Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

dudri
6. feb 2009

dam ju vzdy pri papani druhu lyzicku, aby sa pobavila a sa naucila papat s lyzickou...

dudri
6. feb 2009

didi, som Vahy

greguska
6. feb 2009

katka, ten obchodík je na mini trhovisku v biskupiciach, to čo je blízko nového tesca

adka, no však vieš, toho nášho prcka zaujíma všetko čo má tlačítka a displey 😉 tak dnes to vyhrala kalkulačka. ale už má aj svoj ovládač (my máme každý svoj 😀 ) a keď to takto bude pokračovať, tak bude mať aj zachvíľu aj mobil 😲

dididi30
6. feb 2009

caute,
tak dnes musim pochvalit thomaska, krasne cez den hajal, dva krat po hodinke a pol, juj bodaj by mu to ostalo 😵 ja som tolko veci postilhala, aj som upiekla mandlovy kolacik s cokoladovou polevou 😎
no a teraz som vecerala, hm a je po zdravom stravovani 😀 , no raz za tyzden mozem zhresit, nie? 😉 🙂

alic, tak ako pisu baby, mirusko si zvykne a bude tam videt ine deti a bude to lepsie 😉

mati ja nedavam bielu activiu, nieje plnotucna, teda aspon ja tak viem..ale vies co , je to jedno, on uz papal aj vanilkovy jogurtik aj jahodovy, no ked my papame, tak sa utre aj jemu 😉 😀 no a kupujem plnotucne, nam take nizkotucne nechutia 😅 plnotucne su zdravsie, no co niesme az taki gulati 😉 🙂

alica147
6. feb 2009

didi jasne, jediné čoho sa bojím aby nebýval často chorý lebo vypadávať z roboty často nemožem 😝

dididi30
6. feb 2009

katka fiha to vazne v jaslickach muz ohluchol 😲 no ale zas vies ako to je, to je jeden z tisica, takze blba nahoda 😒

dididi30
6. feb 2009

mati jaj sak aj my mame kazdy svoj ovladac 😅 thomasko ma zo stareho dvdcka 😀 😉

katka a babo moze ochoriet vsade, este aj od teba sa moze nakazit...staci ,ze ides na prechadzku a moze byt chory a aj tak budes musiet dat do skolky alebo skoly, tazke nech si zvyka, imunita je dobra vec 😉

alic, ja viem ako to je, ale zas raz za cas mamina zaskoci nie ? a moze aj muz, nie?

alica147
6. feb 2009

didi hej jasne a zase ak by bol chorý tak je asi aj jedno či si to odkrutime teraz alebo v školke. ale napr. kika moc chorá nebývala

dididi30
6. feb 2009

no sak to alic ani tamca nebyvala chora a ani som ju nekojila...thomaska kojim a soplavy je furt ☹
ach tie hnusne geny 🙄

dididi30
6. feb 2009

tak nik sa neozvat, dobru nocku 😵

greguska
6. feb 2009

my sme mali teda na večeru tú pohánkovú kašu spolu so slivkovou šťavou, spapal asi 10 lyžičiek, ale potom ho začalo napínať ☹ tak teraz neviem, či z tej kaše, ale z tej konzistencie, bo ja som tiež taká, že keď jem také kašovité tak ma po pár lyžičkách napne ☹
no neva, však trochu si dal, zajtra skúsime s nejakým iným ovocíčkom a uvidíme 😉

jaj, som sa xela spýtať, celý deň mám takú železitú chuť v ústach, neviete z čoho to je a ako sa toho zbaviť? teda možno to do rána prejde, ale budem vedieť nabudúce 😉

dobrú nocku teda !

dora01
6. feb 2009

greguska, naposledy ked som mala kovovu pachut v ustach, neviem ci je to to iste co zelezita 😉 , tak som si spravila tehu test a na moje veeeeeelke prekvapenie som bola tehotna 😕 😀 😀 😀 😀 😀

greguska
6. feb 2009

radka, tak díky 😀
to u nás nehrozí, len ak by s ducha svatého 😀

zuzpolka
6. feb 2009

ahojte 🙂
dnes som tu troška neskoro ale predsa 😀
boli sme gratulovat sestre tak sme prišli o osmej domov 😕 Viki vydržala v pohode, lebo tam boli ešte dalšie deti tak sa hrali 😅
od kedy sme doma 3x nam vypli elektriku 😠 😠 😠 prvy krat ked sa Viki išla kupat 😠 mala kupel pri sviečkach 😝 🙂 druhy krat ked som ju krmila,,,,a teraz treti 😠 😠 😠 ešte sa mi vybije notebook a som v keli 😝 😀 😠

greguska, Viki ma tiež svoj ovladač a dokonca som jej musela dat aj mobil, ktory nepouživam 😀 stale mi brala moj 😝 😅

choručkym skore uzdravenie 😉

greguska
6. feb 2009

s - z 😉

dora01
6. feb 2009

greguska, pripomenula si mi moju spoluziacku z gympla, mala 15 a po prazdninach dosla s babatkom, nikto nevedel, ze je tehotna, tiez vravela, ze z ducha svateho 😀

zuzpolka
6. feb 2009

no čo už všetky hajate? 😖
tak teda dobruuuuuuuu noc všetkym 😉

graziela
6. feb 2009

Ahojte,
Alic,
je mi luto, ze musite riesit teraz tu vec s jaslickami...ale aj ja si myslim, ze ked bude medzi detickami, mozno mu bude aj veselsie, pani ucitelky im urcite urobia nejaky program, ved oni to s tym detickami vedia...a ked to bolo na maminu naozaj moc, tak to bude mozno lepsia cesta, ked to takto vyriesite...A co sa tyka chorob, tak to moc neovplyvnis, ved bacilonosic moze byt kazdy z vas v rodine, a Mirusko moze ochoriet od hocikoho, s kym pride do styku...nielen v kaslickach...v najhorsom, ak ochorie, tak by ti urcite mal kto pomoct, ci ?
Didi,
tak uz aj na Thomaska to prislo...pamätam si, ako si pisala, ze vzdy ked ja napisem, ze sme chori, tak vy hned po nas ochoriete...asi nabuduce uz pisat nebudem ☹ Nasmu Jurkovi uz je chvalabohu lepsie, len v noci sa mu tiez zacali tvorit sopliky, trosku bol zahlieneny, ale zas az take hrozne to nie je, ako naposledy...a dnes sa nam tak krasne rozstebotal...stale pridava nove a nove slabiky...a musim ho pochvalit, vcera aj dnes sa poobede krasne vykakal do nocnicka... 🙂 Uz dlhsiu dobu kakava pravidelne tesne po obede, tak ho tam budem davat zatial len raz za den v tom case....tak uvidime...

graziela
6. feb 2009

Inac, dnes som aj ja dala Jurkovi 1.krat jogurtik, spominanu bielu activiu osladenu+bananik...len sa tak zaprasilo...uvidime reakciu zajtra ... dufam, ze v pohode...

graziela
6. feb 2009

no, vidim, ze tu uz nikto nie je, idem ja do sprchy a hajat, dobru noc 🙂

lucia31
6. feb 2009

akoze nikto?!..ja 🙂
ahojte babenky, varim gulas na zajtra a Tamce hovadzinku, tak este tu pobudnem a pokonikujem...
didi, veru, smotanovy jogurtik je pre deti najlepsi....aj my sme dnes papali fazulu, tak som odsupkovavala..ale ide to lahko, ked je takmer do makka uvarena, len stlacis a fazulka vyleti...takze mali sme zemiak, mrkvicku, fazulu a vymixovala som to s mlieckom, mnam, bolo to fajne ,ta fazula tomu doda prijemnu nasladlu chut...inak vegetarianske maminy, ktore maju vegetarianske deti, nahradzaju maso strukovinami...ja to robim len 2 krat tyzdenne, masko mi totiz lubime, najviac hovadzinku 😉
ja zatial musim poklopat, Tamarka akoby zila v nejakom vakuu, my sme boli komplet chori, ja hnisavu anginu, Janko herpeticku, manzel tiez chori a Tamca ani len nadchu....no ved nas to pocka neskor...Janko tiez do 3 rokov nic a potom ked zacal chodit do skolky, tak prvy polrok bol casto chori..ale potom sa to zlepsovalo...
grazi, aj my kakavame len do nasho lavorika, kedze pouzivam latkovky, tak na to davam bacha, lebo ked by to malo skoncit v plienke, tak mam robotu 😉 ..Tamka kakava vacsinou rano a to si uz v posteli vravi take hrdelne eeeeee, ako ked tlacime nad lavorikom 😉 a dari sa nam aj cikanie, vzdy po papani a prebalovani ju davam nad lavorik a pekne sa vycika...ked jej netreba, tak sa zacne hned vzpierat, tak ju tam zbytocne nedrzim, ale ked je pokojna, tak viem, ze daco bude 😉

dididi30
7. feb 2009

ahojte

my sme mali fajnu noc, thomasko hajal do 8 rana 😵 no este aj vcera cez den pekne hajuskal, no dufam,ze scenar sa bude opakovat 🙂

matka, ja som tiez taku pachut mavala, ,ked som bola tehu 😅 tak si urob test 😀 ale nie, skus si kazde rano na lacno dat glg slnecnicoveho oleja 15 minut ho omielat v puse, kazde rano to rob, pachut sa vytrati, je to dobre aj pre fajciarov ale aj pre zaludok 😉

grazi, no chvala bohu sme len nachladeni, ale uz aj zacina kaslat, asi mu tie hlieny padaju dole, tak nasadim cibulovu kuru ak bude este pokasliavat 😉
dufam,ze to nasim deturencam skoro prejde 🙂

lucka, no tak presne sme aj my supali, neboj, nelupkali sme pol hodiny, proste stlacili a vyskocilo to 😀 😉
ja som robila taku fazulu, uvarila som ju s korenovou zeleninou, nakoniec rozmixovala a pochutili sme si cela rodinka, tak nam chutila 😵
my nekakame, este ma cas, teda myslim na nocnik.....ale uz davno som pisala,ze tiez ked ide kakat alebo prdkat tak zacne e e e , som rada, lebo tatko si pomaly uvedomuje svoje potreby a ked si vie najst prsko a vypyta co lubi, tak aj toto bude hadam jednoduchsie 🙂

dnes ide tato na preteky aut, vraj vezme obe deti, no ale ja mu thomaska nedam, lebo by sa otocili na prvej krizovatke 😀 😀 😀 😀
no idem, bo niekto sa mi tu zrubal a strasne je nestastny ☹ 😅

kostri
7. feb 2009

hojte 🙂

sa akosi nestiham venovat konikovi,hanka si zacala menit denny spanok,vcera spala len hod doobeda a pol hod poobede
noc bola taka ako vzdy,zato ta vcerajsia bola este horsia,mala plakala a nevedela sa utisit,potom nastastie zaspinkala na prsku

mati,my tak spavame niekedy,ze hanka sa zobudi o pol siestej do pol siedmej sa hra a potom zaspinka este do osmej alebo poldeviatej,ale to malokedy

inak ma novu zabavu,ked sedi na posteli,svacne sa dozadu na chrbatik a posadi sa 🙂 no samozrejme ze celkom nelezi,to by nezvladla 😅 je pod nou perina,ale uz aj trosku rukami sa opiera,zatial len brusne svaly pouzivala 😎 ma ich lepsie ako ja 😀

a vcera som ju dala rano na nocnik a do dvoch minut tam bolo nalozene 😕 a neska zas 😅

hanka tiez kakava uz take dospelacke bobky 😀 niekedy ma s tym problem vytlacit to ,ale inak jej to ide raz a dva 😀

gali,to je na nervy,vy stale s tymi soplikmi mate ostaru 😖 ja tak davam hanke kvapky,ze najprv streknem-mar-potom odsajem a potom este raz streknem 😕 zatial vzdy zabralo

sonicka je ina sibalka ze tak zaregistrovala ten krumpel 😀 sranda
hanka zas vobec nechce kupovane prikrmy,vcera jej segra doniesla vyzivu jablckovu a normalne ju striasalo 😀
inak mala vcera prvy krat cestoviny a zblajzla cely obed 😕 😀 a poobede som jej davala tu vyzivku ale ked jej nechutila,sup do nej tie cestoviny,len take hole..a taaak pusinu otvarala jak vrabcek 😉

dididi30
7. feb 2009

no bobceky kakvame aj my, tak som mu dala grahamovu tycinku a po nej bolo dnes krasne nalozene 😉
jarus, ten tvo postup vyskusam, idem na to 😉

greguska
7. feb 2009

ahojte!

gali, díky za rady a prajeme vám rýchle uzdravenie!
aj jurkovi, aj ostatným chorým!

ja som dnes ešte rýchlo upratovala, dojde mamina, tentokrát pre zmenu so segrou, nie s bráškom. tak sa na ne veľmi teším, však už sú na ceste, zachvíľu sa dovalia do roboty, tak musím si aj ja švihnúť.

len som vám chcela zaželať pekný pohodový víkend 😉

kostri
7. feb 2009

no skus to,tusim to tu zuzpolka spominala volakedy davno 😉

mala spi,idem si umyt vlasy a volaco porobit,no dovi dokedy bude spat 😝 😀

gali,aj thomasko tak papava,ze kazdu hodku? 😕 lebo hanka po poobednom spanku len preglga preglga,jak keby bola furt hladna,nieco jej dam,tak na hodinku ju to zasyti,potom zas jej dam,bud mliecko alebo nejaky prikrm..no nevie sa tak zasytit,ze by tri hodiny nemusela papat..akoze mne to neva,ja len ci ne zato sa tak casto v noci budi..ci to nocne budenie asi neni o hlade co 😖 😀

inak..som si zacala davat vecer fernet 😖 😅stamperlik. sak kolkorazy o jednej este nespim 😠 a takto uz o desati 😀 len keby mala uz o jedenastej nebola hore,pravda 😝 😀

a hanka tiez tak zatina pasticky a jeduje sa..ja neviem dojst nato ze preco 😕 nekedy to robi ked sa jej nevenujem,potom je cela bez seba ked sa jej venujem 😀 a ked prestenem tak zas sa jeduje 🙂 ale robi to aj inokedy,no neviem dojst na to,cim jej vyhovet 😀

lola11
7. feb 2009

didi mozem sa ta prosim ta opytat - ako si mu dala tu grahamovu tycinku? Maly sa tiez dost trapi ked tlaci 😉 😉

dididi30
7. feb 2009

jej gregus, tak ty budes cely vikend vegetit 😀 jak ti fajne, len si nohy vyloz ked budes mat takych navstevnikov 🙂 😉
a dik 😉

jaruska, thomasko tak papal jednu nod, neviem, v tedy ho asi brusko bolelo, to som pisala davnejsie,vsak? 😉
sem tam ma taku noc, ale inak v poho papame 2-4 krat za noc 😉 ze v poho 😅

lola, klasicke tycinky, da sa to kupit v obchode, bars kde, maju so vselijakymi prichutami, so sezamom, syrom...aj ciste grahamove a podla mna mu mozes dat aj ten suchy grahamovy chlebik, taky co vyzera ako keks 😉
ja to mam z polskeho obchodu, totizto som v anglicku 😉

dididi30
7. feb 2009

jarka, jaj sak stamperliky sa maju davat rano na lacno, ked nesoferujes samozrejma 😀
a skus nejaky cajik na spanie, medovka, tu ospevuje katka-dudri
😉

lola11
7. feb 2009

viem ze si v UK - v ktorej casti? Tie tycinky mam doma, hlavne ma ale zaujimalo ako si mu to dala - len tak do ruky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre