Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

greguska
24. feb 2009

ahojte mamičky a detičky !

nejako nestíhame dnes, ale ďakujeme pekne za gratulácie, aj včerajšie 😉

andrejka, aj roman ďakuje, veru, budú oslavovať spolu, dnes maťkovi povedal, že si dajú poldeci - mlieka 😎

lenka, aj my sme mali čudnú noc, zaspal pred desiatou, o 3.40 už bol tretí krát hore, potom vymýšľal do šiestej. ešte zaspal, o siedmej si pýtal prso a zalomil do osmej. no my to máme všelijaké, každý deň aj každá noc, úplný chaos 😉

jarka, tuším nás už hanička dobieha s tými zúbkami 😉 my máme 7, všetky už má poriadne veliké, len tie vrchné sa mi nedarí odfotiť, vždy tam tú peru prehodí cez ne 😀

no idem, musím ešte čosi upratať, a po obede ideme na kontrolu kĺbikov a ešte povybavovať ohľadne roboty.

tak pekný dník prajeme všetkým 😎

wien
24. feb 2009

jaaaj, akurát som napísala dlhý príspevok a zrazu ho niet 😠

ahojte. v prvom rade sa musím pochváliť, že máme PRVÝ ZUB!!! 😵 dnes som ho objavila, je trošku prerezaný.
včera som nemala čas sem nakúkať, prišla nám konečne nová sedačka a zadarilo sa nám bombovo získať od môjho príbuzenstva pôžičku za skoro žiadne úroky 😵 tak sme straaaašne šťastní, že nemusíme brať hypotéku na takú nízku sumu 😉 dnes to tu musíme trochu reorganizovať, lebo stará sedačka bola menšia.len sa mi zdá, že sme objednávali trochu tmavšiu farbu, ale však nevadí, no. pokupujem na to nejakédeky na sedenie, aby sa to hneď neušpinilo.

grazi, to s tým UM mi príde dáke divné. nakoniec sa mi zdá, že to tuším záleží na ochote dokiny, či čo 😕
som rada, že jurkovi je už lepšie. my sme na tom rovnako. neviem, či aj nie kvôli plesni, čo sa nám zase v spálni objavila 😠 včera som to komplet vystriekala, tak to snáď bude lepšie.

kikaamajko, díky za pochvalu očiek 😉 myslím, že marekovi sa ešte viac vyfarbia dohneda, lebo teraz majú ešte stále nejaký sivý nádych 😕
sa mi zdá, že tu pomaly môžeme založiť gymnastický krúžok 😀 😀 😀 však majko tam u toho kvetináča tiež čosi náročné nacvičuje 😀 😀 😀

flori
24. feb 2009

ahojte

ako prve blahozelame oslavencom z minulych dni,Hanicke a Michellke,a samozrejme dnes Matejkovi

dnes bola konecne lepsia noc u nas,,,tyzden sa len Rebeka prevalovala,nevedela si poriadne lahnut,vsetko jej prekazalo,budilo ju,takze som bola hadam kazdu polhodinu hore,ze co sa deje a rano dalamana ako des,,,no a dnesna noc konecne lepsia,len papanie o 04.30 a budicek az o 07.30

no a prvy!!zub je uz u nas na svete!!jednotka dole,,,a ked citam,ze Matejko 7 zubkov,no to je sila

takze asi preto tie zle noci alebo este som myslela na to vecerne prekrmovanie,tak som vcera vecer zrusila jedno papanie,,,a hned lepsi spanok

a tesim sa, bo mam novu satku,,,lebo teraz v tom snehu kocik moc neuzijeme

utekam pre dceru do skoly
pekny den

wien
24. feb 2009

alic, dobré fotky 😎 to bude buchotu, až budú fakt bubnovať obaja 😀
😀 kostri, ja závidím, že máš dcéru, no. a ešte aj takú peknú 😀 ale nevadí, aj my si takú objednáme 😉 zlatá je 😵

ja som teraz ráno odhádzala spred domu zase tú hromadu snehu, čo v noci naváľalo. aj včera som mala ráno takú rozcvičku 😝 na dvor som sa vyprdla, tam by som sa ináč zapotila.

Maťkovi všetko naj k 8 mesiacom 😵

náš drobec zaspal zase až po viac ako pol hodine rozprávania a chodenia v postieľke 😝 tiež by mohol ten svoj štandart 1,5 h vydržať. včera spal len tuším hodinku doobeda a hodinku poobede. taaaaký bol večer nevrlý, až no. som ho musela vždy naháňať, aby som ho vôbec prebalila. aj vám tak utekajú z prebalováku? my už aj kúpeme na stojáka, lebo sedieť vo vani už nechce. radšej sa postaví a rúčkami ťapká po obkladačkách 🙄

wien
24. feb 2009

flori, aj ty si ten prvý zub dnes objavila, či už skorej? 😎

alica147
24. feb 2009

ahojte 😵
všetko naj Maťko k meninám aj dnešným oslávencom, musím kuk že kto má 😝
wien dík 😉
malý teraz zaspal od rána od siedmej bol hore, no katastrofa, bránil sa do poslednej chvíle 😠 😀

alica147
24. feb 2009

hm, tuším ani nikto tak aspon prvozubkovým gratulujeme 😵 nám sa tlačia horné jednotky 😝

alica147
24. feb 2009

Matejko dostal krásnu čiapočku 😵 😵 😵

zuzpolka
24. feb 2009

takže viki spala len pol hodku 😠 som zvedava čo bude po obede 😖 😝

gratulujem k prvym novym zubkom 😀
my mame tiež už 7 😀 😀 😀

wien
24. feb 2009

ďakujeme 😵
zuzpolka, my sme vďační už len za ten prvý 🙂

wien
24. feb 2009

zlatá je tá maťkova čiapočka 😵

wien
24. feb 2009

my sme už hore a ešte k tomu aj pokakaný 😒
pa

lenockach
24. feb 2009

greguska veru aj my to mame taky chaos. vsade pisu ze deti maju rady pevny rezim ale ako to vysvetlit tej nasej

lenockach
24. feb 2009

ako vas tak citam tak uz väcsina babatiek stvornoskuje, stoji, alebo do stoja taha. Ta nasa je taky lenivcek ma tazku ritku. jej sa moc nechce. Momentalne sa po izbe premiestnuje tak ze vala sudy.

graziela
24. feb 2009

Ahojte,ň
tak ako vidim, pribudaju nam "zubati" kamosi? Super, len tak dalej, ono sa to pomalicky uz zacina rozbiehat...
Wien,
s tym UM to bude asi fakt zalezat od dobrej voli dr...mne ho chvalabohu netreba, kedze kojime a na vecer davam mliecne kasicky...A Mareckovi je dnes ako? Tie pliesne su riadna babracka, vsak? Aj mna uz ide z toho porazit... Ale ktovie, ci by to take bolo s nasimi detickami, keby sme tie plesne nemali?
Kikaamajko,
ja som sa minule nasmiala z toho vasho drobca, ako nacvicuje ten akrobaticky kusok pri kvetinaci...aj muzovi som to ukazovala, podareny je 🙂 🙂 🙂Ja si nasho Jurka vobec neviem takto predstavit...jemu je najlepsie na chrbatiku, ani nestvornozkuje, ani na nozickach dlho nevydrzi, len tak hopsa...zato sedka krasne uz dost dlhu dobu, ale pokroky odvtedy ziadne...na brusku sa mu moc nepaci, ani ked ho moticujem, max. ze vytrci trochu ritku dohora a to je vsjo...AJ teraz som ho polozila na zem ku stoliku, oblozila kockami a lezka na chrbte uz hodnu chvilu....A prave pozeram, co je tak ticho...nasiel na zemi asi moj vlas, tak ho natahuje 🙂 🙂 🙂 😀Dufam, ze ho nespapa 😉
A inac, konecne uz nema teplotu, predvcerom v noci, teda nadranom som mu davala posl. cipok, vcera mal ku veceru este 37,7, ale to som nechala na prirodu a do rana uz mu klesla, teraz mal 37...takze pomalicky sa z toho dostavame 🙂
Dnes som bola so SASkou an tom karnevale, nakoniec som sa na masku vykaslala, ved som tam isla len na chvilku, pofotit, nakamerovat a tak...FAjne bolo 🙂

lenockach
24. feb 2009

Greguska gratulujem k novej velkosti plienok. My mame štvorky uz tak dlho ze ani nepamatam kedy sme s nimi zacali.
Dididi tak takto ta niekto prenasleduje? Ale ved ty s tvojou vesolou povahou jednym uchom dnu druhym von. Nie? ten chlebik s masielkom musim aj ja vyskusat. Lebo miska rada chlebik. A to teplucko ti zavidim. Mne toto pocasie lezie na nervy. Furt len snezi. Hrozne. Keby som sa ason mohla lyzovat. Lyze som si kupila predminuly rok ze sa konecne naucim lyzovat, ale ked som zistila ze som tehu tak som si to rozmyslela.

michell13
24. feb 2009

ahojte kocky, no my sme mali ist na 12 do poradne a slecna uz spi od 10 a nie a nie vstat, som prichstana, vsetko zbalene, len Michellka si oddychuje 😀
babulky vy comate sportove kociky mate deti otocene k sebe alebo von? ja ju mam zatial k sebe, ale rozmyslam, ze by som ju uz otocila, aby videla, vsetko okolo seba, len zas potom na nu ja neuvidim 😀 ako to riesite?

lenockach
24. feb 2009

michel ja tomalej striedam. Hlavne v obchododoch ju nechavam von lebo ona rada kuka po ludoch. Aj mne vie tak mala velice vyspavat ked sa niekam chystame.

graziela
24. feb 2009

Michell, ja mam kocik smerom von, lebo opacne sa mi neda nastavit... ked sme ho kupovali, bolo mi to trosku luto, ale veeelmi sa mi ten kocik (atlantic od baby design) pacil, takze takyto maly handicap som mu prepacila..sport. verziu pouzivame asi tak tyzden, ale kedze sme chori, tak sme boli na nom asi len 2x, ale je to v pohode...nie je sice tak chraneny proti vetru ako vo vanicke, ale je tam namiesto nanoznika original fusacik a da sa to tak napasovat, aby mu to tam nefuaklo...ale jasne, ze davam este aj decku do fusacika...A nas kocik ma na strieske take okienko z igelitu, cez ktr. sa mozem na maleho z mojej strany pozriet...ale on väcsinou spinka, alebo si tichucko pozera do "plafonu", takze tam ani nemam co nakukovat... 😉

dididi30
24. feb 2009

ahojte

tak konecne sme sa vyspali, no teraz neviem,ci pomohli homeo, ale to bola nahoda....akoze problem so spanim sme mali len podledne dva dni....tak neviem..

gratulujeme k zubkom, my este zubok nemame, ale dere sa, len neviem kedy 😎 asi thomasko caka, kym vsetkym vydu zubky 🙂 no sme asi rarita🙂
kto okrem nas este zubok nema? 😀

dnes som urobila zapecne spagety s lecom a syrom, mnam ake su fajnove...thomaskovi urobim tiez cestovinky na olovrantik so spenatikom 🙂

jaruska, ej veru mas kocku, ja uz ani nezavidim, lebo ja uz mam jednu, ale ta je uz kofa 😀 ale stacilo, sak jaka je drza este aj v skole ma vraj mudre reci 🙄neviem na koho sa udala 😀

dididi30
24. feb 2009

miska, thomasko je od narodenia v sportiaku a je otoceny von, tusim by mu bolo aj zle na mna tolko kukat, nieje zvyknuty 😀 srandujem 😅

dididi30
24. feb 2009

lenocka, ja toto prenasledovanie uz ani neriesim, no proste zavist a este ma aj spehuje cez server, no sila 😅 alebo no comment, alebo detinskost 😀
a lyze?? joj ja radsej more 😉
chlebik thomasko lubi aj masielko na nom, lepsie sa klze dolu 🙂

dididi30
24. feb 2009

matkovi vsetko naj a dalsim oslavencom tiez 😵

emmillya
24. feb 2009

ahojky 😉
blahozelame vseeeetkym oslavencom -aj tym ktorym sme nestihli v priebehu minulych dni a prajeme vela zdravicka a nech rastu rodicom do krasy 🙂

kukla som na fotecky a detusky su naozaj naaadherneee, a ake kusky uz zvladaju , fakt nam nejako rychlo rastu ci co... 😅

Mame sa dobre, preklzli sme tiez do 9 mes. 😵 Sonicka pekne sedi, lozi ale dopredu za nic sa jej nechce, stoji len s oporou ale aj tak dobre aspon ju nemusime chytat 😀 Papka trosicka viac aj ked furt mlieko vedie totalne skore, proste ho chce aj po jedeni, potom vyzera ako gulicka gulickova 🙂
Ale je zlatucka ,ked place tak s famoznym jajajajajaj alebo mamama 😵
No a chystam sa od pondelka do prace a z toho mi je fakt uuuplne nanic 🙄 😢 ☹

dididi30
24. feb 2009

jej emili to je super,ze si sa ozvala 🙂

tak takto si vodite, malicka je tiez sikovna a ze gulicka? nevadi, vybeha to 😉
juj tak budes dalsia zamestnana 🙄 no snad to zvladnes....a kto bude s malickou?

emmillya
24. feb 2009

ahoj gali 🙂 no ja tu kuk sem -tam ale sa mi zdalo ze furt dookola tocim tak som nepisala 😔
no s malou bude svokra 😅 😕 obcas s nou uz ostavala tak by to malo byt ok, no uvidime, bude to zmena pre vsetkych 😖

lenockach
24. feb 2009

emili to sponky sú fakt super. nasa ma tolko vlasov na vrchu hlavy ze uz by to mala aj na palmicku.
bozinku ako dnes vyvádzala. prisiel domov tatinko z práce a taka bola z toho rozradostená, ze ked sa isiel vyzliect a umyt tak normálne chytala hysák ze kde je.

emmillya
24. feb 2009

lenocka tak miska ma tych vlaskov ovela viac-tak snad aj na vrkociky bude u vas 😀 nase sponky drzali len silou vole 😀 😀
gali inak thomasko sa mi hrozne lubi na tej hojdacke , ako taky skriatok si tam sedka 😵

flori
24. feb 2009

wien
objavila som dnes,vcera som nakukala,ale este sa mi to nezdalo,ale dnesok to uz isti nabeton 😀

zuzpolka aj vy uz 7!! no teda,ste nas popredbiehaliii

didi
naposledy si mi pisala o choditku,tak dobre,uz ho nerozbalim 😉,ked to pojde aj bez neho ako vravis

nasa tiez v kociku pozera dopredu,a tiez mame okienko,tak ju vidime,otocit sa nam neda

aj ja som za teplo a slnko,,,zimu,lyze a pod.vobec nemusim,,, ale moj muz odmieta cestovat s rocnym dietatom na letnu dovolenku 😠tak nabuduce 😉

minule som tu vyplakavala nad ubytkom MM, a teraz je opak pravdou, dnes v noci sa zobudim na hroznu zimu a
vrch pyzama total mokry,to si pamatam tak este z decembra,ale teraz?? 😀

michell13
24. feb 2009

ahojte mamcy
tak mala spala do obeda opat 4 hodky, skoro sme nestihli poradnu, mame 8kg, to som ju vtedy vazila oblecenu preto mala viac a 74 cm, doki nam kazal iba biely jogurt najlepsie aktiviu, tak som nakupila, potom sme boli 3 hodky vonku vobec nespala zaspala mi az o 16, tak teraz buva ja este rychlo upratujem vece idem cvicit, a muz a pracovnu poradu, ale bude u nas doma, kedze idem prec.
diky ohladne kocika, zajtra ho otocim, aby vsetko videla 😀
dnes rano nas opat zobudila, ze stala v postielke a rozpravala a rozpravala, nacahovala rucky, potom si sadla, opat sa postavila, doki povedal, ze uz mame kupit i topanocky ked sa uz stavia, len neviem ako ich bude nosit, lebo ona aj ponozky dava dole, tak behom tyzdna pojdem nejake kupit, abysi zvykla, vy uz detom davate topanocky ci papučky na doma?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre