Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

lenockach
16. jan 2009

no je to take horsie my sme s tym mali problem vzdy

lenockach
16. jan 2009

niekedy kaka kazdy den a niekedy jej to chvilu trva

lenockach
16. jan 2009

Didi no ja tiez ziram na toho tvojho sikovnicka
nasa mala este sedi ako opita o stojeni sa jej ani nesniva ale uz aspon utiera dlazku v obyvacke sice len ako rak cúva ale uz sa aspon zabavi

kostri
16. jan 2009

pondelok,teda 🙂 mat tak tvoje problemy 😀 😀 😀 suhlasim s galinou,veeelmi pekne to napisala!!!

grazi my sme zo zaciatku davali gelik ale teraz jej pichnem nieco na zuvanie a obmienam jej to aby mala stale nieco nove a zaujimave 😀 a to ju uspokoji 😉 no a v noci cicik 🙂

gali servus 🙂 to si dobre spravila s tym pc 😀 aj ja to robim v poslednej dobe 😀 bo potom sa neviem malej poriadne venovat 😔

leni,muz ti odkazuje,ze u nas sa tak hovori,ze svina sa nema zabijat tyzden pred a tyzden po hukani 😅 a mas ju natret s mydlovu vodu 😀 😀 😀 no ale ne cil 😀 ket je minus desat 😀 😀 😀

pondelok
16. jan 2009

nasa lozi ale iba dozadu, sak je racica, idem za nou,muz uz odchadza, tak papa

greguska
16. jan 2009

ahojte 😀

aj som prečítala, ale zase neviem, čo som chcela napísať 😅

grazi, ja som tiež kúpila gélik - Kamistad gel, keď mu prvé zubky išli som mu to natrela asi 3x, keď už bol veľmi nervózny. včera sa mu predral von prvý vrchný, ale ten sme nenatierali. aj keď asi teraz na noc natriem, bo celý deň je nejaký mrzutý, asi ho to bolká 😢

jarka, som kuk vaše fotky, na šerblíku sa mi ľúbi 😉

lenocka, ani náš nevie poriadne sedieť, ani ho nedávam, vždy len taký polosed, že má chrbátik opretý. a žeby sa sám zo zeme dvíhal, to vôbec nie 😉

no darmo, thomasko prvý stojí a zuby bude mať posledný 😀 to som v dobrom myslela, gali 😀

dididi30
16. jan 2009

lenocka, malickej davaj polievocky, casto....tiez je dobre ako pisala lucia par lyziciek bielej sladkej activie 😉 🙂

pondelok my uz skoro hodinku hajame, upratovala som.....jaaaaaj a zabudla som dnes kupit bryndzu do tych satocok, ach jaj, som to ja zabudlivat 😠 😀

zuzka ty to ale prezivas s tym serblom, veru ja ho uz ani nedavam, len ked mala je nahodou na vecku a tak dam serbel oproti nej, nech maly vidi ako tamca sedka 🙂 tak ale stale v nom nieco necha, no ale nesilim to, ma to cas

akurat dnes davali na stv, ze dieta sa ma zacat ucit na nocnik od roka a pol, moze aj skor, ale to skor, je ako keby naucene, ale uvedomovat si zacina dieta az po roku a pol, tak mame casuuuu 🙂

jarus alic co robite?? ja uz len caro pijem a oddychujem, jaaaaaaaj ja tak lubim vikendik, lebo mozem byt dlhsie hore, ,kedze musik uz bude doma 🙂 teda nemusi spat dlho po nocnej 🙂

dididi30
16. jan 2009

greguska, ale ja ti vratim na oplatku, my budeme mat posledny zubky a vam ako prvym vypadaju 😀 😀 😅 teda nam dlhsie vydrziaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😉

jaj sak mati, my uz chceme na druhy mesiac kupit malemu tu chodalku tu speci, so ju tlaci pred sebou, chodak nakupujem ani nemame, bude nam aj tak na nic, ked on by uz behal 🙂

wien
16. jan 2009

ahojte 😉
greguska, to sme na tom podobne s tým, čo som chcela napísať 😅
mňa vstávanie 3x v noci prestáva baviť, ani cez deň nechce dlho spať, tak dnes zahajujem drastickú prevýchovu spania v noci 😕 som zvedavá, kto vydrží dlhšie. ja som tvrdohlavá dosť 😠
akurát som nášho potápača uložila, vyvreskuje ako o dušu. o chvíľu ho pôjdem skontrolovať.
tu sú tuším všetci zubatí, len my nie 😲 😲 😲 a tuším ešte dididin thomasko, čo?
my sme pri atb dávali bio gaia, tiež to toľko stojí ako tie, čo graziela spomínala. ja som ich dávala aj keď sme atb nemali, malý mi kakal asi do 4-5 mesiacov ešte stále do každej plienky a asi 2 týždne aj 2x v noci 🙄 potom sa to zlepšilo + keď som začala dávať príkrmy. myslím, že aj bio gaia tomu napomohli.
aaaa, už je v spálni ticho....spinká, fešák. ani to tak dlho netrvalo.

dididi30
16. jan 2009

wien , jaj aj ja som tvrdohlava, riadne neboj 😀 tiez skusam drastaky, ale vies co, on reve hlasnejsie a hlasnejsie a susedia by ma nahlasili policajtom, ze tyram syna a to nechcem 😅
ale neboj nie len ty a my nemame zuby, je nas viac a cim neskor tym budu zdravsie, to si pis 😀 😉
tak ked uz hajate tak je dobre 🙂

zuzka, zuzkrasu, pekne fotky ste popridavali 🙂
jaj zuzkrazu, tvoj davidko mi sem tam pripada ako nas thomasko, asi to bude tymi ockami 😵 😀 a aj usmevik tak trocha 😉

zuzpolka
16. jan 2009

dididi, no preživam to lebo ja som ju nedavala na nočnik to len teraz posledne 2 dni a to sa včera vycikala a dnes vykakala 😀 tak sa tešim z toho 😕 😀
no ale jasne ma to čas ved ja ju tam nemienim furt davat 😅

a už som dala par foto kto chce kuk 😀 😉

dididi30
16. jan 2009

jaj grazi teraz som si ta precitala, teda o tom nasom thomaskovi, no poviem ti ja neviem, on sam prisaham ja ho nenutim, ale on je taky on ma nervy byt niekde dlho a skusa, neboji sa a straaaaasne ho motivuje tamca, ona je ako cervik, fakt, keby si toto u nas vydela, hracky vybuch, bordel ako v tanku a prosim pekne v obyvacke ☹ 😢 vies aka som zufala, uz nemam nervy a som povedala ,ze ked niekto chce k nam prist nech sa ohlasi hodinu predtym, nech to spracem 😀 fakt my mame namiesto detskej satnik 😒 😀
ale gol je to,ze on vylezie aj na svoju mini papaciu stolicku a tlaci ju🙂 my sme v soku, ale zas aj ja som bola taka aj tatino, tamca je a bola lenivcek, neviem po kom 😀

zuzpolka
16. jan 2009

nooooooo didi ty si rychla už si kuk 😅 😕 tak dakujem 😉

dididi30
16. jan 2009

grazi pardon nie vydela ale videla, boze dalej si nevsimaj heeej 😀

lenockach
16. jan 2009

no to s tymi zubkami nie je velka vyhra nasa ma dva spodne a stale ma hryzie uz sa jej podarilo az do krvi
a davam jej biely jogur aktiviu ale nie sladku tu ma velmi rada
dnes konecne spapkala aj trosku kase s nastruhanym jabkom tak som zvedava kolko vydrzi v noci
a cez den uz tolko necuckame cicik normalne my to zacina chybat predtym bola stale pricucnuta uz si zacina zvykat na tuhu stravu

wien
16. jan 2009

dididi, keby som sa aspoň cez deň mohla dospať, tak by som mávla rukou, však som doma. ale než ja zaberiem, on je väčšinou už hore 😝 prípadne ani neskúšam, lebo aj v domácnosti treba čosi porobiť, že?
susedov sa ja nebojím - z jednej strany máme ešte garáž a z druhej starého suseda, čo je väčšinou u syna vo vedľajšej dedine 😉 jediný, kto môže skolabovať, je môj mangel 😀
však uvidíme, ako dopadnem. podľa tej múdrej knižky o spaní tuto na MK by mal jesť až ráno. ja som ani neni náročná, nemusí až o siedmej, stačí o piatej a vstávať o šiestej - štvrť na 7 - ako normálne teraz vstávame.
lebo hladný určite nie je. cez deň dávam už jabĺčko a na obed zeleninu+mäso a inak kojím každé 2-2,5 h. a večer ma vycucne skoro úplne - jeden komplet a z druhého minimálne polovicu. takže vydržať by mal. okrem toho dvíhať v noci z postieľky skoro 9,5 kg maca je dobrý záhul na chrbticu. cez deň ho mám dosť na vyvlákanie, aj keď sa to snažím už obmedzovať.

krazu
16. jan 2009

didi 😀 😀 ano maju velke ocka, len nas dado je insia vahova kategoria 😀 😀 😀 😵

zuzpolka ja tiez davam maleho na nocnik ale len preto aby si na to zvykol, ako pise didi deti zacinaju vnimat potrebu az v rou a pol, ale ked sa mu podari a daco tam ostane tak sa tiez vytesujem 😅 😅

zuzpolka
16. jan 2009

dnes aj Viki mala bielu activiu sladku a chutila 😅

wien
16. jan 2009

jáááj, no a to s tým šerblom... ja som dnes mareka vymákla ako tlačí do plienky, tak som ho rozbalila a šupla nad wc - na skúšku 😀 normálne bol taký vyvalený že čo to, až sa mu kakanie zastavilo a viac ani ťuka 😲 asi si necháva na zajtra. už aby som chystala veci na prezlečenie... 😝

zuzpolka
16. jan 2009

krazu 😀 no jasne nech si zvykaju a my sa trochu potešime ked sa zadari 😀 😝

dididi30
16. jan 2009

lenocka ale biela aktivia a vobec aktivia vraj nieje dobra pre babo, babo potrebuje smotanove brutal smotanove, pretoze ten tuk je dolezity, ale sak moze aj tu aktiviu ak ju ma rada 🙂

wien no ty niesi narocna 😀 ze az rano, no tak som zvedava ako to dopadne......tiez mam tu knihu v maily a ani radsej necitam, bo je to zabijak, ja to necham ta, moje posledne babo, nech si sicka a som rada ,ze nema zubky, sak by ma dohryzol co je taky nervak
lenocka vie o com pisem 🙂 😉
inak ja som rada,ze ho kojim v noci, bo on cez den viacmenej tuhu stravu cicu ma len od smedu a ked nie tak vodu

zuzka 😉 😀

dididi30
16. jan 2009

zuzkrazu a ako vies,ze insia vahova kategoria 😕 😅

krazu
16. jan 2009

didi, thomasko urcite nema 8,5 kg 😀 😀 😀

wien
16. jan 2009

dididi no nie som náročná, samozrejme 😀 to sme dve, čo sú na tú noc zvedavé 😅 ale zreferujem asi až v pondelok, cez víkend sem chodím málokedy, venujem sa rodinke 😉
segra má 2,5 ročného yna a ten sa doteraz budí asoň raz v noci 😲 no to by som už úplne bola na prášky. radšej to seknem už teraz.
pche, ale som plná elánu a odhodlania, čo? aby ma to v noci neprešlo... 😎
ja mám tú smolu, že marech chce len MM, z fľašky ani z avent-pohárika piť nevie. to skorej z normálneho pohárika vodu po obednom príkrme, ale to mu v noci asi dávať nebudem 😕

wien
16. jan 2009

a ani dudku nechce, tak to je v háji úplne

krazu
16. jan 2009

wien , ani my nemame cumel, ma ho len ked ideme von v kociku spinkat, inak ho hned vypluje

wien
16. jan 2009

krazu, to máte ešte fajn váhu - my máme 9,4 kg 😅

wien
16. jan 2009

krazu, mne ho chcel len prvé 2-3 mesiace na zaspávanie, potom ho vypľul. teraz ho má v postieľke a hrá sa s ním, keď sa zobudí. a to méme taaaaké krásne šnúrky na cumel... 😢

krazu
16. jan 2009

wien, ja vravim ze teraz musia nabrat, aby ked zacnu chodit mali z coho chudnut 😀 😀

dididi30
16. jan 2009

krazu a to ako vies 😠 😀 😀 😀 😀 nema veru nema, ale nema ani malo, hoci sme sa 2 mesiace nevazili 😲 je akurat a je sikovny, najsikovnejsi 😀 😀 😀 😵

wien, jaj si zlata, aj ja sa venujem rodinke, ale vies neda mi to, mania 🙄 😀
neboj nauci sa aj pit aj z toho poharika ,vsetko ma cas 😉
tak som zvedava kto ma vacsie nervy, ci maly ci ty 😀 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre