Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

dora01
26. mar 2009

ahojte pimprlatka 😉 😀 😀 😀

no nas si uz par tyzdnov toho svojho taha vzdy ked mu rozopnem plienku, najhorsie ked je pokakany, to mam co robit aby vsade neboli hovienka 🙄 . Muzovi az par krat zle prislo, ked ho videl ako si ho natahuje, sak to musi bolet 😕

my pouzivame lovelu, ale na skvrny nic moc, lacko ma citlivu pokozku, tak ani nic agresivnejsie nemozem. Vzdy sa tie bodinka snazim odoprat aspon lanza mydlom alebo ariel profesionalom, ke duz je ich vela flakatych, dam ich prat na 60tku a k lovele pridam ten ariel a na zaver to dam este raz vyplachat, celkom dobre to zide

my mame na obutie, len jedny papucky 19tky, ale cisla su u kazdeho vyrobcu ine..

dora01
26. mar 2009

a este my kupeme kazdy druhy den, ale je to skor take behanie vo vode 😀 , inak sprchujem, koli zadocku 😉

dididi30
26. mar 2009

ahojte herecky , no teda ako pekne ste vysmiate 😀 😀 😀

mam nejake novinky aj staronovinky

thomasko mal v noci teplotu, kasle, cize do dostal odomna, pred 2 tt mal atb a je to tu zas, ja si uz namysliam,ze to preto, lebo som nebrala vitaminy a on cical a mal v mliecku malo vitaminov, preto je chorlavi 😒
ja sa polepsim, od vcera beriem a dik za odpovede, budem zodpovednejsia 😉
inak som nezodpovedna aj v tom,ze mam atb a nelezim v teple, totizto, rano musim odniest malu do skoly a tolko vybavovaciek som mala ,ze az, takze preto to tak mam ako ma, uzu ma zo mna poraziiiiiiii......

dalsia sprava, od pondelka nastupujem na 2 hodky do roboty, no bude to zabijak, ale co uz, stava sa aj horsie a nemienim brat tuto anglicku almuznu, co je akura tak na jeden nakup a cau 😝 takto budem robit a budem mat narok na viac vypomoci od statu, koruny treba a v dnesnej dobe......sak to viete, co to je 5000sk, prd 🤐

lenka, oslava nebola, iba boztek odomna a deti 😵 stale som chora a mala som strasne stresy, tak uz je to na dobrej ceste, tak sa mi ulavilo a ja sa mozem naplno venovat svojej chorobe 😉

jaj no a ja thomaska uz tak casto nekupem, kupala som kazdy druhy den uz nie, tak 2-3x do tyzdna, naco, ved on sa nespoti a nieje az tak teplo a zas netopime naplno, dost je chorlavi a este mu pridam,ze budeme topid odusu a dojde von, ofukne ho a koniec.....
a tiez sa umyvame v umyvadielku, pred ktorym mame velikanske zrkadlo, thomasko sa vidi a to je radosti, ake mile usmevy hadze sam na seba a aj na seba zmurka, samozrejma kym mu v nom ritku ponorilm tak ako pise grazi, kuk na pindurika a chce ho chytit v zrkalde 😀 no a vo vode ho nevidi, bo ma kopec peny, alebo stoji a venuje sa mojej kozmetike na vani, hadze ju do vane alebo vanicky 😠 😀 toto robi aj ked nieje vo vani, hadze mi kozmetiku do vane, ze jaky rachot 😀 😀
jaj a aby som nezabudla, baby totok si urcite precitajde, minule sa thomasko kupal s tatkom no a tatko si ho dal hacat no ako to nazvat na ochlpenie? 😀 popritom sa venoval aj tamci a thomasko medzi tym schmatol tatkovho pindurika a poriadne ho potiahol 😀 😀 😀 😀 a tatko vykrik a ja ze co sa stalo 😅 😀 😀 😀, ale psssst toto je len medzi nami , xixixixi 😀 😀 😀

lola, nozky aj thomaskovi podmrdkavaju, ked je obuty 😲, tak tiez budeme musiet castejsie sprchovat v lete 😀 ale to uz aj preto,lebo budu viac mobilnejsi, podaktori aj behat, budu same blato a prach.....

dididi30
26. mar 2009

grazi joj ci sa nehraju aj dievcence s pipinkou, ved tamca ked sa kupe furt si to tam roztvori,ze ci je pipinka cista, musime skontrolovat 🙄 😅 😀 😀 😀
no co hygiena musi byt 😉

dididi30
26. mar 2009

no vidim,zase len kukate a nepisete 😀

baby , varite detom strukoviny?? ak ano, hodte fajny recept,
neskusali ste davat cicer? neviem ci sa moze, ale mne strasne chuti, je taky fajny maslovy 😝 to by bolo dobre s kasou
a uz ste tetickam nieco zapekali? ci asi nie co? 😀
a tie co ste uz varili kukuricnu kasu, taku kupovanu suchu, ako to mam urobit? taky spravny pomer, lebo som kupila a reku thomaskovi na ranajky ci veceru, bo ja uz neviem co 😝 chcem vyskusat aj vlocky, ale neviem ci by som mohla vecer nachystat a rano len zohriat, bo nemam a nebudem mat cas 😝

cilka27
26. mar 2009

ahojte dievcence 😕 . . . . dididi ja som malej uz pridala psenicne vlocky do polievky . . . . umyla a nechala povarit spolu s mrkvou meskom a brokolicou a potom trosku pomixovala . . . spucovala vsetko 🙂 . . . s kukuricnou kasou nemame skusenosti . . . ale robila som jej s vlociek tiez namocene potom som vymixovala a naliala do toho UM a bolo trosku olivoveho oleja . . .

graziela
26. mar 2009

Didi,
ja som robila Jurkovi z kukur. krupice ani nie ze kasu, ale zahustovala som tym polievocku...ked bol mensi, tak som to aj mixovala, takze vlastne bola to kasa...najskor som vsetko uvarila, co do polievocky patri, teda napr. mäsko, porik, mrkvicka, zeleninka podla vyberu, medzitym ako sa varila polievka, som si sparila vriacou vodou asi tak za 1-2PL krupice, nechala pomocit (samozrejme predtym preplachnut) a potom ku koncu naliala do polievky a nechala este dojst...a ja to celkom mnam...takze takyto je moj tip...vyskusaj, uvidis...

zuzpolka
26. mar 2009

AHOJTE 🙂

ja som tu bola už skor,,,ale tak som sa naštvala, bo som napisala prispevok a neprešlo mi to 😠 😠 😠
a to sa mi stava dosť často v poslednej dobe 😕 😠 😒
tak som zvedava či toto prejde 🙄

dnes bolo hrozne počasie,,,ale to asi všade 😖 bola som s malou u našich a robili sme slivkove gule 😀
dufam, že zajtra už bude krajšie vonku
😵

dididi, skore uzdravenie,,,snad ked sa otepli , odidu vam aj tie choroby 😒 ved už mate toho dosť! 🤐

ten tip na strukoviny by aj mna zaujimal,,,robili ste niekto???
a ozaj syr asi ešte nie že??? bo neviem s čim jej možem napriklad cestoviny dať 😒
a je tu ešte niekto kto musi mixovať papu???
Viki mi moc nechce jesť take kusky
😠

a ešte k tomu kupaniu....my sa kupkame každy den od narodenia 😵

zuzpolka
26. mar 2009

a dnes mame aj nejakych oslavencov...ale baby už sem nechodia 😒 ale aj tak im všetko najlepšie prajeme 😵

zuzpolka
26. mar 2009

a ešte kto chce kuk,,,mame nove videjka 😵
http://viki-zuzpolka.blogspot.com/

a kde ste všetky??? ha? 😠

dora01
26. mar 2009

ahojte 😀

ja uy som tuuuuu. No dnes Lacko zaspal nejak skoro, ale to bude tym, ze je od 15tej hore, asi idem upratat ten binec co tu zostal, maminu som rano odviezla na vlak, tak som dnes vecer sama 😒

dora01
26. mar 2009

didi, ja robim na desiatu postruhane jablcko a k tomu vlocky, ktore len sparim horucou vodou, ale to su take uplne jemnucke, netreba s nimi nic robit, uplne sa rozpadnu. A este som objavila pohankove vlocky, to tiez zalejes horucou vodou a k tomu ovocie 😉

lola11
26. mar 2009

presne tak robim tie vlocky aj ja dori - ale mala som uz 2 druhy - take hnedsie - tie boli chutnejsie, no a potom take blede s Hypky a z tych Kristiana zacalo natahovat 😒 😒 Ja mu robim na desiatu - zopar piskot, trochu vlociek a domacu jablkovu presnidavku - cerstve jabko nechce - par krat som skusala a riadne ho vynatahovalo a dokonca sa aj povrackal chudacik ☹

strukoviny - zatial som robila len cervenu sosovicu - je taka jemnucka a chutna - len som ju pridala k zemiakom a ostatnej zelenine - velka vyhoda, ze sa rychlo uvari - to mam ja rada 🙂

pozerate asi Ordinaciu, co? My "panelakovy" mame este cas 🙂 🙂

dora01
26. mar 2009

aaa dnes je ordinacia, to preto tu je tak mrtvo? ja teda tie slovenske serialy nejak nemusim, ma neoslovili 😀

lola, tak mojho nenatahuje, len taka korka z chleba ked si ju strci celu do pusy 😕 😀 😝

jaj a tie strukoviny,ja davam hrasok mrazeny, ale po uvareni odstranim tu vrchnu supku, lebo to s tou supkou moc nechce, potom ho vypluva. ine skusim tak za 2 tyzdne ked bude mat 10 mesiacov.

didi, ten cicer som videla v dakych vyzivach, takze sa asi moze, ale ja ani neviem ako to chuti, este som ho nejedla 😉

lola11
26. mar 2009

no na hrasok som zabudla - ten tiez davam mrazeny a supku davam dole. O ciceri som zrovna dnes citala v nejakom casaku, ze je chutny a ma taku maslovu chut - urcite sa moze je to predsa strukovina.

lola11
26. mar 2009

no tu skapal pes 🙂 🙂 nikoho na pokec, ozi didi si ma pobavila s tou vasou vanovou prihodou - Thomasko sa strasne musel cudovat, ze preco ma tata vacsieho pindulaka ako on 🙂 🙂 🙂

Ozi tu kukuricnu kasu - to je taka na polentu? Tu treba robit ako klasicku krupicovu kasu - rovnaky pomer - robievala som ju v Taliansku vzdy od oka, ale oni ju tam robia poriadne hustu a potom je este dokonca opekaju na masle - ja som tomu na chut neprisla, ale moj mangy to zboznuje.

Asi idem spat ked vas tu neni - vcera som kukala panelak a zobudila som sa az na CSI...esteze mame to magio...

greguska
27. mar 2009

ahojte 😉

gali,
tak aj ty sa zaradíš medzi pracujúce ženy ? no však 2 hodinky sa dajú zvládnuť, a detičky sú už dosť veľké aby aj bez mamy chvíľu vydržali. tak nech sa ti v práci darí 😉

tiež som sa chcel spýtať na tie strukoviny, ja som zatiaľ nedávala, ale už mám kúpenú tú červenú šošovičku bez šupky, tak vyskúšame. hrášok som mu skúšala dať len raz, tiež mrazený, ale nechutilo, možno neskôr.
a tie cestoviny ma tiež zaujímajú 😉 my sme mali minule na večeru špagety, grahamové, a veru aj maťko dostal, ale len také suché 😒

dnes sme skúsili jablčko s tými vločkami, no nemôžem povedať, že by mu to strašne chutilo, zjedol len polovicu zo svojej zvyčajnej dávky. asi som mu ich tam moc pohádzala 😅

zuzi,
tak super sa vikinka aj tam zahrá, zlatá je 😉
my papaničku pučíme vidličkou, už si zvykol, pekne spapá. ale mrkvu tuším ešte nevie poriadne spracovať, bo tú má v plienke vždy v presne takom istom stave ako ju zjedol, čiže také kúsky 😀

greguska
27. mar 2009

http://matej-greguska.blogspot.com/

my sme pridali videjko, ako sa chystáme na veľkú noc 😉

zuzpolka
27. mar 2009

ahojte 🙂

greguska diky 🙂 😉
hej,,,aj sa zahra 😅 vobec nas tam nepotrebovala ako vidiš 😀 stale niekam lozila a vymyšlala,,,dnes poobede možno tiež pojdeme 😵

a Maťko jaky zlaty 🙂 bude z nedho dobry šibač veru 😅 nech si davaju baby pozor 😀 😀 😀

baby ,mliečko prevarene od kedy sa može??? 😕 😨 ja som rozmyšlala že by som malej urobila zo šošovice taku normalnu bielu polievočku,,,, neochutenu samozrejme 🙂

lenockach
27. mar 2009

ahojky baby!
no greguska to teda mate riadne pripravy na velku noc aj nasa mala sa uz chysta vcera sa pooblievala vodou s poharika bola cela mokra.

zuzpolka
27. mar 2009

aaaa ešte som zabudla... všetko najlepšie dnešnym oslavencom 😅 vela zdravička 😉

greguska
27. mar 2009

zuzi,
tak si uzite, ja neviem, kedy sa tam my vytrepeme, furt sa daco deje 😒

s tým mliečkom je to otázne, niekde píšu až od 3 rokov, ale už som čítala viac článkov, že prevarené sa môže už pomaly teraz dávať. ja neviem, ale myslím, že keď dobre znáša jogurty, tak aj mliečko môže 😅

dakujeme za pochvalu, len neviem, či ten korbáč do tej veľkej noci vydrží, bo už z neho, čo to odpadlo 😀 miška teda tiež trénuje ? no aby ju to potom neprekvapilo, nie ? 😀

graziela
27. mar 2009

Ahojte,
tak ja mam chvilovku cas, Jurka som dala spinkat, uz aj obed som stihla uvarit (rest. pecen+ryza), mala by som este poupratovat...manzela mam v praci, tak si sami opät gazdujeme...
Ake krasne videjka ste pridali, Vikinka je naozaj velmi vyspela, nas Jurko ju dobehne takymto tempom asi tak za pol roka... 😒 Aj Matko je chutny, skusim aj ja nieco natocit srandovne, lebo tych prilezitosti je naozaj vela, ale akosi to cloveka nikdy nenapadne...
Zabudla som sa pochvalit vcera, ze Jurko zacal uz robit aj tapusky, taky je zlatucky pri tom a tesi sa z toho...A najnovsie sa spolu vsetci tak smejeme z toho, ze ked sa my dospelaci smejeme na niecom, tak Jurko sa prida k nam, tak sa smejka nasilu takym kockatym smiechom a tvari sa pritom bombasticky...toto skusim niekedy natocit...ale to som uz asi aj pisala tusim... 😲
My sme este korbac nekupovali, neviem, ci budeme, lebo na sibacku nas mlady panko tento rok este nepojde...Aj tak by z toho nic nemal... a ani moj manzel po kupani nechodi, on velku noc doslova neznasa...a inac, aj moc tiez nie...z toho krestanskeho hladiska akosi viac prezivam vianoce, aj ked sa hovori, ze velka noc je najväcsi krest. sviatok...ked ludia to tak vseobecne v posl. dobe akosi inac ponimaju tu velku noc...len aby bola pijatika, dobre zradlo a pod...ja toto neuznavam...a rozhodla som sa, ze tento rok ani nejdem nejako vypekat...zopar sucheho pecivka si samozrejme napecieme, ale zvysok kupime...aj tak to nikto nikdy vsetko nezje, kazdy pride len na skok s plnym zaludkom ... takze tak...
Ale o mesiac nas caka poriadna oslava...Saska bude mat 6.narodky a presne v ten den oslavuju meninky aj Jurko s manzelom...takze mame 3nasobnu oslavu...Chcem upiect taku poriadne velku tortu, lebo u nas v rodine uz je nas tolko, ze naposledy ta klasicka okruhla torta uz nestacila...tak upeciem taku velku na cely plech a to bude paraaaada 🙂 ja strasne rada peciem... 🙂 🙂 🙂 😲
No, idem nieco este porobit, kym Jurko spi....som si akurat vlasy umyla...tak sa majte...
Ozaj a este k tym strukovinam...ja v pohode uz davnejsie davam hrasok, tiez mrazeny, do polievocky a mne ju Jurko od zaciatku v pohode spapa, aj so supkou...mna to ani nenapadlo supat...
A cestovinky sme Jurkovi tiez dali ochutnat, on totizto je taky hlados, ze ked si on dopapa svoje a vidi nas, ze este my jeme, tak si pyta este z naseho...tak som mu uz parkrat dala skusit ale len same rezance, ked sme mali s tavrohom alebo makom...aj zem. kasu s mliekom obyc. som mu dala skusit...
A co sa mlieka tyka, detickam sa odporuca kupovat plnotucne, ja som SAske davala v pohode od roka, ani som ho neprevarala, len som prihriala v mikrovlnke... Jurkovi ale asi zacnem neskor, ved ho este kojim a neviem, dokedy budem, aj kvoli tej alergii...
No tak idem uz. pate

dididi30
27. mar 2009

ahojte

baby dakujem za rady co sa tyka varenej papanicky a kase 😉

zuzka, matka, no paradne videjka...viky klasika ,,stara zena,, 😀 😀 😀 matkovi len palicku a ideee 😀 , inak sila,ze ho tie stuzky na korbaci nezaujimali 😕 , thomasko by trieskal, ale stuzku by musel mat pri puse 😀 😀

co sa tyka mliecka, tak ked uz tak plnotucne a ja by som ho odporucala az po 3 roku!, pretoze sa dost pise,ze nieje az tak zdrave ako umele, alebo ked uz, tak az po roku, terajse tabulky(vyskum) dokazuju, ze cim skor zacneme s tazko stravitelnou potravinou u deti do roka, tym vacsie bude mat zdravotne potiaze v dospeloti...nemusi sa to ukazat hned ale neskor okolo 20-30 rokov, ja a kopec ludi su toho prikladom, aj ked som bola do pol roka kojena, nadzavali ma kadecim, po pol roku som pila klasicke mlieko a teraz mam od 20 rokov take zdravotne problemy, ze az a to nie len ja, kopec ludi, da sa o tom docitat na nete.....
a ked uz tak strasne chcete to mliecko pouzivat, tak prevarit!! a len do vari, aspon do roka len do jedenia
a tiez chcem ukazat na moju dceru, sice ona mlieko do teraz nelubi, ale som rada,ze nie, jogurt je lepsi ako aj ostatne mliecne vyrobky, ale zas som ju nadzgavala kadecim, lebo mi nechcela papat a teraz ma exem, ktoreho sa nevieme zbavit a kto vie co ju este v buducnosti caka ☹
takze baby budte radi,ze vam deti pekne papaju a mozete sol , cukor, ci to mlieko vynechat, aspon do roka 😉
vy ste matky a zalezi na vas, ake zdrave bude vase dieta v buducnosti 😉

no napisala som to ako tatar, ale nevadi, musela som 😀

dididi30
27. mar 2009

a pre informaciu ak si date do musli, plnych vitaminov,zeleza mlieko, tak mlieko tie vitaminy ,,zabije,, toto mi povedal lekar uz davno 😉

lola11
27. mar 2009

zuzi ta tvoja mala vyzera tak najmenej na rok - bude asi vysoka kocka, co? Je zlatucka. Som sa chcela spytat ako dlho sa ti tie videa nahravaju na bloggeri? Pokusam sa tam nejake hodit a nemozem sa dockat 🙂 🙂 trva to uz dost dlho - asi ho mam velke - je tam nejake obmedzenie?

dora01
27. mar 2009

ahojte!

my sme mali vcera padaci den- 3 modriny+roztata pera 🙄 Mlady pan si zmyslel, ze uz vie stat bez drzania 😉 No co uz som sa vytesievala, ze uz tyzden nema ziadnu hrcu na hlave. Vecer ked dojde muz, si pomysli, ze som ho tu bila 😀

zuzpolka, didi ma pravdu, vsak mozes pouzit umele mlieko namiesto kravskeho, myslim, ze nutrilon moze prejst normalne varom a nic sa mu nestane, ostatne sa pridavaju az na zaver. Podla mna to kravske z obchodu aj tak nie je nic moc, ked uz tak ako lenka mat kravu 😀
. Detom by sa najmenej do 2-3 rokov nemalo davat, ale vsetko zavisi samiozrejme aj od fin. situacie, predsa nie je to najlacnejsie, ale do tyuch 2och by som urcite davala len umele 😉

greguska
27. mar 2009

grazi,
to aj maťko robí, že keď sa my rehoceme, tak sa aj on pridá 😀 a niekedy,keď je zase pre zmenu jemu niečo smiešne, vie sa tak rehotať, až začne čkať 😀
a gratulujeme jurkovi k pokrokom !

gali,
tie stužky šli dole hneď potom, ako som vypla foťák 😀

radka,
takto lacko vymýšľa ? no však hádam sa z toho poučí a bude sa držať 😀

greguska
27. mar 2009

dnes som omylom kúpila ľanové semiačka namiesto slnečnicových, a teraz neviem, čo s nimi, kto poradí ? 😉

greguska
27. mar 2009

no nehnevajte sa na mňa, ale musím sem to video pridať, maťko práve začal štvornožkovať a takto to vyzeralo

http://matej-greguska.blogspot.com/

na konci som ho už musela zachraňovať 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre