Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

graziela
4. feb 2009

Ahojte,
ja dnes opät len v kratkosti, kym maly spinka...
Dnesna noc bola hrozostrasna.. Jurko nad ranom zacal tak chraplavo, sycavo, dusno dychat, ze som sa bala, ze sa zadusi..strasne tazko sa mu dychalo, to som este nezazila, ani pri dcerke nie...ani odkaslat si nemohol, lebo to bolo uplne ako stekot, a urcite ho to driapalo v hrdielku...no najhorsie bolo to dychanie, normalne som nevedela, co mam robit a velmi som sa prelakla, ci to nie je laryngytida, lebo to by sme museli ist rovno do nemocky...tak som zobudila muza, ktr. pre svoj kasel spal radsej v obyvacke, trochu sme vyvytrali v spalni, uvarili sme vodu, dali do misy s takym eukalypt. balzamom, nech sa Jurkovi lepsie dycha, dali fenistil a dufali sme, ze to do rana trosku prejde...no ja som uz do rana oka nezazmurila...kazdy nadych bol pre Jurka utrpenie a pre mne este väcsie... ☹
Rano sa mu to uz chvalabohu trosku uvolnilo a isli sme k dr. - vysl. steru z pond. boli opät (alebo este stale) pozit. - v hrdielku ma zlateho stafylokoka, to je ten bacil, ktr vraj mavaju alergicke deticky...a podla dr. je Jurko typicky astmatik...hoci vysl. krvi nie su u takych malickych deticiek vzdy take smerodajne...ale uvidime do zajtra, kym budu vysledky, dnes mame davat sirup Spiropent a paralen cipky preventivne a samozrejme fenistil...a zajtra mame prist...a v pondelok na alergologiu...
Tak mi to je velmi luto...snazila som sa urobit pre Jurka maximum, kojime sa aj napriek vsetkemu...neviem, preco sa ho tie choroby stale drzia...
Wien,
ty si mi uz tusim pisala, co uzivate, mohla by si mi este raz napisat, co presne, uz si nepamätam...Ja len dufam, ze aj nasmu Jurkovi konecne nieco zaberie, aj ked som si od tej navstevy alergologie moc toho neslubovala, vyzera to tak, ze to je pre nas posl. nadej...hoci nechcel pchat do Jurka zbytocne kadejake chemikalie, no ak mu to ma pomoct... ☹
Prepacte, ale nestiham vas akoci precitat, ani ja sa necitim moc dobre, tecie mi z nosa, kycham, chodim ako omracena, k tomu este s Jurkom po doktoroch..ach jaj...taketo malinkate deticky by nemali byt vobec chore...
PS: Luci, viem, ze si sa pytala, aku knizku to citam...je to trilogia TEMNE HMOTY od Philipa Pullmana... 🙂

kikaamajko
4. feb 2009

Ahojte, Grazi chudáčik Jurko až mi zle ostalo od strachu ked som si to predstavila. ☹ Hrozné niečo, ja by som do rána ošedivela.
Veru už nech mu pomôžu tý doktori a nič si nevyčítaj, aj ja si furt vyčítam kika furt chorá od malička, a som ju kojila rok. A j v nemocke nás už poznajú. A ked som tam ležala s 2 dňovým majkom to boli slzičky, že aj on bude taký. Dúfam že nie ale v poslednej dobe sa nás to dáko drží. Chudák tak mu je dáko nedobre, asi predsa len zúbky, dúfam Zajtra sme mali ísť z mužom do Poľska kúpiť tie prasatá a musí ísť sám. Však hádam dačo vyberie ☹ Škoda, tak som sa tešila, rada tam chodím aj s Majkom.
Jarka to čo máte ozaj za dddoktorku aj sestričku, ved Hanička je šikulka. Včera tu bola kamoška so 7 mesačnou dcérou a tá sa ani poriadne nepretáča, je taká usmievavá pohodáčka. 🙂
Katkaa ja tiež budem dávať na nočník až okolo roka. cez leto. môže behať v tých gumákoch a s holým zadkom 😀
Radka chudáčik Lacko, takých úrazov si ešte užijeme asi všetky 😉 Aj tak je statočný, ten náš sa má príliš rád, hhned reve.

dididi30
4. feb 2009

ahojte

my sme sa tulali, do teraz 😕 😝 😀 😀 😀 😀

co sa tyka vahy, ja mam 67kg a 164cm 😝 tucka som, teda ani nie, to robi brucho, uz len ono mi trci, no ale lepsie ako podvaha 😀 😀 😀
jaj a dnes som ranajkovala ovsenne vlocky a obedovala osm az o 2 poobede, dobre coooo 😀 ranajky som mala o 8 rano 😉 tak a teraz to musim dohnat, tak uz rozmyslam, co budem dalej papat 😀 😅

dididi30
4. feb 2009

grazi, fiha maly taky astmatik 😕 aj ja som, ale na stare kolena, tusim aj matka, joj je to hrozne, take male dite, no nic , daju spravnu liecbu a zacne sa to davat do poriadku 😉 a bodaj by to nebolo az take zle a skore uzdravenie 😉

dididi30
4. feb 2009

radka , joj lacko takto spadol a krvicka mu sla? bozenko ☹ thomasko zas do vsetkeho naraza, sama mordinka na cele....zo zeme vstat v poho ale zo stoja lozit, to uz tazsie a potom same urazy a neboji sa, otrase sa a zase to robi 🙄 ked ho davam spat, automatika z chrbatika na brusko a naspat sa nevie vratit, tak sa jeduje a place a toto furt a taky je unaveny oci prizmurene, ale furt musi ist, ako take auticko na zotravcnik, jaj sak to poznas 😝 😀

dididi30
4. feb 2009

lenka a maslo urobene? 😀

dididi30
4. feb 2009

no a zas ma je cela strana, jarka mi da 😅 ale ja si dam radsej tej krupkovej polievocky 😀 😵

dora01
4. feb 2009

ahoj gali, trochu ti tu tvoju konverzaciu narusim 😀

dididi30
4. feb 2009

tak toto si precitajte
je to skopirvane 😉
:
6.-7. mesiac - • Zelenina, která je vhodná pro začátek: mrkev, brambory, brokolice, cuketa, okurka, špenát (nepodávejte často a ve velkém množství, je velkou zásobárnou dusičnanů,ideálně by měl být do konce 2. roku života podáván jen z výživ ve skle, kde je hladina dusičnanů přísně kontrolována), pastiňák, fenykl, dýně, červená řepa, zelený hrášek.
my sme mali spenat doma pestovany.

dora01
4. feb 2009

kukala som lackovi do pusiny, asi na 1 s sa mi to podarilo, lebo posledne dni ani oklo pusy nemozem prejst, uz vcera sa strasne pri kazdom prikrme vytacal, ale nakoniec popapal, tak ja neviem ci tie zuby alebo co sa mu robi. ma tam taku chrasticku na dasienku zo spodu a na tej uzdicke, problem v tom ze tu uzdicku ma taku acucnutu rovno na pere, tak to bude mavat asi casto 😖 mamatataja@pezinskerodiny.sksak aj uzdicku pod jazykom som mu dala prestrihnnut este v nemocke, lebo sa mu zle prisavalo, doki spravila cvak a bolo po probleme, este ma pochvalila, ze ako som na to prisla 😀 😀 😀 😀

dididi30
4. feb 2009

radka mozes 😀 aspon nieto napise a necital len 😝 😎 😀

kostri
4. feb 2009

kuk 😉
no ja mam tez 165cm 😒
adi,no ta nestastna dochadzka 😝 aj radko bol cely nekludny ked som bola na autobuse v robote,hanka bola v pohode,sa mi zda ze jej vobec nechybam ☹ tak mi nakazal chodit na aute 😕 vraj ma to vyjde narovnako cenovo 😕 len nevim ci to ta skodovecka vydrzi 😅 😀

dakujem 😉 aj ja si myslim ze hanka je sikula..no len mali sme nestasti na doktorku ☹ 😒

idem robit veceru,tak vas potom docitam 😵

dora01
4. feb 2009

grazila, je mi luto tvojho Jurka, ak to bude aj astma nezufaj, roznymi inhalatormi, liekmi sa to da pekne kontrolovat, vela deti z toho 'vyrastie´, puberta je pre astmu prelomova, drzte sa 🙂

dididi30
4. feb 2009

jarka a ty co si bola v robote? 😕

natrafili ste na blbu doktoru 😖

a co ides varit, alebo co si navarila, ked teda dojdes vecer? 😀

dora01
4. feb 2009

no kukam ze lacko mi zase daco prilozil do prispevku- tie pezinske rodiny, no nadany je

didi, ten spenat, boze co teraz, ja davam mrazeny kockovany, tak teraz nemam davat 😕 😉 😀 😀 😀 😀

dididi30
4. feb 2009

baby ja som dilino, sak ja nemam 67 kg ale 57 😲 😀 😀 😀 tak to som si dobre 10 kil pridala, fuj, ja mam menej, a pred tehu som mala 54 takze uz len 3 kila dole a som ok 😀 😉

vien tak som skoro uz na rovnakej vahe ako ty pred tehu 😉
marnost a mas co nosit,ze 10 kil 😅
knizky su dobre na usmernenie, ale nie riadit si nimi zivot 😉

radka ja neviem ci mas ci nemas davat, ja davam malemu od zaciatku kupovane hippky a sem tam aj inu vyzivku, co je bio....istota je istota aj ked je niekto proti vyzivkam, stale sa docitam,ze su pre dieta vhodnejsie v pripade,ze nemas doma vypestovanu zeleninku 😉
inak mrazeny mam aj ja, ale to pre seba 😉

dora01
4. feb 2009

didi, aj ja davam hippky, ked nestiham navarit, ked doobeda sme prec, alebo chcem zmenu pre maleho a tak.. som nakupila take napr. s morcacim masom alebo jahnacim. u nas je to 2 krat tak drahe ako napr. v rakusku, ma to vytaca. no co uz deti su drahy spas 😀

dora01
4. feb 2009

zaujmave je, ze maly nema r 🙂 ad tu spenatovu hippku- je strasne intenzivna, ked mu to doma spravim aj s inou zeleninou tak to spapa

kikaamajko
4. feb 2009

Čaute, Gali, si si pridala pekne 😀 😀 😀
Ja mám 168 a 52, pred tehu 49, nechcem provokovať s váhou lebo moja postava otras, chudá jak lata len pupek jak v 5 mesiaci. Počkajte baby pri druhom jak brucho ide ťažko dole 😝
Ja nedávam kupované, ved kde by som aj kupovala ked obchod 30 km 😀

graziela
4. feb 2009

Baby, s tou vasou "pierkovou" hmotnostou tu radsej neprovokujte...dobre? Ja sa snazim schudnut a stale nic... ☹ No, ale nestracam nadej...
Inac, dnes som kupila pohanku, ze vyskusam uvarit Jurkovi kasicku, tu ste ju vsetky velmi ospevovali...len by som vas chcela poprosit, keby ste bola niektora taka laskava a napisala mi este raz receptik 😅 Ja viem, ze sa to uz uz velakrat o tom pisalo, ale nemam kedy to hladat... a inac, ja som kupila taku hnedu, nemletu, velku ako ryza asi...to sa normalka ma uvarit vo vode a potom zmixovat s ovocim? Ci z akej pohanky ju robite vy? A skusali ste ju pouzit aj namiesto ryze? Vraj to je tiez dobre...Dakujem krasne 🙂

emmillya
4. feb 2009

ahojte 😵
grazi -tak to Jurko chudacik sa tak trapi, no poviem ti nemate to lahke , drzte sa a hlavne rychlo prekonajte chorobu, uvidis co ti povedia na alergo , mozno za tym bude nieco ine ked uz pobral tolko atb 😒

dora-Lacko chudacik -no uraz ako sa patri, moj zlaty musel sa riadne vystrasit 😖 to sa o chvilu fakt vsetky detusky zacnu obijat. Sonicka vleze pod skrinu, chyti kabel a bucha hlavkou do skrine 😕 😀 tak ju len taham von, lebo dopredu je pre nas neznamy smer 😀

gali, si si dobre pridala ti kg 😀 😀 no vsak vy co mate pod 60 mozete byt happy, teda ja by som bola urcite 😵 😉 , No Lacko a Thomasku budu asi priekopnici co sa tyka modriniek a padov 😉 😒

No my dnes rekord-mala zjedla polovicu hami -kuracinka +zeleninka , co pre niekoho je len taky slaby start, no ja sa tesim , lebo sama otvarala pusinu -ziadne násilie 😝 🙂 a ziadne zvracanie 😵 no vychadza mi to tak ze asi neviem varit alebo jej nie je moje po chuti 🙄 tak asi ked bude jest zo skliciek tak jej to budem prestriedavat kym sa nerozpapka a potom sup aj moje varene, no to este mozno predcasne hovorit 😔

dididi30
4. feb 2009

radka, no prave mi maly dojedol mrazeny spenat, urobila som mu ho v nasom klasickom mlieku a dala maly kustik masla, zeby to bolo take smotanovejsie 😉 nakoniec som mu do toho nadrobila chlebik a zbastil celu misku, dobre mu tak 😀 😵

lenka, joj ty si ako moja segra, spageta 😀 😀 😀
ja uz nechcem schudnut, ja som potom ako hruska 😒 😀 no a tiez mi ide brusko tazko dole, ja som este aj macata na bokoch, sak pre tie boky nosim o cislo vacsie ako pred tehu 😒

emili a ty kolko vazis , ha? 🙂
sak aj vas cakaju modrinky , dockaj 😀 😉
inak aj thomasko takto papava, sem tam sa stane ,ze aj celu vyzivku spapa, ale futr tam necha 3-4 lyzicky, pre mna 😀
a skludom jej davaj vyzivky aj ja davam,sem tam varene, ale to tiez malokedy, no neda mi cas na to aby som mu uvarila..inak spapa vsetko, ved ked videl muz ako maly papa spenat, tak mu az prestalo chutit 😅 on totiz spenat neznasa a este tamca zacala, ze fuj ja take nelubim, no este ze thomasko nerozumie 🙄

ribizek
4. feb 2009

ahojte.
grazi - tak držím palce, nech už takéto noci neabsolvujete. Mne mal malý len raz blbú nádchu, zle sa mu dýchalo a ja som ho stále kontrolovala, či je ok. Viem, že sa to nedá porovnať, ale viem, aký strach si musela prežívať. ☹

dora - no, mne tuším raz jedna dokina povedala, že zúbky sa môžu predierať aj 2-3 mesiace, kým ich poriadne vidno. Takže čože je to 1 mesiac. 🙂

Vidím, že tu frčia váhy. Ja som s váhou v pohode, teraz skoro 55 predtým 50-52 /podľa toho, ako som sa najedla 🙂. Vždy som chcela pribrať, lenže keby sa mi to pekne rozložilo na tele. Teraz to mám ako pneumatiku okolo brucha. A ešte ten rez po cisaráku mi akosi drží brucho. Asi to pôjde cez tú jazvu ťažšie. Na jednej strane, kde mi to tak viac priuzlili, tak je normálne taký odskok. Ale budem s tým musieť niečo urobiť, lebo toľko nohavíc vyhodiť by bolo škoda. Pani Tomanová ma zasa tak veľmi neplatí. 🙂 A hypotéka mi tiež ukrajuje z účtu. 😀 Keby mi tak ukrojila z toho brucha. 😀

emmillya
4. feb 2009

gali -no normalne tu musim priznat tych svojich 66 kg 😝 pri 164 cm , pred porodom som mala 63 , ale musim zhodit , nezapnem povodne nohavice 😅 😝 😉 tak smarte tu niekto nieco - viem ze treba cvicit a nejest , takze som si odpovedala sama 😉 😀

dididi30
4. feb 2009

emili, ono to padne, neboj, este aby si nemala 55kg 😀 😉

emmillya
4. feb 2009

no hej len kedy ked furt nieco zujem ? no lajdak som v tomto smere 😝 ziadna disciplina 😀 no mozno ked nastupim do prace... alebo budem z tych nervov zrat este viac?! 😀

zuzpolka
4. feb 2009

ahojte 🙂
juj,,, grazi, chudačik Jurko ☹ museli ste mat hroznu noc ☹ prajem skore uzdravenie 😉 nech to nie je nič zle,,,ani žiadna astma 😉

baby , všetky použivate ešte vajičko autosedačku??? nam dnes prišla čo som objednala cez net....taka v smere jazdy už 😅
muž ju už aj prehodil do auta, snad to je ok 😕 😅

adrianuska
4. feb 2009

Ahojte.
Aj u nás je už tá hnusná choroba baby majú soplíky kašlú zatiaľ bez teplot.Tak len vyváram čajíky a ako naschvál začalo byť aj mňe zle 😢 a to pri babách mi vôbec nič nebolo 😠

greguska
4. feb 2009

ahojte,
božinku, aké samé zlé veci sa tu spomínajú ☹

detičky, dávajte si pozor, keď už ste také šikovné.

grazi, snáď to jurkovi všetko dobre dopadne.

majko, ty sa rýchlo vystráb z tej teploty, aj ostatným detičkám prajeme nech už tie zúbky vylezú a nerobia neplechu.

janka, s tým rezom akoby si moje brucho opísala, tiež tam mám taký skok 😒

gali, a ty ako s tou robotou vlastne ? nemusíš chodiť, si si to už vybavila ?

zuzka, my máme autosedačku 0-18 kg, ešte jazdíme v protismere, ale zachvíľu sa mu tam už nožky nezmestia, tak ju budeme musieť otočiť.

ešte raz všetkým chorým rýchle uzdravenie !

alica147
4. feb 2009

ahojte 🙂
Maťka dobre si pozri návod k autosedačke, my máme tiež ešte tu od 0 do 15kg myslím a tá sa nesmie dávať v smere jazdy aspon tak som to tam vyčítala 😝

Joj grazi ja by som tiež nespala nech sa Jurko rýchlo uzdraví
aj Majko
Radi ti verím že si sa ráno rozplakala, spánkový deficit nie je žiadna sranda a veru tvoj muž chudák to tiež asi nemá lahké ešte aj do roboty chodiť 😝 lacko macko mal takýto garambol 😕

Gali ti závidím tých 10kg ja som mala pred tehu 56-57kg takže mám čo robiť a adi nejako mi nepomáha ni že som nastupila do roboty amám dobrý pohon cez deň 😝

Leni otec celkom ok, ale určite ho to bolí, mama hovorila že si nechce dať tbl od bolesti nviem prečo 😠 mu to zašili a dali atb

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre