Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

jun2008
autor
14. dec 2008

caute baby.
davam doporiadku nasu spolocnu tabulku, tak som listovala v teme a hladala nove junovky. nasla som tieto:
alica147
kostri
krazu
zuzpolka
graziela
vanilka32
andy111
dora01
flori
kikaamajko
dudri
ribizek
ak som na niekoho zabudla, mohli by ste mi dat vediet, alebo sa ozvite sami 😉
diki moc

zaza_na

jun2008
autor
14. dec 2008

v tabulke uz mam:
Adusha
Amia
Cilka27
Dadaga
Dididi30
Erika26
Eta
Greguska
Ini
Lucia31
Lucka36
Miauka
Mimus
Pondelok
Weroni
Zaza_na
tak snad som na nikoho nezabudla... niektore mena som odtial vylucila, lebo to boli baby, co som ani nepoznala a napisali len raz. ale ak tam nieste, mohla som na vas len zabudnut. to neznamena, ze vas nexceme medzi seba! 😲 😝
ktokolvek si poziada o pridanie do tabulky, bude pridany 😵

jun2008
autor
14. dec 2008

baby, co ste v prvom zozname alebo nie ste v ziadnom, poslite mi prosim do IP (mozte aj do zaza_na) tieto udaje:

Nick
Meno maminy a Vek
Tatino+vek
Bydlisko(mesto, stat; je to na vas)
T.P.(to bol termin porodu; mozme nechat informativne, ale ak ho tam uz nexcete, mozem vyhodit)
Meno dietatka
Datum Nar (dietatka)
Miery a vaha (pri narodeni pravdaze 😀 )
Predosle deticky(mena dalsich vasich deticiek)

ak xcete niektore udaje uz z tabulky vyhodit, len hodte navrh. ak xcete, aby sme niektore udaje pridali, tak sem s napadom 😝
tak dufam, ze to bude vsetko. cakam na zaplavu posty 😀

graziela
14. dec 2008

Zazi, mna s Jurkom mozes kludne pridat, napis, ake vsetky udaje potrebujes a poslem ti do IP.
Ribizek, my sa v noci kojime max.1-2x a cez den to nejako neriesim, proste ako Greguska pise, ked mam pocit, ze by si dal, dak mu dam cici, no a ten nas betar nikdy neodmietne, to sa mi este fakt nestalo...ale zasa mam pocit, odvtedy ako sme zacali prikrmovat, ze mam aj cez den akesi naliate prsia a vecer ani nehovorim...normalne som si musela vecer parkrat odsat, lebo do rana by som nevydrzala...aj teraz napr.mi isiel pravy cicik uz-uz prasknut...naposledy som maleho krmila tusim okolo 11 a teraz okolo 14 hod...a tolko mliecka sa mi nazbieralo...po obediku som mu ale neponukla, spapal dost vela, tak aby nemal preplnene brusko...
Inac, my sme dnes papali kuracinku, prsicka som najskor dala do vodicky varit, pridala porik, mrkvicku a nakoniec som pridala kukuricnu kasu z kuk. krupice, ktr. som predtym tak na 10 minutiek zaliala vriacou vodou, aby napucala trosku...Dochutila som petrz. vnatkou, ktr. mam aj aj v mraznicke...minule som namiesto petrz. vnatky dala z mladek cibulky vnat a bolo to mnaaaaammmm 🙂 no a zabudla som pridat nakoniec oliv. olej, mala som ho pod nosom a zabudla som...Inac, tento receptik odporucam, je to vyborne 🙂 🙂 🙂

graziela
14. dec 2008

Tak Zazi, si ma predbehla, kym som pisala, uz aj ti poslem udaje do IP...

zaza_na
14. dec 2008

grazi, aj som rada, ze som ta predbehla. aspon mem tie prispevky pokope 😀
no, mne sa zda, ze teraz ako som chora, mam toho mliecka pomenej. cici su jak take vechte, takmer nic v nich neni 😖
grazi, ten recept znie dobre. a tu kukuricnu krupicu normalne dostat hocikde, hej? ja som vcera kupila pohanku, tak to xcem skusit. ta je bezlepkova, ze? bozenku, ja som jak hotentot... take zakladne veci neviem... 😅 ale ja sa radsej spytam, nech mam istotu 😎

graziela
14. dec 2008

Zazi, uz som ti poslala IP...
Prajem ti skore uzdravenie, takto pred vianocami to nie je bohvieco, ze? No, hlavne pi vela tekutin, aby sa ti mliecko tvorilo dostatocne..som ta minule citala, ze si uz v noci vobec nedavala UM z flasky, ale ze ste sa len kojili, tak som sa potesila s tebou...No a teraz ta choroba...Dufam, ze ta to rychlo prejde 🙂
Ta kukuricna krupica sa predava normalne v obchodoch, tusim aj u nas v Jednote ju maju, uz ani neviem, kde som ju ja kupila, asi v Lidli...aj nad pohankou som rozmyslala, ale nevedela som, ako ju pouzit, tak som zavahala...ale urcite budem postupne skusat hocico, hlavne nech to je pestre a zdravucke...tusim pri 1.dcerke som bola akosi prilis opatrna a doteraz jej to ostalo, ma rada len vyhradene potraviny, absolutne sa brani novym jedlam, ktr. nikdy predtym neskusila...hruza...

ribizek
14. dec 2008

zaza-na: tak isto IP. 🙂

Nie som si istá, či je pohánka bezlepková, ale ja som v Bille kúpila a tam boli 2 druhy. Na jednej bolo napísané pohánka a na ddruhej bezlepková pohánka. Tak z toho usudzujem, že tá prvá asi bezlepková nie je. Však choď pozrieť, uvidíš.

kostri
14. dec 2008

one,fotky torty som dala 😖 kuknite sa do stete 😖 nic moc 😝 😀 😀 😀

kostri
14. dec 2008

jani,no hanka pyta prsko vela krat cez den aj v noci 😒 niekedy v noci tri styri krat-to je vynimocne dobra noc 🙂 a niekedy desat krat 😠 😀 😀 😀
ale teraz ako prikrmujem sa mi zda ze uz sa len tak akoby napije niekedy,no sem tam si aj poriadne potiahne
prsia moc naliate nemam,aj ked muz hovori,ze taku podprsenku nevyrabaju 😖 😀 😀 😀 tak nenosim 😀 😀 😀

zuzpolka
14. dec 2008

mnaaaaaaam kostri 😠 😀 nerob chutky, paradne vyzera tortička,,,,mnaaam dobre vidim že to je ovocna??? taku možem 😀 😀 😀

kostri
14. dec 2008

zuz veru ovocna 😉 ale korpus sa mi nepodaril,sa rozpadal 😖 cim viac sa clovek snazi.. 😝

krazu
14. dec 2008

ahojte 🙂

ribizek ja som akurat vcera sondovala 🙂 a toto som nasla:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
ja som pozerala detsku stolicku

kostri ta torta vyzera supiso mnami

belka
14. dec 2008

kostri - ta torta vyzera uplne super - mnam

ribizek
14. dec 2008

kostri - si šikula, krásna je. Aspoň kulinček si mohla poslať. 🙂

No baby, však to nočné kojenie nie je hrozné, tak 2 krát, niekedy, keď má zlú noc 3 krát, ale ťahá takou silou.. Musí si poriadne potiahnuť. Asi ho to zasýti a potom cez deň čakám a minule nebol hladný skoro 6 hodín! Jedol potom až príkrm.

A s tou firmou, čo som písala, nemáte žiadna skúsenosti? Páči sa mi tam jeden kočík, ale po tejto skúsenosti neviem. Tak reku či je to u nich pravidlo, alebo sme boli s kamoškou výnimka.

belka
14. dec 2008

vidim ze niektore vypekate vo veľkom - ja som zatial piekla iba medovniky....

belka
14. dec 2008

aj my este stale kojime, ale posledne noci aj 4-5 krat. Neviem, ale nieco mu asi vadi.... Mozno ked zacnem prikrmovat sa to zlepsi. chystam sa buduci tyzden, tak uvidime..

zuzpolka
14. dec 2008

kostri to nevadi hlavne že je dobra 😉 joooooooj ale jak by som si dala 😕 😀 aj pudinček tam je? 😕 😀 😝

zuzpolka
14. dec 2008

a kdeže ste dnes všetky haaaaaaa??? 😲
čo vam ešte detičky nespia? Viki už hej, len každu chvilu odbehujem davat jej cumlik,,,teraz zasa kakala tak som prebalovala 😖

ribizek
14. dec 2008

belks-nechcem ti brať ilúzie, ale my máme aj príkrmy a v noci si niekedy pridá 1 kojenie. 😀 A už celkom zeleninku pekne papá.

zuzpolka
14. dec 2008

je to možne???????????? ani nohy 😲 ☹

kostri
14. dec 2008

no ja tiez prikrmujem,tuto noc bola hore x krat 😖 co us 😀
jani,my mame kocik bertini,bertoni nepoznam 😒
baby dik za pochvalu 😉
zuz veru aj pudincek bol na vrchu 😉 a kopu vystalo,tak som ho dovecera vyjedala z kastrola 😀 hii,grazi ma hadam nevidela 😀 😀 😀 no aj v noci som isla do nho mrk,ale jiz byl sezraaan 😠 😀 😀 😀 viol ma predbehla 😀
som sa cera na nej rehotala 😀 😀 😀 sedela za stolom,pred sebou pekac huriek a klobas pecenych,jedla a krutila hlavou:no,no,taketo slane klobasy,taketo stiplave hurky,no,sak sa to neda jest!co to ten martin jako porobil??sak hadam ne z celeho prasata taketo urobil??sak do mu to bude jest?!take stiplave a slane?!no,vobec som si na tom nepochutila!....kuknem a pol pekaca vtahu 😲 😀 😀 😀

zuzpolka
14. dec 2008

kostri 😀 že viol 😅 ty jej tak aj hovoriš??? 😀

kostri
14. dec 2008

zuz 😀 ne,ja ju nevolam nijak,len vtedy,ked o nej hovorim a je tam aj ona,tak ju volam mamina,alebo babina a pred vybranymi ludmi,ze viol 😀
zuz,jaki hrosici 😀 😀 😀

greguska
14. dec 2008

jarka, šikula si, hneď by som si dala kúsok 😉

maťko dnes zaspal už o osmej, teraz sa síce prebral, lebo som spláchla WC 😠 Ale prsko pomohlo a spí, dúfam, že som mu nejako nenarušila noc ☹

greguska
14. dec 2008

andrejka, ako bolo ?

gali, ešte niečo majú v tých obchodoch alebo si už všetko vykúpila ?

😀

zuzpolka
14. dec 2008

kostri,,,,videla si komediu prišerna svokra??? ona sa volala viola tak si vždy na to spomeniem ked o nej pišeš 😀
a aky hrosici??? 😲

zuzpolka
14. dec 2008

jaaaaj kostri, to čo som ti poslala? dobre čo? 😀 😝

kostri
14. dec 2008

zuz,tak zajtra idete tej dokine? ☹
belka,kuk 🙂 ako sa mavate?a kde ste boli? 😕
greguska,dik 😉 a matko sa vie jak pekne hrajkat s puzle 😀 😀 😀
gali,andrejka,kde ste?? 😕 😕 😕 uz idem spat 😢

zuzpolka
14. dec 2008

ano zajtra ideme ☹ nech jej niečo daju na to chudatenko moje 😢

nooo to by aj mna zaujimalo kde je alicka a dididi 😕 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre