Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

kostri
29. jan 2009

sevuste slecinky a pani 😀
hanka chodi cvicit na rehabilitacie 😝 zatial vie sediet,ale posadit sa sama nevie,stoji pevne,uz nie len tri sekundy 😅 vid.foto 🙂 pretaca sa,ale nevalcuje po posteli 😖 najradsej sa pretaca,ked ju prebalujem 😀 a co este?jaj,klaci a opiera sa o volaco-zas vid,foto 😀 a uz zacala aj dvihat ritusku na bruchu aj dava nozicky pod brusko..asi setko

no my sme dnes mali noc 😝 ja neviem co sa nam to zas tak pokazilo 😖 uz som vcera chcela ostat spat pri muzovi,ze nech je v izbe hanka sama..no ale ten tak pilil,ze by som malu vobec nepocula keby plakala 😒 😀 samozrejme,ze sa zobudila ked som prisla do izby 😖 a potom tristvrte hodinu nie a nie ju zas uspat!ani prso ani dudel,na striedacku som jej podavala..nic nezaberalo,len sa jedovala!tak som kurniksopa odisla z izby a ona za tri minuty zalomila 😲 no a ja az o dve hodiny,ked muz akotak prestal chrapat 😠 no a hned na to sa hanka zobudila na prve jedenie ☹ jaj uz som hotova,hlava sa mi kruti,boli ma..a to mam ist zajtra do roboty 😖

ozaj gali,ty si si vybavila tie papiere do roboty?nemusis chodit?

grazi ja som robila zeleninove rizoto pre nas a hanka mala tiez a k tomu kuracie masko 😉

dora01
29. jan 2009

kostri,ides do roboty? 😕 😕 😕

kostri
29. jan 2009

jaj leni nazdarek 😀 duchny uz mame nachystane vyvetrane? 😀 😀 😀 ze lastovicku 😀 😀 😀 jaj krpec krpaty do polboka odraty 😀 😕
zajacica sa mala volat berta no ale rozalia 😀 😀 😀 no andrejka sa neurazi ale veru to nema chybu 😀

radka no som minule rozmyslala jak som tak nemohla spat 😠 ze ci by ma moj sef nezobral do sklenika,ja som totiz robila v kvetinarstve..no tak mi volal dnes,ci by som prisla bo maju kopu roboty-letnicky a tak,vysadzat,rezkovat,pikirovat,no tak na dve tri hodiny za den,budem chodit asi na busy alebo na bicyku,je to pat km odtialto.rano tak po osmej na doobedie..na skusku.aj to len ked bude muz doma,samu s violkou hanku nenecham

kikaamajko
29. jan 2009

Však to aj ja som sa bála tých čakární, ale mal chudák teplotu 5 dní v kuse, tak už doktorka kázala aby sme prišli. A na počudovanie ani v utorok ani dnes tam nikoho nebolo .Zázrak 😉

dididi30
29. jan 2009

hanka a to preco musite chodit na rehabilitacie 😲 to co je dili ta tvoja lekarka, ved to boze to co ma 7 mesacne dieta uz chodit???

a ty naco ides do roboty?? po papiere, aby si ostala teda doma ako ja, nie? teda socialka ci co to je 😀
no ja som na bode vybavovania, vies tu je to take strasne komplikovane...no zatim som v poho , uvidime co budu platit, ci som im sadla... 😖

thomasko ma dnes akysi divny den, nechce papat, neviem co sa deje, je umrncany, no katastrofa, noci su ok, chvala bohu..ale zas keby spal bez papania tak sa da..

ja som dovarila velikansky hrniec masovo ryzovych chuli, tiez tu zmes som dala do kapustnych listov a aj jednu papriku som naplnila, no mame na 3 dni pokoj 😀 my to zboznujeme 😵 😝

idem kuk co ste popisali 🙂

kostri
29. jan 2009

no leni to ste mali stastie u doktorky ze nikoho,to my sme boli minule na ockovani a kopu deticiek tam a jedno ciganca take rocne-inak volala sa hanka 🙄 sa ku kazdemu tulilo,chytkalo deti,hladkalo..no fuj..som sa selijako krutila,nech co najmenej sme s nim v kontakte,bo take spinavucke bolo,sopliky zasusene..brr 😖 no andrejke sa iste aj zaludok dvihol teraz,co😀 😝

dididi30
29. jan 2009

inak baby tie co vam deticky v noci papaju alebo sa budia, kedy sa mi vyspiiiiiiime ☹ 😖 😅 sak take dolamane sme, teda citam to tak...daj boze , nech po roku sa to zmeni k lepsiemu 🙂

inak co to?? nove babule? 😀

lola no kazde dieta je ine, my stvornozkujeme, ani samej sa mi nechce verit, lebo je taky drobunky, on si tak krasne vykracuje, no dokonale , ako z rozpravky 😵 som na neho pysna aj ked zubky nema, o nic nepride, dlhsie mu vydrzia 😉 😀 😀

chorim detickam skore uzdravenie 🙂 😉

inak baby ja som dnes urobila moj prvi maglajz na pranie 😵 😵 😵 je svetovy, zajtra budem testovat 😀 , vyslo ma to na zhruba 50 sk a mam z toho 8 litrov.....lucia bude na mna hrda 😵 😀 😀 😀

no idem ja na ten urad, jaj sa mi nechceeeeeeee 😝 😠 ☹

kostri
29. jan 2009

gali,nie po papiere,tie som si uz vybavila,robit idem,sak uvidim aj ja ci sa mi to vyplati.ja som inak planovala od polroka nejaku robotu najradsej na doma no nist sa nekona tak skusim toto,uvidim co sef poplati a ci sa to oplati 😅

hanka dnes tiez nepapa 😲 co sa to deje?ani rano prsko,normalne revala,ledva zedla jedno jablcko o deviatej a s obedom sme sa trapili hodinu!!! 😝 potom si dala aj prsko,co som bola rada,lebo rano som uz skoro revala,ze nemam mlieko,ked sa odtahuje a place 😢 no teraz poobede ked si tak potiahla,reku vyskusam,ci v nom este nieco ostalo,bo ovisnute ich mam jak psie usi 😖 a taaaky gejzir vystrekol 😲 😀 😀 😀 som sa potesila

a hanka chodi cvicit,co nevies,sak uz som to tu sto razy pisala 😝 😀 napisem ti IP? 😀

kikaamajko
29. jan 2009

Gali super, budem ťa v tej ekologii nasledovať. Lucia čo to vyjde na Slovensku?
Jarka 😝 😝 😝 😝
Maminky nové píšte aj častejšie 😉 Ja som vlastne už písala malý čo robí. No a stojí už dlho, teraz stojí tak že sa drží jednou rukou ale jak sa otočí stratí rovnováhu 🙂

krazu
29. jan 2009

kikaamajko tak super ze ste to zvladli bez anibiotik 🙂

inak aj maly vydrzi sam stat, noooo mozno aj 5 sekund 😀 😀 😀 a potom cap 😀 😀

kostri
29. jan 2009

jaj gali potom mi napis ip ako si ten maglajz urobila 😉
neboj raz sa vyspime 😀 😝

jaj a s tym dennym spankom..no spavala doobeda a poobede po hod a pol..potom si jeden z tych spankov predlzila o pol hodinu 😖 a teraz spava dokopy za den styry hodiny 😖 doobeda dve hod a pobede tiez,mam ju zacat budievat? 😖 mozno aj zato tak zle v noci spi 😲 😝 aj ked thomasko cez den nespi skoro vobec a v noci tiez ziadna slava,co? 😒

leni no hnus to bol 😖 tesim ze uz mate zub vylezeny 😉 ja uz si ratam ze uz len sestnast nam ma vyjst 😉 a bude dobre 😀

krazu
29. jan 2009

a co sa mi minule stalo, muz pozeral tv do polnoci a pocul ako maly plakal uz dakych 5-10 minut, vraj asi ho neviem utisit tak sa isiel pozriet a ja som riadne tuho spala. 😕 😕 tak som sa smiala ako maleho niekedy chvalim ked som doma sama, ze pekne spinka a zobudi sa 2 - 3 krat a bohvie kolko krat je on hore, mojko maly 🙂

dudri
29. jan 2009

Ahoj, vidim skoro polovice nasej mamicky sa zamestnaju 😒
by som netrufla... este kojim

boli sme vonku strasne padaju sneh+fuka vietor...

katka mala mrkvovu poliuevku s ryzou
teraz sa hra s hovor.psikom

greguska-matka presne ako tvoj syn aj moja katka rada postavi na nozky a ked prevrati z chrbatika na brusku, niekedy nos rovno dole ako pstros to znamena chce cicat 😀 😀 😀

wien- chcela by som manducu cervenu, pytala som mamicky" nosenie deti" vraveli pusti farbu...tak ☹ , preto som zvolila inu farbu-prirodnu

kikaamajko
29. jan 2009

Zuzi no chválabožku, lebo v decembri mal šiestu chorobu, to je vírus a na pohotovosti naám dali ATB, tak sme ich brali zbytočne. Taká som bola naštvaná.

krazu
29. jan 2009

kostri vravi sa ze ked dietatko cez den dobre spinka tak spinka dobre aj v noci, a aj naopak to plati, ze ked spinka cez den malo tak spi malo aj v noci

ale nase deti sa vobec neriadia podla knih 😀 😀

krazu
29. jan 2009

kikaamajko, mne sa zda ze mi sme teraz tak zbytocne brali antibiotika, mal teploty a cervene hrdlo, no po 3 dnoch teploty zmizli a vyhadzal sa a nic mu potom nebolo

kikaamajko
29. jan 2009

Zuzi tak to ste mali mali asi tiež šiestu chorobu. Tri dni teplota a na štvrtý sa vyhádže.
Jarka aj náš spí 4 hodky cez deň. Ale ked spí menej tak horšie spí aj v noci.

kostri
29. jan 2009

jaj radi az teraz citam jak si maleho odsunula dverami 😀 😀 😀 😀 jaj zabijak 😀 😀 😀

no krazu to sa asi len hovori,aj ja som to pocula..ale teraz zaspala bez dudla a uz druhu hodinu taha-teda konci,asi pojdem pomykat kocarom 😀 lebo zas si s nou nebudem vedet v noci rady ☹

kostri
29. jan 2009

leni a neska som bola slepky pozret len dva krat,sak leje jak zadarmo 😖 a gumaky sa mi tak tazko vyzuvaju a cil ked mam to brucho XXL 😝 tak si idem vyplut zaludek lez sa z nich vyzujem 😖 😅

krazu
29. jan 2009

kostri a neexistuju gumaky na zips ? 😀 😀 😀

lola11
29. jan 2009

no, sikovne mame tie deturence, kostri u vas leje? Ja som bola na povinnej 2-hodinovej prechadzke a skoro ma ufuklo aj s kocarom -fuj aka kosa ako v ruskej rozpravke 😖

kostri
29. jan 2009

no tak to bude asi tym ze ju v noci rusim 😔 jaaa uz neviem,emily pomoz 😀 najdi nejaku tu nasu vyhovorku 😀

graziela
29. jan 2009

Ahojte,
no baby, hanba vam...vy ma asi necitate...(okrem Kostri 🙂 )...som smutna 😉
Co sa tyka toho ockovania, nepoculi ste nieco o tom, zeby sa malo platit?
halloooooooooooooooooo

kostri
29. jan 2009

jaj lola a kde byvate?veterna poruba? 😀 tam mi byva ujcinka 🙂 tam je krasne 🙂 dojdeme aj k vam,stes? 😀
veru leje 😖 no ale vetrisko to je vacsi zabijak 😒 a preco povinna prechadzka? 😕

krazu 😀 😀 😀 😉 a este tak suchy zips by bol ideal 😀

graziela
29. jan 2009

Inak, dnes je strasne skarede pocasie aj u nas...za posl. dni zmizol vsetok sneh, co napadol este spred Vianoc, no a tieto 2 dni opät vseeetko zasnezilo...riadne vykyvy..ale je tak sychravo, fuka vietor...brrr...no ale musela som ist po malu do skolky, tak sme boli chvilku von..Jurko mi spinka este stale v kociku na chodbe...sa cudujem, ze sa nezobudil, lebo som ho z vytahu po schodoch drmala aj s kocikom...a teraz tu iba sepkame doma, aby sme ho nezobudili...nech si pohaja, drobcek 🙂

lola11
29. jan 2009

grazi nepocula - ja som ta tiez citala a s tym spanim si ma trosku poprovokovala 🙂 🙂
kostri som z Povazskej Bystrice a preco povinna prechadzka? Moj krpcul poobede spi zasadne len v kocari a za chodu - cvici so mnou riadne - ako sa narodil nebol den ze by sme neboli vonku - keby to bolo vidno aspon na mojej figure ☹ ☹ Z tolkych nachodenych kilakom by som mala byt uz ako prutik a ja furt jak poleno 😖

kostri
29. jan 2009

krazu a co to jaky dobry spanok mas 😀 😉

jezis to ockovanie grazi no vidis 😨 ja som nepocula nic,teraz sa mame ockovat o pol roka-posledne pneumokoky a dalsie povinne mame na jeden rok

lola no to ja mam stastie ja len pichnem kocar pod strechu a dve hodky klidek 😉 sak neprovokujem 🙂 len pisem jak to je 😝 aspon neco mam dobre,ked tie noci su na dve veci 😝

lola11
29. jan 2009

ja sa uz v noci celkom aj vyspim - boli casy ked maly pytal po necelych 2-2,5hodinach - brr uz nato ani pomysliet nemozem. Teraz pyta o pol 12, potom o pol 4 - ked sa postasti, tak aj len raz za noc. No a vstava o stvrt na 8 - presny je jak hodinky. Ale su aj take noci ked kazde dve hodky mrnkosi, dam mu dudel a spi dalej - este nema ani zuba, tak sa tesim...

flori
29. jan 2009

ahojte 🙂

neviem,co ste stihli vsetko popisat,citala som len posledne prispevky

grazi
zatial som nepocula nic o tom ockovani
a to sme dnes boli u lekarky,dost dlho sme sa rozpravali,ale o tomto nehovorila

tak Rebeke sa kasel pomaly zlepsuje,uz to nie je take hrozne,,,ale Julia sa po zmene atb vcera total vysypala,az som sa musela vecer smiat ako komicky vyzerala,ani masker by to lepsie neurobil 😀

didi
ja som ten sliz na pranie/inak nazov to ma otrasny/ robila uz davnejsie a je to super,vyslo ma to asi na 1,3 eura

kika
snad uz pomaly aj vy tu chorobu zazeniete a budete mat pokoj,,,a tu tzv.6.detsku chorobu mala Rebeka koncom roka,tiez 3-4 dni vysoke horucky,potom vysyp a bolo po chorobe,ale k lekarke som nesla,tak sme to zvladli len so sirupom

dora01
29. jan 2009

aaa uz som tu zas, maly si natahuje traky od pantofli, tak chvilku sedi na prdelke 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre