Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

krazu
26. feb 2009

michell, ty bud rada ze ti mala tak krasne spinka, a jej nocne vstavanie je urcite ako pises, ze ma take obdobie lozenia a statia 😉 urcite by som na tvojom mieste nedavala ziadne homeopatika, ved tebe spinka pekne aj cez den aj v noci

no nas david ma niekedy noci kedy nechce spinkat aj hodinku a pol az dve, a budi sa od desiatej aj kazdu hodinku a place 😒 a najnovsie vstava rano o piatej 😠 😠 , zachvilku budem mat oci ako derik (neviem ako sa to pise 😀 😀 )

krazu
26. feb 2009

a najhorsie na tom je ze som sa docitala ze to moze trvat az do troch rokov - to nocne spanie 🙄 ach jaj

michell13
26. feb 2009

jaj uz som sa nalakala, veru mozem byt rada, ze takto pekne spinka, no Michelle je dost hrava, ona by sa len blaznila a blaznila, vymysla o sto sest, ok nebudem davat nic, ved aj mama si musi zvyknut, ze nemoze spat cele noci 😀 no a tato ako babo vstaval pravidelne o 6, tak sa uz pripravujem, na ranne vstavanie 😀

zuzpolka
26. feb 2009

ahojky 🙂

my sme vstavali dnes o pol siedmej 😖 ale nevadi 🙂 teraz Viki spinka už skoro hodinku 😅
na obed dostane dnes hippku, a ja sa pojdem s mojou mamou niekam najesť 😀 dnes nevarim 😝

na tie fittlpoty začneme aj my asi chodiť 😅 som zvedava ako sa bude malej pačiť....ale ešte počkame aspon do marca, nech je lepšie počasie 😖 😀

pekny den vam želam 😉

zuzpolka
26. feb 2009

a pridala som nejake fotky, kto chce kuuuuuuuuuuuk 😀

zaza_na
26. feb 2009

teda, chvalim vsetkym fotecky 😀
sikovne a nadherne su deturence 😉 pozeram, ze mnohe deticky su poriadni vlasaci. nasa lili ma na hlave len take paperie 😝
didi, thomasko je sikovny. a ake gumaky uz ma 🙂
lucia, to je tamarkina korytnacka? je perfektna 😝

zaza_na
26. feb 2009

no a sonicka aky ma pekny uces 😵

ribizek
26. feb 2009

ahojte. pozerám zazi, že nám sa sem zhruba rovnako podarí doraziť. A asi aj v skoro rovnakom čase. 🙂
My tiež sami nesedíme. Keď ho posadím, vydrží, ale začne sa potom zlostiť, lebo on by radšej na nohy. Pevné ich má, ale na chodenie to ešte nie je. Neviem kam sa ponáhľa, veď nech si tie nohy šetrí, ešte sa nachodí. 😀

Inak, keď ste tu spomínali tie gumáky. Minulý týždeň som videla pekné obrázkové tuším v Deichmane. A mali akciu za nejakých 9 euro. Neviem , kto sa vtedy na to pýtal, keď ich videl Thomaskovi na nohách. Už som vtedy chcela poslať tip, ale akosi som sa sem nedostala.

A ostatné máme po starom. Zuby 4, spanie striedavo slnečno-oblačno, nočné kojenie, aby som z cviku nevyšla. Keď má takú nespavejšiu noc, tak mi niekdy aj 20 minút "rozpráva", bľaboce, rehoce sa sám sebe a najnovšie prilezie a začne mi ocuciavať líce. No nesmejte sa. 🙂

alica147
26. feb 2009

ahojte 🙂
ja vobec nestíham, Mirkovi idú horné zuby, katastrofa, opišťaný je, spať nechce, resp. by aj spal ale vzápätí sa s plačom budí, teraz som ho uspávala hodinu 😝 😝 😝 velkému Mirovi zase idu zuby von, predvčerom mu jeden vytrhla,a do rána opuch, bolesti, horučka tak tam bol dnes na čistenie a dostal atb. tak mám doma dvoch chlapov s bolavými zubam, no čo vám budem hovoriť 😝 😝 😝 😝

zuzul krásne fotečky, Vikinka vyzerá na rok a maminka velká fešanda 😉

emmillya
26. feb 2009

ahojky sojky 🙂
zuzpolka- vikinka aj mamka no ste kocky obe 😉 viki bude asi modelka -dlhe nohy, pekne ocka ... 😉
zazi-ze uces? 😀 my take paperko tiez ako vy , silou vole zopnute a pricapene sponeckou len na fotenie 😝
a mimochodom my tiez leharo camping co sa tyka stvornozkovania a sedenia, chodenia 😅 😉
ribizek - no s tym ocucavanim som si spomenula na segru a musela som sa zasmiat , jej maly tiez tak ocuckaval lice v domneni ze je to cica a zaspal 😀 😀
alic -kuk no chory chlap v dome to je co povedat 😉 a chory od bolesti zubov -no hruuuza 😝 😒
a Mirusko zlatunky tiez sa tak trapi, moj pekny... 😒

a kde je greguska? som sa chcela opytat ci oni tiez na hipkach ficia? 🙂 my uz sem-tam aj doma varene, asi som sa naucila lepsie varit ci co 😝 😀

no a dam vam tu link na take 2 pesnicky pre detusky, im to dajte na celu plochu, ked im to budete pustat, mozno sa im to bude lubit 😉 😵 u nas to velky uspech nemalo, mala spustila rev jak na pohrebe 😀 ale vraj sa to zvykne detom pacit.. 😉

https://www.youtube.com/watch?v=vQ3WdN5MxwQ


https://www.youtube.com/watch?v=l8Y8IrN_Y6k
michell13
26. feb 2009

Ahojte mamci,no nasa mala dnes akysi zly den, cely den bola mrzuta, chcela byt len na rukach, tak som ani nic nespravila, nechcela sa ani hrat, odbalila som i nove hracky a nic, teraz uz hodku buva, no som zvedava aka bude ked sa zobudi.
A vy ste co robenkali cely den?

dididi30
26. feb 2009

caute

thomasko mal fajn noc, ako vzdy cica ,ale vyspali sme sa 🙂
dnes sme boli v mcdonalde no ja som bola 😀 zuzka 😀 😅 😉
a thomasko mal na obedik hippku, baby normalne celu tu velku zbastila a vsimla som si,ze on ovocie nejako moc nemusi, zje, ale nie vsetko, ma rad zeleninku a masko, no cela mama 😀

no a dala som sa na eko, teda mam eko vyrobky na cistenie v domacnost, periem v slize a pouzivam pratelne intimky, na vlozky nemam odvahu 😉 aj kozmenitku som si kupila eko 🙂 no a tamca chodi do kruzku eko, sakra ako to navazuje 😀 😉
jaj a strasne sa mi lubia luciine home made, teda tie latkove plienocky, joj ale to by bolo asi moc na mna 😀

zuzka, zazana kraaasne fotecky 🙂 vikuska ako velka slecna, mamina cista modelka 😉 a liluska je taka fajna , ako vankusicek 😵 😵 strasne je fotogenicka 🙂

emili, no a co si to sem hodila?? ha 😀 sak tamca mi tu pri tych videjkach bola asi hodku 🙄 🙂 thomaskovi sa tiez pacilo ale on furt mieri na tlacitka a jeho oblubene je delete, sakra, sak furt sa rozpisem a on mi to zmaze 😒 😀

alic no sila so zubkami, sarka, nech ti to ti tvoji chlapi daju do poriadku 😉

zuzkrazu hm ja neviem ale nam tie homeo akosi utlmia ale cicu si pyta furt, no snad niekedy na to thomasko pride,ze treba spat aj bez cici 🙂
tamca ta krasne od 3 mesiacov bezpapania celu noc, bozenko kde su tie casy 😖 😀

miska, my sme mali den ani neviem aky, sakra,sak stale to iste dookola, uz som ako hodinky 😅

zuzpolka
26. feb 2009

ahojte 🙂
prave som uspala malu a viete kam som hned zo spalne namierila??? 😀 rovno sem,,,,juuuj to už je zavislosť toto 😀 😝 😕

baby dakujeme za pochvalu fotiek 😅 😉
idem kuk kto dal ešte nove 😵

alicka,takto vas trapia zubky? ☹ inak pekne sa to rozbehlo 😅 za chvilu budu mať všetky deťušky plnu pusu zubov 😨 😀

a dididi 😠 😠 😠 provokuješ s tym mcdonaldom. ha??? 😀 keby som to aj ja mala na skok tak som tam asi furt strčena 😝 😀 a čo dobreho si si dala??? 😅
a Thomasko ti nikdy nespapa celu hippku? 😕 taky papkačik 😅 Viki mi minule zlupla 2 velke 😲 som nechapala 🙂 po jednej začala plakať že je malo tak som jej musela otvoriť druhu a spapala 😀

zuzpolka
26. feb 2009

a dnes sme mali prvy krat hippku čo je od 8 mes. cestovinova zo zeleninkou a smotanou 🙂 a chutila 😵

michell13
26. feb 2009

ahojte kocky,
my sme dnes mali cuketi s pismenkami, zjedla vsetko cca 2 dc, nasa papa vsetko je jedno ci zeleninu alebo ovocie, nema s nicim problem
didi aj u nas v Trencine budu v maji otvarat Mekac, tak sa uz tesim, my ked sme v Ba vzdy nahovorim muza abysme tam sli 😀 to ja mozem take vysmazané 😀 lebo doma nic nevysmazam tak aspon v meste

michell13
26. feb 2009

zuzka aj mam nakupene hipky od 8 mes. ale mne to akosi nechce jest, to je take bez chuti ☹ ale ked je hladna a sme niekde mimo domu, tak niekedy zje, ale vačšinou jej beriem to co navarim, ja jej varim kadzy druhy den, nieco cerstve.

dididi30
26. feb 2009

zuzka, thomasko je papakcik, papa kazdy chvilu ale staci mu jedna mala 😉 lebo on si da este aj z mojej cici, vies 😉 no a cicu nemal, tak si dal celu, on zas tolko nezje co vikuska, ze 2 hippky 😀 sak to by som zbankrotovala 😅 ale nie, ja som rada, mi spapa vsetko, nemusi na kila staci tolko kolko potrebje 🙂

miska, aj my spapame vsetko, nema problem, dokonca uz zuzlal kusok cibule aj cesnaku a aj cuckal kyslu uhorku a nic mu nevadilo 😉 len som chcela napisat toto, ze on sa z ovocia nevie napapat, to je pre neho ako zakusok 😉

dididi30
26. feb 2009

zuzka nie ze si dal celu, ale dal si velku vizivku a dorazil ovocne pire 🙂 ....ja nechapem kde to do neho ide, sak ma hadam len 7500g 😅 no ale rastie taha sa pekne a je fajny, pevny, preto je taky sikulko 😵 materske mliecko je super 😵 tamarka bola ako blatko, ale tiez bola sikovna 😵

graziela
26. feb 2009

Ahojte,
dnes ste nejako riedko popisali...ja tiez budem len strucna, lebo 1 okom pozeram ordinaciu a popritom si chcem este zacvicit...detuse uz spia, tak mam konecne freeee... 🙂
No, chcela som sa len trosku pochvalit - Jurkovi dnes vysli horne jednotky a dokonca obidva naraz!!!! 🙂 🙂 🙂 Takze uz mame 4 zubky 🙂 Teraz len davat bacha na ciciky 😉
Michell, ja tiez varim aj nam, aj malemu na 2 dni, dnes sme mali vypr. syr so zermiakmi, nie moc zdrave, ale bolo treba minut syr 😉 A jurko mal kur. mäsko so zemiacikmi a spenatom...a zajtra my budeme mat rizoto a malemu este neviem co vymyslim...zajtra uvidime 😉

dididi30
26. feb 2009

juj ze vizivku, vyzivku, ja to uz kaslem 😀 😀 😀

kukate ordinaciu co? aj ja 🙂

zuzpolka
26. feb 2009

no jasne ta vaša ordinacia zase 😀 😝
ja čakam na panelak zatial som kukala dovolenky na nete 😅 juj, keby sa tam tak skočiť dalo cez ten notebook 😀 😀 😀
no baby idem ja asi do sprchy a potom kuk panelak,,,,,keby som sa neukazala už tak želam dobru nocku všetkym 😉

michell13
27. feb 2009

Dobre ranko mamicky a deticky,
dnesna noc klasicka, zaspala o 21 o 4 jedla a o 7.15 sme vstavali, dne tu prsi, a to som chcela ist von,
didi aj my sme davali malej uharku kyslu, tak sme sa nasmiali, take xichty struhala, no sranda
zuzka a ssa chystate na dofcu? ja bych sla tento rok do talianska, no uvidime ako peniazky
dnes bude mat cestoviny s cuketou, a zajtra spravim spenat, pohanku a zltok, 😉
a vy mate ake pocko, co bude porabat?

michell13
27. feb 2009

a kdeze ste vsetky, mne mala spi, som myslela ze trosku poklabosime 😀

greguska
27. feb 2009

ahojte mamičky!

tak sa už hlásime 😉 matejko pekne oslávil meniny aj s tatinom, dostal nejaké oblečko a iné potrebné somarinky 😉

boli sme na kontrolu kĺbikov, máme všetko v poriadku a keďže nám kázal už kúpiť topánočky, tak babka slávnostne chcela kúpiť prvé 😉 . máme číslo 11 1/2, také biele vyššie kožené. zatiaľ len jedny, však ešte len začína stáť. ale sám nehrozí, v tomto smere patrí k tým lenivejším, nechce sa mu ani loziť 😀 ale posedkať chvíľu posedí, ale len keď ho ja dám, aj keď včera už bol nejaký náznak, že išiel na to sám, ale to bolo len preto, že sa prevaloval na posteli a akurát bola pod ním perina, tak si skoro sadol 😀

so spánkom sa stále hlásime do klubu nespáčov, nebojte, neopustili sme vás 😉 a navyše posledné 2 noci spal ešte horšie ako doteraz, chodí spať medzi 21-22, o pol noci je už prvý krát hore a potom aj každých 30-45 minúť. aj som ho nechala poplakať, síce sa sám upokojil a zaspal ale len na pol hodku. a potom je doobeda taký umrnčaný, aj teraz, 2 hodiny som ho skoro stále mala na rukách, ani jogurt nechcel, len mliečko, a pri treťom kojení zaspal. tak uvidíme koľko bude spinkať. ale mám podozrenie, že mu už idú stoličky 😅

emily,
maťko teraz papá na striedačku, raz varené raz hipku. som sa zasmiala, že asi si sa naučila variť, u nás podobne 😀 som rada, že už aj také spapá, aj keď mu to len vidličkou popučím, zdá sa, že mu už tie kúsky nevadia. ale varím mu len také 3 zložkové, teda vždy je tam zemiak a kur. masko a buď brokolica, karfiol, mrkva, cuketa. inú zeleninku máva len v hipkách.
a pred 2 dňami sa tiež stalo, že zjedol skoro celú tú 190 g telaciu hipku, som skoro odpadla 😉 ja mu vždy prihrejem polovicu a vtedy zjedol to prihriate a potom zvyšok z pohárika také studené 😀
a domáceho zje také 2/3 menšieho via pohárika, celkom dobré si myslím. a z ovocia papá furt len jabĺčko s banánom a safari keksíkmi. som mu kúpila aj ovko broskyňové, ale to mu až tak nechutilo, zjedol len trošku.

a ešte sa aj priznáme, že sme v obchode nechtiac nezaplatili za jeden rožtek, lebo kým mama nakúpila, maťko ho celý zjedol 😀

zuzpolka
27. feb 2009

ahojte 🙂

my sme mali divnu noc 😕 Viki každu chvilu pištala, neviem čo jej bolo 😒 možno dalšie zubky, ale nič nevidim 😲

michell,,,no hej chceli by sme isť na dofču 😀 len či sa podari 😖 no uvidime 🙂 ale až v oktobri asi 😅 to je ešte daleko,,ale rezervovať by sme to mali, lebo ten hotel čo chceme ma len jedna cestovka a hned je vypredany ☹ 😢

nam tiež pršalo,,, teraz sem tam vyjde slniečko tak ked sa Viki zobudi asi pojdeme von 😅 aj tak zas nič nevarim tak sa musim ist najesť 😀 😝

greguska 😀 no čo jeden rožtek hore dole 😀 😝

greguska
27. feb 2009

a kde ste dnes všetci ? ☹

zuzi, veď jasné, kvôli jednému rožku sa nestrieľa 😉 mňa to až doma napadlo, keď som v kočíku našla konček 😉

dudri
27. feb 2009

ahojte baby 🙂
mame narodeniny 😉 , maminka darovala Katke prve topanocky so snurkami cislo 12. (latkovy cerveny kord s rozpravk.motivom...

greguska
27. feb 2009

ahoj katka!
gratulujeme malej katke 😀 nech je zdravučká a poslúcha 😉

dudri
27. feb 2009

katka prvy krat buvala cca2hod, sme boli vonku a vlozila som sportiak do balkona 😵

spolu kracame a vzdy smer do nocneho stoliku, jej zaujima suflik

dudri
27. feb 2009

dakujeme 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre