Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

graziela
27. mar 2009

Greguska, dakujeme 🙂
Aj maly Matko je sikovnicek, aky zlaty, tak sa krasne snazil...na tom videu 🙂 aj my gratulujeme 🙂 🙂 🙂 cmuk

zuzpolka
27. mar 2009

ahojte 🙂

dakujeme za pochvaly 😅 😉

lola,,,trošku dlhšie to trva kym sa nahraju tie videa 😒 ja neviem či tam je obmedzenie, ja som s tymi videami nič nerobila 😵 ale zas nemam ich až take dlhe 🙂 😒

a dakujem za odpovede....no teda skusim jej tu polievočku zajtra s umelym mliekom spraviť ked vravite že kravske nie😒 🙂 😉

dora, v PK otvorili nejaky obchod, s detskou vyživou 😕 nebola si tam ??? ja tam asi cez tyžden pojdem mrknuť čo tam vlastne maju 😖

jeeej a greguska 😅 Maly jak sa snažil na videjku,,, aj sa pekne pohinčoval 😀 zlaty 😉

graziela
28. mar 2009

No baby, kde ste vsetky???? Vy sa ale prekonavate v nepisani.... 😕
My dnes nemame nic na plane, vonku je sice celkom pekne, ale pod mrakom, vcera sme boli cez tu najväcsiu fujavicu...a Jurkovi zacali tiect sopliky ☹ Uz par dni bol taky nervozny, myslela som, ze pre tie zubky...no, dufam, ze zasa nebudeme chori...po vyse mesiaci...ja to uz nechapem...ved kazdy den berieme probiotika, cebion multivitaminy, fenistil, inhal. spreje, este k tomu aj moje mliecko a stale sa nam to vracia...keby to ostalo len pri nadche, bola by som stastna...tak nam drzkajte palce, aby sa to nezhorsilo...
Inac, v Saskinej skolke sa rozmnozili vsi....tak mala jedna trieda v piatok kvoli tomu volno...ale uz aj v Saskinej triede nasli niektorym detom, pani riaditelka im uz 2x bola prezerat hlavy... tak ucitelka povedala, ze aby sme aj Saske castejsie kontrolovali vlasky, lebo sa moze stat, ze im pride hygiena, a zatvoria skolku na 2 tyzdne... Inac, svagrina ma syna v tej inkriminovanej triede, tiez ich dostal, ostal tyzden doma, a samozrejme ze to ucitelke nahlasili, ale boli prvi aj posledni rodicia, ktr. to urobili...ostatni sa na to vykaslali, hoci podaktori tiez prisli vycvakani nakratko...takze sa mozme podakovat tymto zodpovednym rodicom... Ja len dufam, ze nasa Saska ich nedostane...lebo s jej vlasmi, to by bol horooooor 😒 😒 😒

greguska
28. mar 2009

fúha, a včera večer nikto nič ? teda okrem zuzky 😉 a čo ste sa robili plány na víkend ? 😀 dnes je vonku pekne, aspoň tu u nás, takže ste určite všetci na prechádzke ale nebodaj umývate okná ? 😝

my sme išli hneď ráno do roboty, bolo treba pomôcť, tak som išla tak, aby maťko zaspal po ceste a tam som ho vykotila na balkón a drobček môj spinkal 2 hodiny! tak som rada, ja som porobila, a on sa vyvetral. aj teraz ešte spí, takže bude večer veselo 😀

no a budem musieť niečo vymyslieť s tým nočným kojením, bo on už má strašne veľké zuby a keď sa po ležiačky-spiačky kojíme, tak ma to bolí ☹ on nehryzie, ale s tým ostrými zúbkami mi normálne pred pár dňami urobil ryhu na jednom dvorci a túto noc aj na druhom. a teraz mu tam furt tie zubadlá lezú a ja vidím pri kojení všetkých svätých ☹ cez deň sa mi to ako tak zahojí, ale už pri večernom kojení sa mi to zase otvorí a v noci ani nehovorím...

grazi,
tfuj, tfuj, plujem aby to bola len nádcha a rýchlo prešla.
a s tými všami je to hrozné, čo som aj nejaké články čítala, aké sú teraz odolné voči tým špeci šampónom. a veru takých rodičov by som najradšej nahlásila, aj keď neviem kde 😅

dididi30
28. mar 2009

ahojte

ja len tak na skok, ani sa mi nechce prispievat, lebo by som to tu zamorila ☹ , stale som chora a neviem sa z toho dostat, vcera v noci som sa konecne vyspala, neviem, mozno atb zabrali, ale stale pokasliavam a boli ma prave rebro pod cicou, neviem co to moze byt, asi vrchol vsetkeho, v pondelok idem k lekarovi, lebo baby ja nevladzem chodit, som unavena, je mi horuco, ako zena v prechode, nemozem ani maleho poriadne nakojit, taka som slaba, esteze ze je vikend, lebo neviem co by som urobila 😖

grazi, veru nech mate ,,len tu nadchu nic horsie 😒 😉
thomasko tiez pokasliava, on je cely ja...

matka, diky za podporu ohladom natupu do prace, joj ale najviac ma stve, ze sa meni cas a nebudem vstavat o pol 6 ale pol 5 mna drbne, takto skoro rano, ale chvala bohu len na 2 hodky, len neviem ako to zvladnem taka bolava, asi si dam nejake silne cafe ci co 😅
mojenko ty sa tiez mas, s malym do roboty, juj a co budes robit ked budete mat dve, len aby bol dobrucky ako matko 🙂 ale sak kazda ruka je dobra 🙂
juj a tie zubky, no my mame len dolne, tie si zakryje jazyckom a tak cica, ale pri tych vrchnych no uvidime, co a ako....

pekny vikendik 🙂

dora01
28. mar 2009

ahojte!

didi, boze, dufam, ze sa skoro das dokopy 😒

graziela, dufam, ze to bude len soplik, drzim palce

greguska, zlaty je maly

zuypolka, napis mi adresu kde je ten obcho, ja si to pozriem na mape a pojdem sa tam kuknut ci tam maju daco zaujmave. dik za info

dora01
28. mar 2009

no a teraz my, ja som bola vcera uz hotova z toho nasho certa, muz dosiel konecne zo sluzobky, tak akurat isiel maleho okupat, Lacko zrazu spravil nejaku necakanu otocku vo vani a padol na usta, neva, ze ma dalsie modriny, ale on si VYBIL ZUB 🙄 😕 😖 😠 😢 😢 😢
Ja uz neviem ci sme taky neschopny alebo co, proste mal uz taky kustek vpravo hore prerzany tak prave ten si odvalil, dost mu to krvacalo, potom od placu zaspal. Tak uvidime ake to bude mat ak to povyrastie, proste este ho nemal ani poriadne prerezany a uz bude trochu strbavy.

ja uy neviem co robit s nim aj keby mal daku prilbu na hlave, tak by si to vybil. On robi stale dake blbiny, stoji na jednej nohe a pritom sa otaca, alebo sa predkana a robi lastovicku, no a potom furt pada....

dora01
28. mar 2009

dnes bolo u nas pekne, doobeda sme boli na oprechadzke a poobede v nakupnom centre, sadli sme si na kavu a striedali pri Lackovi, on sa hral v takom detskom kutiku 🙂

zuzpolka
28. mar 2009

ahojte 🙂

dididi,,, želam skore uzdravenie, nech sa daš rychlo dokopy 😔 😉

grazi, no a vy nech ste zdravučky, ved už mate tiež dosť tych chorob,,,hrozne😠 🤐

dora 😲 😲 😲 vybil si zub??? juuuuj chudatko,,,, ☹ pekne musel capnuť 😒 no čo už s nim ked je taky živy 😕 🤐
ten obchod je oproti ten novej bytovke pri parku....vieš čo myslim??? bola tam pred tym cukraren či čo 😒

no a neflakajte to tu tak!!! 😠 😀 😝 🤐

dora01
28. mar 2009

ahoj zuzi, asi tusim kde ☹

pocuj bola si uz v tom materskom centre v tej herni? ja tam chcem ist v pondelok pobede, len neviem, ake velke deti tam chodia, aby mi ho neusliapali 😉

dora01
28. mar 2009

jaj zleho smaila som tam dala 🙂

zuzpolka
28. mar 2009

ahoj 🙂

bola som tam len raz....najprv tam nikto nebol len ja zo sestrou, potom prišli s takym asi 2 ročnym a pol ročnym dieťatom😒
inak je to tam dooosť male 😖 ale neva šak sadneš si s Lackom na koberček a možte sa hrať 😀 😉
v pondelok a utorok je tušim po obede otvorene inak len do obeda..... ked bude vonku pršať tak aj mi tam možno pojdeme 😅 😵

krazu
28. mar 2009

ahojte 🙂

dnes bolo celkom pekne pocasicko, boli sme s malym vonku 🙂 a bolo super

joj dora, vybity zub - mojko maly 😕 musel riadne plakat, ale neboj mliecne vypadnu a narastu nove

didi, tak ides aj ty pracovat, neboj zvladnete to dako, a co ta tvoja choroba 😨 dufam ze atb zaberu a prejde ti to

pekne videjka ste popridavali, deticky su velmi sikovne 😵

dora01
28. mar 2009

krazu, sak ja viem, ze mu vypadne, ale proste este nema ani 10mesiacov a uz vybity zub, boze co nas caka do jeho dospelosti? 🙂

krazu
28. mar 2009

greguska aj ja som mala taku ryhu na bradavke, ale mne sa to vtedy spravilo, lebo som mala na bradavke mykozu, a viem ako to strasne bolelo ked maly tahal, aj prsty na nohach som zatinala
len si to natieraj dakou mastickou aj calciovou hadam mozes nech sa ti to rychlo zahoji

kostri
28. mar 2009

ahojte cicky micky 🙂
flakam flakam,kurnik sopa,ale sak volajako sa neda sem dostat 😒 a teraz uz duplom nebudem moct chodit,lebo doteraz sa tu nedalo robit v zahrade,ale uz sa da 🙂 🙄 tak som si makla aj doobeda aj poobede,trosku aj predzahradku bolo treba okiepit,poobede v zahrade hrabat..potom sme slepku zarezali 😝 no ale kedze to tu neni chovatelsko zahradkarsky kruzek 😀 tak pome k veci 😵
odkedy som sem napisala ze hanka pekne v noci spava,ze len dva krat sa budi a spinka v postielke,tak samozrejme ze sa to cele pokaslalo,uz sa budi skoro kazdu hodinu,niekedy aj nevie zaspat,jeduje sa,tak ked ma to uz prestane bavit,dam ju do postielky,odidem z izby a pockam kym sa vyplace a zaspi,vacsinou to funguje
cez den je strasne prestrasne upistana,az mi to driape usi,aj modre z neba by som jej dala,ani to nepomaha 😖
no a vcera zase vracala od pol stvrtej do siedmej ☹ asi osem krat 😖 myslim ze som ju dala skoro po obede spat,nestravilo jej to a cely obed komplet,tak ako bol v miske,vyvratila ☹ na tri krat a potom este pat krat len take vodovo hlienove,co mala podrazdeny zaludok ☹
ale zato mame aj novinku 😵 uz klaci na kolienkach a podopiera sa ruckami😵 sem tam sa este rozcapi ze padne na brucho ale uz sa viacmenej udrzi 🙂 tesim sa,pre nas je to velky pokrok 😉
idem skusit zbezne precitat co ste popisali

krazu
28. mar 2009

dora, no co uz ked je maly taky zivy 😅 , musite vydrzat kym vyrastie certik maly 😉

zuzpolka
28. mar 2009

kostri 😀 že zahradkarsky kružek 😀 😀 😀 no možeš nejaky spraviť pre nas 😅 😉

a gratukujeme k Haničkinym velkym pokrokom 🙂 😉 za chvilu bude behať jak gula na štyroch 😵

krazu
28. mar 2009

ahoj kostri, sikovna je hanka 😵

inak aj dado je v poslednej dobe daky upistany, ale pripisujem to zubom
a hanka vrackala 😨 a uz je dobre?

hmmm ja by som sa sliepky ani nedotkla 😀 😀 😀 a nie to este ju zarezat, ved ja mam dost ked mam umyt kura, to keby si ma videla ako ho opatrne chytam 😀 😀

dora01
28. mar 2009

aj my sme pisyovia, horne dvojkyasi pojdu, boze on tak dakedy reve, ze mi trase bubienkami 😝

dora01
28. mar 2009

sikovnicka hanka 🙂

dora01
28. mar 2009

boze, ja to tiez nemam rada, zabijanie sliepociek a zajkov, ale masko mam rada 😀

dididi30
28. mar 2009

baby diky 😉 ja sa tu budem vytesovat ked budem zdrava hej 😀 , lebo to byva malo kedy 😠 no uz ani mi to luto nieje, ale mam nervy 😠 😠 😠

radka, hm dnes si thomasko urobil taku modrinu na cele,ze az, ale nie ze jednu, jednu velku a okolo 2 malinke, ja nechapem z coho 😕 sak som bola pri nom 😒 neda sa to ustrazit, oni su taki zivi , hraju sa a zabudnu,ze stoja, alebo sedi a ako keby sa ide postavit bez podobretia, no mam dost a potom rovno naraz do steny ci na zem, ja som tiez z toho na nervy, lebo on sa tak lakne,ze sa nevie doplakat ☹ prilbu nosime , len ked ma napadne,tvar veru moc chranenu nema 😒 ale sak musia tym prejst , tak ako sme my presli a urcite mali na nas rodicia menej casu 😉
joj a je mi luto toho zubka, neboj este sa ich vybije🙂
zuzkrazu a vy co nove ha?

jarus, xixi no ty si cista gazdina, xixi, ja veru okopanie neznasasam, ani som to nerobila, jedine oberanie, ale aj to neznasam, ble 😀
tiez gratuliren k pokroku 🙂

dididi30
28. mar 2009

baby teda mame len dva zuby, ale thomasko to nejako nepreziva, no kakal, ale teraz je akysi sko rzapeceny 😅 a inak nic, on bol upistany aj predtym, ale teraz je pravez v poho......ani pri tamce sme nemali problemy 🙂
no ale mozno to pride, tie tazkosti, ale nemuseli by 😀

jarka a preco ta hanka zas grckala?

krazu
28. mar 2009

ahoj didi, no ja nemam nic nove , vsetko po starom do roboty po maleho a domov 😝 , a den ujde ani neviem ako

dora01
28. mar 2009

didi diki za podporu, ale ja som take modrinove decko este nevidela, mama ked ho par krat videla, tak si robila srandu, ze pride k nam socialka 😝

krazu
28. mar 2009

didi, dado slinta ako vodovodny kohutik 😀 , je upistany a niekedy sa mu podari viackrat za den nalozit do gati 😅 😅 , no a vidno to aj na nociach ked sa tlaci zub 😠 , vtedy sa casto budieva - musi ho to boliet

dididi30
28. mar 2009

krazu verim ti, ale povedz je to zmena ze? takto take ine, ze ? akoze si bola do teraz s malym non stop a zrazu ako taky veget, samozrejme, furt myslis na malickeho 😵

radka, no tak tu v anglicku staci,ze das dietatu na verejnosti po riti a socialku mas za chrbtom, tak neviem 😅 nebojaj, len treba tie nase dietky viac sledovat..hm to sa povie,ze? 😀

zuzpolka
28. mar 2009

baby moc sa mi nechce ale musim sa rozlučiť 😵
idem do sprchy, kuk niečo v TV a hajde do postele, ved v noci sa meni čas budeme o hodinku menej hajať 😀 😀 😀
tak dobruuuuuuuuu všetkym 😉

krazu
28. mar 2009

didi no, je to riadna zmena, ked som v praci a vidim v meste babu s kocikom tak normalne zavidim, ze je doma s dietatom a ja musim pracovat 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre