Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

dididi30
5. feb 2009

durdi, jej paradne ti hajala 😉
ano my mame radi surove jabko aj bars jake ovocicko 🙂
ani ja necvicim 😉

my sme mali na obedik spagetky speci pre deti a este aj maglajz k tomu mrkvovopetrzlenovojabkovy 😀 sak co ti angicania neurobia, pre lenive mamicky, ako aj pre mna 😀
ale bolo to fajne, este daco ostalo, thomasko hltal o dusu 🙂

tak cafte, idem ja na obedik, na mcdonalda s tamcou 😉
papa

pondelok
5. feb 2009

dudri, my sme kuupili plavky priamo na tom kurze, no ja som z TN, u vas na plavani nemate take moznosti?

dora01
5. feb 2009

dudri, tie jednorazove kupis v dm-ke, znacka babylove sme mali my 😉

kikaamajko
5. feb 2009

Čaute, prasiatka už sú doma vyložené, napapané, bijú sa jak také svine 😀 Zajtra 3 odvezieme do Margecian mužovej tete, to je tiež taký gadžulo, má aj kozy. Ale v chlieve 😀 😀 😀 Aj v podprde má riadne hovorí že to nič čo ja mám také ciculky že to neni ani vidno 🙂 Ale kojiť nemohla, takže som aj tak vyhrala no nie 😀
Jarke idem pridať fotky prasiatok, aj pre jej mužíčka a mohla by aj tie slépky odfotiť.
Gali nebudeš veeriť ale teším sa na tú robotu ja som taký pako 🙂
Grazi no neviem z čoho mal teplotu. Včera v noci strašne zle spal , bol teplý a ráno mal 37,5. A poubede ani dneska nič. Neviem čo si mám o tom myslieť. 😲
Miška ty kokso to si už fajne schudla, ale si aj dobre pribrala. Ja počas tehu 15 kg, ale prišla som z porodky a 16 dole. No odvtedy som len žrala a 3 kilá pribrala a neviem sa ich zbaviť. Už 2 týždne cvičím ale v jedle sa neviem obmedziť 😒
Katka aj ja tak v páse ešte 6 cm navyše. ☹

emmillya
5. feb 2009

ahojte 😵
kikaamajko-no neda mi, som kuk do tvojho albumceku 😉 jaky marianko zlatunky a ako si pekne on stoji 🙂 😉 My este tak nevieme , no ale neva, vsetko dobehneme , mame cas 😝 😉
A tie prasiatka - to klobuk dole, fakt ze ta to tak bavi , to uz je ina makacka toto 😉 uz mate vymyslene mena? 😀 a su nejake velke nie? ci to len tak vyzeraju ?! 😕

dora01
5. feb 2009

lenka, majusko zlatusik, aky je krasne snedy, my sme taky biely 😒 , ale sak aj ja som total beloba, nema byt po kom ten moj lacko, sa ma stale niekto pyta, ci som chora, ci mi neni zle alebo nejdem odpadnut 😀

aj prasiatka su pekne 😉

kikaamajko
5. feb 2009

Díky emili za Mariánka,
prasiatka sú okolo 30 kg, a neviem či pri takom množstve budú mať mená. 2 si chceme nechať na pripúšťanie, tak asi iba tie. Teraz ma napadlo že Telma a Vilma 😀 😀 😀 Inak to by boli pekné maná aj pre Jarkine cicky.
Baby som si všimla že mi vymazali fotku kravky, asi aj prasatá za chvílu vymažú.

dora01
5. feb 2009

emily, ako ste dnes papali?

dora01
5. feb 2009

lenka, vymazu, ibaze by si tam mala majka s prasiatkami, kravku som nevidela, skoda, alebo sprav kolaz majko a prasiatka 😀

emmillya
5. feb 2009

kika - 😀 😀 dobre mena 😉
dori-mi tiez take bielunke , ked s mangelom rozpravam tak furt sa hehni ze "co hovori bleda tvar"? 😀 😝
no dnes jedenie naburane, bola som na cievnom /problem mam s lytkom -okrem toho ze je hrube 😀 / a bola pri malej svokra, som myslela ze idem na otocku a maci trd -zdrzala som sa takze mala len mliecko , poobede troska toho maskovozelenin.prikrmu zjedla a spinka teraz ... mala v sebe mliecko ,tak aj tak dobre 😉 🙂 snad sa to rozbehne, uvidim co do nej dostanem ked vstane 😝 dik za opytanie 😉 😵

kikaamajko
5. feb 2009

Radka, díky 🙂 Malého som ešte do maštale nebrala, asi ked bude teplejšie. A musím mu kúpiť topánky lebo žiadne nemá. A vieš ako to je ked stále chcú len na nôžky 😉
Emili neboj určite sa to rozbehne s tým jedením. Asi jej netreba. Malý tiež toho dáko nezje veľa, vôbec ma to netrápi. On nie že by nechcel ale neobsedí 😀 Tak sa doje takými vecami čo môže sám držať. Napríklad jablkom. To mu dám a veľa ho neostane. Len striehnem na väčšie kusy čo odhryzne 🙂
Vidíte Katka sa to pýtala, či dávame surové jablčka. Každý deň 🙂
Baby to ako mu mám kúpiť topánky. Odmerať nohu a podľa toho o koľko väčšie.

dora01
5. feb 2009

lenka, viem ake je to furt iba na nohy 😀 prave mi to predvadza v postielke, ani za prd si nechce lahnut 🙄 , no sak pockam kym odkvacne v nejakej divnej polohe, potom ho narovnam 😀
minule som sa snazila kupit malemu dake topanky, ale nemali jehocislo, odmeras najdlzsiu vzdialenost medzi patom a palcom a pripocitas tak 1-1,5 cm, samozrejme mu ich vyskusas, ale sak ty to musis najlepsie vediet, sak uz mas kiku, my mame doma jedny sandalky 20tky, co bude nosit na doma, ale su mu este velke, v obchode som zistila, ze 19 tky by mu boli dobre len chvilku, tak kaslem na to, pockam co do tych 20tok doraste, sak este moc toho nenachodi, kolo stolika trosku. a este, kazdy vyrobca ma ine cislovanie, napr. 18 tky su to iste u ineho 20tky 😕

dididi30
5. feb 2009

lenka, jaj ake krasne svinky 😀 😀 😀 😀 😀 😀
leni, ja som bola v takej speci obuve, normalne asistencia pri obuvani🙂 tak mi malemu odmerali nozicku a podla toho mu nasli boticky , este som si aj mohla vybrat😉 a normalne mu este ako keby stelovala tu topanocku, ci mu dobre sedi, ked uz postava.....este sa aj ukazal ako on pekne stojka, tak oci gulili, ze aky drobec a ako mu to ide🙂
leni a mozes aj ze gizela, migelon, gloria, marka, vlarka, dinka, slinka, pinka, tinka, grulka, pulka, gugulka, harulka🙂))no take mena ma napadli...jaj a este alzbetka🙂

marianko je zlatunky 🙂 furt rozmyslam na koho sa podoba, ci na teba ci na muza

jaj tak sme sa v mcdonalde napapali a uz som aj dovarila cestovinky s maskovo-rajcinovou omackou, mnam 😝 😀

dora01
5. feb 2009

didi, alzbetku mam neter 😀

kikaamajko
5. feb 2009

Ja som kike tak kupovala že som odmerala nohu, potom som špajdlu takú odlomila presne jak noha a pchala do topánky 🙂 A budete kupovať iba topánky s klenbou alebo aj bez.

kikaamajko
5. feb 2009

Jáj gali super maná píšem si ich 🙂
Ty máš dáku úchylku na mcdonald, ja som tam bola iba raz v živote, tuším v Trnave.
To je super že sú tam také služby v obchodoch. Aj tu by mohli byť 😝 Veru Thomasko je šikovníček. Môj drahý povedal že sa strašne podobá na bratrancovho syna. Pozri si ona tu má albumy Mirkakopky, tuším tri sú lebo chlapec má už rok a 7 mesiacov. 🙂

kikaamajko
5. feb 2009

super mená 🙂
Malý tak odušu teraz tlačí len neviem kade mu to ho vno víde von lebo si sedí na zadku. 😀 😀

greguska
5. feb 2009

ahojte,
maťko spal doobeda nezvyčajne hodku a pol, som si myslela, či nebude chorý, ale našťastie sa zobudil s úsmevom na tvári, skrátka len potreboval dobehnúť noc 😉 teraz zase drieme v kočíku, musím ho ísť zachvíľu zobudiť 😝

a s tou váhou, ja na to kašlem, však dáko bude 😀 muža mám takého dobrého macka, tak sa aspoň pri ňom nestratím 😀 ale do plavok sa radšej obliekať nebudem 😀

dnes som kúpila malému kašu od Nestlé, nenašla som v zložení cukor, tak preto som tú vybrala. totiž mám pocit, že už to v noci nie je len taký cuc, ale dosť si aj potiahne, tak vyskúšame tú kašu, či náhodou nie je hladný.

a som sa dnes prihlásila na školenie ohľadom toho účtovného programu, takže mám mesiac na to, aby sa maťko naučil vydržať bez prsíčka nejakých 8 hodín. my si to totiž tiež užívame a veľa krát cez deň si len tak cucne 😉

no idem ho zobudiť, chúďa moje, takú zlú mamu má, ani ho vyspať nenechá 😠

dididi30
5. feb 2009

leni, kuk som tie fotecky, joj malicky je straasne zlaty, sem tam nieco spolocne, ale nie uplne, thomasko je troska inaksi, fotky skresluju...ale sinteri su to riadny 😀
aj thomasko tak kakava, to je strasne, ja furt hovorim muzovi no sadni si ty na stolicku a tlac 😀 😀

mati, vies co, ja mu davam kase, dokonca som kupila nutrilon na dobru noc, taky zahustene umele mlieko a nist, to iste aj neviem ci nie horsie....tak kaslem na to...ale zacal aj cez den cicat a este aj papa riadne, ja neviem kde to do neho ide 😀

greguska
5. feb 2009

no uz sme hore, dokonca aj ovocie sme stihli spapať aj si pekne dal 3 glgy čajíku z pohárika. ja mu dávam surové jablko vždy s banánom, samé mi to nechcel. a pripravujem to na tom sklenenom trelku, čo má 1000 rokov 😉 v poslednej dobe mu tam aj pomrvím detské sušienky.

leni, gratulujeme k prasiatkam 😉 nech pekne priberajú, aby ste z nich mali radosť 😉

gali, však ja som už tiež rezignovala. som sa zmierila s tým že budem v noci hore, tak ma to tak nehnevá. len xem skúsiť tú kašu, ak je naozaj hladný 😉
tak super, že thomaskovi zachutilo mliečko, len nech pekne cucká 😉

greguska
5. feb 2009

a vždy vám zabudnem napísať, že maťko má nové hryzátko - moje rameno 😀 vždy keď ho držím na rukách, kusne mi do ramena. a teda poviem vám, keďže má už aj tie vrchné jednotky dosť veľké, slušne to bolí. ale hovorím si, pokiaľ to je do ramena to sa dá, horšie bude keď začne do bradavky 😉

dididi30
5. feb 2009

mati, jemu chuti mliecko, len sa z neho nevie napapat 😉
skusam kase, ryzu na noc a furt cucanie musi byt, proste to smados 😀

jaj no tak len si chran ramena, sak leto sa blizi 🙂 😉

a co ostatne baby?
alic, cakas na jarku?
jarka co, strajkuje? 😀
snad ste ok 😉

a dalsie baby co porabate?

greguska
5. feb 2009

gali, asi všetky mamičky "nútia" detičky aby išli spinkať 😀

to my sa práve dostávame do švungu, maťko začal spievať a vykrikovať 😀

a hlavne mi tu všetko zo stola zhadzuje, keďže ho mám na kolenách. sviniarik, že na zemi pri hračkách ani za svet nebude 😉

flori
5. feb 2009

ahojte 🙂
Rebeka ma cez den 2-3 spanky,dlzka je rozna,ale vzdy je to aspon hodina
zacala som jej davat po vecernom kojeni,nie hned ,robim tam taku 10-15 min prestavku,UM asi 100ml
pije ho niekedy dost dlho,akoby bola aj plna,ale tolko sa mi potom v noci nebudi,zvykla sa mrvit na papanie
niekedy naozaj zavcasu,teraz potiahne viac hodin v kuse,no uvidim ako dlho to zaberie,no posledne noci to bolo az o piatej rano 😉

dnes som mala doniest moc na kontrolu ku detskej lekarke,no maturita,vobec nefungovali tie sacky,uz som si aj nadavala,ze nemame nocnik,tam by to bolo jednoduchsie

nasa mala papa vacsinou jablko alebo hrusku s ryzovymi vlockami alebo pohankou,to ma taky doobednajsi papaci ritual,na obed je to rozne,zalezi od kombinacie,a okolo piatej pride na rad kasa nutrilon alebo hipp,sunarku ani nestle velmi nechce

davate papat detickam vsetko bio??alebo obcas aj normal

lenka
mas to doma velmi pestre,aj zverinec,ale je vidno,ze si stastna,,,kukla som prasiatka,kym ich vymazu 😠
vdaka za pochvalu nasho maleho motyla 🙂

Rebeka dakuje za vsetky minulotyzdnove gratulacie

greguska
5. feb 2009

flori,
my sme tiež chytali moč na viackrát, a to som si prvýkrát myslela, že s chlapcami je to jednoduchšie 😉

a čo sa papania týka, my jedávame väčšinou hippky, ale keď mu varím, tak normálne zeleninku z trhu, my tu nablízku nemáme žiaden bio-obchod. z ovocia papáme zatiaľ len jablko, a tie máme od našich zo záhradky, takže sú kvázi bio 😉

flori
5. feb 2009

greguska
vidis,,,a to som si myslela aj ja,som si dnes aj ponadavala,ze u dievcat je to horsie

tiez kupujem hippky,teda posielam muza,nech sa uci spravne vybrat 😀 ,ovocie a mrkvu mam od rodicov,ti nic nepostrekuju,tak to teraz velmi vyuzivam,ale onedlho uz asi nebudu zasoby ☹

zuzpolka
5. feb 2009

ahojky 🙂
Viki už od siedmej haja,,,,a ja čakam kym nam donesu pizzu 😀 😝 dufam, že to stihnu na panelák 😅

kikaamajko pekne svinky 😅

flori ja nedavam len bio 😖 podla toho čo maju v obchode, v poslednej dobe jej varim kupovanu mrazenu zeleninku 😉

juuuj dnes jej tak chutilo 😀 uvarila som jej mrkvičku, brokolicu, ryžu trošku hrašku a morčacie masko 🙂
rozdelila som na 2 porcie že bude aj na zajtra no ale zlopla to cele 😀

dididi30
5. feb 2009

vladi, ja bio jedine v hippkach inak co dum dal 😀 😉 ja mu dam okostovat aj z nasho, nemam problem, nech si pomalicky zvyka 😉 nesolime moc a nekorenime a zas mu nenalozim plnu misku, len na okostvoku 😉
aj mu navarim, kupujem speci stravu pre deti, sak tu toho anglicania maju, pre tie lenive zeny 😀

a aku peknu fotecku mas 🙂

gregus, teraz som davala maleho hajat, dirigent, som sa narobila, on furt automatika z chrbatika na brusko a tak aj zaspal, uz sa nekaslem, bo ma taaaak boli chrbat a mam pocit, ze cim je starsi tym viac, lebo ja ked ho kojim spim na boku nech ma cicu pristupnejsiu , ked mam uz take lentilecku 😀 no a tak aj zaspim a potom som ako polamana haluz, jaj uz mam fakt z toho nervu 😒 🙂

kostri
5. feb 2009

kurnik sak nestiham citat,to co ste mali spisovatelsky kruzek? 😠 😀 😀 😀 😀

seruste!

emily,no ty si mala 63kilov pred porodom? 😀 a ja ze pred tehu 😀 😉
ja som mala 65,pred porodom 83,ked som dosla z porodnice 69 a teraz mam tu nechutnu vahu co som uz bola byvala napisala 😖 😝
tesim sa ze sonicke chuti papat!!

adka,som citala,ze delena strava sa nesmie pocas kojenia 😲

idem vas este docitat,bo som nestihla a uz za chvilu ide panelak 😉

andrejka a pekne od teba ze si ma cera cakala 🙂

dididi30
5. feb 2009

jarka cakala ale nedocakala 😀 😀 😀 cera 😀 😀 jaj jake je to smiesne, kebyze to nepises ty, tak ani neviem co to je za slovo 😀 😀

zuzka uz ja my od 7 hajame 😵 pizzu neobjednavam tu jedine cez den...hm a teraz na noc papas? a dieta ti nic nehovori? sak ani nekojis, aby si sa mala vhovorit 😀 😀 😀 my sme boli v mcdonalde 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre