sa nevie ulozit, uz pol hodiny s nim lezim v posteli a nic, furt sa tam mrvi, jaj mam nervy, kde su tie casy.....no veru neteste sa, lebo toto lozenie je na nervy........smarila som ho do postielky, ktora je v detskej izbe a nech si robi co cche, samozrejme tam reve, revos jeden......tak ho musim nechat vytrapit, bo ja nemam fakt nervy 😠 😠

veru alic, treba sa s krpcekom bavenkat 😵
jaj sak keby si videla tie okna v anglicku, vidis my preto tak casto vetrame, sak to by sme tu zaplesniveli, chvala bohu sa to nestalo, ale sak treba na to davat pozor 😒
v kazdej izbe mame odsavace vlkosti, no ci to pomaha neviem, ale asi je to lespie 😉

gregus sak aj nas len na cici a keby mu aspon zuby sli, ale nic uz mam nervy z toho, moja chrbtica je v prdeli ☹

vanilka sa ani my zuba nemame a uzivaj si ,ze nelozi, bo to je konieeeec 😉

jaj idem za nim bo reve, no nevie sa na bruchu ulozit 🙄

dididi30
10. jan 2009

no uz som ho zobrala z postielky, vyplakany kvalitne a uz spi v posteli 😵 konecneeeeeeeeeee
ale co zas? moja tamca nespi a ze co budeme robit, mna uz asi j...e 😅 🙄
jaj baby to je zabijak sama na dve deti, no muz si to odmaka, ale ziadne tutu mutu,zajtra idem do mesta, sama a pojdem aj otcovi na kaficko, samaaaaaaaaa 😀 😀 😀

alica147
10. jan 2009

no mne malý zaspal raz dva lebo poobede chuda moje len čo pekne zasinkal aspal možno 20min tak nejaký kretén u nás v dome ktorý tu vrta už asi pol roka začal jasnačka zase vrtať tak sa s plačom zobudil a už nezaspal tak už bol jak mačalka okupala som ho nakrmila šup do postielky

Jaruška no hurááááááááááááááááááááááááá sa tešíme že si späť 😉 😵

dididi30
10. jan 2009

no jarus pekne 😠
tak ty prides ako nic, ze co mate nove a hlavne ,ze o koniku vies 😠 tak sa chod na to vyspat 😠 😀 😀 😀 😀 zartujem 😀 😀 😀
sak sme ta tu spominali, ani si nedala vediet,ze sem nebudes chodit 🙄 😝 😀

alica147
10. jan 2009

didi 😀 😀 😀 😀 ved preto mam medzi deťmi 14ročny rozdiel 😀 😀 😀

dididi30
10. jan 2009

alic, hm ale sak aj ja som tak chcela neboj, ale mne bolo smutno, ked ta nasa tamca sla do skoli a doma ticho a teraz mam hlucno a to sa mi nepaci, jaj sak som salena, pockaj jak tu budem plakat,ked mi pojde maly do skolky 😀 😀 😀 ale tretie uz nebude 😅

dididi30
10. jan 2009

skoly 😀 😉

alica147
10. jan 2009

no čo možno si to budeš užívať ved tatu maš doobeda doma nie? 😉

dididi30
10. jan 2009

alic hej zajtra aj pozajtra ale cez tyzden doobeda chrapka a poobede je s detmi, aspon nieco 🙂
a kde zas jarus zmizla? 😖 nebodaj nas cita , teda to co sme napisali 😀 😀

krazu
10. jan 2009

greguska, ja maleho uz na vecer radsej nedavam spinkat, joj co by som s nim potom robila kym by zaspal 😀 😀 😀 dnes bol od tretej hore, radsej si ho s muzom prehadzujeme z ruky do ruky aby vydrzal do siestej a potom kupanie, papanie a spat

ked spinka poobede, tak ho necham najneskor do piatej aby potom vecer spal
sice rano je skoro hore ale aspon to rano lepsie zvladneme ked pojdem do prace a nebudem ho musiet budit.

kostri no konecne si napisala 🙂

alica147
10. jan 2009

didi ja som myslela potom ked pojde Thomasko do školky tak že ti nemusí byť smutno možeš si vychutnať tatu 😉 😀 😀 😀

zuzi a kedy to ideš? a budeš davidka nosiť či bude pani chodiť k vám?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre