Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

wien
16. apr 2009

😖 videá musím natočiť iné. na blogu nefungujú, majú blbú príponu 😝

kostri
16. apr 2009

no co som to chcela napisat? 😒
hanka si pyta mliecko asi tak ako jurko,hladka ma po ruke,alebo mi bozkava lice 😵 a ked si ju posadim oproti seba tak ma hladka na prsiach 😵
aj ja sa tesim ako budem kojit dalsie babo,dufam ze sa nam podari koncom roka 😉
radka,tesim ze lackovi je uz lepsie 🙂
a jurko aky zlaty,ze poradnu tak dobre zvladol aj ockovanie aj krvicku 😕 a doki asi zato tak dokladne mu kukal vajicka a pipika,ze aj on je chlap a vie co to obnasa 😅
a kolackov aj nam vela ostalo,ale viola je srotak,zezrala setko:sunku,aspik,salat.. 🙄
a dado je sikula,ze tak krokuje 😵 esteze ho mamina otoci na konci izby,lebo hanka nekedy ostane stat s chodulom na skrini a naraza do nej a rehoce sa 😀 😅
ja neviem co som este chcela napisat 😔
katka,teda ozaj musis mat vela mliecka,ked mas mokre pyzamo 😲 to ja nemam asi od hankinho polroka 😔
kojim cez den minimalne tri krat plus vecer-tiez sa hanka nevie dockat 😵 a v noci 1x-chvalabohu 😨
ja sa chcem opytat,ako varite detickam?este stale na vode?ja som uz opekala aj masko ma masle a k tomu som spravila pyre,bez mlieka a dala som hanke k tomu ceresnovy kompot 😕 🙂 a polievku som spravila tak,ze som uvarila maso,dala som tam zeleninu a zahustila cestovinami bezvajecnymi-pismenkami 😵 to maso z polievky som vybrala a dala som jej ho ako druhy chod s prilohou 😕 polievocka chutila 😉 aj ostatne
ako varite vy obedy?ja sa uz chystam varit hanke to co nam,len jej nebudem dochucovat
katuska sa jasila v posteli v spanku? 😵 😢 drobcek,veru v postielke je im lepsie spat,aj ked niektori sikovnici nasi junovi uz vylezu aj z postielky hadam 😵
no idem ja deticky,sak kolko je hodin 😲 😲 😲 papa 😵

wien
16. apr 2009

ha! predsa len to ide 😵
ale bez zvuku, aspoň u mňa 😝
http://marekovevidea.blogspot.com/

kostri
16. apr 2009

cica ja to mam zo zvukom 😵 😵 😵 je super 😵 😵 😵
ale uz musim prchat papa,ani predoslu stranu som nedocitala 😔 zajtra snad,cmuki 😵

jaj zlaty je marecek 🙂

wien
16. apr 2009

😲 kostri, ty máš nejakú protekciu alebo čo 😲
šak som sa tam aj mohla zdržať komentáru 😅
idem aj ja het, ide mangel. pajte 😉

dudri
17. apr 2009

ahojte 🙂

Katka spi, zobudila o 6h.
Vcera cely den teplotovala ☹ , skore rano o5 sme boli na pohotovosti na Kramaroch, lebo mala teplotu 40.4, Katka sa zobudila o 4h, odmerala som ju,sprchovala vlaznu vodu, obklad okolo hrudnika...a este cipky do zadku
cely den len som ju kojila.malo pila vodu ani nechcela,jablkovu stavu nieco pila...caj-ovocny detsky-nechcela. cely den okolo 38stupnov...casto spala...aj 4x pokakala-riedke. myslim , ze tlaci zuby. doktorka vravela, ze viroza.
2x sirup paralen, vecer cipku neurofen... 😖

wien, aky je marek sikovny 😲 😲 😲

jarka, nemam tolko vela mlieka. co zostalo katka papala 2x, preto nafuknute prsicko ako lopta. neodstriekala som...inak 5xdenne kojit a v noci1-2x

stale varim vo vode...2dni zeleninovy prikrm, 2dni maso striedavo dookola....

kikaamajko
17. apr 2009

Ach jaj, chúdatko Katuška, takú teplotu 😲 Nech sa len skoro vyzdravie, aj Lacko ☹
Inak čaute som zabudla aj pozdraviť čo mi Katušky bolo ľúto. Jarka ja varím síce na vode ale dakedy nechce tak mu dávam aj z nášho, čo mám s ním robiť ked svoje ani keby čo bolo 😒 Aj kompotiky dávame, doktorka tiež dovolila.Alebo mu uvarím na vode mrkvu a zemiaky a na také veľké kusy nakrájam a dám mu to do ruky alebo s vidličkou do úst mu to dávam tak to zje beťár jeden. Včera som prvý krát nedojila kravku, už sme ju zasušili nech si do otelenia oddýchne, tak teraz budem musieť kupovať mlieko, neviem si to ani predstaviť 😝
Inak ja sa nechystám prestať kojiť, prečo by som malému mala dávať umelé mlieko ked mám lepšie svoje, ktovie aká chémia tam je. Budem kojiť koľko malý bude chcieť aj do 2 rokov 🙂 Ved to je krásne ako sa vždy pri tom ukludní a je taký spokojný.
Dni tráviime väčšinou na záhrade s lopatkou a kýblikom, Majko je maniak na hlinu a piesok, hlavne na jeho ochutnávaie 😀 😀 😀
Wien veru šikovný chlapisko je Mareček okánik náš tmavooký, aj Katku som pozerala v lese aká je vytešená aj Haničku jak kuká na zvieratká 🙂 🙂 🙂 Ozaj včera v správach dávali že v čechách je žirafa čo má narodky a volá sa Viiola 😀 😀 😀
Andrejka to musela byť hnusná tá migréna že týždeň, nezávidím 🙂 Miruško je taký zlatý s tými jeho nožičkami.
Greguške želáme šťastnú cestu a myslíme aj na Galinu, ktovie či už nie sú aj v Anglicku nazad.

zuzpolka
17. apr 2009

ahojte 🙂

wien,,, teeeeda šikovny je maly 😵 😵 😵 za chvilu bude chodiť sam 😉 🙂
ja tak tiež Viki puštam,,,aj včera vonku krasne sama chodila ešte sa aj otočila 😅 len sa bojim, lebo ona sa strašne ponahla 😠 neviem kam 🙄 😀 keby išla pekne pomaly tak jej to krasne ide 😖

ja varim obed tiež vo vode... ale ked mi niečo jeme aj z toho jej sem tam dam aj ochutene 🤐 teda vačšinou len polievku 🙂 a včera som jej skusila spraviť zvlašť masko zo syrovou omačkou a tarhonu...no ale aj tak sa mi na to vyprdla 😕 😠 asi jej vadili tie guličky 😀 😝 takže sme skončili pri hippke 😖

dnes mame o ničom počasie 🙄 tak sa ideme tulať do obchodneho centra 😅 juuuj, tešim sa 😀

pekny den všetkym 😉 🙂

zuzpolka
17. apr 2009

jeeeeeej a ešte som chcela zaželať Katke skore uzdravenie ☹ chudatko maličke 😔 snad su to len zubky a nech rychlo vylezu potvory jedny!!! 🙄

dora01
17. apr 2009

ahojte!

wien, krasne chodi marek 😵

kika dakujeme, ale vcera som to asi zakrikla, dnes v noci mrncal asi 2 hodiny, potom pospal, o 6tej sa zobudil a hodinu v kuse reval, lebo sa mu chcelo spat a nejak sa mu nedalo, ale to robi pravidelne. Proste sme ho nevedeli ziadnym sposobom utisit potom zaspal na polhodku a cele doobedie to bolo s nim peklo. Boze nech uz je muz doma z roboty lebo ja sa bojim co bude, ked teraz vstane 😕 , zase sa mu trochu zvysila teplota na 38. Ja neveim co je s nim atb by mali byt uz davno zabrane, ale aj zuby mu idu,. tak z nich je nervozny?

rano sme ranajkovali a muz uz musel ist do roboty, tak ako zavrel dvere, tak spustil taky plac a krokodilie slzy, takze uz ani jest potom nechcel. Viete, najnovsie musime ist tatinka odprevadit k dveram a dat papa, lebo ked nie tak robi taky cirkus. zachvilu zacnem asi ziarlit, ze ma radsej jeho ako mna 😠 😀

dora01
17. apr 2009

dudri, katuske prajeme skore uzdravenie, vysoku teplotu mala chudatko

dora01
17. apr 2009

kika, tu zahradu ti uprimne zavidim, mne prislo luto, ked sme boli u nasich, ze byvame v panelaku 😖

graziela
17. apr 2009

Ahojte,
tak u nas uz zacalo pekne prsat ☹ Ano vonku sme dnes nestihli ist, doobeda som bola moc leniva...ale zas az tak nie, lebo som poprala, navarila obedik, upratala, vyumyvala kupelku...
Katuska chudatko taku vysoku teplotku...juj, tak nech jej to rychlucko prejde...
Kostricka,
co sa tyka varenia, ja tiez este stale varim take polievocky... ale minule som robila pre nas na obed zapekany karfiol so zemiakmi, syrom, vajcia+na zahustenie solamyl, troska masla, olej+struhanka, posolila som len velmi malinko a jurkovi velmi chutilo 🙂 A dnes som mu robila na obed privarok z cukiny, tu som najskor uvarila vo vode, pridala som tam aj hlav. salat, zahustila som kravskym mlieckom so solamylom a zemiaky, zvlast uvarene...tie inac varim aj pre nas bez soli, pridavam len rascu a mne ta sol vobec nechyba, len manzel si prisoluje... ALe uz aj ja pomalicky zacnem Jurkovi varit podobne ako pre nas, samozrejme bez soli, cukru a pod...

zuzpolka
17. apr 2009

ahojte 🙂

tak mi už hajame 😵
boli sme dnes nakupovať 😅 Vikinke sme kupili 2x sandalky, 3x tričko, 2x kraťasky a ešte formičky do piesku 😀
ale aj mamina s tatinom si volačo kupili 😅 😅 😅

dori,,,mate to veru pestre s tym vašim Lackom mackom 😨 😒 juuuj keby aspon v noci dobre hajal, však? 😖
no ale snad sa to časom otoči a ani nebudeš vedieť že ho mate 😀 😉

wien
17. apr 2009

ahojte!

dúfam, že katuške aj lackovi je už oveľa lepšie 😲

ďakujeme za pochvaly. to som natáčala ešte tuším v utorok či kedy - to chodil dokopy asi 5 alebo 6 dní. teraz chodí zase o čosi lepšie, za jednu rúčku už ako macher 😎

zuzpolka - a ako viki chodí, keď ide k tatinovi? nejde vtedy lepšie? lebo u nás to je tak, že keď ide marek ku mne, tak si ide nohy dolámať, čo sa tak jaší a ponáhľa a k tatkovi alebo niekomu inému ide pomalšie a krajšie. takisto aj opatrovateľka mi dnes povedala, že k nej sa strašne ponáhľa a k jej mužovi ide krajšie 😕
a dnes mi išiel mládenec aj oproti, keď som pre neho prišla - z kuchyne až k vchodovým dverám - to bolo dokopy asi 4-5 m. opatrovateľka ho istila zozadu, keby náhodou padal a prišiel tak krásne až ku mne 😵 no chutný bol strašne 🙂

aj ja varím ešte stále na vode, ale tak o mesiac skúsim už aj ja robiť marekovi to, čo nám, len bez soli alebo soli len trolilinku, no uvidím. a samozrejme ešte stále musíme pre istotu vynechávať alergizujúce potraviny, napr. ten hrášok alebo paradajky a tak 😝

wien
17. apr 2009

ahoj zuzi 😉 no riadny nákup ste spravili 😎

wien
17. apr 2009

inak som včera čítala grazi, že nakúpila v sekáči. šak to je dobrý nápad sa tam ísť poňúrať. lebo náš mladý pánko sa rád váľa a sadá a kľaká si aj na cestu a chodníky, tak nič iné nerobím, len denne dávam druhé tepláčky 😖 a myslím, že cez leto to bude podobné 😅 tak by sa zišli nejaké jemne "ojeté" vecičky na doma...

zuzpolka
17. apr 2009

ahoj wien 🙂

no ani neviem či k tatovi ide lepšie a pomalšie 😒 skor je to lepšie ked ide len tak sama za niečim a ja ju zo zadu istim 😵
no hej pokupili sme ale mali super ceny 😕 napr. trička že 4 eura 😅

wien
17. apr 2009

😲 kurník. mala by som aj ja vyraziť na nákupy. len nejako neni kedy 😒

zuzpolka
17. apr 2009

😀 😀 😀
no treba si najsť čas 😉 ja si na nakupy vždy najdem 😀 😝 to ja možem asi tak ako dididi 😀 😀 😀

zuzpolka
17. apr 2009

ozaj wien,,,,ešte piješ rano tu vodu??? 😕

wien
17. apr 2009

😀 😀 😀 no, lenže ja stále niekam ponáhľam a teraz treba aj v záhrade porobiť a tak 😲
a s mangelom sa mi po obchodoch chodiť moc nechce, lebo to je nákupca na prd, len tam dakde prešľapuje a prevracá očami 😠 to sa mi ooohromne nakupuje 😖 a marek býva tiež nervózny, keď sa nešhýbe a sedí len v kočíku, tak to máš tak 🙄 ale dakedy si budem čas musieť nájsť, lebo máme nejaké podozrivo prázdne skrine. však ani do roboty si pomaly nemám čo obliecť 😲
vyše roka som bola tepláková kráľovná, tak to tam mám také jednotvárne 😔

wien
17. apr 2009

zuzpolka, nepijem. mám to do roboty pol hodinu autom + asi 10 min sa zdržím ráno u opatrovateľky, tak by som si musela na cestu asi hodiť pampers 😅
ale zajtra ráno by som to mohla vychlemtať. aj tak som to chcela robiť tak cez víkend. no treba mi to pripomínať, no. 😅 tak díky 😀

zuzpolka
17. apr 2009

nemaš začo 😀 😀 😀
ja pijem teraz tu aloe vera štavu a potom si šupnem ešte 3 dcl vody 😵

no inak s mužmi nakupovať nič moc,,,,ale teraz ako mame malu tak je to ovela lepšie 😕 muž beha s malou a ja si nakupujem 😅 a malej sa lubi v kočiku ked sa vozi 🙂 a vobec to nakupovanie, no v tomto bude asi po mne 😀 ona všetko sleduje 😅

wien
17. apr 2009

no náš drobec je typický chlop 😖 keď s kočárom stojíme, tak sa hneď vrtí a mrkoce 🙄 to bude po tatovi 🙄 😀
a ty čo sa furt tak očisťuješ? však si neni dávno skončila 😲

dora01
17. apr 2009

😀 AHOJTE!

este ste tu?

zuzpolka, ja tiez s muzom takto nakupujem, on sa prechadza s malym a ja beham po obchodoch

s laqckom nakupovat je nic moc, s kocika dociaha regaly a zhadzuje veci na zem 🙄 😀

dora01
17. apr 2009

lackom 🙂

dora01
17. apr 2009

zuzpolka, hod tip, kde si kupila tie tricka tak lacno? 😉

zuzpolka
17. apr 2009

hej 🙂 brala som ten colonix....nooo a teraz to aloe len tak 😀 vitaminky atd. no ved to nie je na škodu 😀

dora01
17. apr 2009

nas drobec ide za mnou rychlejsie, sam este nejde, ale celkom mu to ide za jednu ruku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre