Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

graziela
11. feb 2009

Ahojte,
ja s Jurkom dodatocne dakujeme za vcerajsie gratulacie 🙂 🙂 🙂 Akosi som vcera nemala cas, sa tu zastavit...
Greguska,
tak to vy ste uz teda poriadne zubati, ze 7 zubkov...no parada 🙂 Nas Jurko ma zatial len 2, ale uz sa mu tlacia horne jednotky...len ja by som bola rada, keby to prislo co najneskor, lebo to este len bude, ked maly zahryzne do bradavky.. 😲
Didi,
a kalamita uz u vas nie je??? Mna by to asi fakt dost dobre nastvalo, keby to u nas urobili, ze ides do skoly a na brane napis, ze prazdniny...ja viem, ze deti sa urcite potesili, ale pre rodicov nic moc...

Inac, ked pisete o tych placoch vasich deticiek, je sranda, ze nas Jurko to ani moc takto nerobi...On je takmer stale taky vesely, usmievavy, spokojny, ako slniecko...aj ludia, co ho vidia 1.krat hovoria, ze je taky spokojnucky..minule sme cakali na tej alergologii 2 hodiny, uz sa mu aj spinkat chcelo, aj by papal, ale vobec to na sebe nedal poznat...aj ho sestricka pochvalila...len co som ho potom dala do kocika, tak hned zatvoril ocka a zaspinkal 🙂
A inac, my este stale pouzivame hlboku vanicku od kocika, no asi zajtra uz zmenime sportovy...doteraz mi vzdy krasne spinkal v kociku a aj ked bolo hore, pozeral sa do plafonu, ale bol tichucko...pre mna su prechadzky naozaj najlepsie odreagovanie...az mi bude luto, ze uz ked bude Jurko väcsi, nebude mi chciet uz v kociku tolko spavat, uz s nim bude treba chodit a tak...uvidime, dokedy ho to spinkanie bude bavit...
No, vidim, ze asi vsetky uz buvate..pojdem uz aj ja od PC...tak pa zitra.... 😉 dobru noc

wien
11. feb 2009

ahojte. no dnes to tu fakt dáko viazne 😅
greguska, nič si z toho nerob, to je určite aj z nedostatku spánku + ty ešte aj chodíš do práce... ja by som bola permanentne taká nervózna, keby sa nevyspím 😝 len preto, že si vybuchla, nie si zlá mama.
my sme mali takéto obdobie niekedy už v 4,5 mesiacoch a trvalo to myslím do pol roka 😝 tak dúfam, že teraz to už nebude. furt som ho musela ja na rukách vyvlákať. už mi normálne aj chrbtica odchádzala. potom som ho postupne nechala na zemi, dala mu tam hračky, trochu poreval, keď videl, že to so mnou nehne ( aj som bola už nahnevaná a som mu povedala, že mu rev nepomôže ), tak to vzdal a začal sa hrať. ale tiež nie každý krát 🙄 no o nervy. a u iných reval ako keby ho na nože brali. teraz už iba pofňukáva, aj to nie u všetkých.
myslím, že naši drobci už sú vo veku, keď už špekulujú a niekedy aj vydierajú, potvorky 😒

alica 😀 aj ja som zvyknutá na auto, aj do roboty som autom jazdila. teraz keď mám ísť náhodou s kočíkom autobusom, že muž potrebuje auto, tak som z toho chorá 😀

didi, ja sa z takej choroby akurát dostávam 😝 kýchala som ako o závod. je dobré sa aspoň 2 noci vypotiť. a sama, jasné? 😠 😎

nebudem tu zas monológovať, idem ja do postele, lebo inak potom cez deň musím dospávať, čo tu čumím do PC 😖
čafte.

wien
11. feb 2009

ahoj grazi 🙂

greguska
12. feb 2009

dobré ránko!

my sme dnes v noci papali len 3x 😀

gratulujeme thomaskovi, lilianke, miške aj natálke, nech sú zdraví a šťastní a poslúchajú maminy !

pondelok
12. feb 2009

ahojte, vcera som uz nestihla vas pozriet, taka som bola unavena, dala sprchu a sup do postele,
dnes pride svokra na obed, ved je stvrtok 😀 a pride i segra so synovcom, tak ideme o 10 este do mesta so susedov, nasa bola len 1x hore a to sa jej opat nieco snivalo,
aj srdecne vsetkym gratulujeme, a vyco mate dnes v plane?

kikaamajko
12. feb 2009

Ahojte, dobré ránko.
My sme mali zase super noc, x krát hore ☹ A ked mi zvoní budík 5.45 tak by som vraždila. No ale to mi tak zvoní aj v sobotu a v nedelu takže čo? Zvykaj si lenočka 😀 😀 😀 😀 😀
Maťka vy len 3 krát? Paráda. Kedy ste nakoniec išli spať?
Aj my gratulujeme oslávencom všetkým a aj Gabike, sme včera zabudli, tak všetko naj 🙂
Grazi ten tvoj Jurko je iný anjelik, ja ked chcem ísť s kočíkom kúsok, a to malý v ňom sedí tak musím brať psov, aby mal zábavu.
Miška, pekne ti idú kilá dole, máš asi pevnú vôľu že sa tak vieš donútiť. Ja cvičiť to hej ale diéta veru nie. To by som bola neervozna ako pes 😀 😀
Gali ako? Už je lepšie?

dora01
12. feb 2009

dobre ranecko!

setko naj oslavencom 😵

my noc klasika, 7 krat hore 🙄 😀 , ale neva hlavna vec, ze sme zdravi 🙂

lenka, 5:45, to je paradne skoro, ja som tak stavala kazdy bozi den na vyske-okrem vikendu, som sa strasne tesila na matersku, ze nebudem musiet vstavat tak skoro 😀 ,teraz sa citim ako na dovolenke 😀 , vsak vlastne som. nie? az na tie nocne pauzy ked lacko stoji v postielke 😀

leni, a co chces zhadzovat? vsak ta poriadne nevidno 😉 😀

my ideme na prechadzku, vyslo slnko, jupiiii, ale asi nas odfukne 😒

kikaamajko
12. feb 2009

Radka, však čo chcem zhadzovať, no tú pneumatiku okolo pása 😀 😀 😀

zuzpolka
12. feb 2009

ahojte 🙂
všetko len to najlepšie našim malym oslavencom želame 😉 vela zdravička 🙂

My sme mali super noc,, ale Viki sa zobudila o pol siedmej rano 😖 a už sa jej nechcelo hajat 🙂 ale teraz spinka 😅

ja som taka dolamana že hrôza 😠 škriabe ma hrdlo a strašne ma bolia všetky svaly 😢 musim si ist kupiť volačo na chripku 😔

a vy ako ostatny choručky? už je lepšie?

ribizek
12. feb 2009

Aj my všetkým oslávencom cmuk, cmuk. a včera sme zabudli Gabike, tak dodatočne posiela Matúško cmuk. 🙂

No, my sme mali 4 noci dobré, ale už je to zasa po starom. ☹ Zobudil sa asi 3 alebo 4 krát, ale od jednej mal hodku takú zúrku. Potom ho to prešlo a zaspal. Tak neviem. Žeby zasa zuby? Ale ako hovoria baby, hlavne, že sme zdraví. 🙂

No, ja som ráno rýchlo trochu upratala. Malému príde frajerka, tak nech sa ukážeme. 😀 jedna z tých mamín, čo spolu chodíme kočíkovať príde, tak si urobíme taký spoločný obed a pokecáme. Toto som rada, že sme tu také kočíkovacie komando, lebo pri tých prechádzkach sa fakt vyventilujeme a je potom fajn.

Inak, našla som dobrý link, kde si môžete stiahnuť knihy. Je tam aj taká vtipná. No, idem kuk a pošlem vám to sem.

ribizek
12. feb 2009

http://www.geocities.com/Athens/Rhodes/8895/kni...

Tu to máte. Hádam som niekomu urobila radosť. Ja som si odtiaľ stiahla Brett - Prevítem snadno a rychle. 🙂

greguska
12. feb 2009

leni, takže aj mariánko ostáva v klube ? no však raz to musí tie naše deťuchy prejsť 😀
malého som uložila o 21,30, ešte trochen nervačil, ale na moje prekvapenie zaspal sám čosi pred 22. a ráno sme pospali do 7.30, takže som spokojná 😉

a keďže som včera nadávala na toho nášho chrústa, dnes ho musím pochváliť, ráno pekne pri nás sedkal v obývačke na gauči, aby sme sa naraňajkovali, potom sa chvíľu ponosil a potom vydržal v manželskej posteli, tam má aj hračky a furt sa tam prevaluje, som si pri ňom požehlila, dokonca aj dlážky umyla. ešte sme si pripravili ovocnú kašičku na poobedie, a teraz sa ideme obliecť a nechám ho spinkať po ceste do roboty v kočíku. Ešte totiž od rána nespinkal a je dosť hodín, tak to poriešime takto.

zuzi, tak aj na teba to lezie? tak želáme nech nedolezie a si v pohodičke 😉

greguska
12. feb 2009

jooo, drobček môj zlatý, mi zaspal ako som ho obliekala 😅
tak ideme teda, dúfam, že nás neodfúkne....

dididi30
12. feb 2009

ahojte

dakujeme za gratulacie a aj ja gratulujem synkovi, lilanka, miske a natalke 😵 vela zdravicka, hm veru my ho mame malo 😒 snad sa to napravi 😉

my sme stale chori, thomasko ma riadnu sviecku pod nosom, ja sa len napchavam cibulou a cesnakom a vitaminom c a drzi sa ma to ako kliest 😠 vraj mam v sebe pacil a ten bacil bojuje so vsetkym cudzim co sa do mojhlo tela odstane, preto mi tak dlho trva liecenie 😒

inak thomasko je zlaty, pekne v noci hajuska, ale kojenie nevynechavame, ale som vyspata 🙂 aj cez den spava po hodine a pol 2-3 krat denne co je maximalna naprava, predtym spaval len po 20 mintukach 🙂

dnes som zase navarila ako v zavodnej kuchyni 😀 kuraciu pecienku, taku speci na maslicku, malinke zamiaciky vo vode, take anglicke zemiaky, kuriatko na stave a aj kuraciu polievku 😅 , no dufam,ze nam perie nenarastie 😀 😀 😀 a thomasko bol taky zlaty, pekne buvkal a ked sa zobudil, tak sa hral, alebo stal pri mne alebo bol zavezeny na mojich nohach 😀 😵 asi sa polepsil, alebo je to tym,ze je starsi a vie sa zahrat a ide si kde chce, je mobilnejsi🙂

tak zatim cafte🙂

a kto je chory, tak skore uzdravenie 😉

graziela
12. feb 2009

Ahojte,
dnesnym oslavencom prajeme vsetko, vsetko len to najlepsie, hlavne hodne zdravicka 🙂 🙂 🙂
Lenka, tak to naozaj moc zavcasu vstavas, ale to urcite kvoli zvieratkam, o ktr. sa treba postarat, vsak? To mna by asi nikto nedonutil vystat v taku "hriesnu" hodinu z postele...
Inac, nas Jurko tuto noc tiez parkrat buntosil, ale to bolo len tak, ze zaplackal, dala som mu cumlik, a on spinkal dalej, no a 1x sme sa krmili...Potom vstal pred siedmou rano a to sme uz boli vsetci hore...Sasku sme dnes poslali do skolky, tak som zvedava, ked pride, ako bude...zdalo sa nam, ze uz je to lepsie s tym kaslom, uvidime...
A este jedno by ma zaujimalo: Ked varite ryzu, nestava sa vam, ze ona sa po case tak zlepi, zmlandravie a potom je moc husta? Lebo ja som dnes tak varila Jurkovi s kuracinkou, mrkvickou, porom, brokolicou a nakoniec som teda dala ryzu+pohanku a ono to bolo na konci uplne tuhe...som to musela potom riedit vyvarom...

wien
12. feb 2009

ahojte, ja len na skok. boli sme u doki na poradni. tak oficiálne máme 9,9 kg a 73,5 cm 🙂
zaočkovaný zase nie je, lebo to v ňom zase hrkoce a občas aj nejaký soplík vyletí, vraj je to zhoršená alergia,tak sme dostali nakázané zvýšiť dávky sprejov na 3x denne a okamžite po zlepšení dofrčať na očkovanie. si myslím, že potom doma urobíme asi oslavu, že KONEČNE 😅

a ešte info pre "nádejných" alergikov ( takže určite pre jurka a tipujem, žei aj pre thomaska ) - jogurty dávať najskôr až po ukončení 10.mesiaca, aby sa cudzími bielkovinami nezaťažoval detičkám tráviaci trakt a zbytočne sa nezahlieňovali 😝
doki sa ma pýtala, čo mu dávam papať, tak som spomenula ovocie a mäsovo zeleninový príkrm a že odvčera som aj s jogurtom začala, tak ma hneď sekla, že pre alergika je to skoro 🙄 ale je fakt, že včera som mu dala jogurt a k večeru pár krát škaredo zakašlal a dnes v ňom už hrkotali soplíky. vraj radšej kašu na večeru, keď chcem ešte jeden príkrm pridať. len som sa zabudla spýtať, či mám kúpiť radšej nemliečnu a zarábať s HA mliečkom alebo s MM alebo mu môžem dávať mliečnu kašu. spýtam sa nabudúce.

oslávencom všetko naj 😉

grazi, mne sa to stáva štandartne, aj pohánku riedim x-krát. dokonca sa mi to väčšinou aj pripáli. no neviem, čo robím zle 🙄 a to nie som žiadny kuchár-začiatočník.

idem urobiť poriadok v kkuchyni, uvariť si kávičku a zobudiť drobca. dnes by sme mohli aspo%n na chvíľu vykuknúť von sa prevetrať, keď nie je chorý.
pajte sa 😉

wien
12. feb 2009

didi, no ty keď si teraz taká voňavučká z toho cesnaku a cibule, musí byť s tebou radosť byť v baráku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
už idem fakt preč 🤐 😕 😎

kikaamajko
12. feb 2009

ahojte, Gali, to musí byť vôňa u vás doma 😀 😀 😀
Ale hlavne aby ste vyzdraveli, aspoň že Thomasko teraz poslúch. Aj Majko je taký iný posledné dni, stále ma počúva čo mu rozprávam a ked začuje dáke známe slovo tak hned dačo povie. Niečo také ako he, alebo ha no nerozumiem reči jeho kmeňa. A hráme spolu pexeso, také drevené. Hľadáme šaša, ten sa mu strašne páči.
Dneska sa aj possadil sám, však konečne, ved zo sedu sa postaví už dávnejšie a sadať nič.
Grazi, aj kvôli zvieratám ale Kika aj tak vstáva o 6,10 lebo 6.45 jej ide autobus. Im vyučko začína už 7.20,
Ja varím ryžu tak že 10 min vrie a potom zakrytú vypnem. Nesmiete to otvárať a na sa už dovarí. A vody dávam tak centimeter nad ryžu.

pondelok
12. feb 2009

ahojte kocky ako sa mate? my sme boli v meste, potom prisla segra s malym a na obed aj svokra,
babulky mam jednu otazocku, keby som chcela ist do prace na polovicny uväzok, mam narok na matersku?
a je lepsie ist k svojemu zamestnavatelovi alebo si mam najst druhého? diki, chcela by som ist do prace len na 4 hodky, dovtedy by s malou bola moja mama-cize jej babka, mam narok na prispevok, musim mamu nahlasit ako opatrovatelku, ten kurz nema. diki

emmillya
12. feb 2009

ahojky 🙂
pondelok -som si to uz zistovala, takze ak ti vznikol narok na rodicovsky prispevok minuleho roku, tak si mozes vybrat pri nastupe do prace /bez ohladu na to na aky uvazok pracujes/ ci budes nadalej poberat prispevok po starom - t.j. 4780,- alebo po novom . V starej platnosti bolo ze ak nastupis do prace, moze sa o dieta starat aj stary rodic bez toho aby potreboval na to zivnost 😉 a ty dostanes plnu vysku prispevku nadalej /to je pre nas junovky vyhodnejsie/
alebo po novom - prispevok na starostlivost o dieta - t.j. ak ho das do jasli /MS -tak ti preplatia naklady , maxim.ale do vysky 4780,- . Ak mas takto umiestnenych viac deticiek tak ti to preplatia na kazde dieta.
No ak ostane doma so starym rodicom -ten musi mat zivnost aby si mohla poziadat o sumu 4780.- ak ju nema, tak ti daju myslim nieco okolo 1200.-

V kazdom pripade mozes volit a pre nas vsetky je to vyhodnejsie po starom o to viac ak ostavaju deticky doma so starym rodicom bez zivnosti 🙂

dufam ze som ta nepoplietla 😉

graziela
12. feb 2009

Ahojte,
Wien,
tak teda, co doktor to iny nazor...nam alergologicka povedala, ze jogurt od ukonc. 9.mes. ... Jurkovi som ho skusala dat len 1x, bielu activiu, takze este ten mesiac pockame...a tie kasicky nam tiez dr. odporucala na veceru dat...alebo vraj este sa pred kojenim davaju nejake kvapky na zahustenie ci nieco take...ale to uz by bolo moc prehnane, zasa nemusime brat vsetky lieky sveta...dokonca aj take kv. na nosa v spreji (livostin tusim), to Jurkovi ani nejdem davat, pokym nema nadchu a sopliky...a dnes nam konecne dosiel len air-chamber, tak ideme dnes vecer inhalovat 1.davku..som zvedava...
Emmillya,
tak ja som zasa pocula taky nazor, resp. niekde v novinach citala, ze iba zeny-matky, ktr. minuly rok zacali PRACOVAT, maju narok na plnu vysku RP, teda 4780 sk...hoci narok na poberanie RP vznikol uz v starom roku...o.i. plna vyska sa vyplaca aj v pripade polovicneho uväzku, teda napr. 4hod. denne...
Tak ja som uz z toho jelen... 😠 Kto ma sa z toho vysomarit, ked vsade ti povedia nejako inaksie....

emmillya
12. feb 2009

graziela-no neviem,ja som si to vcera zistovala na mieste kedze sa ma to tyka co nevidiet a dali mi takuto informaciu 🙂 vyzerali ze v tom maju jasno ale ved nakoniec si to kazdy moze osobne este overit na urade 😉

emmillya
12. feb 2009

zabudla som este na vsetkych dnesnych oslavencov -thomaska, lianku, misku a natalku -vsetko najlepsie 😵

zuzpolka
12. feb 2009

ahojky 🙂

prišla som vas len pozdraviť a hned sa aj rozlučit 😖
spravila som si čajik a idem sa rošku vypotit,,, nech som čim skor fit🙂
tak pekny večer a dobru noc 😵

zuzpolka
12. feb 2009

rošku-trošku 😀

greguska
12. feb 2009

ahojte,
ja mám tiež také info ako emilia, teda tým čo vznikol nárok na rod. príspevok v minuom roku, idú po starom, teda môžu pracovať koľko chcú a príspevok im zostáva.

dididi30
12. feb 2009

wien lenka, praveze pohodka, zas to neprehanam s tym cesnakom a cibulkou 😀 😉 a ani malemu nevadi, v poho sa koji 😉

ja varim ryzu 5 minut a necham dost, je to presne podla knizky a funguje to 😉 teda po piatich minutach ju vypnem 😉
aj robievam v janskej mise,tiez je fajna 😉

este som stihla upiect aj mufinky 😵 no a cakam na ordinaciu, dite spi, tamca si kresli a ja uz len oddychujem 😵
inak co sem nechodim tak casto, tak viac toho stiham 😕 😀 😀 😀 😀

zuzka prijemne potejie 😉
ja sa nepotim, mne to nepomhala a ked to nepomaha, tak vraj to odobera vela vapnika z tela a toto mi netreba 😒
tak zatim cafte a ked nedojdem, tak dobru nocku 🙂 😵

flori
12. feb 2009

ahojte 🙂

dnesnym malym oslavencom prajeme vsetko najlepsie 🙂 🙂

Rebeka si teraz dala kratky spanok pred kupanim,no uz vykrikuje ☹

nasa mala sa prvyx posadila minuly tyzden vo stvrtok,predtym si sadla,ak sa niecoho pridrzala,ale zo stvornozkovania pred tyzdnom,no a odvtedy mam o zabavu postarane,,,polozim ju na zem,prevali sa na brucho a hned si sadne,takze musim byt stale pri nej,pretoze posediacky sa natahuje za hrackami a vzdy zleti tak,ze si buchne hlavu,,,vcera vecer si vyrobila takto 2 modriny ☹ a co bolo z toho revu,ani nepisem 😖

v poslednej dobe sa tiez stale sponuje na nohy,,,,no niektore deticky najskor chodit,potom sediet a naopak,,,kazde ako mu vyhovuje 😉

dnes sme boli 2x vonku,ale bolo dost zima a u nas fucaloooo

pri vareni ryze alebo pohanky davam viac vody,vyberiem len to huste,zmixujem,podla konzistencie pridam este vodu

ja som jogurt este nedavala,zatial pockam

dididi30
12. feb 2009

flori, ja uz modriny neratam, tiez som mu v petach, schody , kable co je vyssie ako on to je jeho zivot, ked u myvam riad, tak sa ma drzi ako kliesta, teda stoji mi pri nohac a drzi ma za teplaky 😀
ale zlaty je prebavi sa, nieje taky upistany a je s nim stranda, zabavame sa cela rodina, je to uplne super 😵

flori
12. feb 2009

didi
nasa sa hodi za hrackou nepozerajuc na prekazky,ma jednu modrinu presne medzi obocim,,,a to este nechodi,to bude ina zabava,,,pamatam si pri julii,kazdu chvilu otlaceny iny roh na cele,,,tomu sa neda vyhnut

kedy vytiahnes nove golfky??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre