Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

dora01
6. apr 2009

ahojte! 🙂

vav nikde nikoho... 😕 😀

no my vacsinou poobede chodime von. Mame sa celkom dobre, len l;acko je nejaky nervozny, drzi ma na kratko 😠 😎 😀 😕 🙄 😅 . Ja neviem mozno posledny mesiac je to taketo horsie, proste nemozem sa od neho pohnut, nemyslim tak ,ze by som sla do druhej izby, ja nemozem na druhy konec izby, dnes cele doobedie, stacilo, ze som sa len od neho len postavila, ked sa hral. ja uz neviem co s nim, furt je na mne prilepeny a ked nie tak strasne reve az sople po tricku stekaju. 😒

Boze , a ako place ked muz odide do roboty, posledne dni sa len skovava a nenapadne zduchne , aby ho maly nevidel.

Noci sa nam polepsili, asi pred tyzdnom sme sa rozhodli, ze treba trochu zredukovat to jeho budenie. nas ciel bol, aby nejedol aspon do 2hej, tak muz sa podujal k nemu vstavat, prve noci plakal tak 10 minut, no a dalsie sa to zlepsovalo, takze sa nakoniec budi len asi 2 krat, muz ho nieked ani nemusi na ruky brat, iba pohladka, da cumlik a spui do 6tej a vtedy az papa 😕 😕 😕 🙂 Super, nie? No, ale neviem dokedy to takto vydrzi, kedze to tu teraz pisem, asi sa to pokazi 😀 😀 😀 ale nie, robim si srandu 😀 ale fakt je to super, proti tym 10tim razom.

Lacko zacal trosku chodit za ruky, raz dokonca len za jednu, ale aj tak ho to najviac bavi popri nabytku, to chodi za jednu rucku, tiez uz celkom pekne stoji , tak minutku 2 vydrzi ked si daco obzera v oboch rukach. sa smejeme s muzom, ze mame dobre dieta, setri nam krize 😀

zuzpolka
6. apr 2009

ahojky 🙂

prišla som vas len kuk čo ste popísali aby ste si nemysleli že na vas kašlem 😀 😀 😀 😝 😉 🤐
do teraz som robila nechty tak som nemala čas a cez den sa tulame vonku ked je tak krasne 😵
ale pozeram že aj tak tu nikoho skoro nebolo 😕 😒

dudri, dnes bola Viki oblečena presne ako pišeš že Katka 😅
a pekne nove fotky 😉 🙂

tak dobru nocku,,,,zajtra si hadam už pokecame a bude nas tu viac 😵 😵 😵

kikaamajko
7. apr 2009

Ahojte, dobré ránečko, dúfam že sa máte fajn 😀
Didi ty už nebud smutná, ja tu tiež nemám kamošky, len 2 ale to len také 😉 Bývam tu 6 rokovale tu je strašne málo ludí 🙂 Hlavne že máš svoju rodinku, zdravíčko príde, neboj. Aˇšťastnú cestu ti prajem 🙂 🙂
My sa máme fajn, zháňam sedačku na bicykel na nete, dáku použitú, však sú dáke drahé 😒
Katka super s tými plienočkami látkovými, aj ja nad tým rozmýšľam. Baby za chvíľu nám detičky už budú chodiť, ja sa tak teším 🙂 Maký mi behá po štornožky po celej záhrade, paráda, a včera hrabal s hrabličkami, taký bol zlatý. Akurát že dáko nespí, ale už som si zvykla. Tak pekný deň

zaza_na
7. apr 2009

ahojte maminky a deturence! 😉
dlho sme sa tu neukazali. prisla som teda nakuknut ako sa tu mavate a co mate nove 🙂
predpokladam, ze vy takisto ako my, chodite teraz co najviac vonku a uzivate si super pocasicko 😝
my nemame velmi nic nove. Lili ma stale len 2 zubky dolu - este nenarastli uplne. a stale sa len plazi; posadit sa nevie, ani postavit. dava sa na 4 a obcas kusok prejde, ale hned sa spusti na brusko. najlepsie sa jej stvornozkuje vo vani 😀
zacali sme chodit na plavanie, tak som dala aj nejake fotky do albumu z plavania, co nas pofotil erikin manzel 😉 tak ked vas to zaujima, ako to tam vyzera a co tam robime, kuknite do albumu.
vcera som umyvala okna a prala. caka ma este upratovanie a hrba zehlenia... ale to je asi udel kazdej z nas teraz 😉
rozlucim sa pomaly. chystame sa von a este potrebujem daco porobit. pridem vas kuknut este vecer 🙂
papa zatial a nadherny den prajeme 😵

graziela
7. apr 2009

Ahojte krasky,
nestiham vas precitat, mozno vecer...postrehla som len, ze Didi cestuje na SK, tak prajeme vam stastnu cestu, nech nove sedacky dobre obstoja v skuske 🙂
Kikamajko, manzela mas sikovnicka, hadam bude aj Majko po nom, to by si aj prijala, vsakze? A krasne ihrisko budu mat vase deturence...ja by som sa potesila aj z dvora, keby sme nejaky mali...inac, vsimla som si, ze mate krasne okolie okolo domceka (na foto), dookola nejaky lesik, ci tak nejako to vyzera....kraaasa 🙂 🙂 🙂 nechodia k vam v lete medvede, nebojite sa lesnej zvery???
Sedacku na bicykel som kedysi davnejsie videla na mimibazare, (napr.http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3744736), skus mrknut tam...

kikaamajko
7. apr 2009

Grazi, díky, idem tam pozrieť na ten mimibazár. Medvede k nám zatiaľ nechodia len srnky a líšky 🙂 Tak pá, musím ísť makať.

zaza_na
7. apr 2009

ahojte 🙂 este uspavate? my uz spime...
dnes sme boli cele poobedie vonku. som jak zbity pes... cez vikend mi bolo odveci - teploty a tak, ale som myslela, ze uz je to prec. tak dufam, ze nebudem chora... 😖
jeeej didi, vy idete na Sk? a kedy? na kolko? stastnu cestu vam prajeeeeem! autom idete, ak som spravne pochopila, ze? 😉
kika, manzel je veru veeelmi sikovny. mozes ho pochvalit aj odo mna 😝

dididi30
7. apr 2009

ahojte

no my mame strasne noci, neviem co sa deje, thomasko kazdu noc teplotuje a cez den je ok, nechapem 😒 ja sa bojim, ci zas uska nema chore, ale to by asi plakal aj cez den co?? asi si zas namyslam, no budem mudrejsia doma, dam ho poriadne vysetrit 😉

baby diky, snad nam cesta rychlo prebehne a maly bude ok, jaj bojim bojim 🙄 😀

zazi pekne fotecky si pridala, bozenko , ako sa malicka zmenila, total velka dievka 🙂

lenka vies co ani niesom smutna,ze tu nemam kamosky, bo ani casu nemam, ale ono to pride a zas tesim sa domov, pojdem prvy krat sama bez kocika do mesta s babami, juj tesim sa 🙂 , ale niekedy by som sa rada vykecala a nieje s kym,este ze mam to skype 🙂

no co baby uz ste do zehlili? 😀

asi kuk ordinacku, tak dobru nocku 🙂

zuzpolka
7. apr 2009

ahojte 🙂

my už hajkame,,, ved bolo na čase Viki spala len do obeda takže od 11:30 bola hore 😲 😝

zazi, pekne fotečky 😵 juuu a to ako sa tam mala pekne drži na tej vode 😕 to ako ste dokazali? 😅

dnes sme boli zasa cele poobedie vonku 😵 malej som kupila aj krem s 5O-kou faktorom, bo už sa normalne opalila 😨 no asi to vidim tak že bude ako tato, len prejde po slnku a bude ako ciganča 😀 😝

dudri
7. apr 2009

ahojte baby, 🙂
boli sme vonku 2x
kupila som krem na opalovanie-Daylong kids uva30.zajtra ju natieram....
kukla som vase fotky...krasne. najprv musim pochvalit lenke-muzovi.
zehlila som vsetko... 🙂

zuzpolka
7. apr 2009

dididi,,,, aj ja vam prajem štastnu cestu na SK 😉 a veru, nech vam to rychlo ubehne 😵
a čo to Thomaskovi zasa je? 😕 ☹ juuuj,,,, chudatko ☹ nie je to zo zubkov, hm???

dudri
7. apr 2009

zuzpolka, aky krem s 50 faktorom mas?-nivea?

dididi30
7. apr 2009

zuzka, no ja neviem, sak nema ziadne naliate...a zas sa mu tam neda kuk, sak tak ryzie 😀 a dik, snad nam to fakt rychlo zbehne 😝

katka, sikovnica, pozehlene 😉

tak vravite,ze mam vziat opalovaci krem na sk? 😀

dididi30
7. apr 2009

my mame niveu 50 😉 od minuleho roka,snad bude ok 😀
a rozmyslam, ci si aj plavky nevezmem, reku nech sa opalim 😀

dora01
7. apr 2009

ahojte, aj my uz spime, aj ozehlene mame, aj vonku sme boli 2krat 😉 😀

zajtra idem s lackom k doktorke, lebo sa mu spravil brutal pluzgier na dasne, sedi to tam velkeee jak hrach 😕 , je to na tom zube, zo mal napoly prerezany a napoly vybity, takze mam boja co sa mu to tam tak nafuklo 😢

dudri
7. apr 2009

Katka vecerala kasu Hami(kasa na dobru noc s ovocim) ,papala 60ml-velmi sladke 😝 , ale
Katka papala vsetko 😕

minule-Hipp dobre. staci 60ml.

dididi30
7. apr 2009

baby a vy akoze nechodite bezne 2x s detmi vonku, lebo my chodime aj viac krat, totizto odniest malu do skoly, do mesta a zas do skoly po malu, potom s tatkom na prechadzku 😕 😅

radka, joj, zeby zapaleny zubok 😕 , joj to musi boliet, aaau 😔 no nech vam daco na to da 😉

dididi30
7. apr 2009

katka a ked das kasu este dokojis?

hallo co tu pisem sama? 😠

dudri
7. apr 2009

didi , stastnu cestu na SK, aj prinies plavky.... 😀 😉

dudri
7. apr 2009

ano...furt kojim 😀

dididi30
7. apr 2009

katka, jasne,hned ich idem zabalit, xixi 😀

dididi30
7. apr 2009

katka aj ja dokojim, alebo dam pred papanim cicu 🙂 , ale ja by som uz nechcela tolko kojit, ja by som chcela len rano a vecer a koniec, ale neda sa ☹

dudri
7. apr 2009

Katka vecera okolo o 17-17.30h, po kupeli asi 19.15h kojim...sa hrame, ked ona sa pyta na didi na uspavanie, tak didi 😀

dudri
7. apr 2009

ahoj, idem venovat Katke, muz chce pozerat na TV-futbal

papa, pekny vecer a dobru noc
🙂 😉

zuzpolka
7. apr 2009

dudri,,, ten krem mam babylove....niveu mali len s 15 faktorom 😒

my nechodime 2 krat von, bo mi sme od obeda do večera vonku 😀 😝 😀

zuzpolka
7. apr 2009

juuuuj dora,,,,čo to može mať 😕 ? chudačik,,,,no snad ho to moc neboli ☹ určite mu niečo doktorka da na to a bude dobre 😉

zaza_na
7. apr 2009

dakujeme za pochvalu 😉
didi, no dufam, ze thomasko bude vporiadku a nic vaznejsie to nebude. keby mal zapal uska, tak by bol urcite mrzuty aj cez den. ja som sice take daco nikdy nemala, ale vraj je to jedna z najhorsich bolesti. ale vsak to urcite viete... 😅
ale je zaujimave, ze cez den je vpohode a len v noci je zle 😕 mozno mu nieco vadi pri spani...
zuzi, no ani sme to nijako extra netrenovali. to hned na druhej hodine nam instruktorka tak nakazala. dali sme dietatko na chrbatik, tvarou k sebe, nozicky mala vylozene na mne a ja som mnala jej hlavicku v dlaniach; a postupne sme posuvali ruky nizsie, az sme chytili len za stehienka. som sa teda dost bala, ze sa nejak mykne a ponori hlavicku. ale pohoda 😝
no ale minule sme zas robili tak, ze sme dali zase na chrbatik, dali ruku pod zadocek a pod hlavicku (nie krk) a potom sme pomaly a opatrne pustili ruku spod zadocka...
dudri, ty si sikovna. mna tu caka tiez kopa pradla a nejak sa nedokazem k tomu dokopat. dnes som nejaka onicom... 😒

dora01
7. apr 2009

gali, predstav si ja som chodila s malym von v zime doteraz iba raz. No strasne, ako sme mohli takto zit? 😀 Proste doteraz tu bolo otras pocasie a kedze ti vietor ide odvalit kocik tak sa ti asi von moc nechce. tu nejak stale fuka. Napr. nam sa stale kazi vytah, alebo sa neda privolat, slapat sa mi nechce 7 poschodi, ja ked idem von, nikdy neviem ci nahodou spat nebudem slapat 😠 😀

inak drzim ti palce, aby ste zvladli cestu, my sme zatial iba raz isli za segrou, malo to trvat 4 hodiny, ale isli sme sedem, lebo malemu sa nechcelo sediet v sedacke 😖 Takze taku dialu si neviem predstavit ist, to radsej lietadlom 🙂

zaza_na
7. apr 2009

dudri, aj ten moj pozera futbal 😀
dori, joj chudacik maly lacko 😢 dufam, ze to rychlo zmizne. asi ho to aj boli, ze? 😔

dididi30
7. apr 2009

katka, no ved to, ja ked sa hram s malym hned mi ide na hrut a trha tricko, hlada cicu 😖 tak si robi vycap 😀 😀 🙄

zuzka, no my chodime domov len spat, co sme tolko vonku 😀

zazi, no neviem co to je, zahada.....sak uvidime, doma ho dam poriadne vysetrit, lebo tu si pripadam ako idiot, furt sme u lekarky, ako keby som vymyslala.....mala som problem s kaslom a predstav si vsetko ok, krv, rengen, tak vyzeram ako 🙄 ale ked mam problem tam mam problem, tak mi dali silny sirup od kaslu a chvala bohu som ok, az na to,ze mam mandle obsypane bodkami, ako hnis ci co, ale uz to neriesim, hlavne,ze som v poho 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre