Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

dudri
14. jan 2009

vidim tu nikto, tak papa

zuzpolka
14. jan 2009

dudri, nevečerala 😀 nechce sa mi ju robit ale to je dobre aspon nepriberem 😝 ale zajtra si možno dam 😀

idem kuk ešte vaše fotečky a drichmošit 🙂
tak dobruuuuuuuuuuuuuuuu všetkym 😉

eliska7
14. jan 2009

ahojte žienky,prepačte že vam lezem do temy,chcem sa spytať,moja kamoška ma chlapca,ktorý ma 30 -7mes a vravi mi že sa vobec neotača 😕 vaše babänka sa kedy začali otačať 😕 dakujem

alica147
14. jan 2009

ahojte mamulky medulky 😉 len som vás prišla pozdraviť 😵
gali hej ocmulávala som celé poobedie malého a ked zaspal sok dobiehala zameškané 😀

eliska no moj malý sa začal dosť neskoro-hm neviem či neskoro ale oproti ostaným ano ale to sa pretáča už vyše mesiaca aj dva takže ak sa kamoškin malý nepretočil ešte vobec no čo ja viem 😕 nám velmi a aj rýchlo pomohlo že som malého začala dosť polohovať na bruško tak nech skusi nejak intenzívnejšie a nech skuša hrať sa sním tak že ho bude pregulovať a keby za nejaký týžden dva nevidela žiaden pokrok asi by to mala riešiť už cez pediatra resp. ja by som to tak urobila

wien
15. jan 2009

dobré ránko! zas som tu prvá??? 😲 iba hlásim, že parené buchty sa vydarili 😉 ale ako som tu zhliadla u dudri tie zemiakové placky....hneď mi slinky tiekli. ja som pol roka kvôli drobcovi nemohla nič vysmážané, nadúvavé a tvarohové, tak sa toho teraz neviem dojesť... inak pozerám, že skoro všetkci drobci sú minimálne raz zaočkovaní. my ešte ani raz 😅 stále bol zahlienený kvôli tej alergii, tak ho doki očkovať nechcela.
mne sa marek otáčal z chrbta na bruško asi v 4,5- 5 mesiacoch a opačne tesne pred dovŕšením 6 mesiaca.
ja som ho často dávala aj na fitloptu, aj to posilňuje svala na chrbátiku a brušku. prchám, lebo "drobec" sa mi po prvom polhod. šlofíku zobudil, tak nervoší.včera som ho vážila, má 9,4 kg nalačno 😝

wien
15. jan 2009
lenockach
15. jan 2009

Mne sa mala zacala pretacat az na zaciatku siedmeho mesiaca. Niektore deturence su lenivejsie. A z bruska na chrbatik sa nepretaca vôbec. To ju nebavi.

pondelok
15. jan 2009

Dobre ranko
tak my sme vstali o 8,30 dali si ranajky a lenosime pri telke, Michelle je velmi aktivna ale este uplne sa nevie pretocit z bruska na chrbatik, i my cvicime na fitlopte a plavanie,
wien wauw ze 9,4 kg, tak to mas poriadneho chlapiska 😉
lenocka a Michaela sa kedy narodila - teda datum, rodila si v TN?

lenockach
15. jan 2009

18.6 a rodila som v TN. Vtedy tam mali riadny frmol. Velmi vela bab rodilo.

dudri
15. jan 2009

wien, jem vsetko, aj citrusove plody aj kysle kapusty....kojene babo musi mat vitaminy...

dneska bude obed paradaj.+kapust.omacku. mnam

Katka strasne ziva ako cervik....

lenockach
15. jan 2009

taku polievocku by som si dala aj ja ale môj mangel take nemusi

pondelok
15. jan 2009

na jasom tam tiez bola sme sa museli nejako obist, ja som prisla naprijem 15.6 a Michelle sa narodila 22.6, a v trencine si kde pred tym byvala?

zaza_na
15. jan 2009

ahojte kocky 😉

ako sa mavate? dufam, ze nie ste nikto chori... aj ked citam, ze uz zacinaju otravovat ovcie kiahne 😲 weroni, drzim palce, nech to zvladnete a nescvoknete z toho, ze musite sediet doma 😢
jej emmillya, som nevedela ze aj vy so Sonickou sa trapite s kiahnami ☹ aspon, ze uz mate vacsinu za sebou... 😔
no u nas to bude tiez pestre, ked na to pride. ja som kiahne mala ako dieta, ale manzel nie 😝 aj tak rozmyslam, ze nech sa da zaockovat a bude najlepsie. ked sa na to pytal obvodnej, mala z toho srandu. ze nech sa nedava a budu to tahat spolu. ale to, ze kiahne sa v dospelosti prekonavaju ovela tazsie jej uz bolo jedno 😠
my sme mali hroznu noc. teda Lili spala dobre. zobudila sa az o 5.45 a potom po hodinke este zaspala na hodinku a pol. ale ja som sa v noci zobudila a nemohla som asi 3 hodiny zaspat! 😲 😠 🙄 a pravdaze, ze som svojim prehadzovanim zobudila aj manzela 😅
ach jaj. no bola to hruza. uz som myslela, ze budem omietku skrabat zo stien. vsetko mi vadilo. a nakoniec sa mi este aj snivalo o tom, ze nemozem zaspat 😀

lenockach
15. jan 2009

ja som bola na tej chodbe kde boli tehulky lebo jedna izba bola s mamickami ta oproti sestram tak mozno sme sa aj stretali na chodbe a v sprche
ja som akurat odchazdala ked ty si rodila

wien
15. jan 2009

pondelok, no, mám čo nosiť 😅 no ale keď chlapcovi tak chutí.... ale asi je pravda, že keď ma nevidí, mliečko nepýta. akonáhle som pri ňom, najneskôr do 2,5 h musí byť pricucnutý 😠
v bývalej robote mal kiahne môj "obľúbený" kolega - skoro v 40-tke 😀 akurát som bola na dovolenke a keď som prišla späť, tak som sa ho skoro zľakla, lebo sa 2 týždne kvôli tomu nemohol holiť 😀 ale myslím, že kiahne sa naozaj lepšie prekonávajú v detstve ako v dospelosti. tak budete mať aspoň od toho skoro pokoj, weroni a emmyllia 😉
marek mi asi pred štvrťhodinou zaspal, tak idem pokukať aj po iných témach 😎

eliska7
15. jan 2009

diky 😉

kostri
15. jan 2009

hojte 🙂
eliska,my chodime s malou cvicit od druheho mesiaca,slabo drzala hlavicku,potom sa nepretacala,teraz zas ze ma slaby chrbatik..no babatka maju svoj rytmus,ale naozaj nech spravi kamoska to co alic pisala,nech sa tak hrajkaju,preguluju a potom to riesia s dr.bo niekedy treba detusky nakopnut 😉
my sme ockovani uz tri krat,bud.tyz ideme druhy prevenar
gali tu sa ockuje prevenar tak,ze len kto si to da a kedy chce.aj v dvoch rokoch.zalezi na rodicoch.a kto nechce nezaockuje
neska sme boli cvicit,jasne ze sme zas odesli naprazno,lebo robia telocvicnu 😠 ma porazi,uz tolko razy sme tam boli nadarmo 😠 ale isli sme aspon do tesca a dmky a urobili poriadny nakup 😀

kikaamajko
15. jan 2009

Ahojte maminy, jáj Emily, werony chúdatká maličké vaše ☹ Tak sa držte. Ja si pamätám kamoškin malý mal silné kiahne ked mal 9 mesiacov a musel byť priviazaný aby sa neškriabal. No hrôza.
Vy tu len vyvárate a ja potom musím chodiť stále dačo kradnúť do kuchyne 😉
Zazi my máme teraz tiež hrozné noci, malý sa zobudí a nemôže aj hodku dve zaspať. A ked náhodou spí tak ja zase nemôžem Ja mám hrozný spánok odkedy bola dcéra malá ☹ To už je 10 rokov.
baby môj bývalý manžel dostal rubeolu ked som bola v pôrodnici 😕 Tak sme všetky veci museli sťahovať k našim a dezinfikovať a malú som mu chodila ukazovať pod okno lebo 3 týždne s nami nemohol byť 😒

miauka
15. jan 2009

ahojte baby...tak zbezne som vas prebehla a zaregistrovala novu takmer Trencanku, tak ju vitam medzi junovcatkami aj medzi trencankami 🙂
No my mame za sebou tyzden, kedy bola Eliska kazdy den hodinku bez maminky...u kamaratky, lebo som chodila na rehabilitaciu s rukami. No nepomohlo mi to a rozmyslam, ci ist vobec na kontrolu, lebo mi urcite predpisu dalsie procedury a uz tam takto nechcem chodit. To moze trvat aj mesiac, tak sa na to asi vykaslem. 😖

No a dalsia nevesela novinka, dnes sa mi zlomila jedna strana rucky na kociku, ked som isla z cvicenia s malou. Esteze nas mohol prist tatinko z roboty odviezt domov. Takze musime ist narychlo kupovat kocik. Dufala som, ze to budeme musiet absolvovat az tak v marci.

Tak mam prosbicku, viete mi poradit nejaky dobry a nie drahy sportovy kocik? Ake mate vy kociky? Budem vam velmi vdacna za radu 🙂

zaza_na
15. jan 2009

kostri, som si minule citala, co si pisala o viol... kniha by sa o nej dala napisat 😅 musis mat teda hodne trpezlivosti 😝
lenka, ty brdo, ze rubeola. to ani neviem, ako sa to prejavuje 😅 nebol proti nej ockovany? dakujem pekne, z porodnice s prvym dietatkom a este taka starost navyse, aj s tymi vecami a dezinfikovanim 🤐
ja som vzdy mavala dobry spanok. ale asi sa mi zacina pri Lili kazit. som nikdy nemohla pochopit moju maminku. ta sa vzdy zobudila na najmensi suchot a vecer nemohla zaspat prv, kym vsetci nezalahli 😀 no uz to pomaly ide aj na mna 😝
miauka ahoj 😉
a aky kocik asi hladas? golface? velke kolesa? male? najlepsie je asi kupit uz pouzivany. take byvaju este stale dost zachovale... kukni asi na mimibazar... svagrina je spokojna a maju inglesinu...
to je tiez inak na infarkt: clovek si tlaci kocik a zlomi sa rucka 🙄

kostri
15. jan 2009

miauka,veru,ja som cera mrkala tu na koniku bazar a tam celkom dobre kociky,skus aj tam pozriet
ja som na nas kocar najedovana,no ani nie tak nan jak na nas-rodicov 😠 bo taky kocar sme vybrali 😠 oooohromne sa nam lubil a cil same chyby na nom nachadzame
napr.vanicka je uz mala tak som ju chcela davat spat do sportoveho ale nema boky 😠 😠 😠 😠 juj sak som zjedovana 😠 tak je vo vanicke chudatko skrkvana..keby aspon vedela vnutri spat,ale ona v poslednej dobe len v kocari cez den

veru zazi,mam trpezlivosti dost,aaale kazdym dnom sa trochen straca.esteze muz je taka pokojna povaha,jemu sa hned vyrecnim,on si to vypocuje,pohladi ma,popripade si aj on zanadava 😀 no musela som sa naucit jednym uchom von 😀 alebo obidvomi 😀 galina tiez by vedela rozpravat o svokre 🙂 mala tu cest s nou byvat 🙂

zaz a ten spanok 😖 ja mam podobny,vcera mala zaspala o pol osmej,ja som si lahla o deviatej,do pol jedenastej som nevedela zabrat 😠 az kym sa nezobudila a znova nezaspala o jedenastej

kamoska, co jej maly,simonko,v noci vobec nespava,zacala davat umele mleko..tak neska v noci spal pol hodinu 😒

miauka
15. jan 2009

ahoj Zazi, no ja som mala starsi pouzivany kocik, tak sa necudujem, ze sa nieco na nom zlomilo, hlavne ked chodim po nasom kopci na sidlisku po chodnikoch plnych snehu a soli. No a mam predstavu asi taku, nie golfac, s normalnou ruckou, styri kolesa, vacsie, kvoli snehu. Chcem pozriet na mimibazare, ale nieco v okoli, aby sme ho mohli aj ist pozriet. A ak nenajdem, tak kupime novy. Sak bez kocika nemozem nikam ist.

dididi30
15. jan 2009

ahojte 😀

baby my sme spali paradne, hehe 😀 drobec isiel spat o pol siedmej, okolo pol deviatej papal a vstal az o 3, medzi tym nepapal, cely cas hajal 🙂 no a o 3 rano sa napapal a spal do 6 😵 😵 😵 ja som taka vyspana 😵 a thomasko 😵 aj cez den pekne spinka 3 krat po hodine 🙂 jaj len ho stiskam, moje krasne modrooke 😵 😀

vanilka32
15. jan 2009

didi, no nadhera 🙂
dnes som kupila ten hrncek ci si spominala, tommee tippee, naliala som malej do neho cajik po obede a zvyknuta na cumel sa zacala dusit. Ked som cajik preliala do flase s cumlom uz cajik nechcela 🙂 budeme skusat dalej. Thomasko si hned zvykol na ten hrncek?

a hura, konecne sa aj ta moja bambulka pretocila z chrbatika na brusko, dnes prvykrat a hned 2x za sebou, tolko sa hrala s nohami a zmolila si pancusky az sa otocila a kukala ze aha kde som 🙂 hura!!

miauka
15. jan 2009

kostri, no ved toho sa ja chcem vyvarovat, aby sme rychlo-rychlo nekupili nieco neprakticke

dididi30
15. jan 2009

vanilka, jasne, jemu sa hrncek pacil, hlavne,ze nieco tecie 😀

gratulujeme k pretoceniu 😵

mauka, fina a vy co s kocikom?? hm, no aspon bude novy 😀 😉

miauka
15. jan 2009

didi, no...dosluzil. Este mohol vydrzat aspon do marca, co uz. Ale asi este posluzi aspon na spanie na balkone 😅

dididi30
15. jan 2009

miauka, no nevadi, nas je este dobry a uz mame mesiac ked nie viac nove golface 😀 tak nebojaj....ale mas pravdu, ja chcem golface vybrat von az v marci-aprili 😵

kostri
15. jan 2009

miauka,no,sak my sme vies kolko vyberali?? 😒 vyberali vyberali az sme prebrali 😒 no neva voljako bude,no ty teraz musis rychlo konat,ved ako budete bez koca 😕

gali jaku mas peknu novu fotku 🙂 ta furt chvalim,vsimla sisi? 🙂 bo ty to mas rada 🙂 ale sak ne len zato ta chvalim,ale aj za to,ze je za co 😉

vanilka,gratulujeme aj my!to je tesa,co? 🙂 ja som to hned natocila na video 😀 a zebrala ukazat rehabilitacnej 😠 nech nam veri,ze sa pretaca 😠 😀

dididi30
15. jan 2009

jarka, ale no ja to mam rada, ale zas nie za kazdu cenu 😉 , ale no vies ved kazdy ma rad, ked ho niekto pochvali, najma deticky, vsak 😵

a co porabas? ja som sama doma, muz zobral maleho a siel po malu do skoly, jaj neviem co mam prve robit, ci zehlit, ci vysavavat ci co 😅

robila som grilvoanu zeleninku a muz ze co to tu tak smrdi, somar 😠 on totizto zeleninu nemusi 🙄 ale dala som na plech aj slaninku a vraj tu si da, no to sa dalo cakat, ta mu nesmrdela🙂

durdi , tak co ako dopadla polievocka??

esteraka a sonicka sa maju ako??

alic nas dojde len pozdravit, ale nevadi, nech si mucka mirka 😵 😀

matka a ty si kde??

lenka robi maslo....

lucii sa uz cka, tak uz hadam celu jarnu koleckiu latkovych plienok nasila 😀

a ostatne babulky co porabate?? bavkate sa? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre