Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

wien
21. jan 2009

dobré ránko. vstávali sme pred 7. ráno som sa zobudila na marekovo mrnkanie a prevaľovanie v postieľke a už som ho upodozrievala, že sa pokazil a sú nejaké 3-4 hodiny. tak som nevstávala ani za oného, že nech si mrnčí, ale asi po polhodinke ma zvedavosť premohla, zažla som lampičku a zistila som, že je 6 hodín 😲 vonku bola ešte tma ako v rohu, hneď zrána zamračené, tak to vyzeralo na menej. tak sa drobec napapal a driemkali sme skoro do 7 s prskom v pusine 😵
grazi, ale si toho porobila 😲 mne sa niekedy nechce za celý deň porobiť nič. ale väčšinou sa donútim, však tu nemôžeme mať ako v tanku.
lucia - skoré vyzdravenie želáme. nič moc, bojovať s takou chorobou keď chceš kojiť 😖 dúfam, že budeš skoro v poriadku.

mám ešte otázku na kiku - tuším si voľakde spomínala, že budeš doma robiť jogurt? je ten postup takýto dajaký?

Jogurty si môžeme urobiť (lepšie povedané: rozmnožiť) aj doma, nemusíme mať ani jogurtovač. Stačí, ak máme termosku (alebo perinu). Na prípravu potrebujeme mlieko a kúpený biely jogurt, najlepšie probiotický (v pomere 1 liter mlieka k 1 vrchovatej lyžici bieleho jogurtu).

Postup: V hrnci si dáme zohriať mlieko. Ideálna teplota na rast jogurtových baktérií je 43 až 45°C. Nemusíme mať teplomer – mlieko by malo byť také teplé, aby sme v ňom 10 sekúnd udržali malíček ruky. Z teplého mlieka odoberieme za lyžicu do šálky a rozmiešame v ňom 1 vrchovatú lyžicu bieleho jogurtu. Potom obsah šálky prelejeme naspäť do hrnca a premiešame. Jogurtové baktérie potrebujú na rast niekoľko hodín tepla a pokoj. Konštantnú teplotu udržíme tak, že uzavretý hrniec položíme do tepla, napríklad pod perinu alebo jeho obsah prelejeme do termosky. Treba si dať pozor, aby sa potom hrncom či termoskou nehýbalo. Obvykle trvá 4 až 8 hodín, kým jogurt stuhne. Hneď ako je hotový, treba ho ochladiť čiže vložiť do chladničky, inak budú baktérie pokračovať v konzumácii mliečneho cukru a jogurt by do dvoch dní skysol.

Takto pripravený jogurt by mal zostať dobrý 4 až 5 dní. Môžeme si z neho trocha odložiť na prípravu novej dávky. Keď jogurtová kultúra začne slabnúť, nahradíme ju novým kúpeným jogurtom.

dá sa nejako takto robiť doma aj acidko?
ďakujem vopred za odpoveď 😉
treba mať asi plnotučné mlieko, ale čerstvé, asi nie trvanlivé, čo? snáď by stačilo aj také obyč z obchodu, či?
kráv na okolí je tu dosť, ale to sú len také, čo celý deň kvákajú pred domom o blbostiach 😖 😠
ja som skúšala z jogurtu robiť aj syr, dobré to bolo, tak som chcela aj toto vyskúšať. že bude mať lacný a dobrý jogurtík pre drobca. ovocím ho aj doma môžem dochutiť.

tak zas mizím, kuknem vás až nejako poobede, prípadne navečer
😉

emmillya
21. jan 2009

wien -take kravy su aj u nas 😀 ale tie nam asi nepomozu 😀

ribizek
21. jan 2009

emmillya - ďakujeme za pochvalu. 🙂 Tie zubadielka ma už aj pohrýzli. Našťastie si to akosi rýchlo uvedomil.

krazu - máš pravdu, pekne to ušetrí čas, to mrazenie. Robila som tak aj mäso, ale samotné bolo potom dosť tuhé, a keď som ho pridala malému, tak ho nejako nadrapovalo. Tak teraz ho uvarím s nejakou zeleninkou, na redšie rozmixujem a do 2-3 dní spotrebujem. Mrazím ho len v menších dávkach.

grazi - klobúk dolu, stíhaš. Ja sa snažím uľahčovať si všetko, čo sa dá a to mám len jedného. 🙂 Keď mrnčím, že som nevyspatá a unavená, spomeniem si na svoju sestru /tá má 4/ a sklapnem. 🙂

lucka - ten tvoj pohánkový recept so sušenými slivkami má u nás 100% úspech. Malý to zhltol ako malinu a ja s bielym jogurtom tiež. BOla to mňamka. Teraz budem s napätím očakávať ďalšie recepty. 🙂 A nech Ťa už nijaké choroby takto na dlho neklátia.

Dievčatá, pozerala som fotečky. Ja to pochválim takto všetko zaradom, sú to rozkošné usmievavé slniečka. Len nemôžem čítať, čo všetko dokážu, lebo ja si stále myslím, aký je môj šikovný, a keď vás niektoré prečítam, tak kmám pocit, že zaostáva. 😀 Aj taký Lacko - no kde sa ponáhľaš, ešte sa nachodíš. Oddychuj. 😀 😀 😀

ribizek
21. jan 2009

wien - ja som mám ohľadm jogurtov túto stránku. Vraj plnotučné je kalorickejšie a viac zhustne, polotučné nie až tak, ale má vraj menej kalórií.
http://www.dobre-jedlo.sk/krmoviny/domaci-jogur...

A potom aj tento, len pozerám, že tam ide viac surovín:
Tu je recept: 2 l mlieka prevariť /používam domáce mlieko/ - schladiť na 50 stupňov, 1 Salko, 1 Tatra mlieko, 1 biely jogurt /odporúčam veľké balenie holandského jogurtu/. Do pohárikov na dno dávam lekvár, zalejem hmotou, zatvorím a dám na 24 hod. do deky. Potom odložím do chladničky. Dobrú chuť! A dúfam že Ti bude chutiť.

emmillya
21. jan 2009

ribizek nemozes tu "hodit" ten recept na tu luckinu pohankovu kasu? kazdy ju tu chvali ,tak by som skusila,ale nechce sa mi listovat v starych prispevkoch... 😝 dik 😉

ribizek
21. jan 2009

ok emmillya, tu to je, Luckin recept:

takze susene slivky si dobre umyte pod teplou vodou, dajte do horucej vody, povarte asi 2-3 min., pridajte pohanku a uvarte do makka, kym sa nerozpadne, ta pohanka ...potom to uz len pekne rozmixujte s bananikom, postraste stipkou skorice /nemusite/, je to paradna mnamka...este pozor, v hrci nech vam ostane aj trochu vody, aby ked to budete mixovat, nebolo z toho lepidlo..musi to byt pekne vlacne...
jankovi do toho pridavam este biely jogurt,no, fajnotka....
nabuduce vyskusam so susenymi marhulami...

ribizek
21. jan 2009

nám to chutí s kukuričnou alebo ryžovou kašičkou a banán nedávame, ani škoricu. Len to tak zblejzne. 🙂
Inak, možno tá pohánka bude pri varení niektorým smrdkať. Neviem, mne to až tak nevadí.

emmillya
21. jan 2009

tak nakoniec si to hladala v starych prispevkoch ty 😖 🙂 dakujem ti velmi pekne, urcite skusim 😉

lucia31
21. jan 2009

ahojte moje zienky zlate 🙂 dakujem za priania zdravicka, hned mi je lepsie 😀 ..ale vazne, co den, to sa citim viac fit, teda, taky megavirus zmixovany s megabacilom si ma vybral....uz len citim trochu mandlu a ucho, ale inak je to ok..dnes som "nadojila" rano bez odsavacky 200ml, tak to hadam pojde, Tamarka to hned rano zhltla jak malinu, tak sa musim posnazit este pocas dna, aby bolo na olovrant, veceru, noc 😝 ..uz nech ale dojde ta odsavacka, lebo ma bolia ruky.....
som rada, ze vam ten receptus s pohankou chuti, kludne vyskusajte aj susene marhulky, nechajte ich pekne po oplachnuti namocene v prevarenej vode, pekne narastu a potom ich uvarte tiez bud s pohankou alebo psenom alebo s kuskusom a pridajte zrelu hrusku, tiez mnamka...
idem chytro Tamarke kuchtit obed, dnes ma bielu fazulu s mrkvou a kuracim maskom, fazulu som si vcera namocila, dnes odsupkovala, uvarila, tak k nejm pridam len masko, mrkvicku, povarim , zmixujem a hotovo..vobec nenafukuje, vyskusajte...
zatial papa a krasny dnik 😉 ...

dididi30
21. jan 2009

ahojte

lucinka, joj to mi je luto,ze si bola a stale si taka chora a ze bojujes s mlieckom, ke ty si taka odsavackova kralovna a este aj dalsiu odsavacku ti treba, sak to je obdivuhodne 😉 ale aj tak nevadi, krasne si to vsetko dotiahla, vies,ze ten polrok je najdolezitejsi pre babo a to mame za sebou
inak ved 600ml nieje malo ved je to super a nasim detickam staci od pol roka 500ml mliecka na den, moj ani tolko nevypije, tak vobec nestresuj a bud rada,ze aspon si mozes vytahat 🙂
no a vies ma teraz pochopit, ked som bola chorlava a kazdy mesiac som vlastne chora aj teraz, aky je to stres na moje cici ako sa to mliecko menej tvori a tie starosti okolo toho a my este mame 2 deti, co je aj stres, do skoly , domacnost....
drzim tebe aj malickej placeky a vela trpezlivosti 🙂

a neboj my sme s tym sitim strandovali, ale stale sme napisali a dufali,ze ste ok a nevedeli sme co je s tebou, tak vies... 😎

gabkazabka
21. jan 2009

Ahojte,
tak citam ze ste chorlavi,nas to nastastie obchadza,este sme neboli vobec chori,ani ja ani Ninuska....klop klop na drevo....
dnes som myslela,ze sa od smiechu postim 😀 .Dala som Ninu do postielky,aby zaspala.....ale bolo podozrive ticho,tak pridem o 5 minut a Nina v postielke zaspala posediacky s hlavou opretou o zabradlie....no podarena bola.... 😀

dididi30
21. jan 2009

gabika mala si ju odftotit 😀

gabkazabka
21. jan 2009

didi a beries aj nejake lieky?aj Thomasko je chorucky?Nas trapia zubky,uz mame 3,dva dole a 1 hore,ale teraz jej nejde jednotka hore,ale dvojka....Uz jej teda vysla,ale este ju tak dobre nevidno,len ju citim.V noci sa budila asi ju to bolelo,tak dnes jej dam pred spanim nurofen sirup,mozno bude kludnejsie spat....

gabkazabka
21. jan 2009

a musim sa pochvalit,dostala som dnes novy fotak na narodka 😵 😵 😵

ribizek
21. jan 2009

emmmillya - nie, nie, ja som nič nehľadala. Ja tu mám taký "tajný" adresár, a keď niečo dobré vidím, tak si to buď skopčím do wordu alebo hodím link. Takže to bolo šup-šup. 🙂

dididi30
21. jan 2009

gabika mas narodky, tak vseko nahlepsie 😵

hej sme chori, co natobis, kazdy mesiac 😠
neberim nic ale asi si nasadim homeo 😒
my ani zuba asi az oklo 9 mesiaca ako jeho segra 😉

gabkazabka
21. jan 2009

didi,az zajtra mam,ale thank you... 😵
A k tym zubom-aspon sa mu neskor zacnu kazit 😀

dididi30
21. jan 2009

gabika jaj to som napisala ko dilino, sama chyba, no s malym som pri nete, pisem s jednou rukou 😀

tak neva no budem medzi prvymi 🙂 pekne to oslav a kolko mas rokov? 🙂

veru nebudu sa mu tolko kazit, tamca ma este vsetky zubky, niektore deti u maju vypadane 😎

dididi30
21. jan 2009

gabika pekne fotecky , pekna rodinka, vobec si sa nezmenila 🙂

jezisko tem moj krpec zo zeme rovno vylezie popri sedacky a chodi okolo nej 😀
ale najviac mas tve,ze furt sa zrube alebo udrie, chudiatko moje sama modrina je ☹ 😅 no co uz s nim, to vsetko patri k tomu 🙂

gabkazabka
21. jan 2009

ty kokso,Thomasko je riadny betarik 😵 aj Nina uz takto postoji popri sedacke,ale kroky este nerobi.Zato neobsedi ani minutu,ak sa nic nedeje,tak je pre nu svet nezaujimavy 😝 Zajtra budem mat 27,ale ten cas letiiiii 😅 .A diky za pochvalu Didi 😎
No,idem ja von na prechadzku,tak snad vecer tu kuknem....
zatial pa a prijemny den vam prajem 😵

wien
21. jan 2009

kukuk 😎
ribizek, máme rovnakú papaciu stoličku 😎 díky za receptíky na jogurt. najskôr vyskúšam tamten môj. ja chcem ten jogurt hlavne pre drobca, keď bude jogurtíky papať. tak malým deťom sa majú dávať práve len plnotučné výrobky, čo som čítala, nie polotučné a už vôbec nie odtučnené. takže to vyskúšam s tým kravským mliekom. v kauflande kúpim myslím aj čerstvé plnotučné mlieko, nie len trvanlivé. a ten druhý recept máš dokonca so salkom 😕
inak aj ja sama si radšej dám smotanový jogurt, žiadny nízkotučný, lebo z toho som raz-dva hladná a potom ešte vyžerem chladničku 😠
lucia, z teba som tak trochen mimo 😅 chorá a ešte tamarke odšupkovávaš fazuľu 😀 😀 😀

drobca som o pol 2 uložila, tak dúfam, že mi aspoň hodinku pospí. doobeda to bola len polhodinka a potom sa tu už po hodine šúchal a pofňukával. musel chlapec vydržať do ďalšieho plánovaného ukladania, inak by to zas bolo len na chvíľu.
včera som nášho milosťpána vyfotila ako kuká na reklamu, tak vložím nové fotečky 😉
a už sa konečne začína pomaly posúvať aj dopredu a nie len dozadu.

wien
21. jan 2009

akurát ma trochu štve, že som sa ešte stále neodnaučila fotiť bez tých červených očí tam 😖 😖 😖 už som to skúšala všelijako a nič. asi som neschopná 😢

emmillya
21. jan 2009

gali pozeram ze sa asi necitis lepsie ze? a thomasko ako tiez je chorucky? 😒

wien-dobre fotecky si popridavala , seriozny TV divak 😉 Inak ja som dnes malej tiez tak "natahovala" cas aby ten poobednajsi spanok bol lepsi kedze doobeda "trhla"20 min. tak som ju mordovala a asi to pomohlo, este hajka 🙂

dudri
21. jan 2009

hej vela vela vela pisete

dneska som dostala dopis od genetiky, ze nemame dedicnosti poruchu sluhu-neboll identifikovana mutacia v gene...... 🙂 😎

katka mala obed zemiak+karfiol +mliecko ham ham
boli sme vonku...vonku prsi 😠

prajeme rychle uzdravenie

dudri
21. jan 2009

oprava sluchu

dudri
21. jan 2009

podla mna vyzera Katka vsetko pocuje.... stale cudujem aj neverim je nedoslkychava....mobil-hudba-slaby zvuk, pocuje, ked spi, zatvaram/otvaram okno- ona mrvila ale nadalej spala, katka lezi na postele a pozera pri dverach kto prisiel, aj kroky... nerozumiem tomu... necham to tak uvidim dalej, po roku bude rozvinuty sluch...

kikaamajko
21. jan 2009

Ahojte všetci, som len na skok, zajtra si vás prečítam. Dúfam že žiadne detičky nové neochoreli.
My sme dneska zabíjali našu Hortenziu - sviňu keby dakto nevedel aby ste si nemysleli bohvie čo. Klobásky sú už hotové, aj hurky, polievočka mňam mňam. Všetko dobre dopadlo.
Len mi je smutno lebo je prázdna maštal tak som dneska hovorila známemu čo chodí do Poľska že by mohol v sobotu jednu svinku nám priniesť.
Lebo my ideme kupovať asi 10 svíň ale až v marci. A dovtedy čo 😉
Sedláci sú sedláci to sa nezaprie 😀 😀 😀
Hlavne že som celý život prežila v meste. 🙂

greguska
21. jan 2009

ahojte!
joj, teda luci, ťa to riadne zdraplo, ale si to parádne zvládla, klobúka dolu. a veľa zdravíčka, nech si rýchlo úplne fit.

gabika, všetko najlepšie k zajtrajším narodeninám prajeme 😉

katka, takže je možné, že malá katka bude úplne počuť ? to by bolo fajn, nie ?

leni, tak teda už máte klobásky, dajte si aj za mňa!

bože, ja mám niekedy pri vás pocit, že som neschopná, keď čítam, koľko toho stíhate za deň. je vás tu viac takých aktívnych 😀

dudri
21. jan 2009

greguska-martina, keby nacisto pocujuce dieta ,pre mna tazko vychovavame, lebo treba vela sa rozpravat, ked bude velka okolo 7r, ked pojde do skoly, treba kontrola pri ulohe aj pri citani -odzeranie----uvidime ako dalej radsej nerozmyslam co bude...

je mi luto.prvy krat vidim, katka plakala a triasla ruky. pri kakani... vzdy davam vodicku asi 50ml,malo pila , nechcela pit...

zuzpolka
21. jan 2009

ahojte 🙂
tak my už hajame 🙂 dnes sme sa boli zasa kupat, bola som s našimi, lebo manžel nemohol a viete čo ma čakalo doma ked som prišla??? 😕 novy kočik 😀 😀 😀 😀 😀
tak sa vytešujem 🙂 😅

idem si vas prečitat 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre